Прескочи до съдържание

Тройно влизане в Тайланд (за едно пътуване)


Препоръчани мнения

Благодаря!

Immigration card и Aplication on VOA са бланки, които се взимат на място, нали?

 

Така вече нещата изглеждат доста добре от финансова гледна точка. 

Ако можеш си ги принтирай от тук че доколкото си спомням нещо се копираше на една дълга опашка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Току-що разговарях с Тайландското консулство в БГ - 02/9600933. Ще имам същия казус през Април - кацане в Бангкок, оттам направо към Камбоджа (трябва да влезем в Тайланд за багажа и трансфер до ДМ), 4 дена в Сием и връщане в Тайланд за една седмица на Пукет (общо под 15 дена).

Тази година правихме подобно с двойна виза, нямаше проблем, но вече има само единични или многократни (150 евро ?!?).

От консулството твърдят, че не могат да ни дадат транзитна и еднократна виза, а само еднократна или многократна.

Лошото е, че според тях, ако влезем с туристическа еднократна виза, след това 30 дена нямаме право на виза-он-арайвъл и не можем да се върнем в Тайланд, без значение, че билетите за връщане са от Пукет?!? Има ли някои да го е правил това след 13.11, когато промениха визите - влизане с туристическа виза и след това ВОА или два пъти едно след друго ВОА без да са изминали 30 дни между двете влизания?

Според консулството единствения вариант е многократна виза, така ли е?

Връзка към мнение

Здравейте!

Току-що разговарях с Тайландското консулство в БГ - 02/9600933. Ще имам същия казус през Април - кацане в Бангкок, оттам направо към Камбоджа (трябва да влезем в Тайланд за багажа и трансфер до ДМ), 4 дена в Сием и връщане в Тайланд за една седмица на Пукет (общо под 15 дена).

Тази година правихме подобно с двойна виза, нямаше проблем, но вече има само единични или многократни (150 евро ?!?).

От консулството твърдят, че не могат да ни дадат транзитна и еднократна виза, а само еднократна или многократна.

Лошото е, че според тях, ако влезем с туристическа еднократна виза, след това 30 дена нямаме право на виза-он-арайвъл и не можем да се върнем в Тайланд, без значение, че билетите за връщане са от Пукет?!? Има ли някои да го е правил това след 13.11, когато промениха визите - влизане с туристическа виза и след това ВОА или два пъти едно след друго ВОА без да са изминали 30 дни между двете влизания?

Според консулството единствения вариант е многократна виза, така ли е?

 

Сега ще напиша писмо до Тайландкото посолство в Лондон със същия въпрос - писмено, за да имам доказателство, както и после ще им звънна да ги попитам (тук всичко се решава по телефона...). После ще докладвам. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Снощи на концерта на тайландската рок група World Not Bad в София вероятността да се спечели от почетния консул 6-месечна многократна виза за Тайланд беше 2%. Което беше една много добра вероятност за безплатна томбола на безплатен концерт  :) . 

https://www.youtube.com/watch?v=c9Y4g3mghXY

 

Връзка към мнение

Сега ще напиша писмо до Тайландкото посолство в Лондон със същия въпрос - писмено, за да имам доказателство, както и после ще им звънна да ги попитам (тук всичко се решава по телефона...). После ще докладвам. 

Супер, защото и аз мислих да използвам този вариант (еднократна виза + VOA), обаче след написаното от Жоро С съм доста объркана.

Връзка към мнение

Супер, защото и аз мислих да използвам този вариант (еднократна виза + VOA), обаче след написаното от Жоро С съм доста объркана.

 

Писах им за вариант само VOA (2 пъти) и допълних със стандартна виза + VOA. Ще звънна по телефона следобяд, когато им е работното време. Ще бъде неприятно да сме принудени да платим 150 евро... 

Връзка към мнение

Сега си писателствам във форум thaivisa

 

Според пишещите там:

 

- не би трябвало да е проблем да се извадят 2 пъти VOA една след друга, въпреки че няма 30 дена между тях или да се влезе с туристическа и след няколко дена да се иска VOA; и аз досега рових из интернет - никъде не видях такова изискване черно на бяло (може би консулството предпочита да се издава по-скъпата многократна виза...)

 

- друг вариант е при излизане на летището да се иска re-entry permit; излиза че той може да се издаде и върху туристическа или VOA

http://www.suvarnabhumiairport.com/en/1001-re-entry-visa

http://donmueangairportthai.com/en/1192-bangkok-airport-immigration-checkpoint

 

Re-entry permit - издава се на летището в деня на излизане от Тайланд; струва 1000 бата еднократен или 3800 бата многократен; необходими са снимки и попълнена бланка ТМ8

http://www.immigration.go.th/nov2004/en/base.php?page=download

 

 

Връзка към мнение

Във времето когато се даваха безкрайно voa на кило от  консулството в София твърдяха пак, че единственият вариант е виза при тях, така че не им вярвай много. Доколкото съм говорил с моите хора в Камбоджа, драмата е евнтуално ако влизаш сухопътно и без самолетен билет. При наличие на самолетен билет в рамките на 15, че напсукаш страната, досега не знам случай да не са дали виза. Има резервен вариант от агенция в Сием Рип. Тайландското консулство в Пном Пен прави визата за три дни и могат да ти я доставят. Сигурен съм че имат и канали за "бърза" поръчка, но най-вероятно няма да стигнете до там. 

Връзка към мнение

Доклад :) Сходен с вашите. Говорих си с посолството. Като хлъзгави риби са :) 

 

В общи линии увъртаха - дали със сигурност ще дадат, т.е. коментираха че зависи от имиграционния офицер - което си е истина (за Щатите ти проглушават ушите, че може да не те пуснат, например). Но разбрах следното:

 

- няма такива официални рестрикции, може да се пусне молба за втора виза (дали ще ти дадат - виж по-горе); 

- важно е да се докаже, че няма да се стои повече от 15 дни и да се покажат самолетни билети. 

 

Лично аз смятам да взема еднократна виза от тук - и на място да поискам втора VOA (с подготвени документи). Информацията за Re-entry permit е ценна - благодаря! Ще се пробвам първо с нея :)

Връзка към мнение

 

- друг вариант е при излизане на летището да се иска re-entry permit; излиза че той може да се издаде и върху туристическа или VOA

http://www.suvarnabhumiairport.com/en/1001-re-entry-visa

http://donmueangairportthai.com/en/1192-bangkok-airport-immigration-checkpoint

 

Re-entry permit - издава се на летището в деня на излизане от Тайланд; струва 1000 бата еднократен или 3800 бата многократен; необходими са снимки и попълнена бланка ТМ8

http://www.immigration.go.th/nov2004/en/base.php?page=download

 

 

 

Не знам дали четем всички едно и също, но на горния линк пише, че се издава ако имаш студентска или работна виза, не пише за туристическа. :)

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

Не знам дали четем всички едно и също, но на горния линк пише, че се издава ако имаш студентска или работна виза, не пише за туристическа. :)

 

Аз чета вас ;) Лично аз имах предвид че нищо не губя да опитам и да поискам - ще стоя само една вечер на първо влизане. Ако не стане, ще си изляза по живо по здраво и на второ влизане след 10 дни ще поискам VOA. Ако официално установим че има рестрикция - каквато за сега не установих, тогава пием една студена вода за 150 евро, но се надявам да не се стига до там... Въпросът е да не го установим на летището :)

Връзка към мнение

Така е, в сайта на летището пише, че re-entry е за студентска или работна, но във всякакви други сайтове и форуми пише, че е и за туристическа. Не знам кое е истината

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Подготвям си аз пътуването и взех нещо да се обърквам с тези визи.

Та значи, кацаме на 03.03.2016 по обяд в Банкок и излитаме на 18.03.2016 г. в 1.40 часа. т.е 15 дни. Предвиждаме едно ходене до Камбоджа за 3 дни.

На сайта на Почетното консулство на Тайланд в България съществува само туристическа виза за еднократно ползване 30 евро и за многократно влизане  150 евро. Няма никъде информация относно re-entry.

В нашия случай очевидно еднократната виза няма да ни свърши работа, а тези 150 евро нещо ми се виждат много спрямо първоначалните ми сметки.

 

Има ли някой, който е пътувал скоро при новите правила да сподели дали е възможно да вземем от тук еднократна виза и след това да извадим visa on arrival или пък да ползваме re-entry или пък да търсим друг вариант с полет до Сием Рип директно от летището.

 

Връзка към мнение

Скоро някой писа, че е вадил re-entry на летището в Банкок. Потърси в другите теми.

Ние смятаме също да пробваме този вариант или VOA. То и при двата варианта има доплащане от 30 долара, колкото за още една виза.

Връзка към мнение

Скоро някой писа, че е вадил re-entry на летището в Банкок. Потърси в другите теми.

Ние смятаме също да пробваме този вариант или VOA. То и при двата варианта има доплащане от 30 долара, колкото за още една виза.

Благодаря! Сега ще погледна в другите теми.

То е ясно, че ще доплащаме за още една виза, но къде са 30 долара, къде са 120 евро....

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здарвейте и от мен,

 

Аз съм със същия казус. Пътуваме на 24.02 и летим обратно за София на 08.03. Искаме да посетим Камбоджа за 2-3 дни, но с автобус. Тези 150 евро, които иска нашето Консулство ми се струват излишни. Говорих с един от операторите на Тайландското посолство за re-entry permit по чат, пита ме колко време ще стоим в Камбоджа и след това още колко в Тайланд. Не каза нищо за тези 30 дни срок, в които не може да се подават документи за новата виза. Само че каза, че ако имам VOA, няма да можем да получим re-ntry permit. Визите, които се взимат от София са еднократни и не са VOA, нали така? Може би въпросът ми е тъп, но не съм се занимавала с визи до този момент.
Някой друг рискувал може ли да сподели опит?
Благодаря Ви :)

Връзка към мнение

Взимаш еднократна виза от посолството в София и след това ре ентри пермит при излизане. Първа ръка информация отпреди седмица. Ако няма да стоиш повече от 15 дни на влизане и пътуваш със самолет, просто два пъти виза он арайвъл. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма да стоя повече от 15 дни. Но понеже ще бродим с рейс до Камбоджа, ще трябва от имиграционната им служба да си издам ре-ентри пермита. Така твърди операторът Rex от посолството. :)))

А също така какво препоръчвате за ваксините? Аз нямам време да направя повече от 2 имунизации макс. за хепатит А и Б и се чудя изобщо да се пробвам ли? Или да пиша в друга тема :))

Връзка към мнение

Май това е общото мнение.

А визата за Камбоджа предполагам, че оналйн сте я правили, на сайта на посолството, такса 37 долара, снимка и попълнен формуляр. След това се получава по мейл и се разпечатва.

Връзка към мнение

Ако ще влизаш пешеходно в Камбоджа, само трябва да внимаваш с визата, че разни пичове прилапват хората преди границата и им вадят визата с надценка. Ако нямаш желание упорито да ги отказваш и да си стигнеш до самата граница е по-добре онлайн визата от тук. 

 

T.E. Lawrence ще поправи дали има някакво подобрение напоследък в тази област и дали проблема е разрешен. 

Връзка към мнение

Няма да стоя повече от 15 дни. Но понеже ще бродим с рейс до Камбоджа, ще трябва от имиграционната им служба да си издам ре-ентри пермита. Така твърди операторът Rex от посолството. :)))

 

А също така какво препоръчвате за ваксините? Аз нямам време да направя повече от 2 имунизации макс. за хепатит А и Б и се чудя изобщо да се пробвам ли? Или да пиша в друга тема :))

 

„Гроздилакс“ или „Сливовикс“. Приема се всеки ден, орално. Дозата е по предписание на лекаря!

Други ваксини със сигурност не са необходими :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да питам - нямаше ли опция от консулството в София да се извади виза за 2 влизания за 60 евро? Или е само еднократна (30 евро) и многократна (150 евро) ?


Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.