Прескочи до съдържание

Тройно влизане в Тайланд (за едно пътуване)


Препоръчани мнения

Супер нещастници :mad:
Иначе и аз четох, че на границата с Камбоджа те придърпват съмнителни обекти, а легалното гише за визи било крайно невзрачно и непредставително.
А поред вас крайно тъпо ли е да ходим с автобус? Наши познати бяха взели една екскурзия с нощен автобус, с който пристигаш точно по изгрев и бяха много доволни от този вариант.
След Камбоджа на мен ми се ще да се отправим или на някой остров да търкаляме тюленови телеса по плажа, или да се отбием до някой парк и после плажуването. Само че не ми се иска да се връщаме пак в Банкок. За целта има ли удобни и не крайно бавни автобусни линии или да забравя варианта и да мисля за самолет?

Връзка към мнение

Не, изключително лесно на място за $30. :)

А колко време отнема да се извади виза на летището на Сием Рип, защото от хотела ни предлагат безплатен транспорт и трябва да им дам ориентировъчен час, в който да ни вземат?

Връзка към мнение

Супер нещастници :mad:

Иначе и аз четох, че на границата с Камбоджа те придърпват съмнителни обекти, а легалното гише за визи било крайно невзрачно и непредставително.

А поред вас крайно тъпо ли е да ходим с автобус? Наши познати бяха взели една екскурзия с нощен автобус, с който пристигаш точно по изгрев и бяха много доволни от този вариант.

След Камбоджа на мен ми се ще да се отправим или на някой остров да търкаляме тюленови телеса по плажа, или да се отбием до някой парк и после плажуването. Само че не ми се иска да се връщаме пак в Банкок. За целта има ли удобни и не крайно бавни автобусни линии или да забравя варианта и да мисля за самолет?

 

Има държавни автобуси между Банкок и Сием Реп, които по репорти са ОК. Нощен автобус не знам как ще стане, границата е затворена през нощта. 

 

Ако искаш пусни си отделна тема как го мислите плана, и като време, и като дати и ще го обсъдим, че тук е само за визи :)

А колко време отнема да се извади виза на летището на Сием Рип, защото от хотела ни предлагат безплатен транспорт и трябва да им дам ориентировъчен час, в който да ни вземат?

 

Става бързо, летището е малко. Даваш си паспорта, снимка, пари, пет човека в редичка го оглеждат и готово :) От хотела няма да ви изпуснат, със сигурност :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ще пусна, сори за спама. Явно се пристига сутринта рано и тогава вече границата е отворена.
Ще си изчерпам лимита съобщения :D
Ще пиша пак, като поизбистря някаква идея.

Връзка към мнение

Това дали автобус или самолет е въпрос на предпочитания. На мен изначално ми е далечна идеята за нощни преходи за пестене на дни и после зомби по забележителностите. Това си е сериозно пестене на удоволствие и възприемане, освен ако не си безсмъртен и на 20. :) Визата при сухопътно минаване от Тайланд е може би по-добре да бъде онлайн. Скамовете си продължават и ако нямаш опит може да е проблем. За на летището, миналата седмица беше най-голямото ми чакане за виза в Сием Рип, около 15 минути. :) Няма проблем с хотел пик апа, чакат колкото трябва, вкл. И за закупуване и активиране на местни сим карти от летището. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Днес подадох документи за еднократна виза за Тайланд. Ще извадя е-виза за Камбоджа - дотам ще ходим със самолет, а на връщане към Банкок ще пътуваме с рейс. Питам се дали да вадя re-entry permit още в Банкок или направо на връщане от Камбоджа да вадя на сухопътната граница. Леличката в Консулството днес пак обясняваше, че в рамките на 30 дни нямаш право да получаваш нова виза за влизане в Тайланд. Гледам си разговора с чат оепратора на Имиграционните служби в Банкок и той казва да вадим още в Банкок, а из форумите казват на границата. Да не изгоря накрая...

Връзка към мнение

Днес подадох документи за еднократна виза за Тайланд. Ще извадя е-виза за Камбоджа - дотам ще ходим със самолет, а на връщане към Банкок ще пътуваме с рейс. Питам се дали да вадя re-entry permit още в Банкок или направо на връщане от Камбоджа да вадя на сухопътната граница. Леличката в Консулството днес пак обясняваше, че в рамките на 30 дни нямаш право да получаваш нова виза за влизане в Тайланд. Гледам си разговора с чат оепратора на Имиграционните служби в Банкок и той казва да вадим още в Банкок, а из форумите казват на границата. Да не изгоря накрая...

 

Мина, какъв е проблема да извадиш re-entry permit? Няма реална разлика в цената, все ще изгубуш врене за втората виза... Съветвам те re-entry. 

Връзка към мнение

Какъв е проблемът при първото излизане от Банкок да си извадите re-entry permit и да не го мислите повече. След около 10 дни смятам да направя същото. Още при напускането на страната да уредя всичко и да не мисля как ще вляза отново.

 

С Рейни сме писали и мислили еднакво.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Какъв е проблемът при първото излизане от Банкок да си извадите re-entry permit и да не го мислите повече. След около 10 дни смятам да направя същото. Още при напускането на страната да уредя всичко и да не мисля как ще вляза отново.

 

Именно. Ще направя същото... Току що ми донесоха паспорта с Тайланската виза :) 

Връзка към мнение

Питам се дали да вадя re-entry permit още в Банкок или направо на връщане от Камбоджа да вадя на сухопътната граница.

Re-entry permit можеш да извадиш само при напускане, след това вече визата става невалидна и можеш само VOA или друга виза от посолство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Re-entry permit можеш да извадиш само при напускане, след това вече визата става невалидна и можеш само VOA или друга виза от посолство.

Т.е преди да отида в Камбоджа да извадя, а не на връщане

Връзка към мнение

Днес бях в консулството в София и много рязко ми заявиха, че такова нещо като re-entry permit  не съществува и видиш ли ще се окаже, че после не може да влезем в Тайланд. :blink: А те имиграционните власти за какво ги пишат тези неща по сайтовете си  - не знам...... Мисля, че е малко подвеждащо това поведение на консулството.

 

До последно устоях и съм платила само еднократна виза. :)

 

За успокоение, моля тези, които ще пътуват скоро да споделят опит.

 

Връзка към мнение

Днес бях в консулството в София и много рязко ми заявиха, че такова нещо като re-entry permit  не съществува и видиш ли ще се окаже, че после не може да влезем в Тайланд. :blink: А те имиграционните власти за какво ги пишат тези неща по сайтовете си  - не знам...... Мисля, че е малко подвеждащо това поведение на консулството.

 

До последно устоях и съм платила само еднократна виза. :)

 

За успокоение, моля тези, които ще пътуват скоро да споделят опит.

 

Шестваща некомпетентност... боя се в случая умишлена, за да си продават скъпите multiple entries... Помня как бяха изпоплашили една камара народ как не може да се вади втора VOA в рамките на незнамсиколко време. Звъннах в посолството им Лондон и ме гледаха тъпо какво им говоря (не че не се изсулиха да кажат, че всичко се решава на границата - което е така за всяка дързава). 

 

Тук немалко магеланци споделяха опита си именно с подобен подход - потърси във форумите. Да не забравяме, че има и опция VOA, само където тя мисля е само на летища. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ние сме само по летищата, явно няма да е проблем, но ме подразни, че бяха много настъпателни и ако човек не се е подготвил с информация ще си плати едни 150 евро без да се замисля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Т.е преди да отида в Камбоджа да извадя, а не на връщане

 

 

Днес бях в консулството в София и много рязко ми заявиха, че такова нещо като re-entry permit  не съществува и видиш ли ще се окаже, че после не може да влезем в Тайланд. :blink: А те имиграционните власти за какво ги пишат тези неща по сайтовете си  - не знам...... Мисля, че е малко подвеждащо това поведение на консулството.

 

До последно устоях и съм платила само еднократна виза. :)

 

За успокоение, моля тези, които ще пътуват скоро да споделят опит.

 

За пореден път пиша едно и също. :)

 

Извадих си re entry permit преди около месец от летището в Банкок преди напускане към Камбоджа точно за пет минути. Re entry permit може да се извади или от имиграционните офиси по региони в Тайланд или (по-добрият вариант) директно на летището ПРЕДИ напускане на страната. Излезете ли от Тайланд, забравете за re entry permit. Издава се само на виза от посолство, не може за VOA. При връщане към Тайланд без re entry permit може да се извади нова VOA при предоставяне на копие от самолетен билет, че напускате страната до 15 дни от датата на влизане.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За пореден път пиша едно и също. :)

 

Извадих си re entry permit преди около месец от летището в Банкок преди напускане към Камбоджа точно за пет минути. Re entry permit може да се извади или от имиграционните офиси по региони в Тайланд или (по-добрият вариант) директно на летището ПРЕДИ напускане на страната. Излезете ли от Тайланд, забравете за re entry permit. Издава се само на виза от посолство, не може за VOA. При връщане към Тайланд без re entry permit може да се извади нова VOA при предоставяне на копие от самолетен билет, че напускате страната до 15 дни от датата на влизане.

 

 

Моля те, напомни ми къде точно се намираше гишето за re-entry permit. Благодаря.

Моля те, напомни ми къде точно се намираше гишето за re-entry permit. Благодаря.

 

Упс... Аз не летя от международното летище, а от другото - с Air Asia. 

Връзка към мнение

На Дон Муенг офиса за re entry permit e точно зад будките за паспортния контрол. 

Това означава ли, че минаваме секюрити контрола, след това паспортния контрол и отиваме за re entry permit ? След което на гейта за излитане?

Връзка към мнение

Това означава ли, че минаваме секюрити контрола, след това паспортния контрол и отиваме за re entry permit ? След което на гейта за излитане?

 

Тоооочно това ми беше и на мен в акъла :) 

 

Laurence, благодаря!

Връзка към мнение

Да, офисът е буквално зад гърба на проверяващите паспортите. Бият печатите, че напускате страната и минавате за re entry permit по пътя към гейта. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, офисът е буквално зад гърба на проверяващите паспортите. Бият печатите, че напускате страната и минавате за re entry permit по пътя към гейта. :)

Някъде беше написал, но може ли да ги изброиш отново: Какви документи представи за пермита?

Връзка към мнение

Някъде беше написал, но може ли да ги изброиш отново: Какви документи представи за пермита?

 

И аз да кажа, че чета... хаха... благодаря на Lawrence за смляната информация! 

Връзка към мнение

Ми реално всичко правят там, снимат те, копират ти визата и паспорта, попълвате апликейшъна и плащаш таксата в батове. Малко над 1000 беше, не помня точно 1200-300.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес бях в консулството в София и много рязко ми заявиха, че такова нещо като re-entry permit  не съществува и видиш ли ще се окаже, че после не може да влезем в Тайланд. :blink: А те имиграционните власти за какво ги пишат тези неща по сайтовете си  - не знам...... Мисля, че е малко подвеждащо това поведение на консулството.

 

До последно устоях и съм платила само еднократна виза. :)

 

За успокоение, моля тези, които ще пътуват скоро да споделят опит.

 

 

Ние сме само по летищата, явно няма да е проблем, но ме подразни, че бяха много настъпателни и ако човек не се е подготвил с информация ще си плати едни 150 евро без да се замисля.

 

И в друга тема го коментирахме, че консултството тук е нещо като "магазинче за визи" и злоупотребява с официалния си статут за да продава продукта, от който се финансира. Рядко ще ти помогнат с точна и конкретна информация, ако е нещо, което може да им удари бизнеса. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.