Прескочи до съдържание

Нормална цена до Дубай


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам един "ценови" въпрос. Каква е "нормалната" цена за двупосочен билет до Дубай? Става въпрос за февруари,март. За едната посока намирам цени от 80-100 лв., но за навръщане е от 250 лв. нагоре. Ако .си купим билети само за отиване и да чакаме до последно по-ниски цени за прибиране, има ли шанс да ги плащаме по 5-600 лв? Изобщо практикувате ли го този вариант с билети само в едната посока? Става дума за Уиз еър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нищо изненадващо няма да има големи разлики в цените в двете посоки. Обикновено е в период, когато има засилено търсене в едната посока и никакво в другата. Очевиден пример е края на август, когато много студенти и емигранти се връщат към Европа след отпуски/почивки. 

 

Не съм изцяло в час с цените до Дубай, имаше ги двупосочни за под 150лв, че май и под 100, но бяха лятото в слабия сезон. А посочените от теб цени може и по два начина да ги гледаш и да са ок и двата:

 

1. Твърде рано е за покупка на билети от сега за март, динамиката им показва, че обикновено са ниски около 2 месеца преди полет, +- някакви седмици, т.е. чакай. 

2. Под 200 евро за далечен полет като този до Дубай си е добра цена, и ако нямаш много гъвкавост с датите, от която да се възползваш, ако в определени дни падне цената, може да се купи още от сега. 

 

И в двете схеми на разсъждение има някаква логика, аз лично клоня повече към 1 :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте,

Имам един "ценови" въпрос. Каква е "нормалната" цена за двупосочен билет до Дубай? Става въпрос за февруари,март. За едната посока намирам цени от 80-100 лв., но за навръщане е от 250 лв. нагоре. Ако .си купим билети само за отиване и да чакаме до последно по-ниски цени за прибиране, има ли шанс да ги плащаме по 5-600 лв? Изобщо практикувате ли го този вариант с билети само в едната посока? Става дума за Уиз еър.

 

Толкова са билетите към този момент в чистия им вариант, без да се прилагат "специални средства". За 22.03. има полет от 50 евро, а обратно на 26.03. например е около 110 и се получава обща цена, която е в твоя диапазон и по-скоро в долната му граница.

Но наистина е доста рано за билети за февруари-март. Напълно възможно е да се появи и някаква промоция на Wizz, която може да свали цената, и то чувствително. Така си купих билети за декември (месец, който също е предпочитан за Дубай) за около 90 евро двупосочен, имай го предвид.

 

Купуването на билет само в едната посока може да е печелившо решение. Пробвал съм го, но постепенно започнах да го игнорирам - прекалено много време отнема, трудоемко е и не винаги сваля цената достатъчно много, за да си струва. Поне според мен. Трябва човек да има сериозна мотивация и време за това. По-скоро се стремя вече да търся баланс. Или както често тук се споделя - купувам, когато цената достигне някакви приемливи за мен нива и... задължително после преставам да следя цените. :)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И според мен няма смисъл да купуваш сега. Аз имам билети за ноември, взети на цена от 200 лева. 2 седмици след като ги взех пуснаха намаление и паднаха на 180. През януари със сигурност ще има 20% намаление, по-добре изчакай до тогава. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-вероятно ще изчакам до началото на годината. Макар че нямам голям опит с Уиз и аз съм забелязал,че м/у 8 и 6 седмици преди полета цените по принцип са най-добри. Особено пък ако в този период има и намаление. Сравнена с общите разходи за 7-8 дневна екскурзия дори и цената в момента - около 320-350 лв. на човек двупосочно не е прекалено скъпа за що-годе далечна дестинация. Бях си "заплюл" ниво до около 200 лв. и ще изчакам засега.

Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Можеш да проследиш движението на цените в периодично обновяваната табличка тук:

http://magelanci.com/topic/3830-wizz-air-периодични-промоции-обща-тема/?p=113015

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.