Прескочи до съдържание

3 месеца в Азия


Geppy

Препоръчани мнения

Благодаря на всички! Запазих един хотел не много централно, но за добри пари и се държи от швед и местна :)

 

Гери, в Лаос в местна валута ли плащахте? В тези пари включена ли е и нощувката?

Връзка към мнение

Гери, в Лаос в местна валута ли плащахте? В тези пари включена ли е и нощувката?

В Лаос само с местна валута. Там беше единственото място, на което не успях да изтегля пари от 3 банкомата и обменяхме долари в чейндж бюро. А 220 000 кипа е билета само за лодката, нощувка си търсиш на място в Пак Бенг, но да не те притеснява - има за всички на малко пари :)

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Ясно, благодаря, Гери!

 

А как мислите за програмата към момента: като стигнем в Лаос, после отиваме до Ханой и оттам надолу към Южен Виетнам. След това влизаме в Камбоджа и после летим за Малайзия (Пенанг). Оттам пътуваме за КЛ и после Сингапур. От Сингапур летим за Манила и там вече не ми е ясно много на кои острови ще ходим (ще мислим като наближи) и после от Манила се прибираме в Бг.

 

Малко тъпо се получава от Камбоджа да ходим до Малайзия, по-добре беше от Южен Тайланд, но така се получи заради третия човек..

 

Ако имате някакви други, по-добри идеи, ще съм благодарна да споделите!

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Без да мога да кажа нещо за дестинациите, които се обсъждат, ще вметна мое откритие за справяне с ръчния багаж. Купих от Джъмбо комплект - 2бр. самовакумиращи се пликове. Перфектна работа свършиха, пътувахме с малък ръчен багаж на Уиз 15 дни.  

 

Дай някакво инфо за тези пликове, че в Джъмбо не са чували за тях? Да не става дума за пликове, които се вакумират с прахосмукачка, щото това е вече нещо различно?

Връзка към мнение

Ако е това, което си мисля, плик, на който на ръка избутваш въздуха и се затваря с двойните релсички, не ви трябва! Моята иновация е следната, не изхвърлям опаковките от новите дрехи, любими са ми тези от мъжките ризи. Те са перфорирани на дъното, правя компактни пакетчета само от тениски, панталони и т.н. и изкарвам въздуха с натискане. Рекордът ми миналата година е 8.5 кг. в чанта 35*32*20 см.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет от Лаос :) след няколко дена летим от Луанг Прабанг за Сием Реп. Сега чак забелязах, че самолетът е AT7... С перки.. Изпаднах в ужас. Като се позачетох повече за лао линиите, видях, че е имало инцидент през 2013та заради лошо време.

Някой има ли опит с такъв самолет?

Полетът ни е много скъп, и сега съм в паника. Досега нямам добри впечатления от Лаос и искам час по-скоро да се махнем от тук. Та, ще се радвам някой да сподели впечатления :)

Връзка към мнение

Привет от Лаос :) след няколко дена летим от Луанг Прабанг за Сием Реп. Сега чак забелязах, че самолетът е AT7... С перки.. Изпаднах в ужас. Като се позачетох повече за лао линиите, видях, че е имало инцидент през 2013та заради лошо време.

Някой има ли опит с такъв самолет?

Полетът ни е много скъп, и сега съм в паника. Досега нямам добри впечатления от Лаос и искам час по-скоро да се махнем от тук. Та, ще се радвам някой да сподели впечатления :)

 

Нищо страшно няма в ATR-ите, нищо че са с перки. Такива самолети си се ползват масово по кратки разстояния и се оперират и от известни европейски, и всякакви авиокомпании. Не са дърти самолети, на по 1000 години :)

Връзка към мнение

Аз също Боракай - Манила. Малко тесничко и ниско ама пък не стоиш прав :))).

Е и леко шумно , но важното , че лети.

Те и големите падат , та няма място за притеснения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, можете ли да препоръчате някоя банка в Камбоджа за теглене на пари или поне от коя да внимаваме да не теглим (ако има такава)? Чудя се колко е лимитът на местните банкомати...

Връзка към мнение

Привет, можете ли да препоръчате някоя банка в Камбоджа за теглене на пари или поне от коя да внимаваме да не теглим (ако има такава)? Чудя се колко е лимитът на местните банкомати...

Ние теглихме там само от банкомат в долари, като лимита на транзакция беше ок.150 долара. Но около банкоматите беше разлепена информация колко можеш да теглиш и колко ти е таксата на АТМ-а.

Редактирано от G.D
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Поздрави от Сайгон! Страшно много ни допада Виетнам засега и нямам търпение да го пообиколим. Имаме 17 дни, а си мисля, че няма да са ни достатъчни.

Изкарахме и две седмици в Малайзия - КЛ, Мелака и Пенанг (острова). И там доста ни хареса, особено Пенанг! Определено ще се върнем там плюс ще включим и Лангкави :)

Пак ще пиша ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.