Прескочи до съдържание

10 часов престой в Пекин - план за действие


Препоръчани мнения

Бях повдигнала въпроса в предната ми тема за Австралия и Нова Зеландия но тъй като само Георги се включи, реших да отворя нова тема, дано този път повече магеланци се включат да помогнат ;)

Имаме престой на отиване от 13 часа в Пекин, кацане в 12 на обяд на 25.12 и излитане сутринта в 01 часът на 26.12 та тук идеята ми е да се опитаме да посетим Великата Китайска стена часта Мutianyu. Свързах се с една местна агенция, която предлагат този частен тур на цена 115 щатски долара на човек като включва (английско говорящ гид, наемането на частен шофьор и входна такса за стената) като тяхното времево предложение:

- При кацане навреме и бързо преминаване на проверки в 13 ч тръгването от летището, пристигане до стената около 14-14:30, време за посещение 2 часа и след това обратно. Изискване на компания е пълно предплащане като по долу е политиката им за канселация.

 

Period before departure when cancellation is notified                             Cancellation fee
30 days before your tour starting in China                                                Deposit refundable
Between 15-30 days                                                                                 20% of total package
Between 8-14 days                                                                                    30% of total package price
Between 2-7 days                                                                                       50% of total package price
Within 48 hours                                                                                           100% of total package price

 

Сега тук идват колебанията, ако има закъснение реално какво правим, защото ако предлатим турът горим с парите?! И освен това няма да имаме време дори и за малко да посетим стената, защото през зимата се стъмва около 5 вечерта и последно влизане е около 04:30.

 Другият вариант е при кацане евентуално наемане на кола и сами да се оправяме, но малко не ми се рискува, защото ако се замотаем някъде може да си изпуснем връзката. Другият вариант да заменим този тур с посещение на централната част Tiananmen Square & Forbidden City. Но тъй като навръщане също имаме престой от 10 часа, кацане в 04:30 сутринта на 21.01.16 и излитане в 14:05 тук идеята ми е да убием там времето, защото ще изпозлваме ранното кацане и евентуално ще избегнем пиковете часове и ще се предвижим с градския транспорт тъкмо навреме за отваряне на Забраненият град, но тук ме притеснява дали ще може да се оправим бързо и лесно с градски транспорт и т.н

Същата агенция ми предлага този тур на цена 119 долара на човек, което ми се струва доста.

 

Дори и за краткият престой ми иска да посетим двете места,защото не ми се виси по летищата и не се знае кога пак ще имаме път натам искам да се възползвам максимално.

Затова ще помоля всички магеланци да споделят дали това би било възможно времево, както и други варианти за убиване на времето ;)

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Ами уговорете се с тях специално какво става при закъснение на полета... Ако не те устройва предложението (примерно отказ без връщане на парите), търсиш други или отиваш до града...

Връзка към мнение

Имай предвид, че и багаж е много вероятно да трябва да чакаш, складираш и чекираш наново.

Връзка към мнение

Не помня какво съм писал в другата тема, но най-много да се повторя или пък да си противореча :)

 

Според мен цените на агенцията са безумно високи. Недейте да резервирате нищо, посещението на стената сигурно си видяла, че е лесно, не ти трябва логистика, организация и цял конвой с вас, та преводач, та гид, та шофьор, няма нужда! Просто виж по кое време ще минете митница и ще си вземете куфар и на базата на това преценете какъв да е плана. Все ще намерите някой шофьор със сносен английски, да му обясните да ви закара до стената и 2 часа по-късно да ви върне в града. Само да не спира в сувенирни магазини пътьом :) Това поне е моят съвет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имай предвид, че и багаж е много вероятно да трябва да чакаш, складираш и чекираш наново.

Би трябвало да не трябва, тъй като полетите са ми на един билет и ще ги чекирам до крайната точка, но все пак си мисля да оставя едни 3 часа преди полета, че е доста busy летище...

Връзка към мнение

Ами, Китай е специфична държава :) Последните 2 пъти изрично ми се налага да си пречекирам багажа, въпреки че е на един билет.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много правилно си отделила въпроса си в нова тема.Така знаещите нещо за Пекин ще могат да се включат,а не да си мислят,че става дума за Австралия и Нова Зеландия.

 

Ето какво ще те посъветвам аз:

-Имаш 10 часа от полет до полет.Пристигаш и губиш минимум 45-60 минути преди да излезеш от летището/трансфер,паспортен контрол.багаж/.Ако нямате осигурен шофьор,който да ви чака/фирма за транспорт или тур.агенция/ ще трябва да смените долари за юани.Направи това в клона на банката на летището а не в обменното бюро/взимат голяма комисионна/.Слезте на стоянката на такситата и си хванете до центъра на града.Около 40 километра са и току що загубихте още 60 минути.Трафика в града е доста интензивен и не се надявай на часове без такъв.За таксито платих 95 юана,което е около 25 лева.Ще сте рано сутринта на площада и ще се насладите на цялото му великолепие.Площада е с работно време мисля,че от 5 сутринта до 10 вечерта.Купете си билети за Забраненият град и влезте още с отварянето за да ви стигне времето за обиколката му.Двореца е огромен и ще загубите поне 2-3 часа. Не ти трябват организирани екскурзии за стотици долари на човек за които писа по-нагоре.Всичко ще си организирате сами.Стана време да се връщате за полета.За друго време няма да имате.

Това е за полета на връщане от Австралия. ;)

 

За уплътняване времето на отиване ще трябва да се замислите,дали ще ви чака някой на летището ако закъснее полета?Това е относно офертата която си публикувала от агенцията.Аз имах уговорен трансфер,но никой не ме чакаше и се наложи да се оправям сам.Но времето ви е кофти,защото зимно време всичко затваря с един час по-рано,това ще рече в 16:30 и ще трябва добре да го обмислите.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се свързвай с агенции за това ,а може директно да говориш с шофьор. Попрегледах набързо китайската секция на flyertalk, доста силна е там, и ето това изпадна като препоръчан шофьор: http://simon-service.com

 

Цените са в пъти под агенцията. Направо се разбери с някой шофьор, за който има добри ревюта в ТА или Flyertalk да ви чака на летището и действай. После да споделиш тук, може и друг да го ползва за в бъдеще :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май така ще направя, че не ми иска да рискувам да предплащам 230 долара и после да изгоря, че без това както казва Macflan Китай е специфична държава, значи да очаквам неочакваното ;) Градски транспорт някой ползвал ли е? Казват,че бил много надежден и развит и има някаква линия от летището до централната част в близо до Забраненият град. Това, което ме притеснява е да не попаднем на някой измамен шофьор,че четох,че големи схеми имало, даже и с някакви организрани автобуси, лъжели хората,че са директна линия до стената и после обикаляли с часове. А с градския транспорт може би и трафика ще се избегне малко или много?

Връзка към мнение

Май така ще направя, че не ми иска да рискувам да предплащам 230 долара и после да изгоря, че без това както казва Macflan Китай е специфична държава, значи да очаквам неочакваното ;) Градски транспорт някой ползвал ли е? Казват,че бил много надежден и развит и има някаква линия от летището до централната част в близо до Забраненият град. Това, което ме притеснява е да не попаднем на някой измамен шофьор,че четох,че големи схеми имало, даже и с някакви организрани автобуси, лъжели хората,че са директна линия до стената и после обикаляли с часове. А с градския транспорт може би и трафика ще се избегне малко или много?

 

Влакове и метро съм ползвал, абсолютно безпроблемно. Най-модерното метро, което съм виждал беше в Пекин. С автобусите не знам как е положението, преди няколко години трябваше да купуваш билетче от шофьора, па като не може да се обясните до къде отивате може да стане забавно. Нещата там се развиват главоломно, така че може и това вече да е ок...

 

А иначе за туровете до стената е така. Повечето оператори ги използват просто да завъртят туристите из една камара сувенирни магазини, и я видят стената, я не, за половин час. За това и трябва сама да си го направиш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не се свързвай с агенции за това ,а може директно да говориш с шофьор. Попрегледах набързо китайската секция на flyertalk, доста силна е там, и ето това изпадна като препоръчан шофьор: http://simon-service.com

 

Цените са в пъти под агенцията. Направо се разбери с някой шофьор, за който има добри ревюта в ТА или Flyertalk да ви чака на летището и действай. После да споделиш тук, може и друг да го ползва за в бъдеще :)

Благодаря Георги, писах аз на Симон и той даже вече ми отговори ;) Предлага цена от 700 юана на тур, което е на половин цена от тази на агенцията ;) Уговорихме се, че ще ни чака, та ще видим дали ще се появи или не, тъй като не иска депозит предварително...

А нещо интересно около летището за пешеходна разходка има ли? Тези почасови lounge заслужават ли си парите, човек да релаксира за малко?

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение
Георги Матеев

Лиде, не се връзвай на тези агенции, това е ултра скъпо.

 

Ние правихме тур на гробниците Ming + Великата Китайска стена (Мutianyu) за под $30, като това включваше даже и обяд. Вярно, че тура тръгваше от центъра, а не от летището, но все пак говорим за огромна разлика в цената. Метни едно око на http://www.beijinglocaltour.com/greatwall.php?gclid=CjwKEAjw4s2wBRDSnr2jwZenlkgSJABvFcwQVNvQke7Wc9I_lRgJTuATXCzeb2zLxsCe1GAE2Z5aVRoCtlzw_wcB- може нещо да ти свърши работа.

 

Около летището нямаше нищо интересно или поне аз не видях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лиде, не се връзвай на тези агенции, това е ултра скъпо.

 

Ние правихме тур на гробниците Ming + Великата Китайска стена (Мutianyu) за под $30, като това включваше даже и обяд. Вярно, че тура тръгваше от центъра, а не от летището, но все пак говорим за огромна разлика в цената. Метни едно око на http://www.beijinglocaltour.com/greatwall.php?gclid=CjwKEAjw4s2wBRDSnr2jwZenlkgSJABvFcwQVNvQke7Wc9I_lRgJTuATXCzeb2zLxsCe1GAE2Z5aVRoCtlzw_wcB- може нещо да ти свърши работа.

 

Около летището нямаше нищо интересно или поне аз не видях.

 

Жоро,тези екскурзии са с продължителност 12 часа или са за половин ден,започващи преди часовете в които Лидия пристига.Лидия ако не я вземат направо от летището и да отпътуват за стената,то тотално може да забрави за Великата китайска стена.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоро,тези екскурзии са с продължителност 12 часа или са за половин ден,започващи преди часовете в които Лидия пристига.Лидия ако не я вземат направо от летището и да отпътуват за стената,то тотално може да забрави за Великата китайска стена.

 

Това е ясно, но просто все пак ги дадох като пример за ориентир в цената. Онези агенции й режеха главата отвсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

700 юана за частен шофьор за двамата с цялото удобство, което идва от това според мен си заслужава. Пада се по 50-60-ина долара на човек. Сигурно може и по-евтин шофьор да се намери, ако ръчка човек. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

700 юана за частен шофьор за двамата с цялото удобство, което идва от това според мен си заслужава. Пада се по 50-60-ина долара на човек. Сигурно може и по-евтин шофьор да се намери, ако ръчка човек. 

Да, цената е прилична като се има впредвид,че частните турове дори и в сайта, което Жоро Матеев пусна вървят по около 60 долара на човек, така,че да стискаме палци Симон да се появи на летището и всичко да е ок, ако не, варианта да е се уговорим с някой шофьор на летището... Имам колега от Шанхай ще го помоля да ми драсне някой изречение на китайски ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам ще сте с безплатните визи за 72 часа които са от Air China - те няма ли да те забавят още? Защото примерно визата която катарците издават за Доха я чакахме 40мин

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам ще сте с безплатните визи за 72 часа които са от Air China - те няма ли да те забавят още? Защото примерно визата която катарците издават за Доха я чакахме 40мин

Да, надявам се 1 час да стигне и за това ;) То реално от 13 часа престой, остават към 6-7 реално за мотане...

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Не се свързвай с агенции за това ,а може директно да говориш с шофьор. Попрегледах набързо китайската секция на flyertalk, доста силна е там, и ето това изпадна като препоръчан шофьор: http://simon-service.com

Да споделя,че ползвахме услугите на Симон и горещо препоръчвам услугите му,ако на някой му се наложи. Човекът ни чакаше въпреки,че имахме закъснение 1 час, много точен, говори отличен английски. Взе ни от летището и двата пъти. На отиване закара ни на Китайската стена, чакаше ни там, после ни заведе в едно местно заведение хапнахме нудели и обратно на летището, даже ни даде кеш,че нямахме и после съответно си оправихме сметките. На връщане както споменах пак ни чакаше и ни заведе до Забраненият град, този път пък ни даде карта направена от него (къде слизаме, къде ще ни чака...) и телефон, с който ако ни се наложи да му се обадим. Доволни сме, добре се получи въпреки краткото време,което имахме.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

 Доволни сме, добре се получи въпреки краткото време,което имахме.

Това е!!! С две няколкочасови междинки между полети,успяхте да разгледате "половин" Китай. :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

ние ползвахме услугите на ето този човечец: http://joe-service.com/

Цената за двама до стената беше 650 йоана, като и ние излязохме с около час и половина закъснение от летището (имаше огромна опашка и скандали за визите) но той си ни чакаше.

Говори идеален английски - а като за китаец си е направо перфектен английски, има много готино чувство за хумор и обича да говори, така че ние разпитвахме за всичко каквото се сетим :)

На стоп овър-а към БГ не го 'наехме' защото не бяхме сигурни че ще ни пуснат от летището. Правиха проблеми ако престоя е под 8 часа, така че до забранения град стигнахме с метро - което ни излезе доста евтино и е много лесно и удобно.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 25.01.2016 г. в 17:56, Лидия каза:

Да споделя,че ползвахме услугите на Симон и горещо препоръчвам услугите му,ако на някой му се наложи. Човекът ни чакаше въпреки,че имахме закъснение 1 час, много точен, говори отличен английски. Взе ни от летището и двата пъти. На отиване закара ни на Китайската стена, чакаше ни там, после ни заведе в едно местно заведение хапнахме нудели и обратно на летището, даже ни даде кеш,че нямахме и после съответно си оправихме сметките. На връщане както споменах пак ни чакаше и ни заведе до Забраненият град, този път пък ни даде карта направена от него (къде слизаме, къде ще ни чака...) и телефон, с който ако ни се наложи да му се обадим. Доволни сме, добре се получи въпреки краткото време,което имахме.

Аз да попитам понеже и при нас има престой в Пекин на отиване и връщане от Нова Зеландия, но часовете са малко по-малко и не съм убеден, че ще може да посетим китайската стена или забранения град.

на отиване час на кацане в Пекин 14.45 и излитане в 01.05 (малко над 8 часа престой)

на връщане час на кацане в Пекин 04.30 и излитане в 12.20 (малко под 8 часа престой).

 

Как смятате има ли шанс да видим нещо с такъв престой? И ако не за стената и забранения град, какви други варианти има да се пошляем там?

 

Връзка към мнение

Доста тегаво ще е, но може би не невъзможно. Със сигурност според мен трябва да имаш организиран шофьор предварително и имаш някакъв шанс да видиш стената - има секции, които  са достъпни на около час, час и нещо от летището.

 

Но ще трябва да го направиш това на връщане, на отиване почти нямаш шанс да хванеш нещо с работно време, така че може би да се пошматкаш около Тянанмън, да хапнеш някъде и толкоз. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Не съм чел цялата тема. Виждам, че споменавате “Стената”. От доста време се каня да оставя кординатите на един китаец, който прави турове до нея. Ползвах го по препоръка на една магеланка. Останахме доволни. Струва $110 взимате от хотел/летище, карате до стенат, чака и те връща където кажеш. Ето му е-мейла: simonxqz1973@hotmail.com.

Казва се Симон. Има ревюта и Tripadvosor.  

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.