Прескочи до съдържание

Курс по индонезийски език в София - безплатен!


captain_oveur

Препоръчани мнения

Индонезия, въпреки че е бедна държава доста инвестира в подобни програми. Една моя позната вече 5 години живее на остров Бали като изучава индонезийската култура изцяло на разноски на индонезийската държава. Има и по кратки програми за една година. Който има време, желание и приключенски дух може да обиколи цяла Югоизточна Азия с една такава програма. Ваканциите са им доста дълги, така че има време и за обикаляне.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Малко късно го представям тук, но все пак...

 

 

Напротив  - точно навреме!!!!!  :good:  :good:  :good:  :good:

 

П.С. някой може ли да помогне с речник или разговорник че в нета не излиза почти нищо...

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Напротив  - точно навреме!!!!!  :good:  :good:  :good:  :good:

 

Ами тогава selamat datang! :)

 

Аз мога да помогна с някое и друго онлайн-помагало... Стига да има интерес :)

 

 

 

 

...Стефане, най-добрият речник, по мое скромно мнение, е този:

 

http://indodic.com

 

Речникът е оформен като софтуер, който се инсталира на компютъра, има и web-версия. Преди време ползвах и Java-версията за телефон. В помощната секция доста подробно са описани основните правила в езика. Имат и книжно издание на речника. Важно е да уточня, че речникът е от английски на индонезийски и обратно. Речник към български засега не ми е известно да има.

 

Ще разровя архивите си по-късно и ще извадя още помагала.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами тогава selamat datang! :)

 

Аз мога да помогна с някое и друго онлайн-помагало... Стига да има интерес :)

Помагай!!! До тук открих само http://www.goethe-verlag.com/book2/BG/BGID/BGID000.HTM и това и смятам след "сбирката сред природата" да ги "мятам".....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко глупав въпрос - сложен като език ли е индонезийския от гледна точка на граматика, произношение, изписване на думите или е нещо като английския в сравнение с френски/немски? Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Малко глупав въпрос - сложен като език ли е индонезийския от гледна точка на граматика, произношение, изписване на думите или е нещо като английския в сравнение с френски/немски? Благодаря предварително!

 

Граматиката е проста и доста логична, без хиляди изключения, както е в българския. Изписването е на латиница, без разни умлаути и други подобни, с уговорката, че някои букви не отговарят на звуците от английския/немския/френския... Например c се чете като наше ч, e (понякога) - като наше ъ. Произношението е друга опера. Там трябват доста упражнения, ако човек иска да стане наистина добър :) Най-общо казано - ще трябва да се научи да работи другояче с говорния си апарат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Индонезия, въпреки че е бедна държава доста инвестира в подобни програми. Една моя позната вече 5 години живее на остров Бали като изучава индонезийската култура изцяло на разноски на индонезийската държава. Има и по кратки програми за една година. Който има време, желание и приключенски дух може да обиколи цяла Югоизточна Азия с една такава програма. Ваканциите са им доста дълги, така че има време и за обикаляне.

 

А дали има подобни програми за други азиатски държави? 

Връзка към коментар

Граматиката е проста и доста логична, без хиляди изключения, както е в българския. Изписването е на латиница, без разни умлаути и други подобни, с уговорката, че някои букви не отговарят на звуците от английския/немския/френския... Например c се чете като наше ч, e (понякога) - като наше ъ. Произношението е друга опера. Там трябват доста упражнения, ако човек иска да стане наистина добър :) Най-общо казано - ще трябва да се научи да работи другояче с говорния си апарат.

Тоест да разбирам, че не е много сложен за научаване език :)

 

Благодаря за инфото!!! :)

Връзка към коментар

Тоест да разбирам, че не е много сложен за научаване език :)

 

Благодаря за инфото!!! :)

 

Според мен е по-лесен от другите езици, които съм изучавал. Не че съм много напред с индонезийския, но имам достатъчно ясна представа що за език е :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-важното, не е тонален. :) След доволно скитане из Югоизточна Азия и бегло познаване на някои от езиците, моята класация от лесен към труден език за говорене е камбоджански - индонезийски - малайски - тайландски - виетнамски. Като изключим виетнамският, който според мен е най-трудният език в света ( по-лесно бих се научил да сглобявам совалка), другите са постижими за средно ниво научаване в не много големи срокове.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

А дали има подобни програми за други азиатски държави? 

 

Възможно е да има, но до сега не съм срещал информация по въпроса. Това което съм чувал от моята позната на о-б Бали е, че индонезиското правителство се опитва да разпределя стипендиите пропорционално сред различни региони на света, за да може равномерно да си развива културните и икономическите отношения. Източно европейците по принцип не са много в час с тези възможности, затова обикновено има малко конкуренция и лесно се взима стипендия. Точно къде и как се кандидатства обаче не знам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това е инфиормацията от сайта на посолството. Не е ясно , за колко време е курса... на каква цена, на английски ли се води или на български...

 

Посолството на Република Индонезия в България в сътрудничество със СУ „Св. Климент Охридски” с радост ви информира за предстоящия курс по индонезийски език. Курсът ще бъде проведен в СУ „Св. Климент Охридски“ от 21.10.2013г. За допълнителна информация и за записване може да се обърнете към г-жа Галина Соколова, Заместник Декан на Факултета по Класически и Нови Филологии , имейл: sokol@techno-link.com или на телефоните на Посолството: 02/962 52 40 и 02/962 61 70.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е инфиормацията от сайта на посолството. Не е ясно , за колко време е курса... на каква цена, на английски ли се води или на български...

 

Посолството на Република Индонезия в България в сътрудничество със СУ „Св. Климент Охридски” с радост ви информира за предстоящия курс по индонезийски език. Курсът ще бъде проведен в СУ „Св. Климент Охридски“ от 21.10.2013г. За допълнителна информация и за записване може да се обърнете към г-жа Галина Соколова, Заместник Декан на Факултета по Класически и Нови Филологии , имейл: sokol@techno-link.com или на телефоните на Посолството: 02/962 52 40 и 02/962 61 70.

Това и аз го видях, но не знам дали обърна внимание, че става на въпрос за 2013 година. Това, което се пусна днес е за тази година и пише, че е безплатен курса ... но като се говори с човека за контакт всичко ще се изясни като бял ден ...
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отговориха ми току-що.

Курсът наистина е безплатен, модулът е с продължителност 25 часа (урока) и до края на седмицата щели да ми пишат отново колко пъти в седмицата, кои дни и от колко часа ще бъде курса, че още не било ясно. Препоръчвам на всички, които се интересуват от курса, да пуснат по един мейл – писали са ми, че в момента правят списъка с желаещи.

Благодарности на captain_oveur!!!
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хайде да се похваля - включиха ме под номер 7 в списъка с желаещи да изучават езика :-). Казаха ми, че ще чакат до четвъртък да се запишат още хора и след това ще започне дискусия кога да бъдат заниманията .:-)

 

Редакция: Тук е моментът да изкажа благодарност на captain_oveur за споделената информация :-)

Редактирано от lisska99
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Хайде да се похваля - включиха ме под номер 7 в списъка с желаещи да изучават езика :-). Казаха ми, че ще чакат до четвъртък да се запишат още хора и след това ще започне дискусия кога да бъдат заниманията .:-)

Да си водиш подробни записки! И да пишеш четливо!  ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да си водиш подробни записки! И да пишеш четливо!  ;)

Аууу, баш това не трябва да искаш от мен. Още повече имам способността да ми говорят на английски и да записвам на български и става едно кирело-латино писание :lol::rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мдам, малко неудобно за работещите хора - курсът почва в понеделник, 12.10 от 18 ч.

Тогава ще има дискусия кои дни и по кое време е удобно за всички...

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.