Прескочи до съдържание

Тройно влизане в Тайланд (за едно пътуване)


Препоръчани мнения

Не знам дали в консулството умишлено заблуждават хората или просто не са в час с нещата. Изглеждат любезни и се опитват да помогнат, но май служителката знае нещата само на теория.

 

Докато си подавах документите и чаках служителката да ми направи визата, всички които идваха за визи бяха консултирани, че при повече от едно влизане в Тайланд ще трябва да вземат виза от 150 евро. Хората неориентирани, отиваха да доизтеглят пари и взимаха многократна виза. Чак ми стана мъчно за тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми реално всичко правят там, снимат те, копират ти визата и паспорта, попълвате апликейшъна и плащаш таксата в батове. Малко над 1000 беше, не помня точно 1200-300.

 

Благодаря ти! А да имаш идея имат ли работно време? Защото полетът ми за Мианмар е доста рано сутринта...

Връзка към мнение

Няма проблем, работят денонощно. Дори бях с усещането, че ми се зарадваха. Нещо в стил "най-после малко работа, че умряхме от скука." :D Аз за всеки случай питах пак при паспортната проверка. Човекът излезе, доведе служителката и ме ескортираха до офиса с огромно желание да помогнат. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма проблем, работят денонощно. Дори бях с усещането, че ми се зарадваха. Нещо в стил "най-после малко работа, че умряхме от скука." :D Аз за всеки случай питах пак при паспортната проверка. Човекът излезе, доведе служителката и ме ескортираха до офиса с огромно желание да помогнат. :)

 

Хахаххаа... много ти благодаря :) 

Връзка към мнение

Магеланци,

 

В сряда летим, стискайте палци  :) 
На всички ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за помощта и препоръките. Простете за тъпите въпроси в пристъп на умопомрачение и живот и здраве ще разказвам  :rolleyes:  :rolleyes:  :huh: 
Междувременно ще се включва с още някое питане. 
До скоро  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

 

Предстои ми пътуване от Бирма към Лаос през Бангкок. Дали ми е нужна виза за Тайланд само заради трансфера? 

Връзка към мнение

Ами зависи дали ще излизаш от транзитната зона (за багажа примерно, или заради дължината на престоя). Ако си седиш само в транзитната зона не ти трябва виза.

Връзка към мнение

Ами не е задължително, ама ако имаш регистриран багаж и не можеш да го чекираш от началото до края ще ти се наложи. Ако са на един билет или въобще нямаш регистриран багаж няма да ти се наложи.

Връзка към мнение

Ясно.. Ами не, отделно купувани са заради връзката. Иначе миналия месец за Тайланд вадих еднократна плюс VoA заради последвалото повторно влизане, но предполагам няма да важи.

Редактирано от milenita
Връзка към мнение

Ако си я ползвала вече няма да важи. Иначе нали е почти безплатна до август или нещо подобно беше...

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ами не е задължително, ама ако имаш регистриран багаж и не можеш да го чекираш от началото до края ще ти се наложи. Ако са на един билет или въобще нямаш регистриран багаж няма да ти се наложи.

Ще споделя моя опит:

Пътувам с бахрейнците само с ръчен багаж и в транзита на Банкок отивам на информация. Следващият ми полет е след 2 часа за Макао с макайските линии на друг билет. Показвам двата билета и ми написват на кое гише в транзита да отида. С това листче минавам през лелята и скенера, качвам се на заминаващи и намирам гишето. Близо е до ескалатора. Има такива на много компании. На всички ли - не зная. Правят ми бордна карта по двата билета. Питат и за картончето на чекирания багаж. Значи и с чекиран може. Някак го трансферират, но аз нямах. Между двете ми компании няма договор да си продават полети една на друга и да исках, билетът няма как да е един с обединяването им. Опитах го в Истанбул с бахрейнският преставител - турчин от България. Казва се Левент. Излязъл на 8 г. но говори малко български и руски.Направи и невъзможното да събере билетите в един или да ми чекира ВКК - Макао, но не стана.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

E, ти си била без багаж. Тогава правиш онлайн чекин за втория полет и готово. Или ако има гише трансфер в транзитната зона там. С багаж вече е по-сложно. Първо трябва да има споразумение между двете компании (Interline agreement се казва), и второ, трябва на чекина да се навият да го направят или просто да знаят как се прави. Случвало ми се е да може и да не може, по-скоро да не знаят как и да казват, че не може. Тоест и късмета играе роля. Иначе съм чувал от втора ръка, че на някои летища било възможно служител на компанията да ти вземе багажа и да го чекира за другия полет, без ти да излизаш от транзита, но не знам някой наистина да го е правил, аз пък съвсем не съм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

E, ти си била без багаж. Тогава правиш онлайн чекин за втория полет и готово. Или ако има гише трансфер в транзитната зона там. С багаж вече е по-сложно. Първо трябва да има споразумение между двете компании (Interline agreement се казва), и второ, трябва на чекина да се навият да го направят или просто да знаят как се прави. Случвало ми се е да може и да не може, по-скоро да не знаят как и да казват, че не може. Тоест и късмета играе роля. Иначе съм чувал от втора ръка, че на някои летища било възможно служител на компанията да ти вземе багажа и да го чекира за другия полет, без ти да излизаш от транзита, но не знам някой наистина да го е правил, аз пък съвсем не съм.

Да ама тъпата АК прави он лайн само за полети от Макао, от други летища - не

Връзка към мнение

Ще споделя моя опит:

Пътувам с бахрейнците само с ръчен багаж и в транзита на Банкок отивам на информация. Следващият ми полет е след 2 часа за Макао с макайските линии на друг билет. Показвам двата билета и ми написват на кое гише в транзита да отида. С това листче минавам през лелята и скенера, качвам се на заминаващи и намирам гишето. Близо е до ескалатора. Има такива на много компании. На всички ли - не зная. Правят ми бордна карта по двата билета. Питат и за картончето на чекирания багаж. Значи и с чекиран може. Някак го трансферират, но аз нямах. Между двете ми компании няма договор да си продават полети една на друга и да исках, билетът няма как да е един с обединяването им. Опитах го в Истанбул с бахрейнският преставител - турчин от България. Казва се Левент. Излязъл на 8 г. но говори малко български и руски.Направи и невъзможното да събере билетите в един или да ми чекира ВКК - Макао, но не стана.

Надявам се и аз да усяпея да мина по тоя начин. Все пак става дума само за трансфер, макар и да е с чекиран багаж.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз имам виза, но ми трябва за 17.04. И днес се опитвам да проверя пътечката. Помолих на Макао да ми чекират багажа до КЛ, а не до Банкок. В 3,30 на 31.04 ще мога да кажа как е станало, че още не чекират. Седя си на шампанско в лоунджа на КЛМ.

Както вече казах - нема начин, да нема начин. Системата трябва да работи за хората, а не обратно. След 4 часа ще знам дали е така.

Надявам се и аз да усяпея да мина по тоя начин. Все пак става дума само за трансфер, макар и да е с чекиран багаж.

Ти си извади все пак виза от България.

Връзка към мнение

Аз имам виза, но ми трябва за 17.04. И днес се опитвам да проверя пътечката. Помолих на Макао да ми чекират багажа до КЛ, а не до Банкок. В 3,30 на 31.04 ще мога да кажа как е станало, че още не чекират. Седя си на шампанско в лоунджа на КЛМ.

Както вече казах - нема начин, да нема начин. Системата трябва да работи за хората, а не обратно. След 4 часа ще знам дали е така.

 

Ти си извади все пак виза от България

 

Ох облекчение, оказа се че все пак съм букнала и двата с Air Asia вместо единия с Nok, както беше по план. Някакси ми олекна, макар и да не значи категорично минаване без виза. Но все си мисля, че ще ги убедя да ми чекират багажа до крайната дестинация :)

Редактирано от milenita
Връзка към мнение

Ох облекчение, оказа се че все пак съм букнала и двата с Air Asia вместо единия с Nok, както беше по план. Някакси ми олекна, макар и да не значи категорично минаване без виза. Но все си мисля, че ще ги убедя да ми чекират багажа до крайната дестинация :)

Нискотарифните поне в Европа не правят такова прехвърляне на багажа. За Air Asia не знам. Разрови из сайта какво пише и питай на чата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Нискотарифните поне в Европа не правят такова прехвърляне на багажа. За Air Asia не знам. Разрови из сайта какво пише и питай на чата...

Аз съм с малайзийските и макайските. И двете не са нискотарифни. На отиване проработи. Ще видим сега как ще е.
Връзка към мнение

Ох облекчение, оказа се че все пак съм букнала и двата с Air Asia вместо единия с Nok, както беше по план. Някакси ми олекна, макар и да не значи категорично минаване без виза. Но все си мисля, че ще ги убедя да ми чекират багажа до крайната дестинация :)

Пише изрично в правилата, че трябва да са на една резервация да ползваш connect through опцията. Ако са две отделни не става.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Пише изрично в правилата, че трябва да са на една резервация да ползваш connect through опцията. Ако са две отделни не става.

Докладвам: И сега се чекирах без проблем в транзита. Не зная как е за нискотарифните, но за нормалните АК става.

Остана да се провери варианта при чекиран багаж до Банкок, как ще трансферират багажа. На мен ми провървя, че го чекираха директно до КЛ.

Толкова с експериментите. На връщане ще си ползвам визата. Няма да си я връщам у дома.

Успех на следващите!

Връзка към мнение

Говоря за конкретния случай с Air Asia. Сигурно са най-абсурдната авиокомпания в света в това отношение. Два полета поотделно са им по-евтини от един с прикачване. Целта им е да купуваш точно прикачването, като рекламират безвизовия момент. Както и дори ти вземат двойна такса при плащане с карта. 12 долара, вместо 6, че били два полета, нищо, че са на един билет.  :huh:  Преди време съм ги рекламирал доста, вече имат много читава и добра алтернатива с други компании за доста отсечки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Говоря за конкретния случай с Air Asia. Сигурно са най-абсурдната авиокомпания в света в това отношение. Два полета поотделно са им по-евтини от един с прикачване. Целта им е да купуваш точно прикачването, като рекламират безвизовия момент. Както и дори ти вземат двойна такса при плащане с карта. 12 долара, вместо 6, че били два полета, нищо, че са на един билет.  :huh:  Преди време съм ги рекламирал доста, вече имат много читава и добра алтернатива с други компании за доста отсечки.

 

Вчера си чатих с тях и ми казаха следното: 

 

I regret that I would not be able to advice on the Visa requirements. Each country has certain restriction and regulations that need to be followed. I would advise you to liaise with the related immigration office and they will assist you further.
 
For the baggage, you will need to collect and check in again for the connecting flight
 
Един вид да си приготвя пак 1000 бата...
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.