Прескочи до съдържание

Идея за самолетна екскурзия през пролетната ваканция


Препоръчани мнения

Привет!

 

Обичам да планирам от рано. Пролетната ваканция на учениците ми е от 2 до 10 април. Бих искала да спретна една самолетна екскурзия с децата при следните условия, като ще се водя за начало от изгодни самолетни билети.

 

1. Дата на излитане: между 2 и 5 април.

2. Престой: 5 до 7 дни, тоест връщане най-късно на 10 април.

3. Дестинация: нещо по-топличко. Не е нужно да е горещо, просто не ми се иска да зъзна някъде в чужбина :).

4. Един единствен полет, без прекачвания.

5. Общо 4 билета - 2 възрастни и 2 деца (7 и 9 години).

 

Приемам идеи всякакви.

 

Благодарности в аванс на всички, които се отзоват!

Връзка към коментар

Едно търсене в http://azair.euс твоите параметри показа следния резултат: 

 

 

Ръчно филтрираме северните дестинации се оказва, че най-евтината топла дестинация е Кипър. Наполи, Бари и Рим също са горе-долу в същия ценови диапазон, около 120€ двупосочен без отстъпки, куфари и добавки. 

 

Което между другото ми се струва доста висока цена за сезона, въпреки ваканционният период. По-скоро бих изчакал януари, февруари да видя как са цените тогава. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря, Георги! Явно прекалено ранното планиране не е особено предимство в случая.

 

И друг път повтаряме, че за Уиз сладкият момент е около 2 месеца преди полета. Възможно е в пикови периоди като майските празници, този период да е поизтеглен по-назад, но половин година е твърде рано при тях :)

Връзка към коментар

Уиз следят ученическите ваканции, както и агенциите, които купуват местата за организираните екскурзии. За априлската ваканция едва ли ще има кой знае какво намаление.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих предложила Сицилия, защото отговаря на изискването за топла дестинация и защото за там са достатъчни 5-7 дни. Има директни чартърни полети от София до Катания с Mistral Air: http://www.mistralair.it/en/index.shtml

Някъде бях прочела, че са low cost на италианските пощи. Но да се види разписанието, сезонно е, плюс това местата в тези директни полети се изкупуват масово от български тур. агенции за целия сезон.

 

В зависимост от бюджета може да разгледаш и други южни дестинации в Европа. Примерно "България Еър" има директни полети до Малага, Севиля, Палма де Майорка, Атина.

Връзка към коментар

България Еър имат само един полет по това време на година до Палма де Майорка и е 5-12 април. До Севия, ако не е проблем цената от 500-600лв на човек си струва по това време на годината.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Тъй като и аз съм вече с ученичка, и аз се съобразих с ваканцията. Букнах от последното намаление на Уиз, Айдховен/ Амстердам, като целта е втория. Отдавна го следя и мисля, че сега е момента. А и градините с лалетата също трябваше да са отворени, че съм с женска компания.

Връзка към коментар

Аз за пролетната ваканция се спрях на Гърция. Честно казано ми се искаше да си направим самолетна екскурзия, но цените хич не ми харесаха. Любопитно ми е и на мен какво си избрала, като нищо съм пропуснала хубава цена на билет  :)

Връзка към коментар

Тъй като и аз съм вече с ученичка, и аз се съобразих с ваканцията. Букнах от последното намаление на Уиз, Айдховен/ Амстердам, като целта е втория. Отдавна го следя и мисля, че сега е момента. А и градините с лалетата също трябваше да са отворени, че съм с женска компания.

 

И аз имах за идея Амстердам, но после решихме, че сякаш искаме една идея по-топла дестинация този път :)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.