Прескочи до съдържание

10-тина дни с база Куала Лумпур/Сингапур ?


Фил

Препоръчани мнения

Понеже аз съм съвсем бос на тема Азия, а се отварят разни интересни възможности тия дни, както и честите промоции на Airasia и Cebu, отварям тази тема сцел да добия ориентация къде/какво/как може да се организира при така зададените условия: 10-12 дни с кацане в Куала Лумпур и излитане обратно от Сингапур.

 

Имам предвид най-обща представа да добия какво би си заслужавало наоколо. Предпочитам по възможност нещо като кръгче да правя, отколкото напред-назад.
В групата има определен интерес към Виетнам. ( В тази връзка - Хо Ши Мен дали е добра база за интересни неща вав Виетнам? )
Като начало ме интересува някаква по-груба рамка от типа "3 дни тук, още 3-4 дни там и накрая 4 дни еди къде-си."
 

А после ако взема билети ще питам и за повече подробности.

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Фичо, този маршрут отдавна е залегнал в плановете ми, но поради ред причини, най-вече финансови все не успявам да го реализирам. Това обаче съвсем не ми пречи да си мечтая и да търся полети. Последно намерих ето това:

 

post-145-0-23553000-1441476900_thumb.png

 

сайта за резервация е цък 

Плановете ми ( ако някога отида) са три дни в Куала Лумпур, три в Сингапур, два дни в Бруней и останалите ... някъде в района :) Да знаеш, че ако спечеля от тотото се кандидатирам за твое другарче :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 къде/какво/как може да се организира при така зададените условия: 10-12 дни с кацане в Куала Лумпур и излитане обратно от Сингапур.

 

 

10-12 дни никак не са много за едно все пак далечно пътуване, но при тези параметри аз лично бих оставил минимално време за КЛ и Сингапур (примерно по един пълен ден/или 2Х половин или хайде по два пълни дни ако ти остане време и колкото там нощувки идват в зависимост от логистиката. Бих отишъл на всяка цена в Ангкор (2 пълни дни) и останалото време бих го изкарал на остров(и) в Андаманово море, по възможност с високи отвесни варовикови скали и бистра вода. Не мога да се сетя нищо в района, което да бие това (от моя гледна точка), с уговорката, че не съм ходил в Индонезия, но за там като, че ли ще ти трябва повече време. За Мианмар в комбинация с Ангкор, КЛ и Сингапур, също би ти трябвало повече време.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

можеш да направиш както мен, КЛ -Сингапур го взех с Airasia до летището на Джохор и оттам с автобуса до Сингапур, ама това само ако ти е изгодна цената на билета. Забелязвам, че самата Малайзия много често се пренебрегва като дестинация, а това според мен е незаслужено. Прекарах 3 седмици там и имаше още за обикаляне. КЛ поне 2-3 дни, единия ден ( не цял) ти отива за Бату кейвс, Сингапур 3 дни са достатъчни, останалото време може да го разпределиш или в Малайзия да видиш още нещо , или Камбоджа, както те посъветва FlyTraveler. Относно Хо ши мин 2-3 дни ти стигат, прави се екскурзия по делтата на Меконг ( това е цял ден), не е лош града, макар че Ханой по ми допадна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

2 дни за всичко интересно в Куала Лумпур освен ако не ходиш до новата правителствена столица. Два дни и за Сингапур.

И защо не искаш да видиш Тайланд ?

Камбоджа и Виетнам според мен си искат отделно пътуване .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих го направил КЛ, Сингапур, Хо Ши Мин (със side trips) по три-четири дни. Или Пенанг вместо Хо Ши Мин. За да не се разпилееш, че останалите държави си искат време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо, този маршрут отдавна е залегнал в плановете ми, но поради ред причини, най-вече финансови все не успявам да го реализирам. Това обаче съвсем не ми пречи да си мечтая и да търся полети. Последно намерих ето това:

 

post-145-0-23553000-1441476900.pngg

 

сайта за резервация е цък 

Плановете ми ( ако някога отида) са три дни в Куала Лумпур, три в Сингапур, два дни в Бруней и останалите ... някъде в района :) Да знаеш, че ако спечеля от тотото се кандидатирам за твое другарче :)

Почти същото гледам, само че с връщане през Барселона, 5-6 часа разходка там и вечерта има полет на Wizz обратно към София.

post-139-0-18214900-1441488641_thumb.jpg

А на теб пожелавам да спечелиш каквото трябва за да може да пътуваш!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз бих го направил КЛ, Сингапур, Хо Ши Мин (със side trips) по три-четири дни. Или Пенанг вместо Хо Ши Мин. За да не се разпилееш, че останалите държави си искат време. 

А нещо като :

вариант А..... 2 дни КЛ, 3 дни Пенанг, 3-4 дни Хо Ши Мин и 2 дни Сингапур

вариант Б......2 дни КЛ, 2-3 дни Ангкор, 3-4 дни Хо ши Мин и 2 дни Сингапур 

много напрегнато ли ще е? :rolleyes:

Връзка към коментар

Далеч не мога да се нарека спец за региона на ЮИ Азия. Но според скромния ми опит, и това, което знам от приятели, и сам съм видял/пропътувал, включително и сухоземно от Банкок до Сингапур, имаш два варианта за комбиниране:

1. Този, който Костов ти е написал. Малайзия наистина се подценява незаслужено. На мен ми хареса в някои отношения даже повече от Тайланд. Храната примерно, за мен е и по-добра, и по-евтина там. По-подредено и уредено е всичко. Има си достатъчно интересни неща за разглеждане. Има и плажове на север, и rain forests на юг. Да не говорим, че имаш опция и за Малайзийската част на Борнео (Roje беше описал добре какво има да се гледа там за няколко дена)

и

2. Драсваш директно към Тайланд, и там си изкарваш всичките дни, било из островите в Андаманско море (ако е през наша зима), както Флай ти е написал, било в Банкок, Аютая, Чианг Май и други градове. Един вид ползваш само двойно по-евтиния транспорт до КЛ, отколкото е традиционно от Европа до БК, и изобщо Тайланд през пиковия сезон.

Накрая си оставаш два дена за Сингапур преди обратния полет, и си готов.

 

Полет до КЛ за обикаляне из Виетнам изобщо не го виждам. Той си е отделна дестинация. Най-много да съчетаеш в друго пътуване Виетнам с Камбоджа по-скоро, отколкото Малайзия с Виетнам. Но все пак всичко е въпрос на нагласа, и лични предпочитания и интереси :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Дааа, лека -полека ще ми се прояснят нещата. Май наистина е неоправдано да се разпиляваме с Виетнам и Камбоджа, които ще оставим, живот и здраве, за друг път.
При това положение вариант е да се съсредоточим на Малайзия и Тайланд, плюс накрая 2 дни Сингапур.
...
(То аз малко неподготвонен пуснах темата, преди да съм попрочел за района, но причината е, че искам да взема основните билети днес, а ще сме група и трябва да им кажа най-грубо какво може да се очаква от пътуването )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен се насочваш правилно. 2 дни+ ако имаш половин КЛ, 4-5 Тайланд по острови за кеф и екскурзийки в Тайланд и 3 Сингапур. За мен това е оптималното.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А как стои въпросът с изхранването по плажните дестинации в Тайланд? Виждам, че хотелите на предлагат ол инклузив.Храната и алкохола по ресторантите скъпи ли са?

Връзка към коментар

Ние ноември потегляме с такъв план. 1 нощувка в КЛ, 2 в Сингапур на връщане и 6 на Лангкгауи, като сме разделили нощувките из острова.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

А как стои въпросът с изхранването по плажните дестинации в Тайланд? Виждам, че хотелите на предлагат ол инклузив.Храната и алкохола по ресторантите скъпи ли са?

Най-общо съпоставими с тези в България до леко по-високи .

На улицата евтино.

Алкохола е осезателно по-скъп.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дааа, лека -полека ще ми се прояснят нещата. Май наистина е неоправдано да се разпиляваме с Виетнам и Камбоджа, които ще оставим, живот и здраве за друг път.

При това положение вариант е да се съсредоточим на Малайзия и Тайланд, плюс накрая 2 дни Сингапур.

 

Районът е много интересен - архитектура, култура, история, храна, плажове. Няма как с едно ходене да се покрие, особено ако е първо. Но ти си наясно, де. Ако аз имах сериозни интереси в архитектурата и като обичащ градските пътувания, бих заложил на "новото интересно създадено от човека" + "малко история" (предимно храмове, дворци и градини) в района. В този ред:

Бангкок - 3-4 дни само там, с опция за ден до Аютая или градините Нонг Ноч.

В Малайзия - KL, но за теб и новата столица - Путраджая.

Сингапур ще те впечатли. Бих му заделил поне 3 дни.

 

Има опция да замениш Тайланд (на него си му трябва време) с Ангкор в Сием Рип, Камбоджа. Визата е лесна (online) и полети много.

Каквото и да направиш все ще е добре :) Хвърли поглед на пътеписите, доста сме изписали за района.

За кога е пътуването?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Почти същото гледам, само че с връщане през Барселона, 5-6 часа разходка там и вечерта има полет на Wizz обратно към София.

attachicon.gifas-1.jpg

А на теб пожелавам да спечелиш каквото трябва за да може да пътуваш!

Фичо, благодаря ти за пожеланието :)  :thankyou: 

Тази цена през кой сайт я изкара?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хо Ши Мин определно не си заслужава да отскачаш от Куала Лумпур или Сингапур. Най-интересните неща са в среден и северен Виетнам. Иначе двете места са големи хъбове на лоу кост компании - Еър Азия и Тайгър Еъруейз. 

 

Много добро кръгче е Куала Лумпур - Джогджиакарта - (Бали) - Сингапур с еър Азия. Със или без Бали, Джогджиакарта е културната столица на Индонезия и си заслужава с дневните си трипчета до Боробудур, Прамбанан, няколко по-малко известни храма, както и царския дворец в града (бивша столица). Виза се вади веднага на границата, заема половин страница в паспорта и без чакане, защото летището е ултра мини.

 

Между другото мега разпродажбата на Еър Азия старитра за членове на BiG. Тази вечер в 00.00 малайзийско време стартира  и за всички останали, но е за полети от 1ви март. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря stenk :)

На мен, не знам защо, ми дава съвсем друга цена, различна от тази на Фичо -  332€ без таксата, а с нея цената става - 365,76€

Фичо, позволявам си да ти обърна внимание, че полетът тръгващ от Сингапур пристига на следващия ден в Барселона. Така че ако искаш да летиш до София на 11.03, ще трябва да излетиш на 10.03 от Сингапур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали тук е мястото да питам, но какво ще кажете - струва ли си 2 дни в КЛ и един в Малака (Malacca), който е на около 250 км от там?

струва си, Малака е приятно градче

 

относно плана на Фичо и аз мисля, че оптималния вариант му е Малайзия, Сингапур и някой остров - я Лангкауи, я Краби или Пукет, нещо което е по-близо, все пак говорим за 10 дни.... Индонезия си заслужава отделно пътуване, а Виетнам перфектно се съчетава с Банкок и Камбоджа.  Макар че Камбоджа  също  е вариант, защото там се ходи заради Ангкор, а 3 дни в Сием реп са предостатъчни. Пном пен  може пре-спокойно да се пропусне.

 

Ако все пак се насочиш към Малайзия , препоръчвам трип до Таман Негара - най-старата тропическа гора в света, интересно, приключенско и различно. Мисля, че беше 4 дни.

Борнео е невероятен, но пак бих го направила в отделно пътуване, защото си иска време.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Фичо, намираш се на един от световните кръстопъти, без въобще да е прекалено силно изказване. За капак на всичко, център на Air Asia, Tiger и кой ли още не. Та, плана ти може да е всякакъв. Аз не бих отхвърлял Виетнам например. 9 дни във Виетнам + 2-3 Камбоджа ще стане идеално. Но може и Тайланд, може и Индонезия, може и Малайзия + Сингапур...варианти хиляди, само дето за тая продължителнсот не можеш да ги направиш едновременно :)

 

То е все едно да питаш "На летище Станстед (главната база на Раянер, много полети на всякакви лоукостиве) съм, имам 10 дни какво да правя". Разбира се, че може да си изкараш супер и в Лондон и Шотландия да речем, но Италия, Франция, Испания, че дори и Гърция са на няколко часа полет от там, който сигурно ще е достатъчно евтин за да не събори бюджета. Та, ако цената ти харесва, взимай, пък после може наистина с промоцията на Air Asia да решиш коя ще е крайната точка. Убеден съм, че който и от избраните варианти споменати тук да избереш няма да сбъркаш. 

 

Мен лично ако ме питаш, или Виетнам+Камбоджа, или о-в Бали, но ти с е въпрос на лична гледна точка. Не се престаравай със седенето в КЛ или Сингапур, световния трафик е по такъв начин организиран, че рано или късно пак ще кацнеш там и може да имаш повечко време. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря stenk :)

На мен, не знам защо, ми дава съвсем друга цена, различна от тази на Фичо -  332€ без таксата, а с нея цената става - 365,76€

Фичо, позволявам си да ти обърна внимание, че полетът тръгващ от Сингапур пристига на следващия ден в Барселона. Така че ако искаш да летиш до София на 11.03, ще трябва да излетиш на 10.03 от Сингапур.

 

Точно полета на 10.03 е заложил Фичо за да хване Wizz на 11.03 към София.

Старо куче е той  , да не бъде подценяван   ;)

 

 

П.С. Как не излизата полетите ? Ето ги и двата :

post-140-0-59769800-1441536810_thumb.jpg

 

Ако въртиш SOF-SIN с връщане KUL-BCN е дори малко по-евтино и пак имаш три часа за връзка с полета на Wizz. Toва ако не ти се убиват няколко часа по улиците на Барселона...

post-140-0-17787400-1441536820_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо, благодаря ти за пожеланието :)  :thankyou:

 

Моля, извинявай, че се забавих да ти огговоря, но се мъчих няколко часа и си скъсах нервите с тия билети. :wacko:

Една от причините е както и ти си отбелязал:

 

Благодаря stenk :)

На мен, не знам защо, ми дава съвсем друга цена, различна от тази на Фичо -  332€ без таксата, а с нея цената става - 365,76€.

на тия сайтове няколко пъти ми се сменяха цените. наколко пъти ту нагоре, ту надолу за един и същи дати. Също в различните версии на Budget излизат различни (до 100eur разлика) базови цени, още преди избор с каква карта да се плати

На португалския budget излизат най-ниски цени, но после има една такса 21евро, която обаче не е страшна ако се купуват повече билети, защото е еднократна, а не за всеки пътник.

На португалския сайт обаче добрата цена излиза с Mastercard debit, каквато аз нямам.

Открих, че на полския budget също излизат добри цени и се плаща с Maestro, каквато имам.

Минах сутринта да захраня Maestro-тo и после опитвам да взема билетите на полския сайт, обаче не ми минава транзакцията :wacko: . Установявам, че като съм го правил това Mestro, са ми сложили най-ниския лимит, който e 800 лв на 24часа :wacko:.

Качвам се на колата да отида до клона да видя как може да повиша лимита - то пък клоновете на ПИБ на Народно събрание и в Халите не бачкат, въпреки, че би трябвало да работят днес. Отивам на Мола на Стамболийски. Там друга греда - обасниха ми, че за промяна на лимита трябва да подам заявление и става за 3 работни дни :wacko: .

Чудех се какво да правя, айде пк на компа -  намерих билетите на добра цена в eDreams.fr с VisaЕntropay.

Айде направих VisaЕntropay, заредих 250eur, обаче пак греда :wacko:  - за повече от 250eur иска верификация на картата с която зареждаш. А тази верификация става като ти дръпнат 1 евро и после като се осчетоводи - в справката от банката ще може да се види кода, с който да се верифицира зареждащата карта, а това щяло да стане за 2-3 дни. :wacko:

Баси сагата :unsure:

В крайна сметка ми писна, разделих билетите и купих един с Maestroto на цена  316eur (1354 злоти)  през budgetair.pl  и още два с обикновен Mastercard за по 332еur.

И така имаме билети, а датите последно са:

02.03 SOF-KUL

15.03 SIN-BCN

Пристигнаха потвържденията и e-тикетите :)

 

( Кефят ме птичките, с които ще летим -  LHR-KUL с Дриймлайнер, а SIN-LHR - с А380 :) )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.