Прескочи до съдържание

Радостта ми , беше много кратка :(


Препоръчани мнения

Преди 20 дни си купих билет:

Милано -Сао Пауло-Буенос Айрес-Ушуая 

Ушуая -Буенос Айрес -Сао Пауло -Милано

Днес случайно реших да си проверя билета в TAM.COM.BR и  пише ,че презокеанския полет(Милано-Сао Пауло и Сао Пауло-Милано) и в двете посоки  е отменен ???!!! А остават валидни следващите  полети ,не знам защо и какво се случи,….МНОГО странна работа??...на всичкото от горе и си купих с Турците билет до Милано и обратно ….и кашата стана пълна ? Нямам мейл за промяната…и не съм се свързвал с  никой все още,… а още по странното е,че като се опитвам да си купя презокеанския полет  Милано Сао Пауло и обратно,… полета съществува , със същите часове и дати ….  а на мен  ми казват ,че имало някаква промяна,... не знам какво се случва .. а бях толкова щастлив !

Връзка към коментар

всъщност не предлагат никаква алтернатива ,просто полета е зачеркнат и това е си е  ....и пише ,че ако не съм happy   да съм се обадил на call center...

Редактирано от Iceman
Връзка към коментар

Да няма промени в часа? Така че примерно връзката да не става? Сигурен ли си, че същия полет на същата дата все още може да се купи?

Като влезеш да си провериш билета няма да ти предлагат нищо, там само показва статуса на билета. Най-добре да им се обадиш, или да изчакаш да се свържат с теб. По принцип биха се свързали, но може да отнеме време, а ако си го взел от ОТА, а не директно от ТАМ ще трябва да ти се обадят от агенцията.

Ако си взел билета директно от ТАМ при промени пращат мейл с уведомяване, и там има линк за потвърждение, но ако не те устройва, ще трябва да се обаждаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Същото е и с мен, промяна на полета между Рио и СП, което е добре защото връзката беше доста къса. Потвърдих смяната, но полето от и до Милано го няма нито на ТАМ, нито в checkmytrip. Все пак това беше доста вероятно да е грешка, дано скоро да има информация. Билетите ги взех от едреамс.ит. Ще видим...

Връзка към коментар

Сега като гледам, директния полет между MXP и GRU (LA0701 или JJ8237) се изпълнява от LAN, не от ТАМ. Като ги купувахте така ли беше? Ако не, вероятно това е промяната и затова не ви дава полет (предния е изчезнал и заменен с този). Трябва да го оправят, или се обадете ако се забавят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересно. При мен всичко е добре. Имам полет Милано-Сао Пауло-Буенос Айрес и обратно по същата линия с ТАМ и ЛАН.

Презокеанските полети са със ТАМ, а вътрешните - ЛАН.

 

Връзка към коментар
 

Сега като гледам, директния полет между MXP и GRU (LA0701 или JJ8237) се изпълнява от LAN, не от ТАМ. Като ги купувахте така ли беше? Ако не, вероятно това е промяната и затова не ви дава полет (предния е изчезнал и заменен с този). Трябва да го оправят, или се обадете ако се забавят.

 
Точно това е проблема.
 

Вижте тук (от средата до края): http://www.flyertalk.com/forum/premium-fare-deals/1711097-jj-mxp-gru-653-biz-2.html

 

Вие сте в същата ситуация. Просто полета е отменен и заменен със същия полет на LAN. Билетите трябва да се преиздадат. Иначе, съм 99% сигурен, че ще летиш, само се обади да оправят кашата.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Явно нещата са ОК. Проверих си резервацията отново на сайта на ТАМ и веднага ме попита дали съм съгласен с предложените смени. Часовете са абсолютно същите, само компанията е променена на ЛАН. Сега всичко изглежда наред. Остава да намеря някакъв евтин вариант за еднопосочен от БА до Рио, това обаче май не съществува. Голяма греда от моя страна да не проверя предварително. Отделно апартамент в Рио, билети до Милано, абе веселба... :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Явно нещата са ОК. Проверих си резервацията отново на сайта на ТАМ и веднага ме попита дали съм съгласен с предложените смени. Часовете са абсолютно същите, само компанията е променена на ЛАН. Сега всичко изглежда наред. Остава да намеря някакъв евтин вариант за еднопосочен от БА до Рио, това обаче май не съществува. Голяма греда от моя страна да не проверя предварително. Отделно апартамент в Рио, билети до Милано, абе веселба... :P

 

ако не сте ходили може да помислите да отскочите и до Игуасу :) БА - Игуасу (вътрешен полет Аржентина) и после Игуасу - Рио (вътрешен Бразилия), като вътрешни полети може и да излязат по-евтинко

Връзка към коментар

Това всъщност беше идеята, но не знам дали си заслужава в началото на февруари, когато е доста дъждовен сезон. Естествено не мога да предвидя времето за след 4 месеца, та може да си помислим и за това ;)

Връзка към коментар

Няма проблем с дъждовния сезон, тъкмо водопадите са по-пълни. Миналата година почти щеше да има режим на водата през дъждовния сезон. Е, може и да нямате късмет, но обикновено вали малко и не по цял ден.

Връзка към коментар

Урааааа.........билета ми е пак  ОК,без да се обаждам на никого.Днес още сутринта си направих проверка в сайта на ТАМ  и полета пак се вижда :)  :)  :) ,само са го сменили с LAN . И Абсолютно излищно се стресирах вчера ,а и вас ви занимавам с мойте неща , но все пак много Благодаря.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Сега си видях резервацията и аз - очевидно са сменили авиокомпанията, но все тая.

Имам по-важен въпрос:
Виждам, че опцията за '"check-in" e валидна на отделните полети, както следва:
Милано - Сао Пауло

Сао Пауло - Буенос Айрес

Буенос Айрес - Сао Пауло

Сао Пауло - Милано

 

Възможно ли е да чекирам само първия и последния? Т.е., имам ли все още опцията да избирам между Аржентина и Бразилия? :)

Редактирано от Vanko
Връзка към коментар

При мен всичко изглежда ОК - на сайта на ТАМ, на този на ЛАН /нали има нов резервационен код/ и в checkmytrip. Трябва да се преброим маймунките от тази оферта и да видим дали ни съвпадат дестинациите. Иначе всеки път отварям тази тема със свито сърце ;)

Връзка към коментар

При мен всичко изглежда ОК - на сайта на ТАМ, на този на ЛАН /нали има нов резервационен код/ и в checkmytrip. Трябва да се преброим маймунките от тази оферта и да видим дали ни съвпадат дестинациите. Иначе всеки път отварям тази тема със свито сърце ;)

Виждам само вътрешните полети на ТАМ. Не получих нов резервационен код, след промяната на авиокомпанията, опериращата презокеанските полети - ЛАН :( Ако изнамеря полетите си и се уверя, че всичко е наред, ще пусна една тема да се преброим маймунките, както казваш :)

Връзка към коментар

Виждам само вътрешните полети на ТАМ. Не получих нов резервационен код, след промяната на авиокомпанията, опериращата презокеанските полети - ЛАН :( Ако изнамеря полетите си и се уверя, че всичко е наред, ще пусна една тема да се преброим маймунките, както казваш :)

 

Просто им се обади. Преди 2 години, като летях с тях, ми смениха може би часовете на всички полети и получавах мейли, че трябва да потвърдя новите. Което не знам защо не можехме да го направим през сайта, затова просто се обадихме и ни казаха, че всичко е наред, потвърдени са.

В крайна сметка на летището в Милано се оказа, че не могат да ни намерят първия полет (точно Милано - Сао Пауло), въпреки че на нас ни излизаше в сайта (само на LAN, на ТАМ нищо не намирахме) и го имахме на разпечатката, но просто трябваше да отидем до гишето на ТАМ и за 2 минути бяхме готови. Паниката ни разбира се беше огромна, но явно системата им е много зле.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Просто им се обади. Преди 2 години, като летях с тях, ми смениха може би часовете на всички полети и получавах мейли, че трябва да потвърдя новите. Което не знам защо не можехме да го направим през сайта, затова просто се обадихме и ни казаха, че всичко е наред, потвърдени са.

В крайна сметка на летището в Милано се оказа, че не могат да ни намерят първия полет (точно Милано - Сао Пауло), въпреки че на нас ни излизаше в сайта (само на LAN, на ТАМ нищо не намирахме) и го имахме на разпечатката, но просто трябваше да отидем до гишето на ТАМ и за 2 минути бяхме готови. Паниката ни разбира се беше огромна, но явно системата им е много зле.

Така и направих. Чакам последваща комуникация, но казаха, че всичко било наред. Все пак, искам преиздаването да се случи сега, а не непосредствено преди полета. :)

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.