Прескочи до съдържание

Цени до Париж по Великден?


Препоръчани мнения

Много благодаря за полезната тема.

Прехвърлих голяма част от нея и се ориентирах за доста неща, както кога и какво да следя.

Целта ми е евтини билети края на април, началото на май догодина до Франция, в случая Бове с Уиз за петима, двама възрастни и три деца.
В момента цените, които ми дава са безумни, надявам се с информацията тук и с ваша помощ да успея да взема по-изгодни билети :) Табличката по-горе е от огромна полза за това да може начинаещи пътешественици като мен да се ориентират в цените.:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря много за информацията, това изобщо не го бях съобразила и помислила. Великден тази година е на 1-ви май. В какъв интервал около тази дата цените биха били по-високи?

Организацията на пътуването ми е за разглеждане на Париж и най-вече посещение на Дисниленд покрай седмият рожден ден на малката, който се пада на 4-ти май. Ако разглеждането на Париж е преди Дисниленд може да изтегля датата до към 28-ми април. Това пак ли ще е прекалено близко до Великден и ще окаже ли сериозно влияние на цените? Ако е така мога да се ориентирам и да го направя за рожденият ден на каките началото на август месец, или някъде по средата примерно юни месец.

Връзка към коментар

Великден във Франция през 2016 година е 26-27, Март  - ти нали до там ще пътуваш, а не от там до  БГ ?

Казвам това в смисъл, че в този период ще са по-висики цените за полети до Франция, а не около 01.05.2016, .
...освен ако във Франция не празнуват официално ден на труда , на което не бих се учудил никак.
 

Връзка към коментар

Aila, според мен е възможно да намериш добри цени, но прсто още е доста рано. 

Целта ти трябва да е ...  да избегнеш потока на пътуващите българи.

Със сигурност в деня, когато свършват почивните дни ще са скъпи билетите към България, но е възможно да са на добра цена в обратната посока. Същото се отнася и за началото на почивните дни - скъпи в посока извън България, като тогава това може да не е само един ден.

Не знам зали стана ясно какво написах.   ;)

 

1-ви май е официален празник във Франция! :)

Връзка към коментар

Благодаря много за информацията, това изобщо не го бях съобразила и помислила. Великден тази година е на 1-ви май. В какъв интервал около тази дата цените биха били по-високи?

Организацията на пътуването ми е за разглеждане на Париж и най-вече посещение на Дисниленд покрай седмият рожден ден на малката, който се пада на 4-ти май. Ако разглеждането на Париж е преди Дисниленд може да изтегля датата до към 28-ми април. Това пак ли ще е прекалено близко до Великден и ще окаже ли сериозно влияние на цените? Ако е така мога да се ориентирам и да го направя за рожденият ден на каките началото на август месец, или някъде по средата примерно юни месец.

Имай предвид и 6 май, който е празник в България, петък, т.е. връщането на 7 и 8 към България би било проблем, но на 5-6 надали. Виж как са цените за всички дати и това ще те ориентира. Но не вярвам цените +-2-3 дена около тези дати да паднат чувствително, освен за промоция 20%.

Връзка към коментар

Но не вярвам жените +-2-3 дена около тези дати да паднат чувствително, освен за промоция 20%.

 

Темата неусетно е преминала от самолетните билети към пазара на булки :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Много благодаря за това, че някоя добра душа е разчистила темата в която писах и е преместил моите въпроси и коментари тук. Тъкмо започнах да се ориентирам във форума и смятах да пусна нова тема в подходящият раздел и да помоля модератор да изтрие коментарите в другата   :)

 

Обобщавам ако правилно съм се ориентирала. Обикновено е изгодно, ако няма някакви промоции да се купува около месец и половина преди датата. В средата на седмицата цените са по-ниски отколкото уикенда. Понякога е по-изгодно да се купуват отделно билети отиване и връщане, отколкото заедно. Трябва да избягвам празниците тук и във Франция.

При нас почивни дни са от 29.ти април - разпети Петък, до 2-ри май Велики понеделник и после 6-ти май Гергьовден. В този интервал трябва да избягвам да е пътуването към Франция, така ли? Колко по-рано няма да се е усетило увеличаването на цените евентуално? Примерно 27-ми -28 ми април сряда/четвъртък за билети към Франция дали мога да се надявам да има сравнително изгодни билети около месец преди това за петима човека?
Връщането трябва да е около 7 дни по-късно, което означава прибиране към 5-ти май. Когато ако правилно съм разбрала горният пост не би трябвало предвид, че е преди 6-ти май да е проблем :)
На прав път ли съм? Разпитвам защото ще ползвам и ранна резервация за хотел в Дисниленд и ще се наложи тя да е преди самолетните билети най-вероятно за съжаление.

Редактирано от Aila
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря за това, че някоя добра душа е разчистила темата в която писах и е преместил моите въпроси и коментари тук. Тъкмо започнах да се ориентирам във форума и смятах да пусна нова тема в подходящият раздел и да помоля модератор да изтрие коментарите в другата   :)

 

Обобщавам ако правилно съм се ориентирала. Обикновено е изгодно, ако няма някакви промоции да се купува около месец и половина преди датата. В средата на седмицата цените са по-ниски отколкото уикенда. Понякога е по-изгодно да се купуват отделно билети отиване и връщане, отколкото заедно. Трябва да избягвам празниците тук и във Франция.

При нас почивни дни са от 29.ти април - разпети Петък, до 2-ри май Велики понеделник и после 6-ти май Гергьовден. В този интервал трябва да избягвам да е пътуването към Франция, така ли? Колко по-рано няма да се е усетило увеличаването на цените евентуално? Примерно 27-ми -28 ми април сряда/четвъртък за билети към Франция дали мога да се надявам да има сравнително изгодни билети около месец преди това за петима човека?

Връщането трябва да е около 7 дни по-късно, което означава прибиране към 5-ти май. Когато ако правилно съм разбрала горният пост не би трябвало предвид, че е преди 6-ти май да е проблем :)

На прав път ли съм? Разпитвам защото ще ползвам и ранна резервация за хотел в Дисниленд и ще се наложи тя да е преди самолетните билети най-вероятно за съжаление.

 

Правилни разсъждения. Но със сигурност не ги вкарвай в твърди математически рамки, има прекалено много вариации :) Но общо взето, да, гледаш да избягваш началото на празниците на отиване и края на празниците на връщане. Ако искаш, може да провериш новинарските статии за задръстване по границата с Гърция в кои дни е всеки май, добър ориентир е за най-пиковия ден :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Да се похваля, че промених датата на пътуването на юни и резервирах вчера самолетни билети, тъй като ми трябваше фиксирана дата за да запазя и в Дисниленд. 

Последно ще летим с  Ryanair от Солун от 21-ви до 28-ми юни, пет билета отиване и връщане за 430 евро. Мисля да комбинирам преди или след това с едно море в Гърция, като колата ще я оставим на платен паркинг на летището, а във Франция ще наемем друга. 
Доколкото разбрах всеки има право на два безплатни багажа един 55х40х20 и един 35х20х20 и се надявам пет такива да са ни достатъчни.

Избегнах Великден, но пък улучих с тази дата европейското по футбул във Франция  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се похваля, че промених датата на пътуването на юни и резервирах вчера самолетни билети, тъй като ми трябваше фиксирана дата за да запазя и в Дисниленд. 

Последно ще летим с  Ryanair от Солун от 21-ви до 28-ми юни, пет билета отиване и връщане за 430 евро. Мисля да комбинирам преди или след това с едно море в Гърция, като колата ще я оставим на платен паркинг на летището, а във Франция ще наемем друга. 

Доколкото разбрах всеки има право на два безплатни багажа един 55х40х20 и един 35х20х20 и се надявам пет такива да са ни достатъчни.

Избегнах Великден, но пък улучих с тази дата европейското по футбул във Франция  :)

f

Ако не сте заклети фенове на футбола, събитието ви е повече в минус от колкото в полза.

Връзка към коментар

Цените сигурно ще са по-височки, тълпите ще са повече, но ще има и много цвят и атмосфера, дори да не си фен. Аз бих се поразтърсил за билет за мач също, а от години не се интересувам активно от футбол. 

Връзка към коментар

Тъкмо влязох в темата да напиша, че в този период (18 април - 4 май) е пролетната ваканция на учениците в парижкия регион и може да има повече хора и по-високи цени на билеттие, но видях, че май попадате на по-големия калабалък :).

 

Но пък покрай първенството ще има по-малко хора по-улиците по време на мачовете... освен ако Франция не вземе да почне да печели :lol: . Ако сте почитатели на футбола, ще може да гледате мачовете на големите екрани из града (ако не решат да си ги спестят покрай извънредното положение).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Надявам се да няма проблеми в Париж, независимо от датата на която ще сме там.

Датите са от вторник до вторник, според вас как е по-разумно първо Дисниленд с по-малко лудница през седмицата от вторник до петък и след това Париж от петък до вторник или обратното?

 

Аз бих се поразтърсил за билет за мач също, а от години не се интересувам активно от футбол. 

Това е добра идея, ще проверя :)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.