Прескочи до съдържание

Виза за Щатите - имам ли някакъв шанс?


Препоръчани мнения

 Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза, но нямам абсолютно никакви документи с които да покажа че нямам намерение да емигрирам. Не съм омъжена, Нямам имот , а наскоро напуснах работа . Причината поради която искам да замина за седмица е операция на ушите, които имат сериозна деформация. след много ровене в интернет намерих добър хирург в Щатите с когото съм в контакт. Той се съгласи да напише писмо което да представя на консулите, подавайки молба за виза, но се чудя - има ли смисъл изобщо, при положение че нямам как да докажа че заминавам само за операцията...Не знам, вече си мисля да им покажа и ушите си, за да се смилят :blush: ,
     Най-големия проблем е там, че баща ми е американски гражданин от много години. Предполагам , че ще помислят че имам намерение да остана при него, което е далеч от истината защото дори не сме в контакт.
   Има ли смисъл според вас да се явявам на интервю и вярно ли е че е по-добре да го направя от посолството в UK ? Би  било по-лесно , освен всичко. Благодаря предварително на отговорилите.

Връзка към коментар

   Има ли смисъл според вас да се явявам на интервю

 

Има смисъл и според мене имаш шанс за виза и то не малък.Ако следваш поговорката-"От опит глава не боли" въобще не трябва да се замисляш.Давай смело напред и после сподели какво е станало.

 

П.П.Все пак имаш документи от лекар а това е голям аргумент.

Връзка към коментар

Моите наблюдения са, че няма никаква закономерност при даване на визи за САЩ. Правителството им има някаква политика с кои държави иска и с кои не иска безвизов режим и затова имат някакви очаквания към посолствата си за брой отказани визи. Ако преди теб са дали много визи, на теб може да ти откажат.

 

Конкретни примери:

 

Преди доста години като току-що завършил университета студент получих без проблем 10 годишна туристическа виза. Тогава нямах, нито работа, нито семейство, нито имот, нито собствена фирма. Единствено имах относително голям сума пари на сметка. Реално потенциален емигрант си бях и пак нямаше проблем ;)

 

По същото време до мен на едно 10 годишно момиче не му дадоха виза да отиде при леля си в САЩ за лятната ваканция. Служителят в посолството каза, че не вижда гаранция, че ще се върне при родителите си! :angry:

 

Мой приятел голям собственик и изпълнителен директор на публична компания, която се търгува на фондовата борса в София с имот и две деца подаде молба за туристическа виза за САЩ с цел да посетят сестрата на жена му. Виза му беше отказана въпреки, че децата щяха да останат в София.

 

Логика в отказа не търси! Подавай смело молба, но носи все пак възможно най-много документи които могат да подкрепят, целта ти на пътуване!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако добре съм запознат в момента отказът за ВИЗИ на българи е под 15%, така че погледни оптимистично, че имаш над 85% шанс ;)


Според мен има смисъл дори да си покажеш ухото на служителя в посолството за да потвърдиш, че не им представяш просто някакви измислени бележки.

Връзка към коментар

Много внимателно и обмислено попълни документа, който се изпраща преди интервюто, защото мисля, че въз основа на него решават да или не още преди интервюто, а на него само сверяват дали психологически и документно отговаряш на това, което си написала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, когато се пътува по медицински причини не е ли по-различна визата от туристическата? В смисъл, не съм сигурен, че с туристическа виза имаш право да заминаваш на лечение, дори и да си покриваш сам всичко. 

 

Иначе шансовете ти са като на всеки друг. Съмнявам се тук, и където и да е било да няма човек, който да не може да се извърти като потенциален емигрант. 

Връзка към коментар

 Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза, но нямам абсолютно никакви документи с които да покажа че нямам намерение да емигрирам. Не съм омъжена, Нямам имот , а наскоро напуснах работа . Причината поради която искам да замина за седмица е операция на ушите, които имат сериозна деформация. след много ровене в интернет намерих добър хирург в Щатите с когото съм в контакт. Той се съгласи да напише писмо което да представя на консулите, подавайки молба за виза, но се чудя - има ли смисъл изобщо, при положение че нямам как да докажа че заминавам само за операцията...Не знам, вече си мисля да им покажа и ушите си, за да се смилят :blush: ,

     Най-големия проблем е там, че баща ми е американски гражданин от много години. Предполагам , че ще помислят че имам намерение да остана при него, което е далеч от истината защото дори не сме в контакт.

   Има ли смисъл според вас да се явявам на интервю и вярно ли е че е по-добре да го направя от посолството в UK ? Би  било по-лесно , освен всичко. Благодаря предварително на отговорилите.

 

Мариана, ако не живееш във Великобритания, трудно ще те допуснат на интервю...

 

Аз иначе съм песемист като чета условията, но не съм права - в Щатите не отиват само семейни и с имоти. За баща ти е сериозен аргумент. Но пък си посещавала Щатите, което е плюс. Аз си мисля, че тръбва да послушаш останалите - рискуваш една такса само все пак. И едно разочарование. Но ще си опитала. Успех! 

Връзка към коментар

 Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза, но нямам абсолютно никакви документи с които да покажа че нямам намерение да емигрирам. Не съм омъжена, Нямам имот , а наскоро напуснах работа . Причината поради която искам да замина за седмица е операция на ушите, които имат сериозна деформация. след много ровене в интернет намерих добър хирург в Щатите с когото съм в контакт. Той се съгласи да напише писмо което да представя на консулите, подавайки молба за виза, но се чудя - има ли смисъл изобщо, при положение че нямам как да докажа че заминавам само за операцията...Не знам, вече си мисля да им покажа и ушите си, за да се смилят :blush: ,

     Най-големия проблем е там, че баща ми е американски гражданин от много години. Предполагам , че ще помислят че имам намерение да остана при него, което е далеч от истината защото дори не сме в контакт.

   Има ли смисъл според вас да се явявам на интервю и вярно ли е че е по-добре да го направя от посолството в UK ? Би  било по-лесно , освен всичко. Благодаря предварително на отговорилите.

избери -АВСТРАЛИЯ - по добра държава е !!!!!!!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както е писала Rainy, за да кандидатстваш от UK, трябва да живееш там. В сайта на посолството пише, че когато целта е пътуване по медицински причини може да поискат и допълнителни документи. Имай предвид, че може би ще искат да знаят защо точно ти е необходимо лечение в САЩ, т.е. защо не може да се направи в UK. 

Връзка към коментар

Абе, когато се пътува по медицински причини не е ли по-различна визата от туристическата? В смисъл, не съм сигурен, че с туристическа виза имаш право да заминаваш на лечение, дори и да си покриваш сам всичко. 

 

Иначе шансовете ти са като на всеки друг. Съмнявам се тук, и където и да е било да няма човек, който да не може да се извърти като потенциален емигрант. 

 

Водят се под една категория.

 

B1 - С цел бизнес

B2 - Удоволствие или медицинско лечение

B1/B2 - и двете заедно.

 

Реално няма значение коя категория ще се избере, така ми казаха като звънях на посолството, когато аз кандидатствах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съгласен съм с Topfly - и според мен няма никаква логика при визите за Щатите. Знам за направо абсурдни случаи както за откази, така и за дадени визи. Просто дават визи на кило и по някое време, като станат повечко дадените, хващат един за ушите и му отказват виза, за да си поддържат статистиката. Ако изтеглиш късата клечка може това да си ти, но пък шансовете да се случи точно на теб не са толкова големи - от 20 души отказват виза само на трима. Така че давай смело и не го мисли толкова!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен основния въпрос, на който трябва да дадеш задоволителен отговор и който 100% ще те питат е: кой ще финансира пътуването и операцията? Успееш ли да отговориш задоволително, то шансовете са много добри. Те поради тази причина питат за имоти, банкови сметки, безсрочен трудов договор и т.н.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Според мен основния въпрос, на който трябва да дадеш задоволителен отговор и който 100% ще те питат е: кой ще финансира пътуването и операцията? Успееш ли да отговориш задоволително, то шансовете са много добри. Те поради тази причина питат за имоти, банкови сметки, безсрочен трудов договор и т.н.

А, има и още един основен въпрос. Като баща й е Американски гражданин от много години, защо не е кандидатствала за емигрантска виза чрез него, нищо, че не иска да живее там? То даже във формуляра си има въпрос дали лицето има роднини в щатите, така, че няма начин и в тази посока да не зачоплят когато отговори с да на въпроса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А, има и още един основен въпрос. Като баща й е Американски гражданин от много години, защо не е кандидатствала за емигрантска виза чрез него, нищо, че не иска да живее там? То даже във формуляра си има въпрос дали лицето има роднини в щатите, така, че няма начин и в тази посока да не зачоплят когато отговори с да на въпроса.

Да, това също е важен въпрос. По принцип MarianaG е дала отговор на този въпрос - не е в контакт с него. Естествено консула ще зададе няколко уточняващи въпроса по темата, така че и тук е добре да има подготовка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Благодаря на всички за отговорите. Сигурно има смисъл да се опитам все пак... 

      Дали да капарирам операцията и да им покажа документ , това би ли увеличилошансовете?  Иначе ...аз си плащам операцията, със собствени спестявания отпреди много години, но нямам доказателства за тях, не е ли по-добре да им кажа че разходите ги поема семейството ми или нещо от сорта...? 

Връзка към коментар

Да, това също е важен въпрос. По принцип MarianaG е дала отговор на този въпрос - не е в контакт с него. Естествено консула ще зададе няколко уточняващи въпроса по темата, така че и тук е добре да има подготовка.

 Да , няма какво да кажа по темата, освен че не сме в контакт. Дали е добре да измилсля нещо? Звучи подозрително, а е самата истина... Просто не искам заради това да ми откажат. Те проверяват ли веднага дали имам роднини там? 

Редактирано от MarianaG
Връзка към коментар

 

Благодаря на всички за отговорите. Сигурно има смисъл да се опитам все пак... 
      Дали да капарирам операцията и да им покажа документ , това би ли увеличилошансовете?  Иначе ...аз си плащам операцията, със собствени спестявания отпреди много години, но нямам доказателства за тях, не е ли по-добре да им кажа че разходите ги поема семейството ми или нещо от сорта...? 

 

 

Според мен няма никакъв смисъл да капарираш, освен ако нямаш 100% гаранция, че ще си получиш обратно капарото, ако не получиш виза. За парите обикновенно американците ги интересува не какво ще декларираш, а какво ще покажеш като документ за наличието им. Ако родните те финансират, трябва да покажеш тяхна банкова сметка и декларация от тях. Какво означава нямаш доказателства? Посолството на САЩ не е НАП за да ти проучва произхода на парите! Ако са в кеш, тропни им една пачка и им кажи, че заради банковите фалити в България си държиш парите в кеш. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Покажи кореспонденцията с лекаря. Недей капарира, щото ресто на-най...

По принцип те съветват да предоставиш колкото и каквито искаш ти документи, показващи добрите ти намерения.

Това за баща ти е кофти...на мой приятел няколко пъти му отказват заради същото. Ама той си е и потенциален емигрант де. Затова иска да отиде:)

Връзка към коментар

ще трябва да капарирам, няма друга опция, иначе няма да ми запазят час за операцията. Би било идеално ако можех да отида два пъти за консултация, и след това операция, но няма как :(  визата важи за една година и да речем ако я получа сега, мога да пътувам след 11 месеца? или не съм разбрала?

Връзка към коментар

В никакъв случай капариране, изрично си казват да не се правят non refundable разходи преди интервюто. Няма да помогне за визата. Интервюто може да ти е тази седмица, отиди първо на него. 

 

Визата трябва да е 10 годишна, в последно време не съм чул на някой да са давали по-кратка, но преди имаше случаи да се даде само едногодишна. И да, може да пътуваш когато си решиш. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

  • At the port-of-entry, a U.S. immigration officer of the Department of Homeland Security (DHS) decides whether to allow you to enter and how long you can stay for any particular visit, as part of the Admission process. Only the U.S. immigration officer has the authority to permit you to enter the United States.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В никакъв случай капариране, изрично си казват да не се правят non refundable разходи преди интервюто. Няма да помогне за визата. Интервюто може да ти е тази седмица, отиди първо на него. 

 

 

Същата препоръка!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.