Прескочи до съдържание

Виза за Щатите - имам ли някакъв шанс?


Препоръчани мнения

          Визите които издават в последните 2 години на мои познати са били или едногодишна еднократна или 10 годишна многократна. И в двата случая можеш да влезеш в страната през целия период на визата ( дори и последния ден преди изтичането и) а това колко ще останеш там зависи от служителя на гише Емиграция на летището.

Моя опит - имам първоначален отказ, последващ две едногодишни еднократни и след това една 10-годишна многократна виза - е че на мен винаги са ми давали максималния престой от 6 месеца при влизането. По принцип имаш право ( ако емигрейшъна ти даде) да престоиш с туристическа виза не-повече от 6 месеца в една календарна година, независимо дали на веднъж или на части, но при мен и това не са го спазвали.

         Важното да се знае  е че кацайки на летището емигрешъна има право да ти поиска отново документите доказващи че няма да емигрираш , както и на място да ти откаже влизане в страната и да те прати на първия обратен полет, така че носи всички документи с теб в случай че ти дадат виза !

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

         По принцип имаш право ( ако емигрейшъна ти даде) да престоиш с туристическа виза не-повече от 6 месеца в една календарна година, независимо дали на веднъж или на части, но при мен и това не са го спазвали.

         

Тоест, възможно е да отидеш два пъти в една година? Да кажем ако ти дадат виза, отиваш веднъж за седмица, и след това можеш да летиш пак след 5 месеца? Ето това вече дори не го предполагах. 

Връзка към коментар

Ако визата е многократна, може да летиш колкото пъти искаш, стига да не превишаваш максималния престой на година, а именно 6 месеца. Друг е въпроса дали няма да им стане подозрително ако пътуваш 10 пъти през една две седмици например :)

Връзка към коментар

Друг е въпроса дали няма да им стане подозрително ако пътуваш 10 пъти през една две седмици например :)

 

С това по принцип много трябва да се внимава. Имам приятел с 10-годишна виза, който в рамките на 6 месеца му се наложи да посети САЩ 4 пъти (всеки път за по 10 дни макс, тоест всичко е по правилата). На четвъртия път обаче е имал огромни проблеми с влизането в страната и директно са му казали, че ако не направи по-голяма пауза следващия път може въобще да не го пуснат.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно това имах в предвид. Отделно много мои познати бяха "атакувани" с въпроси : кой ви плаща престоя, как ви пускат от работа, бележка от работодателя за честите отсъствия и т.н при даже двукратно влизане в рамките на една година. Това всичко на летището в САЩ.

Аз не съм имала подобни проблеми , макар че 3 последователни години влизах през август и стоях до средата на декември и после от 15 януари до края на май отново.

Просто не малка част от процедурата по влизане е късмет и въпрос на външна проява на притеснеността на пътуващия. Като видят че си изнервен, притеснен , препотен и т.н въпросите нарастват :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А колко вероятно е да ти откажат на границата, ако вече имаш виза? Често ли се случва . Както казах н́ямам документи за собственост, работа и прочие, притеснявам се че ще си направя планове, а на самата граница няма да ме пуснат :( 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

А колко вероятно е да ти откажат на границата, ако вече имаш виза? Често ли се случва . Както казах н́ямам документи за собственост, работа и прочие, притеснявам се че ще си направя планове, а на самата граница няма да ме пуснат :(

 

От границата могат да те върнат ако има някакви сериозни съмнения за целта на пътуването ти. Примерно декларира си, че ще ходиш на операция, а на границата казваш, че целта ти е някое касино в Лас Вегас ;) По принцип търсят противоречия между това което си декларирала, държанието ти и отговорите на границата. Разбира се може да има промяна в обстоятелствата, но ако не ги обясниш коректно и спокойно, а влезеш в противоречие със себе си, могат да решат, че имаш някаква тайна и незаконна цел. Най-важното е спокойно и уверено да отговаряш. Аз лично нямам нито един познат, когото да са го върнали от границата, въпреки, че някои от моите познати останаха в САЩ нелегално с туристическа виза.

Връзка към коментар

От границата могат да те върнат ако има някакви сериозни съмнения за целта на пътуването ти. Примерно декларира си, че ще ходиш на операция, а на границата казваш, че целта ти е някое касино в Лас Вегас ;) По принцип търсят противоречия между това което си декларирала, държанието ти и отговорите на границата. Разбира се може да има промяна в обстоятелствата, но ако не ги обясниш коректно и спокойно, а влезеш в противоречие със себе си, могат да решат, че имаш някаква тайна и незаконна цел. Най-важното е спокойно и уверено да отговаряш. Аз лично нямам нито един познат, когото да са го върнали от границата, въпреки, че някои от моите познати останаха в САЩ нелегално с туристическа виза.

 

Mariana, извини намесата в темата ти, но един въпрос към Topfly, ако позволиш :)

 

Topfly, издадоха ми преди дни десетгодишна виза B1/B2 - аз много доволен, признавам :) Поводът е бизнес пътуване, което мога да го докажа без никакъ проблем - още повече компанията ми го плаща. Да, ама аз съм лакома - искам да отида идните години до Скалистите планини, например, живи и здрави - и не само. Чист туризъм. Какво правим на границата тогава? :) Благодаря.

Връзка към коментар

Mariana, извини намесата в темата ти, но един въпрос към Topfly, ако позволиш :)

 

Topfly, издадоха ми преди дни десетгодишна виза B1/B2 - аз много доволен, признавам :) Поводът е бизнес пътуване, което мога да го докажа без никакъ проблем - още повече компанията ми го плаща. Да, ама аз съм лакома - искам да отида идните години до Скалистите планини, например, живи и здрави - и не само. Чист туризъм. Какво правим на границата тогава? :) Благодаря.

 

Не мисля, че ще имаш проблем, защото визата ти важи и за туристически пътувания. Написаното от мен се отнася за първото пътуване. Там не е много добре когато пътуваш да промениш целта на пътуването. Ако веднъж си била в САЩ и си спазила всички техни закони, вторият път влизането би трябвало да е много по лесно.

Връзка към коментар

Rainy, мъжът ми съща получи преди 3 години 5-годишна виза за работно пътуване. Първото пътуване бе всъщност съчетание на конференция и посещение на роднини (той бе информирал за това по време на интервйто), след това без проблеми ползвахме визата за чисто туристическо посещение. Просто на границата обяснихме накратко къде и какво плануваме. Бяхме приготвили разпечатки с адреса на местата, където ще спим, но нито ни питаха къде конкретно ще спим, нито искаха доказателства.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.