Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Такааа от вчера съм на тръни, защото направих резервация през edreams за полет на airchina.

Въпросите които много ме човъркат са 2:

1. минаха повече от 24 часа и все още нямам мейл с потвърждени или ел. билет. От сайта на mytrips видях че имам номер на ел.билет и от там си дръпнах и пдф - това ли ще ми е ел. билета който трябва да представя на летището?

2. номера на ел.билета не се открива в сайта на airchina защото резервацията е през посредник (ако изобщо е валидна....) Как и къде мога да се чекирам онлайн тогава?

 

някой дали може да сподели малко опит...

 

Връзка към коментар

едреамс изпращат 2 мейла - един с потвърждение за резрвацията (мигновено) и още един, когато се издаде билета.

В него е и номерът му, ххх-хххххххххххххххх . Ако нито един не си получила, може да имаш грешка при въвеждането на данните .. Щом си видяла, че има вече номер, значи е издаден, но все пак питай защо нямаш мейли.

В checkmytrip трябва да виждаш и код за потвърждение на airchina (може да е различен от основния). Ако не, пробвай classic.checkmytrip.com

Във форума е дискутирано как се проверява в сайта на Air China

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Да, имам код който е за air china но с него пак не ми излиза в самия сайт с грешка - търсенето е валидно само за билети купени директно от сайта...Плюса е че и в classic.checkmytrip.com се вижда полета като потвърден :)

Сега остава да намеря как се чекира онлайн и дали изобщо е възможно

Редактирано от мая
Връзка към коментар

Трябва да летиш от :

http://www.airchina.com.cn/en/service/check-in/international_cities.shtml

 

и да се чекираш спрямо позволеното време в списъка.

Връзка към коментар

едреамс изпращат 2 мейла - един с потвърждение за резрвацията (мигновено) и още един, когато се издаде билета.

В него е и номерът му, ххх-хххххххххххххххх . Ако нито един не си получила, може да имаш грешка при въвеждането на данните .. Щом си видяла, че има вече номер, значи е издаден, но все пак питай защо нямаш мейли.

В checkmytrip трябва да виждаш и код за потвърждение на airchina (може да е различен от основния). Ако не, пробвай classic.checkmytrip.com

Във форума е дискутирано как се проверява в сайта на Air China

То и аз имам подобен казус, аз имам билетите на е-мейл купени през Оподо и излиза само в checkmytrip.com, но не и в сайта на Air China, защото в сайта може да провериш само билети купени през сайта им. Писах дори е-мейл на китайците и казаха,че не ми намират резервацията- трябва ли да се шашкам? Четох големи изцепки на Оподо от рода на хора, които отиват на летището с мисълта, че имат купени билети, а реално нямат в системата и трябва да купуват нови на място.... А ако бихме искали ъпгрейд към кога да се обърна - Оподо или китайците?

Редактирано от Лидия
Връзка към коментар

Аз имам билет за Уиз, купен през оподо. Резервацията ми излиза при търсене в сайта на Уиз. Трябва ли да проверя и другаде и дали може да има проблем?

Връзка към коментар

То и аз имам подобен казус, аз имам билетите на е-мейл купени през Оподо и излиза само в checkmytrip.com, но не и в сайта на Air China, защото в сайта може да провериш само билети купени през сайта им. Писах дори е-мейл на китайците и казаха,че не ми намират резервацията- трябва ли да се шашкам? Четох големи изцепки на Оподо от рода на хора, които отиват на летището с мисълта, че имат купени билети, а реално нямат в системата и трябва да купуват нови на място.... А ако бихме искали ъпгрейд към кога да се обърна - Оподо или китайците?

Ако имаш номер на билет в чекмайтрип - трябва да е ок. Пробвай с него да се логнеш в сайта на китайците. или през сайта на saudiairlines, за информация. Китайците могат да те ъпгрейднат само, оподо нямат общо.

 

Аз имам билет за Уиз, купен през оподо. Резервацията ми излиза при търсене в сайта на Уиз. Трябва ли да проверя и другаде и дали може да има проблем?

Проблем винаги може да има, но е малко вероятно, както го описваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

А някаква идея за позволения багаж? - В билета ми пише 1бр на човек. Това какво означава - 1бр чекиран багаж + 1бр на борда?

Според условията на Air China в сайта за икономическа класа имам право на 1 чекиран + 1 на борда (с ограничение на размер)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.