Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, iMari каза:

За да работят машинките трябва да има полицай на гишето след тях. Може да е излязъл в почивка, може да не им достигат хора.

За да може и той да ти провери документите ...

Връзка към коментар
преди 13 минути , jorocontrola каза:

За да може и той да ти провери документите ...

Ами има случаи, в които се налага повторна проверка и не могат да ги оставят без контрол. Не само на нашето летище има митничари отговарящи за свлф сървиз гишетата.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 23 минути , jorocontrola каза:

За да може и той да ти провери документите ...

Моите конкретно винаги се проверяват подробно на всяка българска граница.  Обяснявала съм защо - издирват жена с близки до моите имена, с няколко гражданства. Следват контролни въпроси "Пътували ли сте скоро до....?"Вече като ме извика проверяващия след машинките, директно го питам "Още ли не сте я хванали?" Обикновено им става смешно. 😃

Моята е ясна, но има и други хора в други ситуации.

 

  • Харесвам 2
  • Шок 4
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 4 часа, Duke каза:

За сметка на това във Виена е пълен хаос

И не само във Виена. Вчера в Париж (CDG)  имаше големи опашки. Там пък работеха машините, но на  кабините  за граничен контрол, задължителни за пътуващи с деца работеше само един граничен полицай.  Коментираха френските гранични полицаи, че утре (тоест днес 23.12.2023)  положението ще бъде още по-лошо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , epetkov каза:

И не само във Виена. Вчера в Париж (CDG)  имаше големи опашки. Там пък работеха машините, но на  кабините  за граничен контрол, задължителни за пътуващи с деца работеше само един граничен полицай.  Коментираха френските гранични полицаи, че утре (тоест днес 23.12.2023)  положението ще бъде още по-лошо.

Да, Европа бавно и полека окончателно се побърква. Преди два часа в Амстердам, на изхода на ръкава на самолета от Виена, двама полицаи проверяваха и сканираха ръчно паспортите на всички пътници. И това е шенгенски полет с голямо закъснение и доста американци в него, които изпускаха връзката за Чикаго. Добре че NS като никога по празници са точни, а влаковете сравнително празни, че тези 12 часови пътувания взеха да ми идват в повече...

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Duke каза:

Да, Европа бавно и полека окончателно се побърква.

Забелязал съм, че по празници се побърква основно по-западната част на Европа. Нямам идея защо там става чак такъв празничен хаос, но го наблюдавам всяка година и го избягвам по възможност. В същото време вчера летях през Рим Фиумичино и през Атина - и на двете летища беше учудващо спокойно, секюрити се минаваше за по 5-10 минути, всичко нормално.


А на кацане в София работеха само 2 гишета на паспортен контрол и автоматичните машинки бяха изключени. Случайно дочух служители да коментират помежду си, че не им достига персонал особено за вечерните смени. Личи си.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jorro каза:

Ами има случаи, в които се налага повторна проверка и не могат да ги оставят без контрол. Не само на нашето летище има митничари отговарящи за свлф сървиз гишетата.

Ами при мен винаги тук и никъде на друго място 🙂

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

 

А на кацане в София работеха само 2 гишета на паспортен контрол и автоматичните машинки бяха изключени. Случайно дочух служители да коментират помежду си, че не им достига персонал особено за вечерните смени. Личи си.

Сигурно е така, но един човек може да наглежда 10 автоматични проверки и ще се минава по-бързо.

На доста летища стой служител и експлицитно насочва към автоматичната проверка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, малко я закъсах откъм паркиране. Изобщо не ми хрумна да резервирам по рано, понеже знам че има страшно много паркинги около летището, но сега като пробвах и абсолютно всичко е заето. Дори когато пробвам да резервирам паркинга на  Т2 от сайта на летището ми казва че няма места. Възможно ли е целия паркинг на Т2 да е пълен без нито едно свободно място?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, SpeeDemoN5 каза:

Здравейте, малко я закъсах откъм паркиране. Изобщо не ми хрумна да резервирам по рано, понеже знам че има страшно много паркинги около летището, но сега като пробвах и абсолютно всичко е заето. Дори когато пробвам да резервирам паркинга на  Т2 от сайта на летището ми казва че няма места. Възможно ли е целия паркинг на Т2 да е пълен без нито едно свободно място?

Паркинга на Т2 е с намален капацитет заради ремонта, напълно е възможно да е пълен. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не виждам някой да е отбелязал приемането ни в Шенген по въздух - определено облекчение, макар и поетапно. Какво ще се промени в летището? Мястото на паспортна проверка ще бъде преместено или ще има разделение още след ескалаторите?

 

За сухопътния Шенген - добре, че сме ние, че и Гърция да го усети - те и без това са си само по въздух и вода 😁

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Проверката ще бъде преместена към последните гейове. 

Проблем обаче са неработещите ръкави - само 3 са в изправност, а до преди месец бяха 2. Отделно А1 и С1 са с големи стерилни зони

и досега ги ползваха и за ЕлАл, и като идва нещо по-голямо като 330

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нали не бъркам, че в края на Т2, там където обслужват полети на ръкав има гишета за паспортен контрол? Досега не съм ги виждала работещи, може след март там да преместят полетите извън Шенген. А може да разделят потоците след секюрити.

За Т1 е ясно - единият поток отива в дясно без паспортни проверки, другият в ляво или обратното. Но пак служителите трябва да са х 2.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , iMari каза:

Нали не бъркам, че в края на Т2, там където обслужват полети на ръкав има гишета за паспортен контрол? Досега не съм ги виждала работещи, може след март там да преместят полетите извън Шенген. А може да разделят потоците след секюрити.

За Т1 е ясно - единият поток отива в дясно без паспортни проверки, другият в ляво или обратното. Но пак служителите трябва да са х 2.

Аз си надявам Т1 най-после да го затворят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 50 минути , Zaro каза:

Гърция да го усети - те и без това са си само по въздух и вода 😁

Абсолбгно вярно, @Zaro.  Никога и никой не казвал, че Гърция е частично член на шенгенското пространство, но фактически тя е, макар писменно да не записано, че е в Шенген само по въздух и море.   

 

Честита Нова Година на всички!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

За Т1 е ясно - единият поток отива в дясно без паспортни проверки, другият в ляво или обратното. Но пак служителите трябва да са х 2.

И аз мисля,че на Т1 гейтове 1,2,3 ще са за Шенген примерно,а 4,5,6 за извън Шенген,но нешенгенските полети са доста по-малко от шенгенските.И сега очаквам на шенгенските гейтове да има и митничар,освен служителите на летището.В Солун летях до Германия ,и двете шенгенски,обаче имаше полиция и върнаха няколко човека от гейта да не летят.Проверяваха паспортите супер внимателно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, vl_stamboliev каза:

Аз си надявам Т1 най-после да го затворят.

T1 си е супер. Супер компактно и бързо се минава - от секюрити до гейта са има-няма 100 крачки.

1 час преди полета е достатъчен.

Не обикаляш безсмислени празни пространства.

Има магазини, кафе.

С багажите се справят доста по-бързо.

Единствения минус там е състоянието на тоалетните.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, vl_stamboliev каза:

Аз си надявам Т1 най-после да го затворят.

Естествено, че нефункциониращите сега гишета вдясно на B зоната на Терминал 2 ще станат мястото за паспортен контрол, а сегашните паспортни гишета ще трябва да изчезнат. И за Терминал 1 е ясно, че няма друг възможен вариант, освен 3 гейта да останат за Шенген, а другите 3 - за извън Шенген. А това, че шенгенските полети ще са повече, вероятно ще се компенсира от това, че при тях бордването ще е по-бързо.

Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

Абсолбгно вярно, @Zaro.  Никога и никой не казвал, че Гърция е частично член на шенгенското пространство, но фактически тя е, макар писменно да не записано, че е в Шенген само по въздух и море.   

 

Честита Нова Година на всички!

Гърция си е пълноправен член на Шенген, просто засеганяма сухопътна граница с друга Шенгенска държава, за да може да си го упражнява. 😉 Но няма нужда някой да й променя статута - достатъчно е ние да бъдем приети в сухопътния Шенген - и всичко само ще се случи за нея.

Връзка към коментар
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Тази сутрин гледах от Т1 има 5 шенгенски и 1 до Лондон в рамките на 40 минути.Как ще разделят гейтовете.

В такъв случай се сещам и за още един вариант - Терминал 1 да остане само за вътрешни и шенгенски полети, а нешенгенските на нискотарифните да се преместят на Терминал 2.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.