Прескочи до съдържание

Пътуване в група и неявяване


Препоръчани мнения

Единственото, което ме притеснява е, че билетите са от промо (специална цена) и неявяване на пътник да не се тълкува превратно от авиокомпанията? Май най-добре е да си ги питам преди това.

Нито на б.карти е отбелязано това, нито в списъка с пътници. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как мога да бъда 100% сигурен в това? :)

Не че нещо, но доста други резервации са вързани покрай този полет на промо цени с Уиз и гледам да съм сигурен, че няма да има неприятни изненади.

Връзка към коментар

Май най-добре е да си ги питам преди това.

Което вероятно ще ги подсети на променят правилата и вече да връщат цялата група, ако е непълна.

Но пък си прав да се притесняваш и е най-добре да ги попиташ.

Връзка към коментар

Аз миналата година не летях точно от промото два билета на цената на един. Нямаше проблеми за другите от групата. Не се чекирах.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз миналата година не летях точно от промото два билета на цената на един. Нямаше проблеми за другите от групата. Не се чекирах.

 

Мерси. Май казусът го решихме :)

 

 

Което вероятно ще ги подсети на променят правилата и вече да връщат цялата група, ако е непълна.

Но пък си прав да се притесняваш и е най-добре да ги попиташ.

Мисля си, че те добре са си направили аритметиката и не ги бърка, важното за тях би трябвало да е колко кеш ще влезне при тях без значение колко ще пътуват. Поне такава би била логиката и не мисля, че биха оставили вратички да се прецаква системата.

Връзка към коментар

Между другото, последният път като гледах цените на услугите предлагани от Уиз, ми направи впечатление, че има "Такса изпуснато заминаване" - 137 лева и "Такса за отмяна" - 117 лева. Предполагам, че първото трябва да го платиш, ако имаш отиване и връщане на един билет и  ползваш само връщането, ама второто от какъв зор ще го плаща някой?

Връзка към коментар

Между другото, последният път като гледах цените на услугите предлагани от Уиз, ми направи впечатление, че има "Такса изпуснато заминаване" - 137 лева и "Такса за отмяна" - 117 лева. Предполагам, че първото трябва да го платиш, ако имаш отиване и връщане на един билет и  ползваш само връщането, ама второто от какъв зор ще го плаща някой?

Ако билета ти струва 200лв. на посока, то ползвайки тази "услуга" ще ти върнат разликата между 200лв. и 117лв. :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Но пък си прав да се притесняваш и е най-добре да ги попиташ.

Обадих им се.

Бяха категорични, че няма никакъв проблем за останалите, ако един човек от групата не пътува.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Обадих им се.

Бяха категорични, че няма никакъв проблем за останалите, ако един човек от групата не пътува.

 

Е нали и те са двуцветковци - няма да ти правят сечено, я! :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хаха. Направи ми впечатление, че даже бяха леко учудени от моя въпрос. Както и, че и човекът отсреща говореше български с акцент, не че това има някакво значение :)

Все пак им зачетох общите условия като Тома неверни и откривам това:

 

9.2. В случай, че нямате възможност да пътувате по някаква причина, или не се явите навреме за регистрация или на изхода по някаква причина, ние ще откажем Вашия превоз (при условията на член 9.13), ще анулираме Вашата резервация и, при поискване от Ваша страна, ще Ви възстановим Общата цена след приспадане на Таксата за Други услуги и Таксата за запазване на място. Препоръчваме Ви да сключите застраховка за анулиране.

 

А 9.13 е

 

9.13. Пропуснат полет

9.13.1. Ако пропуснете своя полет, можете да се прехвърлите на нашия следващ наличен полет до Вашето Място на пристигане при условие, че:

(i) Вие се намирате на Мястото на заминаване и поискате прехвърляне от Нашия билетен представител на летището до 30 минути след часа на заминаване на първоначалния полет по разписание, и

(ii) ако сте се регистрирали на Уебсайта или чрез мобилното приложение на „Уиз Еър“,

- сте пропуснали Крайния срок за Регистрация с Вашия багаж, ако имате Регистриран

багаж, или

- сте пропуснали часа за качване при изхода; или

(iii) ако сте избрали да се регистрирате на летището, сте се явили на Мястото на заминаване, но сте пропуснали Крайния срок за Регистриране, и

(iv) сте заплатили Таксата за изпуснат полет на летището на Нашия билетен представител.

9.13.2. Ако се прехвърлите от първоначалния си полет, както е описано в член 9.13, и изберете регистрация на летището за повторната резервация, ние начисляваме такса за обработка, неподлежаща на възстановяване, която се заплаща при повторната резервация в допълнение към Таксата за изпуснат полет.

9.13.3. Ако сте избрали регистрация на летището и сте се регистрирали навреме, но сте пропуснали часа за качване на изхода, трябва да направите нова резервация. Повторна резервация по смисъла на този член 9.13 не е разрешена в тези случаи.

9.13.4. Ако резервирате повторно полет в съответствие с член 9.13, то член 9.2 не се прилага и няма да ви бъде възстановена Общата цена за Вашия първоначален полет.

 

 

Не намирам нищо притеснително по отношение пътуване в група и да има някой от групата с пропуснат полет.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм взимала билети с моята отстъпка от моя профил, а накрая не пътувах. Групата беше от 8 човека, всички останали си летяха безпроблемно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.