Прескочи до съдържание

Австралия, Нова Зеландия със стоповър в Пекин по Коледа и Нова Година


Препоръчани мнения

Международни самолетни билети вече факт, груб план по организация също, но има много още неща за донагласяне - хотели, вътрешни полети и къде,какво, как... Ето какво горе долу ми се върти в главата досега:

 

24.12 Лондон- Пекин пристигане на 25.12 по обяд. Имаме 13 часа стоповър, където ще се опитаме с организиран тур да посетим Китайската стена.

26.12 следобед пристигане в Мелбърн - предполагам,че вечерта нямаме да имаме сили, така че настаняване в хотела и много сън.

27.12 - Разходка из града - посещение на Еурека тауър, разходка по р. Яра, трамвайчето...

28.12 - Great Ocean Road- тук дилема дали да отседнем някъде по пътя или да се върнем пак в Мелбърн.

29.12 - Евентуално посещение на Philip island (Заслужава ли си?) и дъждовната гора Otwayfly или време за нещо друго или полет до Сидни/! Дилема

30.12 - Полет до Сидни - разходка из града. Запазих хотел набързо тук

31.12 - beach time и посещение на Таронга зоо и съответно посрещане на Нова Година....

01.01 - Разходка до Сините Планини

02.01 - полет до Airlie Beach - запазих набързо хотел тук

03.01, 04.01 - екскурзийки до Whitsunday и т.н по съвет и стъпките на Георги :)

05.01 - евентуален полет до Кернс, но много скъпи полети и тук се замислям дали да не наемем кола и да се шматкаме по пътя, да спрем тук, там, предполагам ще има интерсни неща за гледане?! Моля за съвет и предложения....

06.01 и може би 07.01 в Кернс - посещение на Daintree forest и незнам още какво - нямам план...

07.01 или 08.01 полет Кернс до Нова Зеландия (най-добре Дюнедин)

 

Груб план за Нова Зеландия 7-10 дни (те май излизат малко повече освен ако не разширя малко времето в Австралия или отскочим до някой остров наблизо, което май не е вариант - по финансови и времето, когато сме там...

Евнтуално кацане в Dunedin, Nugget Point, Milford sound, Glenorchy, Lake Wanaka, Roys Peak, Lake Pukaki, Lake Tekapo, Glacier, Kaikoura (но като вариант само за гледане на китове).

Много ли изпускам ако не видим тези : Moeraki, Te Anau, Lake Matheson, Punakaiki, Puponga?

От Крайстчърч полет до Аукланд като там съм се спряла на:

Rotorua, Tongariro като време да речем около 3-4 дни в зависимост колко време ще отнеме плана в Южният остров.

20.01 - полет Окланд - Пекин с стоповър 10 часа, където може тур до Забраненният град и Тианмен скуер ....

 

Както виждате голяма каша, много работа ме чака ха ха Помагайте ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

24.12 Лондон- Пекин пристигане на 25.12 по обяд. Имаме 13 часа стоповър, където ще се опитаме с организиран тур да посетим Китайската стена.

 

Съвет тук. Че ще видиш най-пренаселената и реставрирана част от стената е ясно. Ама с тоя тур съвсем ще ти изпилят времето и ще те размотават из фабрики и не знам си какви безумия. И всичко ще е много на зор въпреки това. Бих посъветвал да пропуснете стената, и просто да се пошляете из самия Пекин - двореца, ако е хубаво времето и някой от парковете, макар че си представям какъв ще е студ :) Да се върна на главното, според мен по този начин стената просто ще я отметнете, което предполагам не е толкова лошо, но аз лично бих я оставил за друг път. 

 

 

 

28.12 - Great Ocean Road- тук дилема дали да отседнем някъде по пътя или да се върнем пак в Мелбърн.

 

Според мен се върнете с оглед на ограниченото време. Стигане до 12-те апостола и обратно в един ден е съвсем постижимо. Печелите ценен ден, който да разхвърлите из плана :)

 

 

30.12 - Полет до Сидни - разходка из града. Запазих хотел набързо тук

31.12 - beach time и посещение на Таронга зоо и съответно посрещане на Нова Година....

 

Хотелчето е доста далечко, но поне е близо до гара. Ако го ползвате само за спане ще свърши работа. Като знам какви са цените в центъра покрай нова година сигурно е допустим компромис. Ма много завиждам за новата година, да знаеш!

 

 

05.01 - евентуален полет до Кернс, но много скъпи полети и тук се замислям дали да не наемем кола и да се шматкаме по пътя, да спрем тук, там, предполагам ще има интерсни неща за гледане?! Моля за съвет и предложения....

06.01 и може би 07.01 в Кернс - посещение на Daintree forest и незнам още какво - нямам план...

07.01 или 08.01 полет Кернс до Нова Зеландия (най-добре Дюнедин)

 

Както говорихме, май директен полет няма, а с прекачванията сигурно ще убиеш толкова време колкото би било и с колата. Честно казано нещо феноменално за гледане по пътя няма. Решението за транспорта трябва да го вземете само на база цена и спестено време.  

 

Daintree може и да си отнеме два дни, с повечко мотаене, говорим за разходка по реката с крокодилите, самата дъждовна гора в парка, въжената линия, има къде да убиете време, а ако сте влюбени в рифа или пък не сте успяли да го видите покрай whitsundays, там ще ви е втора опция. 

 

За Нова Зеландия съм пас. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Хотелчето е доста далечко, но поне е близо до гара. Ако го ползвате само за спане ще свърши работа. Като знам какви са цените в центъра покрай нова година сигурно е допустим компромис. Ма много завиждам за новата година, да знаеш!

 

Да, точно прав си ;) Направо ми се изправи косата с цени, така или иначе само за спане, но като ги гледам аз май трябва да си променя резервацията с 1 ден и нещо нямат наличност по моя джоб та да видим каква ще е накъдря накрая ;)

Хотела в Airlie Beach много ми харесва на пръв поглед, как е локацията според теб? Пише,че е горе долу близо до пристанището...

А за Новата Година какво не е за изпускане освен грандиозните фойерверки?

Предложения за рент а кар компания?

Връзка към коментар

Хотела в Airlie Beach много ми харесва на пръв поглед, как е локацията според теб? Пише,че е горе долу близо до пристанището...

А за Новата Година какво не е за изпускане освен грандиозните фойерверки?

Предложения за рент а кар компания?

 

Не мога да се ориентирам много по картата, но то самото Airlie Beach е доста малко и компактно като цяло. Имай предвид, че е от бекпекърските дестинации и според мен в центъра може да е шумничко, добре си избрала малко по-встрани. 

 

За Нова Година на мен фоерверките ми стигат, предполагам че другото е уличен купон до зори :)

 

Ние ползвахме Avis, но то е на късмет къде ще излезе късмета. Аз гледам, че съм платил 160 AUD за еднодневен наем без да ми начисляват еднопосочна такса, но сега гледам, че за твоя случай колата струва 30AUD, ама ръчкат 200AUD за еднопосочния наем...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Мелбърн и Кернс- предложения за настаняване?

 

Този много ли е отдалечен?

 

Ето този май беше предложен от някой магеланци, но е по-скъпичък

Редактирано от Лидия
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Горе долу плана за Нова Зеландия е измислен, моляяяяя ходилите в Нова Зеландия включете се, недейте да мълчите ;)

 

Постижим ли ми е плана по долу времево?

 

08.01.16 Кацане в Дюнедин около 16:00, рент а кар и се отправяме към Мореаки, Katiki Point, след разходка, обратно в Дюнедин и нощувка.

09.01.16 Дюнедин- Куийнстаун, след което ще направим малък трек Hill Time ,евентуално разходка из града

10.01.16 Милфорд Саунд организирана екскурзия с тръгване и връщане в Куийснтаун

11.01.16 Куийнстаун- Ройс Пик трек, връщане и евентуално разходка из града

12.01.16 Куийнстаун-езерото Пукаки и трек МТ Кук Парк, нощувка в района

13.01.16 Посещение на езерото Текапо и евентуален тур до Тасманийският глетчър (тук ми направи впечатление,че тези турове са по скъпи от тези на Фокс и Франц Джозеф, да препоръчате фирма?) Вечерта Моунт Йохн Обсерватория (stargazing tour)

14.01.16 Отправяме се към Крайстчърч, време за разходка в града

15.01.16 Пътуваме до Кайкура, гледане на китове и обратно

16.01.16 Полет Крайстчърч- Роторуа, разходка, рент а кар и се отправяме към езерото Текаупо и нощувка в района на Тонгариро парк

17.01.16 Целодневен трек Тонгариро парк

18.01.16 от Тонгариро се отправяме към Уйтамо пещерите, след което се връщаме в Роторуа

19.01.16 Роторуа до Уйтапо, след което пътуваме до Окланд

20.01.16 Разходка в Окланд и вечерен полет наобратно

Връзка към коментар

Постоянно се връщаш в Куийнстаун, а града не е интересен с всички разрушени сгради. Според мен ще имате и много път, за да се връщате. Езерата са едно след друго защо не изберете вариант с нощувка на място. Така ще имате повече време за разглеждане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Постоянно се връщаш в Куийнстаун, а града не е интересен с всички разрушени сгради. Според мен ще имате и много път, за да се връщате. Езерата са едно след друго защо не изберете вариант с нощувка на място. Така ще имате повече време за разглеждане.

Нали Крисчърч е разрушен? За Куинстаун не пише никъде . :rolleyes: :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Постоянно се връщаш в Куийнстаун, а града не е интересен с всички разрушени сгради. Според мен ще имате и много път, за да се връщате. Езерата са едно след друго защо не изберете вариант с нощувка на място. Така ще имате повече време за разглеждане.

Теди, добре дошла откога те чакам ;) Надявам се си изкара страхотно, чакаме снимки :)

 

За езерата Пукаки и Текапо ли имаш впредвид? Да, ние ще спим в района около тях, няма да се връщаме към Куийнстаун.

Искаме да направим тур с преход по глетчърите, по- удобно ще ни е Тасман, но намирам само една фирма,а тя взима доста в сравнение с цените на Франц Джозев...

 

Как ти се струва програмата, изпускам ли нещо,което е по пътя?

Връзка към коментар

Лидия, още пътувам и съм толкова изморена, че мозъкът ми не функционира нормално. Обърках Куийнстаун с Крайсчърч. Понеделник се връщам и другата седмица ще взема карта и ще разгледам маршрута ти. Така наизуст явно няма да съм полезна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Такаа прибрахме се, та да взема малко да поразкажа какви ги свършихме след почти едномесечно пътуване, много видяхме, но и много остана то се знае. Накратко Австралия ни хареса и най-вече Airlie Beach, ех основателю жив и здрав да си, много съм ти благодарна,че препоръча това местенце, много си го харесхме. Или по скоро емоциите, които преживяхме и красотите,които видяхме на Големият Бариерен риф, Whiteheaven beach и прочие.. Пък и там беше единственото място,където нямахме натоварена програма и успяхме малко да отдъхнем ;) А Нова Зеландия, ох без думи, толкова много красотата събрана на едно място, така ми искаше да имаме повече време, влюбена съм в Южният остров.

 

Искам да благодаря на всички магеланци за помоща в организацията и най-вече на Георги, Тони, П.Кръстев, Tedy, Vlady, Desislavna, AlexandraKo. Без вас нямаше да се справя, ех обичам го този форум, много съм щастлива,че съм част него :)

 

Ще понапиша за нашето пътешествие като няма да изпадам много в подробности, вече има доста писано за тези дестинации.

 

24.12.15 Бъдни вечер, вечерен полет от Лондон Хийтроу до Мелбърн с 13 часов престой в Бейджинг с еър Чайна, час и половина закъснение преди да излетим, поради технически проблем (казахме си все така ни върви, почти винаги преди презокеански полети), че чакахме потвърждение от Китай (централата) преди да литнем, та всичко мина успешно де.

 

25.12.15 В Китай кацнахме към 13 ч. със 1 час закъснение, отне ни още час да вземем 72 hour visa free transit, голяма опашка, а и китайците бавно действат. На излизане ни чакаше шофьорът, с който се бяхме уговорили, повече инфо в тази тема. Отпрашихме бързо, че нямахме много време преди да затвори лифта на часта Mutianyu на Великата Китайска стена. От летището до там ни отне горе долу 1 час и 30 мин. Разходихме се набързо, че си беше и студеничко около нулата,чудейки се на ума и труда на старите китайци и как са извършили толкова голямо строителство. Измръзнали, но все пак радостни, че стъпихме на едно от 7-те чудеса на света решихме по пътят за летището да хапнем нещо топло и китайско, та нашият шофьор ни заведе до едно местно заведение, където хапнахме нудъл супа сервирана с клечки, няма да ви казвам каква борба беше хах

post-2133-0-96747300-1453989303_thumb.jpgpost-2133-0-03639700-1453989316_thumb.jpgpost-2133-0-31886900-1453989287_thumb.jpg

 

Вече на летището решихме, че ще си починем и ще се възползваме от безплатният лаундж/хотел букнат през сайта на китайците, да ама не точно, имали моята резервация, ама тази на мъжът ми не, въпреки,че предният ден се бях обадила на европейската централа, а те се свързали с китайската и уж всичко беше ок. Та разправии, не можело да ни пуснат двамата, обеснявам,че двамата сме на един билет, едно и също и така или иначе ще ползваме една стая... не можело без да имат потвърждение от еър чайна, викам добре ми дайте да се обадим на тях, ама то 8 часът вечерта и те вече не работят, а уж сме на най-голямото летището в Китай и освен това е техен хъб, та както и да е, писна ми да се разправям платихме за мъжът ми и се настанихме, така или иначе в една мизерна стаичка за 3 часа да поспим, но пък да видите получихме подарък от тях по една коледно опакована ябълка за Коледа, смях.... Друго, което ми направи впечатление, почти нищо не работеше, нито магазини, нито заведения, а беше едва полунощ. Полетът към Мелбърн мина добре, полу празен. Цялостното ми впечатление, че китайците не са много по обслужването, много от стюардесите не говорят английски, вино или друг алкохол сервират само по време на хранене, забравих си новата ми възглавничка за пътуване, по препоръка на съфорумец, много ме кефеше, с една странна форма, та питахме нищо не били намерили, трънци...

post-2133-0-46297600-1453989326_thumb.jpg

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

26.12.15 Пристигнахме в Мелбърн към 16 часът, набързо минахме, нямаше проверки на багаж, кучета и т.н беше изненадващо много празно. Имахме оргазнизиран шътъл, за щастие ни чакаше някой, за разлика от трансферът наобратно, който беше със същата фирма, та със сигурност не ги препоръчвам, фирмата се казва Combined shuttles, мили те много са зле и яко объркват трансферите, също така оперират и в Сидни.  Първи впечатление за Австралия беше много студено хах 19 градуса, голямо лято няма що, а ние очаквахме жега. В последствие разбрахме,че това било нормално, един ден може да е 19, на другия 40 градуса, добре че имахме някой друга връхна дреха. Уморени се настанихме в хотела, който пък беше малко смотан, ама за без пари, така,че без много претенции, заради часовата разлика в 3 през ноща вече се бяхме ококорили готови за обиколки ;)

27.12.15 Този ден беше плануван за Данденог, наехме кола от Авис и отпрашихме, тук вече маршрута е познат по стъпките на Тони и АlexandraKo

post-2133-0-67738300-1453989813_thumb.jpg

post-2133-0-59096000-1453989835_thumb.jpg

post-2133-0-44152700-1453989870_thumb.jpg

post-2133-0-66545400-1453989881_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

28.12.15 ГОР (Great Ocean Road) За съжаление още от предният ден разбрахме,че има голям пожар в района, много къщи изгорели, евакуирани хора и участък от пътят затворен, така че тръгнахме с надеждата, че все ще има заобиколен път. Пътят беше затворен между Лорн и Аполо Бей, така, че ние от Лорн по вътрешен път се придвижихме до крайната точка на нашият маршрут 12-те Апостоли.

Имахме притеснение, че няма да може да видим коали, защото те са най-вече в района на Кенет ривър, засегнат участък от пожара, но пък голям късмет ;) съвсем случайно мернах една докато караме в близост до Кейп Отуей, след това още една и няколко кенгурута.

post-2133-0-74633900-1453990032_thumb.jpg

post-2133-0-71252800-1453991009_thumb.jpg

post-2133-0-57444900-1453990968_thumb.jpg

post-2133-0-78691300-1453990086_thumb.jpg

post-2133-0-57986700-1453990122_thumb.jpg

Кенгурата видяхме и на голф игрището в Anglesea

post-2133-0-74519400-1453990210_thumb.jpg

Ето още малко снимки от красивият ГОР

post-2133-0-13301800-1453990269_thumb.jpg

post-2133-0-20351400-1453990433_thumb.jpg

Успяхме и да се разходим и по короните на дървете в Кейп Отуей

post-2133-0-14906600-1453990864_thumb.jpgpost-2133-0-68841300-1453990807_thumb.jpg

 

Тук да спомена, че в този ден ни цапнаха една глобичка от 90 долара,че бяхме паркирали не в посока на движение, на един черен път, правило, което май само в Австралия го има, поне човекът от рент а кар компанията така каза.

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 13
  • Шок 1
Връзка към коментар

Ще те изненадам. :)

 

  1. (3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платгото за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер! Радвам се, че сте се върнали и сте си изкарали хубаво! Ще чета с интерес и ще се надявам да се върнем и ние пак там. Още много имаме да видим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

29.12.15 Денят беше отделен за разходка в Мелбърн, тъй като хотелът не беше централен ползвахме метро/влак да се придвижим до центъра като тук ни направи впечатление,че нямат хартиени билети, а ползват предплатени карти Myki от типа Ойстер като в Англия например с разликата,че в Мелбърн за самата карта плащаш 6 долара, които после няма как да си ги върнеш, а в Англия например, като си върнеш картата ти връщат парите, а в Сидни пък тяхната Опал карта за транспорт е безплатна. 

post-2133-0-13919600-1453991236_thumb.jpgpost-2133-0-32538300-1453991248_thumb.jpgpost-2133-0-44802800-1453991266_thumb.jpgpost-2133-0-06983700-1453991361_thumb.jpg[post-2133-0-62347900-1453991551_thumb.jpg

post-2133-0-76767000-1453991401_thumb.jpg

post-2133-0-06798600-1453991451_thumb.jpg

post-2133-0-95818200-1453991511_thumb.jpg

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Ще те изненадам. :)

Хах мале мале, да не го казвам това на мъжът ми, че той е професионален шофьор :unsure: ми тук в Англия поне го няма това правило или поне никой не пише глоби за това... ;)

Връзка към коментар

30.12.15 Ранен полет за Сидни с Джетстар, хвърлихме багажът в хотела и планът беше зоопаркът Таронга и Бондай бийч. За Таронга мога да кажа,че се разочаровах. Първо организацията от паркът наобратно с ферито беше пълен хаос, огромни опашки, нямаше никой да координира коя опашка за кое фери, лудница всеки се блъска. Самият зоопарк също не ме впечатли нито с животни нито с нещо друго. Бондай бийч също не беше нищо особено, обикновен препълнен градски плаж с адски студена вода.

post-2133-0-31927700-1453992342_thumb.jpg

post-2133-0-81380800-1453992294_thumb.jpg

post-2133-0-43823000-1453992411_thumb.jpg

post-2133-0-30864800-1453992454_thumb.jpg

post-2133-0-58214100-1453992639_thumb.jpg

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Макар и с малко снимки сяшак си хванала най-важните моменти :) За Taronga не споделям много мнението, хареса ми много - и като локация, и като животни, особено първото. Не е имало организационни проблеми, когато ние бяхме. Жирафските глави на фона на централно Сидни си е просто класика :)

 

За Bondi споделям изцяло, нищо специално, особено с многото хора там. Има и по-хубави плажове в Сидни. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз съм изненадан, че Таронга не ви е харесало. Ние пък останахме очаровани.

Тъй като бяхме зимата изобщо не сме гледали на Бондай като на плаж, повече се наслаждавахме на пътеката "Bondi to Coogee Walk", вие разходихте ли се по нея, има страхотни гледки ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

31.12.15 Нова Година! Решихме денят да го отделим за Сидни и разходка, но може би малко сгрешихме, защото поради приготовленията за Нова година в градът цареше така да го наречем малък хаос, а и някои неща,които искахме да видим бяха затворени или нямаха достъп, например не можахме да разгледаме Операта от близо, защото още в 15 часът максималният капацитетът вече беше достигнат от хора,които се бяха наредили от сутринта или може би предният ден да гледат новогодишните фойерверки. Ботаническите градини бяха затворени също в 15 часът и тях не можахме да посетим, но пък за сметка на това гледката от Harbour bridge си заслужаваше.

Поразходихме се малко, запасихме се с храна за вечерта и към 17 часът се настанихме на отсрещният бряг срещу операта да чакаме заветните фойерверки.

Навсякъде в градът имаше служители и допълнителни информационни центрове за най-голямото парти на годината в Сидни, специални карти показващи обозначените места за гледане (в повечето случаи паркове) с нужната информация, като например дали се продава храна, дали може да се консумира алкохол и прочие. Направи ми впечатление,че от многото места само на 1 или 2 може да се консумира алкохол, което смятам,че облекчава главоболието на полицията,която не беше никак малко. Смея да твърдя,че всичко беше много добре организирано, също така преди да влезеш на обособеният пункт минаваш проверка -чанти,раници всичко се проверява,което малко забавя нещата и съответно се получават големи опашки. Пък да не ви казвам после като влезеш на самото място и ти се приходи до тоалетната, какво чакане пада.

Самата програма за Нова Година не беше кой знае какво, няма концерти или нещо такова. В 18 часът имаше кратко авио шоу, в 20 часът имаше светлинен парад на лодките, 21 часът имаше заря, която е предназначена за семейства с малки деца или тези които не им се чака до полунощ. Тази заря съответно не е толкова грандиозна и е по-кратка. И съответна новогодишната такава, заговорихме се с едни австралийци и те казаха,че всяка година е различно и винаги има някаква изненада и най-хубаво е около мостът. Също така темата на новогодишната вечер беше City of colours, да ви кажа много цветно беше индийци и китайци и прочие много, по едно време си помислих,че не съм в Австралия. След приключване на фойерверките бавно всеки си вървеше без бутане, влакове имаше на всеки 3 минути и въпреки,че нашият хотел беше далеч от центъра се прибрахме бързо и нормално както би било във всеки един друг обикновен ден.

post-2133-0-91527700-1453994649_thumb.jpg

post-2133-0-17832100-1453994664_thumb.jpg

post-2133-0-70509800-1453994681_thumb.jpg

post-2133-0-19790300-1453994741_thumb.jpg

post-2133-0-66993500-1453994756_thumb.jpg

post-2133-0-22794300-1453994790_thumb.jpg

post-2133-0-06299300-1453994816_thumb.jpg

post-2133-0-88669200-1453994830_thumb.jpg

post-2133-0-44164600-1453994843_thumb.jpg

post-2133-0-93920000-1453994863_thumb.jpg

post-2133-0-22091500-1453994880_thumb.jpg

post-2133-0-18001900-1453994692_thumb.jpgpost-2133-0-54785800-1453994953_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Макар и с малко снимки сяшак си хванала най-важните моменти :) За Taronga не споделям много мнението, хареса ми много - и като локация, и като животни, особено първото. Не е имало организационни проблеми, когато ние бяхме. Жирафските глави на фона на централно Сидни си е просто класика :)

Жирафските глави на фона на ситито са си хубави, в това спор няма. Незнам не ме впечатли, животните бяха много заспали, почти не видях нещо,което да не сме виждали преди, пък и навалицата и жегата беше голяма.

Макар и с малко снимки сяшак си хванала най-важните моменти :) 

А снимки бол, ама гледам да не затрупвам много темата, ама ако кажете ще пускам много много ;)

И аз съм изненадан, че Таронга не ви е харесало. Ние пък останахме очаровани.

Тъй като бяхме зимата изобщо не сме гледали на Бондай като на плаж, повече се наслаждавахме на пътеката "Bondi to Coogee Walk", вие разходихте ли се по нея, има страхотни гледки ?

Не, не сме се разхождали,защото не ни остана време ;)

Връзка към коментар

А снимки бол, ама гледам да не затрупвам много темата, ама ако кажете ще пускам много много ;)

 

Еми ти ще си прецениш, добре е да пускаш ключови, а да не стане че изсипваш с кофата, в същото време не ни лишавай от нещо, което ти е интересно :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лидке, добре дошла!

 

Ама как ти завиждаааааам  :blush: Надявам се и аз да ви последвам в обозримо бъдеще... Можеш ли да ми направиш специална и подробна сводка за фойерверките около операта? Това ми е една от фикс идеите. Вярвам някога... Какво, как, откъде най-добре - разкажи колкото можеш, моля те. И останалите материали чакам.

 

Прегръдки бе! :) (Февруари-март едно зимно-пролетно барбекю у дома?)

Връзка към коментар

Лидке, добре дошла!

 

Ама как ти завиждаааааам  :blush: Надявам се и аз да ви последвам в обозримо бъдеще... Можеш ли да ми направиш специална и подробна сводка за фойерверките около операта? Това ми е една от фикс идеите. Вярвам някога... Какво, как, откъде най-добре - разкажи колкото можеш, моля те. И останалите материали чакам.

 

Прегръдки бе! :) (Февруари-март едно зимно-пролетно барбекю у дома?)

Благодаря мила :) Ето тук в този сайт може да намериш всичко необходимо за цялостната организация по Нова Година.  От къде е най-добре да се гледат - предполагам Операта, но пък това е най- посещаваното място и там хора заемат места още от предната вечер. Друг вариант е на лодка, но там цените са сериозни. Ние специално търсехме най- не претъпканото място с възможно най-добра гледка и сме доволни там където бяхме в Bradfield Park срещу Операта. В сайта можеж да видиш карта на всички позиции, както и от къде изстрелват фойерверките, за да придобиеш представа. Пожелавам ти тази Нова година да я посрещнем там :) А за барбекю нямаш проблем само казваш кога.

Редактирано от Лидия
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.