Прескочи до съдържание

Ограничение на ръчен багаж с Qatar


Препоръчани мнения

Здравейте,

извинявам се ако е дискутирано някъде, но аз лично не видях.

 

Тази седмица летя за Банкок с qatar и гледах условията им за багажната политика
http://www.qatarairways.com/bg/bg/baggage.page
 

и много ме изненада ограничението от 7кг за ръчен багаж, та това е по-ниско от low cost авиокомпаниите. Отивам да снимам там и ръчната раница мислих да е натъпкана с техника, включително и лаптопа вътре, което със сигурност ще е над 10кг, може би и ще гони 15.
Дори не знам как ще се побера изобщо в тези 30кг сумарно, но това вече си е мой проблем де, но някой има ли опит в последно време как е с багажа, мерят ли го гледат ли обем там или не им пука?

Връзка към коментар

Ако не бие прекалено на очи като обем никой няма да я мери на кг.

И е по-ниско от лоу кост , щото пък ти дават безплатен чекиран .

За повечето пътници , не е приятно в салона да става лоу кост циганията при която са принудени да държат багажа в краката си ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обсъждали сме го.

Не се шашкай, тия 7 килограма са доста формални. Летял съм с тях с ръчен багаж към 12-13 килограма, никакъв проблем. Долапите над седалките носят по 38 килограма, не ги мисли :)

Компютъра можеш да го „извадиш пред скоби“ в отделна чанта, може даже и найлонова, докато се качиш, ако много се притесняваш от усложнения.

Но и аз не мисля, че ще има такива.

Връзка към коментар

Обсъждали сме го.

Не се шашкай, тия 7 килограма са доста формални. Летял съм с тях с ръчен багаж към 12-13 килограма, никакъв проблем. Долапите над седалките носят по 38 килограма, не ги мисли :)

Компютъра можеш да го „извадиш пред скоби“ в отделна чанта, може даже и найлонова, докато се качиш, ако много се притесняваш от усложнения.

Но и аз не мисля, че ще има такива.

Благодаря за информацията и връзката към темата :)

Връзка към коментар

Освен телефон, лаптоп, фотоапаратите и тяхните батерии, мислих да взема и една външна батерия с която да си зареждам телефона поне, нали вече не правят проблеми за тях?

Връзка към коментар

Освен телефон, лаптоп, фотоапаратите и тяхните батерии, мислих да взема и една външна батерия с която да си зареждам телефона поне, нали вече не правят проблеми за тях?

Аз редовно пътувам с такава батерия и досега не съм имала проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Освен телефон, лаптоп, фотоапаратите и тяхните батерии, мислих да взема и една външна батерия с която да си зареждам телефона поне, нали вече не правят проблеми за тях?

 

Прочети много внимателно това, особено ако възнамеряваш да летиш из Тайланд и региона:

 

http://suvarnabhumiairport.com/en/doyouknows/15/the-large-capacity-of-mobile-external-charger-couldnt-bring-on-board

 

741x960xpowerbank-edit.jpg.pagespeed.ic.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.