Прескочи до съдържание

Тройно влизане в Тайланд (за едно пътуване)


Препоръчани мнения

Ще отговоря по този начин: Когато човек губи, не знае какво печели. И когато печели, не знае какво губи ;)

 

Затова е най-добре всеки да пътува според нагласата си. Ако му харесва VOA - VOA. Ако иска Меламед - Меламед.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Затова е най-добре всеки да пътува според нагласата си. Ако му харесва VOA - VOA. Ако иска Меламед - Меламед.

 

Точно така. А що се касае до въпроса с пътуванията, най-общо взето нагласите са два типа: пътешественическа (DIY/VOA) и туристическа (агенции/меламед). За мен е странно на едно място, което претендира да е от първия тип, да са толкова разпространени нагласи от втория тип, но приемам, че е въпрос на някакви сбъркани представи и очаквания от моя страна, с което приключвам участието си в темата и най-искрено се извинявам за офтопика :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никой няма "прясна" информация каква е ситуацията на граничен пункт Chiang Khong - Huay Xai след последните събития и може би затова е цялото притеснение. Едва ли ще е уместно да цъфнеш на границата с виза в паспорта и да искаш VOA щото тази ще ти е за по-нататък.

 

 Снимката е правена от Лаоския бряг. ГКПП-то на Тайците е  в горния десен ъгъл

post-17-0-71963400-1444828013_thumb.jpg

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Абе защо трябва да избираме или едното, или другото, нека има информацията, всеки сам ще си прецени. Това няма да ми омръзне да го пиша :)

 

А и двете страни имат аргументи. За мен лично, начина по който сестра ми беше излъгана да плати виза за Тайланд в момент, когато визите временно бяха безплатни накланя много против желанието ми да се занимавам с консултвото тук. А и до колкото разбирам (нека някой ме поправи, ако греша), наистина бизнеса там е като на тур. агенциите, които помагат за визи, или сиреч взимат надценка за нещо, което супер лесно можеш да си свършиш в повечето случаи и сам. 

 

От друга страна бих се вслушал в съветите на T.E.Lawrence, който обикновено има доста прясна информация. И ако нещата с VOA са затегнати, може би наистина е добре човек да не рискува да увисне по някоя граница или в най-добрия случай да му се наложи да се обяснява. В този случай аз лично сигурно бих подвил опашка и да си извадя мултипъл виза от тук, стискайки палци нещата да се нормализират максимално бързо за да не се занимавам с агенции маскирани като официални консулства.

 

Финансовия аспект не го коментирам, всеки индивидуално си преценява колко му струват времето и усилията.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

attachicon.giffriendship-bridge.jpg

Сега границата се пресича по ето този мост! Едва ли ще има проблеми.

Пеша ли се върви по моста?

Връзка към мнение

Не, с  шатъл -бус за около 25 бата. Поради голямата "навалица" след откриването, пеша или с колело е забранено движението по моста.

Има вече и нощен автобус от Луанг Прабанг до ЧангМаи, който тръгва в 17:00,към 08:00 е на моста,  а от там до Чанг Раи са още 3 часа. Ще е едно дъъъълго пътуване, но другата опция е преспиване в Луанг Намда, където освен да се "напушиш" друго няма какво да правиш.

Ако ще взимаш на един път цялото разстояние не ти препоръчвам да ползваш микробусчетата защото 17-18 часа ще си сгънат на три ;)

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

 

Има вече и нощен автобус от Луанг Прабанг до ЧангМаи, който тръгва в 17:00,към 08:00 е на моста,  а от там до Чанг Раи са още 3 часа.

 

Е, точно този автобус съм решил да ползвам. Дано да си върви и да няма проблеми.

Малко множко ми се струва 15 часа само до границата, ама ще видим на място.

Бързата лодка стига само за 5-6 часа.......

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
Здравейте!

 

Моля за подобни съвети. 2013г ходих на бекпекърска обиколка в Тайланд и нямаше проблеми с визата, получаваше се на място на летището и струваше около 25€ за 15дни. Но сега чета, че вече не е възможно по този начин?? И живеейки в Испания, мога ли да си я извадя в Мадрид или задължително трябва да е в София? За Щатите си я извадих в София, но по чисто съвпадение, че бях там, иначе, си пишеше ясно, че най-логично е, да си я извадиш в страната, в която живееш повече от 2год мисля, че бяха. Нищо не разбирам, в испанската страница на посолството, българите сме в списък "visa on arrival" и/или нововъвведените преди 3дена визи..35€ 60дневен непрекъснат престой или 150€-многократен. Някой може ли да ми изясни със спешност, тъй като заминавам след точно 3понеделника, т.е. на 7дек   Ако е така, значи съм в беда...Освен това, ще отбележа, че предния път излязох по-късно от договорените 15дена(на прстигане, слава Богу , никой не ми поиска билет за връщане до 2седмици ) и се наложи да платя глоба 4500Б на излизане(бях наясно още преди да отида, защото закупих въпросното пътуване в последния момент и си поех възмездието, ajjaja), въпросът ми е дали ще ми направят проблем на повторно влизане, макар и 2год по-късно, имам печат с глобата, която съм платила, нз дали това го гледат и как реагират.

И билетът ми за връщане, пак от Тайланд, е за към края на февруари, предполагам, че най-доброто решение ще е да си купя от сега билет за излизане 2седмици след пристигането(в случай, че е възможна все още voa, например до Малайзия ме влече и после, ако реша, на влизане по въздух или земя, имам нови 15дена, така ли е?

Застраховка нужна ли е? Като здравна, ако имаш нужда от лекар или нещо от сорта?

И ако имате някаква друга важна инфо, коятода  трябва да знам, тъй като 1месец от пътуването ще скитам сама! Заминавам с един приятел, но той е перуанец и с испанско гражданство..та техните условия са далеч различнни...мама мя, няма излизане   

Мерси предварително!!!

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Мисля, че като гражданин на ЕС можеш да кандидатстваш от всички евространи. Но нека и другите се изкажат.

За застраховката - аз я препоръчвам горещо.

Няколко пъти съм ползвал доктори там, под 40 долара не съм плащал. Само в една аптека, съдържателката, тя си беше докторица де, ми взе 20. А една застраховка струва по-малко. Взимали са ми и 150 - на Ко Самуи в една лъскава клиника. Ама на зор бях.

Не мисля, че ще имаш проблем заради глобата, Тайланд е туристоотворена държава.

Връзка към мнение

Препоръчваш да я извадя преди да отид а значи? Мислех да я взема на летището както предния път и след 2седмици да изляза и после, за полета или преди това, ако пак ми се връща, да се върна с voa. Ще погледна тогава какъв вариянт има за застраховка. Мерси много за отговора. 

Връзка към мнение

Да попитам и аз нещо по въпроса с тайландската виза.

Пристигаме на 26 фенруари в 12 ч. на обяд на международното летище в Банкок. В 20 ч. имаме полет с Ер Азия от Дон Мианг за Мианмар.

На връщане от Мианмар на 8 Март пристигаме на летище Дон Мианг и предвиждам престой от 4 дни в Банкок.

Погледнах как стои въпроса с визите и за мой късмет има драстична промяна в цените нагоре. Вече има само еднократна и многократна виза, като последната е с цена 150 евро. Писах на почетния консул дали мога да получа две визи - транзитна и еднократна, но отговорът е, че не може. Освен това има и някакво странно определение на транзитна виза - такава е посочено, че се взима на път за дома, а при нас не е така.

Какво ви е мнението? Да вадим ли многократна виза от 150 евро или да разчитаме на VOA? Въобще възможно ли е изваждане на тайландска виза от летище Дон Мианг?

Тъкмо намалих значително разходите за Мианмар и тази нова цена на визата изяде всичко спестено :lol:

Връзка към мнение

За еднократната виза от България цените са си същите. Пак си беше 30 евро. Със сигурност поне веднъж на летището ще ти дадат виза он арайвъл. Притеснявам се да ти дам съвет за двукратно он арайвъл в толкова кратко време, заради новата им политика. Опитват да затягат мигриращите, които карат с години само на он арайвъл виза да си взимат визи от консулствата. Иначе аз преди година си взех три пъти он арайвъл за един месец. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разрових се и намерих случаи в последните дни, разрешават да влезеш, да идеш до друга страна и да се върнеш в рамките на тези до 15 дни всеки път. Но само веднъж до друга страна, повече не, и задължително самолетни билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз днес си получих визата, издадоха ми я със задна дата и минах с 60 евро за двойно влизане в страната  :P  Не ми се разправяше с VOA

Редактирано от Nati
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дали разбирам правилно? Идеята е да си взема еднократна виза от тук и на второто влизане да искам VOA на летище Дон Миенг?

Ако става така ще е супер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако няма да стоиш повече от 15 дни, този вариант е супер! Задъкжително копие на билета за връщане на хартия!

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разрових се и намерих случаи в последните дни, разрешават да влезеш, да идеш до друга страна и да се върнеш в рамките на тези до 15 дни всеки път. Но само веднъж до друга страна, повече не, и задължително самолетни билети. 

 

Извини, за коя виза говориш - стандартната или VOA? Благодаря.

Връзка към мнение

И още нещо, може и да е писано някъде, но има много теми и не знам къде да го търся.

 

Какви документи ще са ми необходими за VOA? Самолетните билети за връщане към България, това е ясно, но сигурно и някакви снимки в определен формат и нещо друго....? Средства ще доказвам с кредитни карти, предполагам че няма да е проблем.

Връзка към мнение

Снимки. Ако нямаш на място. Добре е да имаш.

Аз си носех, обаче нали умница ги бях прибрала в куфара. Та правих пак там.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И още нещо, може и да е писано някъде, но има много теми и не знам къде да го търся.

 

Какви документи ще са ми необходими за VOA? Самолетните билети за връщане към България, това е ясно, но сигурно и някакви снимки в определен формат и нещо друго....? Средства ще доказвам с кредитни карти, предполагам че няма да е проблем.

Ето - точно от Дон Муън

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря!

Immigration card и Aplication on VOA са бланки, които се взимат на място, нали?

 

Така вече нещата изглеждат доста добре от финансова гледна точка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извини, за коя виза говориш - стандартната или VOA? Благодаря.

VOA, че тази нова цена 150 евро, е пълен абсурд да си вадим multiple entry. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.