Прескочи до съдържание

Кения, Танзания и Сейшели


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Някакви хищници не видяхте ли?

 

През бинокъла на гайда видях 2 леопарда и 1 лъв. За съжаление бяха прекалено далеч за снимка.

 

Отделно видях биволи, щрауси, 4-5 вида маймуни и други животинки. Но слоновете определено са акцент на този парк и се мяркаха често - обикновено в група по 8-10.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Така си живеят хората на остров Махе / Сейшелите.

 

Малка спретната къщурка с 2 "липи" отпред... Пълен релакс.

 

post-1175-0-25393100-1441542594_thumb.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Между другото взех 10-ина картички от Танзания. Който събира - да казва за да му заделя (без eloena и Childish, за тях нося по подразбиране).

Ако може да се запиша за 1 брой :-)

Връзка към коментар

Ако може да се запиша за 1 брой :-)

 

Няма проблем, само драсни на лично как мога да ти я дам :)

 

С тия решетки на прозорците сигурно много се краде там ;) ?

 

Ха, дори не бях обърнал внимание на решетките - повече зяпах палмите :) Нямам идея дали се краде, изглежда спокойно като цяло и атмосферата не оставя впечатление за каквато и да е криминалност. Може би собственикът на точно тази къща е параноик :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Добро утро на всички! Едвам станах, трябва да гоня сутрешния ферибот за остров Praslin.

 

За прекрасно настроение през новата седмица - снимка на Beau Vallon Beach / Махе от вчера.

 

post-1175-0-28369500-1441595735_thumb.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

За хващане - хванах го, но морето беше много бурно и спийд-ферито друсаше като за световно. За първи път някога ми става лошо в превозно средство. Но оцелях :)

 

Та, привет от остров Пралин. На първо четене тук май ще ми допадне повече от Махе. Чакам да спре лекия дъжд и се мятам да разглеждам околията. Ще наема колело, това е най-удобния начин за придвижване. Забавно звучи, не съм се качвал на колело от емнайсе години :) И определено има много за зяпане...

 

post-1175-0-06993700-1441621909_thumb.jpg

 

А градският транспорт е уникален - само за екстремисти. Шофьорът невъзмутимо взимаше остри завои със 100 км/ч. Допълвам картинката, че буса беше индийска таратайка Tata.

 

post-1175-0-33169800-1441622201_thumb.jpg

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Този постинг е 18+ :)

 

А същите тези костенурки на същата тази поляна правиха ли подобни еротични движения? :)

 

Edit: Метнах го в тубата -

Редактирано от Двуцветко
Връзка към коментар

Този постинг е 18+ :)

 

А същите тези костенурки на същата тази поляна правиха ли подобни еротични движения? :)

 

Правиха правиха... големи мръсници се оказаха тея костенурки :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Кажи после и за плажовете, струва ли си красотата, че като гледам е голяма цифромания$$$

Ако можеш да ги сравниш с други места...

 

Цифромания е само ако не знаеш какво / как / къде :) 1 седмица на Сейшелите с обиколка на 5-6 острова, хотели, активности, храна и транспорт на мен ми излезна около 1500 лв. Но ако не се внимава цифрата лесно може да е умножена по 5 или дори повече.

 

Красотата определено си струва. Трудно е да правя сравнения, но със сигурност видях едни от най-красивите плажове и гледки в живота си. Природата е уникална.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А би ли споделил конкретните си турове от къде/кого взе и за колко?

 

На Махе не взимах никакъв тур, тъй като нямаше смисъл. Обиколих целия остров с градския транспорт, който ходи навсякъде. Билетчето струва едва 70 стотинки.

 

На Пралин взех тур от малка локална агенция, на която за съжаление забравих името. Там на място обаче лесно се намират оферти, всеки постоянно предлага нещо и конкуренцията е голяма. Конкретният целодневен тур струваше 80 евро и включваше посещение на 3 съседни острова, включително този с големите костенурки + барбекю обяд с напитки (беше много вкусно) + спиране на 2 места за гмуркане с шнорхел (те предоставят цялото оборудване и не е нужно да носиш нищо). Пичовете бяха супер про, тоест ниската цена не беше за сметка на качеството.

 

От Пралин до Ла Диг също не взимах тур. Стига се много лесно с фериботчето (15 минути в посока, 30 евро двупосочен билет) и там вече или наемаш колело или правиш 3-4 часа разходка и обикаляш целия остров пеша. Не е огромен.

 

Едно обаче е 100%. Забрави за големите агенции Creole и Mason's Travel, при тях цените за всичко са минимум двойни и не предлагат нищо в повече. Всичко може да се намери на място, активностите не е нужно да се планират предварително.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

Настанен съм в Аруша - градът не е нищо особено, но е удобен за база. 
 
...  утрешното сафари в националния парк Тарангире, са си преместили датата. Което означава, че рязко получавам 8-часово частно сафари ...

 

Здравей!

Би ли споделил осемчасовото сафари в Tarangire National Park предварително ли си беше букнал? Спомняш ли си с коя агенция и колко приблизително ти струваше?

Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.