Прескочи до съдържание

Курс по индонезийски език в София - безплатен!


captain_oveur

Препоръчани мнения

Тия дни мисля да си купя курсовете от моя линк - ако не ви се ходи, мога да ги кача където Основателя укаже и да ги ползваме всички...

 

Гледаме да избягваме дори връзки към платено съдържание, още по-малко и да ги хостваме :)

Връзка към коментар

Брей, взе да ми става много интересно и забавно:

 

Индонезийският език има идиосинкретична форма на множесвеното число, което е просто повторение на думата (orang - човек; orang-orang - хора).

 

Граматиката на индонезийския се отличава с това, че не съществуват глаголни преобразувания за различните времена. Вместо това се използват отделни думи или изрази, които да означат времето на действие.

от wikipedia

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Apakabar, как върви курсът? :)

Kabar Baik. Terima kasih. :)

Вече имахме 2 урока и всеки път ми става все по-интересно и отивам с още повече желание. Около 7 човека сме, учителката Ibu Santi е много усмихната индонезийка, часовете минават с много усмивки и информация за самата Индонезия. Иначе сериозно трябва да се заляга да се учи, езикът е доста по-различен от европейските (разбираемо) и на места логиката е далеч от нашата.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Курса нали е безплатен ;) , я пусни записките за хората от провинцията :)

Аз изтеглих аудиокурса и си го пускам в колата ама нещо не се получава самообучението

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Курса нали е безплатен ;) , я пусни записките за хората от провинцията :)

Аз изтеглих аудиокурса и си го пускам в колата ама нещо не се получава самообучението

Ще ти ги пусна на ЛС да не ми гледа целия форум драсканиците ;) Ако някой друг се интересува, да ми пише и ще ги пратя.

Иначе то и на мен ми е трудно, ама се надявам с повече практика да се получи...

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес, ровейки се из нета, с цел да си намеря нещо безплатно, с което да си помогна за изучаването на индонезийския език попаднах на този сайт: https://www.livelingua.com/dli-indonesian-course.php

 

Има много книги (разбирайте учебници), аудио файлове по книгите, аудио файлове за домашните в книгите. С две думи има много помощни материали, които ще са от полза при изучаването на езика - поне като попрегледах нещата така ми се струва...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Време е за докладване - курсът по индонезийски свърши преди 10-на дни. Някои вече и сертификатите си получиха вчера, пък и сертификат с благодарност от посланика, че разпространяваме индонезийскат култура ни дадоха...

 

Абе с две думи не може се говори с нас вече ...  :lol:   :P

 

Но друго е по-важно! Доколкото разбрах, скоро ще пристигне друга учителка и отново ще организират езиков курс - кога, къде и при какви условия не знам, но предполагам, че ще ни пишат. Така че може и някой от вас да се включи в новия курс - имате време да помислите  ;)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

За учениците имам чудесна новина - цяла купчина безплатни учебници в електронен (PDF) формат! Това са учебниците, по които децата учат индонезийски в училище, тоест по-автентични и изпипани учебни материали няма как да бъдат намерени :)

 

Намират се също така учебници по математика, биология, география и всички останали учебни предмети - все на индонезийски :)

 

http://bse.kemdikbud.go.id

 

Навигацията на страницата е изцяло на индонезийски. SD, SMP, SMA и т.н. са нивата на обучение (начално, основно и т.н.) Kelas 1 е първи клас :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

пусни къде е този курс за в бъдище 

ZORI, курсовете се провеждат в Посолство на Индонезия. В момента временно са спрени, чака се да дойде нов учител от Индонезия. Ще пуснем тук инфо, като започне пак курса. :)
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци,

Курсовете по индонезийски започват отново и са все така безплатни. Ще се провеждат понеделник и  сряда от 18,45 до 20,15 ч. в посолството на Индонезия. Адресът му е тук: http://www.indonesia.bg/index.php/aboutembassy/contact

Ако някой има желание да ги посещава, може да коментира в този постинг или да ми пише на лично.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някаква информация може ли да дадете за курсовете по Индонезийски? Кога започват? Ще се сформира ли нова група или май съм изпуснал срока? :rolleyes: :rolleyes:

Здравей,

малко по-горе бях пуснала информация - отново започнаха от около 2-3 седмици. Днес ще имаме урок - в 19 ч. в Посолство Индонезия (Симеоновско шосе, ул. Йозеф Валдхард 5).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей,

малко по-горе бях пуснала информация - отново започнаха от около 2-3 седмици. Днес ще имаме урок - в 19 ч. в Посолство Индонезия (Симеоновско шосе, ул. Йозеф Валдхард 5).

Аз явно и този курс съм го изпуснал. Предстои ми едно ходене до Лондон тея дни и няма как да идвам поне още 10-ина дни. Знаеш ли дали след това се очертава курс да има отново? :)

Връзка към коментар

Аз явно и този курс съм го изпуснал. Предстои ми едно ходене до Лондон тея дни и няма как да идвам поне още 10-ина дни. Знаеш ли дали след това се очертава курс да има отново? :)

Не, през следващите месеци ще е този.

Връзка към коментар

Не, през следващите месеци ще е този.

А горе-долу с каква продължителност е курсът за начинаещи? Смисъл такъв кога се очаква този да завърши, за да мислят евентуално за следващ? Само курс за начинаещи ли е или има после действително сформирани групи и за по-напреднали? :)

Връзка към коментар

А горе-долу с каква продължителност е курсът за начинаещи? Смисъл такъв кога се очаква този да завърши, за да мислят евентуално за следващ? Само курс за начинаещи ли е или има после действително сформирани групи и за по-напреднали? :)

Около 4-4,5 месеца, главно зависи до кога ще е тук учителката - принципът е: идва нова учителка, която е индонезийка и в зависимост от престоя и в България е дължината на курса. След това тя си заминава и идва нова.Сега сме по-напреднали, но правим преговор и на стар материал, така че е подходящ и за начинаещи (далеч сме от нивото на факири :))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Яничка, а можем ли да се включим следварително :) т.е. сега

Лин, няма да те върнат. Ако искаш, ела да видиш как ти се струва езика, интересно ли ти е и т.н. и ще прецениш дали да идваш по-нататък.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Уважаеми,

 

от 7 октомври стартира новият курс по Индонезийски в Индонезийското посолство. Повече информация тук: цък

 

За тези от Вас, които не използват ФБ, качвам и картинка. (Мауана информира, че е сбъркана датата и истинската е 7.10, така че още има време да се запишете за безплатен курс.)

 

post-867-0-70513700-1474919973_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.