Прескочи до съдържание

Лисабон за НГ?


luba_rizova

Препоръчани мнения

Здравейте, имам си чуденка, от два дни ми се върти натрапчивата мисъл да отидем в Лисабон за НГ. Това,което ме притеснява е дали ще има нещо отворено на 1 януари и най-вече да не умрем от глад.... Също, ще съм благодарна и на идеи за прилични цени на самолетни билети 30.12-03.01. Забележителностите на 1.01 сто процента ще са затворени, но дори и разходка из града ще ми е идеална. А на самата НГ евентуално как се процедира там? Не сме по пищните тържества, единствено да има къде да се хапва. Както се вижда, манджата е важна, другото е бонус. Благодаря!

Връзка към коментар

Като се вземат под внимание особеностите на сезона и местоположението на "мъглище" София, аз не бих рискувал с отделни билети... Уви, стигането до Лисабон не е лесна работа. На първо четене се сещам за Виена, Франкфурт, Париж и Цюрих. Но подозирам, че никоя от тези опции няма да е евтина...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние  миналата година  летяхме  през Мадрид. Цената на билета Мадрид-Лисабон беше много ниска. Този вариант видя ли го?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм, гледах само райън от там, но не ми беше ок,а не съм се сетила да преджоба друг. Ще погледна. Остава само да ме успокои някой,че все един ресторант ще работи и ще изпразна картата на съпружето.

Връзка към коментар

 и ще изпразна картата на съпружето.

Тогава,да си мълчим!   :)  :)  :)

 

Заслужавали си за толкова кратко?Доколкото разбирам,не ти се седи на нова година в България.

Мисля,че това не е първата новогодишна дестинация,за която питаш?

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.jetcost.es/results.php?sid=FES2_56063072962e6

 

Набързо зададох дати 28,12,2015 - 04,01,2016

 

Цената започва от 71Е

 

А ще имате ли кола? Мога да ти препоръчам хотел, който не е в центъра - до МОЛ Васко да Гама.

Има собствен паркинг и е на гара Ориенте.

А тук едни руснаци са били точно по това време, но тази година и пишат, че са си изкарали прекрасно:

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?t=248734

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тогава,да си мълчим!   :)  :)  :)

 

Заслужавали си за толкова кратко?Доколкото разбирам,не ти се седи на нова година в България.

Мисля,че това не е първата новогодишна дестинация,за която питаш?

Краси, не, напротив, първата е, още от януари я мисля тази Португалия за НГ, даже исках Мадейра,ама то от едни цени , а и такава еквилибристика трябваше да направя, за да стане поносимо, че е е се отказах. И не,че не ми се седи в БГ, а просто исках да използвам почивните дни. Ние общо взето обикновено не успяваме да пътуваме бюджетно именно заради фиксираните дати,които имаме и само двете седмици оставаща отпуска за годината. Та парите ги прежалвам винаги, важното е кефа. Със сигурност не си заслужава за 4 дни,ама ... Сега толкова пари потрошихме за едно обикновено Милано ,че вече Лисабон ми се вижда царство на евтинията.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние летяхме София-Милано Малпенса с Alitalia и от Малпенса терминал 2 с Easy jet до Лисабон. Престой около 3 ч. ,достатъчен за всичко. Обратния вариант обаче изисква нощувкa в Милано,но може да се пробва прибиране през друго място.

Връзка към коментар

Не знам каква е цената, но 4 дни в Лисабон са си Ок и по-добре от нищо. Дори нищо да не работи на 1.1, един ден може да си програмирате само с разходки. И чак да няма какво да хапнете не вярвам, това все пак е столица... Но не съм бил там по това време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2015 посрещнах в Лисабон :) 28.12-01.01 на тези дати, с прибиране на 1-ви, затова не мога да кажа какво е работило.

Времето беше прекрасно - слънце, температури около 12-13оС, даже имаше репортажи, че било необичайно студено и скочили продажбите на вентилаторните печки.

На 31.12 местния Веско Маринов пееше на площада, а в 12:00 имаше красива заря от реката. Тъй като в Рим се прави като римляните, в Лисабон като лисабонците точно в 12:00 ч. изядохме 12 зърна грозде :)

Един ден отскочихме до замъка Пена и Кабо да Рока.

Аз летях през Виена, а моите приятели през Мадрид с нощувки там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

2015 посрещнах в Лисабон :) 28.12-01.01 на тези дати, с прибиране на 1-ви, затова не мога да кажа какво е работило.

Времето беше прекрасно - слънце, температури около 12-13оС, даже имаше репортажи, че било необичайно студено и скочили продажбите на вентилаторните печки.

На 31.12 местния Веско Маринов пееше на площада, а в 12:00 имаше красива заря от реката. Тъй като в Рим се прави като римляните, в Лисабон като лисабонците точно в 12:00 ч. изядохме 12 зърна грозде :)

Един ден отскочихме до замъка Пена и Кабо да Рока.

Аз летях през Виена, а моите приятели през Мадрид с нощувки там.

Достатъчни ли ти бяха трите дни за да разгледаш града ?
Връзка към коментар

Аз бях януари в Лисабон, но от понеделник до четвъртък (или петък). Не мога да кажа за НГ или 01,01, но времето беше прекрасно, 17 градуса, слънце,,, На нас ни стигнаха само да разгледаме града, без никакви екскурзии (Кашкаиш, Кабо да Рока). Ще трябва да се връщаме. Но има го и това, че един ден проспахме и лижехме рани след сериозно - и много евтино - запиване в Баиро Алто. 

Връзка към коментар

Достатъчни ли ти бяха трите дни за да разгледаш града ?

На мен лично - не. С удоволствие бих се върнала, но по друго време на годината и не толкова скоро :)

Маркирахме основните забележителности, еднодневна екскурзия до замъка Пена и Кабо да Рока, шопинг, хапване и пийване.

 

Тъй като светлината за снимане беше уникална, отсвирих посещенията в затворени помещения и се шматках из града, затова не ми стигнаха дните ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм бил на нова година в лисабон 2012 година, бяхме за 5 нощувки, успяхме да разгледаме града, града си струва, през деня имаше слънце и около 15 градуса вечер е студено, на нова година е като в софия, има площад с хора и много фойерверки. Метрото им работеше цяла нощ, Мисля че избора ви е добър. Самолетния билет ми беше безплатен (купен с аеромили) и незнам как са цените. Ние вечеряхме рано рано в ресторант и после бяхме на улицата, мнението ми е че късно вечер на нова година няма да има работещ ресторант освен ако няма някакви с програма. За дискотеки доколкото си спомням всичко беше заето вече и беше и скъпо и броя дискотеки беше малък, затова просто бяхме на улицата и се прибрахме с метро.

Връзка към коментар

Аз съм бил на нова година в лисабон 2012 година, бяхме за 5 нощувки, успяхме да разгледаме града, града си струва, през деня имаше слънце и около 15 градуса вечер е студено, на нова година е като в софия, има площад с хора и много фойерверки. 

Звучи..как да кажа.. несериозно точно за Лисабон да кажем, че ей, така просто града си струва. :huh:  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.