Прескочи до съдържание

Тенерифе през Октомври?


Мария Танева

Препоръчани мнения

Здравейте,

Бих искала да Ви помоля за съдействие.

Трябва да стигна до Тенерифе след 15 Октомри, но съм с много ограничени финанси. Моля Ви за съвет. Общо взето не е много спешно, но бих искала да намеря вариянт.

Поздрави,

Мария

Връзка към коментар

На 7.11 от Скопие-Барселона с Wizz Дискаунт клуб  и след престой през нощта сутринта Барселона -Тенерифе с Ryanair общо за 34 евро.

 

Здравейте,

Бих искала да Ви помоля за съдействие.

Трябва да стигна до Тенерифе след 15 Октомри, но съм с много ограничени финанси. Моля Ви за съвет. Общо взето не е много спешно, но бих искала да намеря вариянт.

Поздрави,

Мария

Редактирано от slavi169
Връзка към коментар

Здравейте,

Бих искала да Ви помоля за съдействие.

Трябва да стигна до Тенерифе след 15 Октомри, но съм с много ограничени финанси. Моля Ви за съвет. Общо взето не е много спешно, но бих искала да намеря вариянт.

Поздрави,

Мария

Здравей Мария, добре дошла във форума.

Бих искал да прочетеш първо тази тема

http://magelanci.com/topic/58-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0/

След това може да се върнем на въпроса ти отново.

Поздрави

Връзка към коментар

Здрасти Александър,

Безкрайно много благодаря за бързия отговор.

Ще се опитам да отговоря на въпросите възможно най-ясно

1. търся двупосочен билет София, може и друго летище в България - Тенерифе  - София

2. примерни дати - тръгване 18.10.2015 - 08.11.2015г

3. няма значение на кое летище ще кацна там

4. нямам нищо напротив да пътувам с нискотарифна авиокомпания

5. ще имам куфар - около 8-10кг

6. най-добрата цена, която намерих до сега е около 450евро

Поздрави,

Мария

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отделих търсенето в отделна тема.

Щом си ОК с нискотарифните, хвърли едно око тук:

http://azair.me/1IF4cHV

 

Имай предвид промоцията на УизЕър в момента. По-добре да действаш бързо.


 
Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Вече сме първи септември, ако ще пътуваш след средата на октомври, сега е момента да купуваш билети. Разгледай предложенията и избирай нещо. Като гледам цените, са под половината от твоята цена, предполагам, че ще останеш доволна.

Връзка към коментар

а поне по лично мнение не знам какво искаш да гледаш но тенерифе е мястото което ми хареса най-малко от всичките острови 

а и е най-населено и застроено

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

а поне по лично мнение не знам какво искаш да гледаш но тенерифе е мястото което ми хареса най-малко от всичките острови 

а и е най-населено и застроено

Значи ли това, че си бил на всичките 7 острова и ги сравняваш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля за съдействие. Билет до Тенерифе. 2 възр. + младеж на навършени 15 год. Отиване/връщане 23-30.10.15. Имаме потвърдена резервация и трябва да спазим тези дати. Дайте съвет да или не чекиран багаж предвид комбинацията с превозвачите. Предпочитам да няма престой през нощта. Да уточня, че сме от Варна.

 

Предварително благодаря!

 

P.S. Orbitz даде USD 417 на човек като най-ниско предложение, но без багаж и с връщане на 31.10. в Букурещ. (Зададох Букурещ-Тенерифе и обратно)

 

Елена Вълкова

Връзка към коментар

През търсачките от горните мнения излизат полети от Букурещ през Милано за 240 евро на човек, което е доста под 417 долара. Пристига се малко след полунощ и затова дава 31 като дата. Иначе трябва да се тръгне по-рано или да се търси друг по-скъп билет.

Багажа ще ти вдигне доста цената, понеже имаш 4 полета общо

От София има по 270 евро и нагоре, но са 5 полета или казано два стопа в посока и по 330+ евро за тези с един стоп в посока.

От Букурещ е доста по-добре.

Разгледай ги, има доста варианти.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте Александър,

Моля Ви отново за съдействие...

Не ми е ясно как точно се букират полетите..

Последно съм харесала http://airixo.com/en/book/sofia-SOF/lanzarote-ACE/december/2015/11-14-days?stops=1&nd=nd&fids=8117716,7567732,8349931,8067958&from=fc&d=ACE

но нямам представа как да направя резервацията...

Моля да ми помогнете.

Интересува ме също дали трябва да се плати целият билет сега или само част от него или..?

Предварително Ви благодаря.

Поздрави,

Мария

 

През търсачките от горните мнения излизат полети от Букурещ през Милано за 240 евро на човек, което е доста под 417 долара. Пристига се малко след полунощ и затова дава 31 като дата. Иначе трябва да се тръгне по-рано или да се търси друг по-скъп билет.

Багажа ще ти вдигне доста цената, понеже имаш 4 полета общо

От София има по 270 евро и нагоре, но са 5 полета или казано два стопа в посока и по 330+ евро за тези с един стоп в посока.

От Букурещ е доста по-добре.

Разгледай ги, има доста варианти.

Връзка към коментар

 

Не ми е ясно как точно се букират полетите..

Последно съм харесала http://airixo.com/en/book/sofia-SOF/lanzarote-ACE/december/2015/11-14-days?stops=1&nd=nd&fids=8117716,7567732,8349931,8067958&from=fc&d=ACE

но нямам представа как да направя резервацията...

 

 

 

Резервацията се прави на сайтовете на авиокомпаниите - Wizz air и Ryan air. Всеки билет се плаща по отделно.

Връзка към коментар

Значи ли това, че си бил на всичките 7 острова и ги сравняваш?

Ами бил  на Фуертавентура , гран канария и тенерифе.

просто зависи какво искаш да правиш  или да седиш и да прекараш 1 седмица в някакъв комплекс.

Зависи и дали ти харесват прекалено урбанизирани места .

 

 

Определено може да помислиш и да видиш някоя схема за ходене то там през лондон и ако имаш ферта за престой е лесно.

или сменяш летищата ;)

Връзка към коментар

Здрасти Александър,

 

Да, но как точно се плаща? По Интернет ли?

С карта?

Поздрави,

Мария

И се плаща в момента на резервиране цялата сума

Връзка към коментар

Здрасти Александър,

 

Да, но как точно се плаща? По Интернет ли?

С карта?

Поздрави,

Мария

 

Да, по интернет с карта. Направи някоя тестова резервация и в двата сайта:

 

http://wizzair.com

 

http://ryanair.com

 

И да, плаща се по интернет с карта. Ако имаш затруднения, всяка агенция може да го направи вместо теб, но ще ти вземат около 20 евро на билет, което при 4 билета сериозно ще натовари крайната цена. 

Връзка към коментар

Здравей Георги,

И много тенкс за отговора.

Ще ми кажеш ли с каква карта трябва да стане плащането? Кредитна ли?

Защото имам само дебитна..

 

А цели 40 Евро за да платят от мое име - това е твърде скъпо...

 

Поздрави,

Мария

 

 

Да, по интернет с карта. Направи някоя тестова резервация и в двата сайта:

 

http://wizzair.com

 

http://ryanair.com

 

И да, плаща се по интернет с карта. Ако имаш затруднения, всяка агенция може да го направи вместо теб, но ще ти вземат около 20 евро на билет, което при 4 билета сериозно ще натовари крайната цена. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте на всички.

Моля за помощ! Търся двупосочни самолетни билети на възможно най-добрата цена, защото са за пет човека и всичко плащам аз. Всъщност сме 4 възрастни + 16 годишен младеж и най големият проблем + дете на 2 години. Казвам проблем, защото детето най-вероятно ще ограничи възможностите за евтин полет. Разчитам на съвета на хора като всички тук с много опит. Ние никога не сме търсили, резервирали, купували самолетни билети за съжаление, но винаги има първи път. Струва ми се много трудно, а и по-новините казаха за измами в тоя бранш.

 

Дестинацията е двупосочен билет София, може и друго летище в България - Тенерифе  - София

Тръгване 20.11.2015 - 27.11.2015г. Датите са задължителни, защото вече има резервация.

Няма значение на кое летище ще кацнем.

Нямаме нищо напротив да пътуваме с нискотарифна авиокомпания.

Ще имаме куфари тежки поне по 10кг

Най-добрата цена, която намерих до сега е около 500евро на човек :(

 

Поздрави

Редактирано от kacikova
Връзка към коментар

Отлична цена 500евро на човек??? Това не е обща цена Alexander!

Да детето е на навършени 2 години. И за толкова малко дете билет ли се купува? :( още по-сложно става

Редактирано от kacikova
Връзка към коментар

От първият ти пост се разбира, че това е обща цена. Никъде не пише, че е на човек.

500е на човек е безбожно скъпо, така е.

За деца над 2 години при нормалните АК има някакво намаление, но при лоу костовете няма.

Връзка към коментар

В никакъв случай не търсете "6 билета", а 3 по 2 души или 2 по 3 души, като пробвайте бебето и в двете комбинации как ще излезе най-евтино.

 

От София и Пловдив най-общо вариантите са:

 

Аерофлот (през Москва)

Easyjet (през Манчестър или Гетуик)

British Airways (през Лондон)

Ryanair (от Пловдив през Станстед )

Vueling (през Барселона)

Lufthansa (през Мюнхен)

Austrian (през Виена)

 

Провери страниците на изброените компании и виж дали някоя няма да се открои с по-добра цена, която да се опитаме да смъкнем.

Прочети внимателно темата преди да се впишеш в нея, и проиграй съветите там.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&searchtype=nonflexi&srcAirport=Sofia+[sOF]&srcTypedText=sof&srcFreeTypedText=&srcMC=&srcFreeAirport=&dstAirport=Tenerife+North+[TFN]+%28%2BTFS%29&dstTypedText=tene&dstFreeTypedText=&dstMC=&adults=5&children=1&infants=0&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&dstap0=TFS&dstFreeAirport=&depdate=20.11.2015&arrdate=27.11.2015&flex=0&nextday=0&autoprice=true&currency=EUR&wizzxclub=false&supervolotea=false&schengen=false&samedep=true&samearr=true&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&maxChng=1&isOneway=return&resultSubmit=Search

Ето какво излиза при твърди дати и с 1 смяна/280евро на човек. С две смени има с 20-30евро по-евтини билети на човек, но риска се увеличава много да се гонят 3 лоу коста в посока.

Аз не мисля, че ще намерите много по-добри цени, първо сте доста хора, второ датите са твърди и трето няма и месец до излитането..След като каза, че нямаш никакъв опит с купуване на билети, ще ви е още по-трудно да намерите нещо добро като цена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.