Прескочи до съдържание

Пак за Пукет


xisba

Препоръчани мнения

Бихте ли ме ориентирали коя част е най-добра от към плаж/ресторанти? Някакъв баланс м/у двете търся. Не искам да се забия в някоя гора само за плажа или пък да съм в центъра на екшъна (Патонг) с претъпкан плаж и 187278 заведения...

 

Ще съм благодарен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извън центъра на екшъна, но близо до него е районът около Хард Рок кафе (карта). Това на Патонг, де :)

Там има и цяла серия западни вериги хотели, които са добре отделени от глъчката. На пеши разстояние си в центъра на събитията. Особено подходящо за дъждовни дни.

Алтернативно, пак на Патонг, но в северната част около Новотел-а (карта)

Аз съм пробвал и в посока север, от луксозни уединени (Naka), до по-евтини (района на плажа Камала).

 

Търсиш в източната част, нали? На запад е друго, Предполагам Сънчо ще се включи.

Връзка към коментар

Изток. Камала май ми допадна...

 

Виж някое промо на Accor. Сега върви с 40% надолу. Ако комбинираш с точки до някакви стотинки можеш да го докараш.

Всъшност западните вериги са добре представени там, а техните системи няма да ти се опънат :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, държиш ли да е Пукет? Тук-тук мафията е ужасна и скъпа за придвижване между уединение и парти. Краби от другата страна (Ао Нанг) е по-балансирано парти-плаж, евтин за транспорт, а дори става и пеша.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
 

Виж някое промо на Accor. Сега върви с 40% надолу. Ако комбинираш с точки до някакви стотинки можеш да го докараш.

Всъшност западните вериги са добре представени там, а техните системи няма да ти се опънат  :)

 

С Accor вече взех Novotel-а на Сиам за трите дни в БК. Лошото е, че свършва утре, а нямам време за проучване...

 

А, държиш ли да е Пукет? Тук-тук мафията е ужасна и скъпа за придвижване между уединение и парти. Краби от другата страна (Ао Нанг) е по-балансирано парти-плаж, евтин за транспорт, а дори става и пеша.

 

Не съм бил и на двете места, но ще погледна.  Мерси!

 

Идеята е нещо на плажа, лежане, пъшкане, том юм, къри със скариди, Синха, барче-марче, масажче и така.

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g3175953-d301809-Reviews-Dusit_Thani_Krabi_Beach_Resort-Nong_Thale_Krabi_Town_Krabi_Province.html

 

Е, такова нещо, но в близост до ресторанти/барчета... Ма, май няма пълно щастие..

Редактирано от xisba
Връзка към коментар

Ми да се включа тогаз :) .

Камала не е твоя плаж, може би. Плажа е добър сравнително, но зад него нищо впечатляващо, даже постно.

Малко по-нагоре е Сурин, номер 1 в класацията на доста форуми по чистота и цвят на водата, а още два завоя на север и си на Bang Tao -страхотен огромен залив със скъпи хотели и нищо около тях.

Дотук посочените плажове са с преобладаващо мюсюлманско население. Което за мен е лека пречка. Малко по-консервативно е всичко, а женките си ходят със забрадки.

 

Моите фаворити са Ката или Карон бийч. Между тях също е добре, но е и малко гъчканяк.

Карон е супер плаж, както и Ката Ной. Ката - за мен не толкова.

На посочените плажова е най-добрата комбинация от трафик на хора-безброй заведения-доста разнообразни ценово хотели.

 

Още по на юг има един доста пренебрегван плаж - Най Харн, за мен лично това е най-готиния от всички за съотношение плаж-спокойствие-заведения-малко руснаци. На всичко отгоре е и леко хипи, тоест мацките идват по бански, но без токчета.

 

За всички посочени места ще ти трябва мотор - скутерче.

Препоръчвам 125 кубиковата Хонда, малка и супер бърза и удобна.

 

И не си оставяй паспорта за залог при взимане на мотора. Навсякъде го искат, но аз след едно претърпяно изнудване, за да ми го върнат, вече не им го давам. Плащам си 1500-2000 бата депозит и копие на паспорта.

Оглеждай мотора внимателно за драскотини и ги описвайте в договора.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Mercure Phuket Deevana Patong Phuket го затвориха за съжаление.

 

Виж и Ао Нанг. Както каза T.E.Lawrence по-балансирано е откъм парти-плаж и евтин за транспорт. Бих добавил, и частните лодки до Пи-Пи и околните острови.

Връзка към коментар

Благодаря за инфото. Хич не искам да шофирам, особено двуколесни, особено в Тайланд, особено на остров с висока концентрация пияни/друсани/недоспали/т.н.. Прекалено много си харесвам живота.

 

Не намирам подходящ хотел на Ката / Карон към момента - да е на плажа и на нормална цена. Ще огледам пак + Краби.

 

Благодаря отново.

 

 

Още по на юг има един доста пренебрегван плаж - Най Харн, за мен лично това е най-готиния от всички за съотношение плаж-спокойствие-заведения-малко руснаци. На всичко отгоре е и леко хипи, тоест мацките идват по бански, но без токчета.

 

Хахаха!

Редактирано от xisba
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има един Хилтън на Карон, където ходеха преди всички българи, останалите са руснаци.

Но няма да намериш хотел баш на плажовете Ката и Каронх. На Ао Нанг също.

Само на Ката Ной има един супер хотел на плажа, но там друго ще те откаже...:)

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

В Ао Нанг има хотели на красиви места и не на самия плаж, до скали. До плажа се стига лесно пеш или ако си чак толкова далече, или не ти се върви, за 20 бата с тук-тук. Не помня кога бяха твоите дати и дали ги беше написал, но ако си извън топ сезона декември-януари, цените падат доста.

Връзка към коментар

С влизането в тук-тука трябва да си готов за 200 бата дори до другата улица. Патонг - Карон поне 400 бата в едната посока. Разбира се като е скъпо, не очаквай лесно и качествено, а бъди готов на най-големите цигански и бакшишки номера и тарикатлъци, които си(още не си) виждал. Затова аз бих посъветвал всеки който отива на Пукет да си реши ще купонясва ли или идилията и морето са му по-важни и според това да си избере хотела така, че да ходи пеша. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На Карон намерих този: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1215780-d535970-Reviews-Beyond_Resort_Karon-Karon_Phuket_Town_Phuket.html

 

Ценово го намерих на половината от това, което излиза на TripAdvisor (около 100е/нощ). Малко е в края, но това е по-скоро плюс.

Връзка към коментар

Преди години, когато все още харесвахме Пукет се настанявахме в ето този хотел:

http://www.agoda.com/bg-bg/diamond-cliff-resort-and-spa/hotel/phuket-th.html?asq=FsbLBx7z5%2f1kJ1qREzfipMFgyOLsoM5hCGj4BOGk1Lle1dtb89wEYrY%2fyjIk7XOHtKWUQbtCZ%2f7HCsMG2EkdthEe0ZfKPKcpoUt5PK%2fJSsfQ0eQLLdcApszs2TBh97YnGvFq9rV7EtqK4bJ6PQDmUjX5evIkm%2bLgFRkXLrz8INIhH3%2bZgSB0Q5e3Bxj%2bmrBb0TmZKTQGJMGZR2d8ywDhz5ujgSZFpaPB9oe1kFh7JGd6Jz2AR2R8%2fSsKzqoKJcDUueymuvvXZVBiFkwFoveXvM4R4gb0l4kTTD2%2bl6RuDnw%3d&cid=1734031&tyra=1%7c20&searchrequestid=3ca2e726-a43f-4379-a8d1-d8b6d7f07c0c&pingnumber=1#

Намира се в северния край на Патонг бийч, но още 150-200 метра след завоя. Има собствено малко плажче със скалички, определено по-чиста вода, спокойно и релаксиращо. Нито за момент не сме съжалявали за избора на този хотел. Оттам до "центъра на събитията" ти е 15 мин. пеш, но можеш да си наемеш и моторче или пък да ползваш тук-тук. Има и безплатен шатъл от хотела до центъра и обратно, но не помня колко пъти дневно. Ние винаги си наемаме моторче. Хотела разполага с три басейна, като единият от тях е на плажа. Има няколко ресторанта и барчета. Всичко е потънало в зеленина. Цените, които сме плащали за стандартна стая с тераса (а тя е огромна) са от порядъка на 50-60 € макс., дори и за НГ. Не знам в кой период ще си там, но ако си готов да платиш подобна цена, сигурен съм, няма да съжаляваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Карон намерих този: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1215780-d535970-Reviews-Beyond_Resort_Karon-Karon_Phuket_Town_Phuket.html

 

Ценово го намерих на половината от това, което излиза на TripAdvisor (около 100е/нощ). Малко е в края, но това е по-скоро плюс.

Имай предвид, че фотографите са професионални...:)

Снимката няма нищо общо с действителността. Тази НГ плажувах 4-5 дена точно в тази част, понеже само там имаше дървета със сянка (нали знаеш, че минаха военните и прибраха чадърите и шезлонгите на 95% от плажовете в Тайланд). Ако беше хотела от снимката, щях да си изям г.за от яд, че не съм го букнал.

 

Петкане, много хубаво си започнал - преди години...:)

Патонг става все по-голяма кочина и се строи навсякъде, затова и не съм го споменал никъде в мнението си за плажовете на Пукет. За мен това е място е един необходим цирей - хем е супер гаден, хем пък има доста готин МОЛ за шопинг и нощният му живот е знаков и препоръчителен за 30-(минус) годишни, както и храната от количките, които вадят вечер на плажната улица.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, така де. Аз и затова там не стъпвам вече, но пък щом xisba е решил там да си изкара някой и друг ден, то това, което му предлагам ми се струва най-близко до изискванията, които е написал по-горе. Дано само се справи с цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имай предвид, че фотографите са професионални... :)

Снимката няма нищо общо с действителността. Тази НГ плажувах 4-5 дена точно в тази част, понеже само там имаше дървета със сянка (нали знаеш, че минаха военните и прибраха чадърите и шезлонгите на 95% от плажовете в Тайланд). Ако беше хотела от снимката, щях да си изям г.за от яд, че не съм го букнал.

 

Аз винаги гледам снимките на гостите, а не професионалните. В случая, освен леко в цветовете, няма друга разлика... Друго питане, гледам някакъв червен флаг на плажа пред хотела на една от снимките, къпането забранено?  :huh:

 

Това с военните сега го научавам, защо им е да прибират чадърите и шезлонгите?

Връзка към коментар

Защото ги държаха местните мафиоти, тоест арендатори, извинявам се... :) . Това са едни кльощави скакалци с татуировки (по това се различават от другите скакалци), които се движат на групи по 10-15 човека, а още толкова чакат някъде наблизо на повикване. И понеже стана държавен преврат, трябваше новите лапачи да изгонят старите лапачи, та уж вкараха ред в държавата. Който иска да си плати арендата, да си плати и 10 години назад, дето не е плащал и тогава да става сайбия на плажа. И никой не ще да плаща, а плажовете са като при нас през соц-а.. Така поне ми обясняваха по Нова Година като бях там.

Червения флаг не го знам какъв е, те ги сменяха значенията на цветовете през годините и за цял свят трябва да е еднакъв. Но трябва да е за забрана, червеното винаги е знак за опасност. И в политиката :) .

 

Петкане, догодина живот и здраве трябва да съм на Панган новогодишно. Ако дотогава не се видим, отсега ти определям среща там. Да си бъбрим на тайски :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Петкане, догодина живот и здраве трябва да съм на Панган новогодишно. Ако дотогава не се видим, отсега ти определям среща там. Да си бъбрим на тайски :)

 

Ехееей, много далечни планове кроиш бре, човек :rolleyes:

Аз ще те чакам за тази НГ, ама ако не става ще оставим за другата :)

 

п.п. Няма да е зле и у нас да понапръскат малко плажовете с отрова за скакалци, ама...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ехееей, много далечни планове кроиш бре, човек :rolleyes:

Аз ще те чакам за тази НГ, ама ако не става ще оставим за другата :)

 

п.п. Няма да е зле и у нас да понапръскат малко плажовете с отрова за скакалци, ама...

Всяка НГ си казвам, че следващата няма да я карам пак в Тайланд и чак тази година си изпълнявам заканата (засега :) ).

Та догодина ще да съм насъбрал мерак яко и настървен ще ходя :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.