Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, току що получавам имейл, че ми отменят двата полета София-Дубай и обратно като ми предлагат две опции-друг полет, или ваучер за стойността на билета, които не ме устройват. Имам ли право да искам да ми се върнат парите и в какъв срок.

Благодаря за съветите предварително

Връзка към коментар

Прочети им правилата за възстановяване на суми. Цитирай ги и предупреди, че ако не получиш възстановяване в същата форма, в която си заплатил, ще ангажираш банката си да оспори транзакцията, заради непредоставена услуга. Няма да е лошо да предупредиш банката си отсега, че може да се наложи такова оспорване, ако получиш отказ.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Прочети им правилата за възстановяване на суми. Цитирай ги и предупреди, че ако не получиш възстановяване в същата форма, в която си заплатил, ще ангажираш банката си да оспори транзакцията, заради непредоставена услуга. Няма да е лошо да предупредиш банката си отсега, че може да се наложи такова оспорване, ако получиш отказ.

 

На първо четене не вярвам това да е възможно...

Връзка към коментар

Твое мнение.

 

Също така да им напомниш: Директивата 261/2004 изрично споменава, че при отменени полети повече от 14 дни преди излитането, превозвачът трябва да предостави опция за пълно възстановяване заплатената сума за неизползваната част от билета.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Връщат ти парите и това е. Гледам полети в ден 3 ги няма в края на  ноемрви. Изхвърлиха се с три полета седмично.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Резултатът от разговора с тях, беше, все едно разговаряш с робот, каквото и да му кажеш, каквато и директива да му цитираш...човека казва само "Ваучерите, ваучерите... "-никакъв диалог не може да се води.

И в този ред на мисли, едва ли да мога да искам компенсация за хотела, който няма как да отменя и вече е платен...

Редактирано от imarev
Връзка към коментар

Не ти е работа да говориш, няма писмено доказателство от разговорите.

Написали сме ти вариантите, като най-силен остава Директивата, защото тя цитира възстановяване на средствата, а техните условия цитират "Ваучер". Ако получиш писмен отказ - действай с банката.

Забрави за хотела.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Написал съм, но реших да пробвам и по телефона все пак, чакам отговора и ги почвам чрез банката, незнам защо,но си мисля, че там ще има успех...на практика си е факт-плащам, а стоката /услугата ми я няма

Връзка към коментар

Няма да е лошо да пратиш и една бланка по стандарт на Директивата, че си искаш парите обратно по същия начин, по който са взети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Резултатът от разговора с тях, беше, все едно разговаряш с робот, каквото и да му кажеш, каквато и директива да му цитираш...човека казва само "Ваучерите, ваучерите... "-никакъв диалог не може да се води.

И в този ред на мисли, едва ли да мога да искам компенсация за хотела, който няма как да отменя и вече е платен...

Силно съм изненадан, че не връщат парите, но това си е типично арабелски номер... Вместо да се надлъгвате с мейли може да им искаш премаршрутиране, особено ако вече си накупил хотели и т.н. Не би трябвало да е никакъв проблем да те качат на друг техен полет на същата дата, но с тръгване от някое съседно летище... Например на 18 ноември имат обеден полет от Букурещ (излитане 13,35) или вечерен полет от Истанбул-Сабиха (излитане 22,05).

До Букурещ стигаш за 50 лева с нощен автобус. Пъуването ти се удължава всичко на всичко с половин ден, но все пак ще си го осъществиш, като няма да изгубиш парите за хотелите.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ни звук, ни стон, ни имейл..просто се покриха здраво, даже и отказ няма. Незнам защо имах много добро усещане за тази компания, и за това ги предпочетох пред Wizz, въпреки чувствително по-високите цени, но уви :)

Връзка към коментар

Ни звук, ни стон, ни имейл..просто се покриха здраво, даже и отказ няма. Незнам защо имах много добро усещане за тази компания, и за това ги предпочетох пред Wizz, въпреки чувствително по-високите цени, но уви :)

Такива казуси е по-добре да се разрешат по телефона.

Вземи ги чуй, вместо да чакаш писмо.

Например flydubai Travel shop - Dubai +971 600 544 445

Успех!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Развитието-за да се знае, след абсолютно никакъв официален отговор за отказ за връщане на пари в писмена форма (изключвам телефонните разговори, в които се предлагаха единствено ваучерите за цената на билета), реших в крайна сметка да променя датите на пътуването си, което поне не ми струваше нищо, въпреки по-високите цени на новите полети.

От там започна битка с промяна на датите на предварително запазения non-refundable хотел през Orbitz. След прехвърляне на топката от хотела -Ibis, към Orbitz и обратно и двуседмична упоритост от моя страна, най накрая се съгласиха да променят датите на нощувките и за огромна моя изненада ми върнаха и разликата, тъй като новите нощувки бяха с една по-малко. Така че няма невъзможни неща ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Няма да е лошо да пратиш и една бланка по стандарт на Директивата, че си искаш парите обратно по същия начин, по който са взети.

 

Сигурен ли си, че директивите на ЕС могат да се ползват едно към едно и за компании, които не са регистрирани в ЕС?

Връзка към коментар

Сега виждам, че са ми сменили един полет Мале - Дубай. От директен е променен с премаршутиране през Коломбо. За щастие няма огромна разлика в деня/часа на излитане и не горя с хотели/трансфери, но не съм получил никакъв мейл за тази промяна! Предполагам нищо не трябва да се прави от моя страна по отношение на това дали приемам тази промяна? Поне другите авиокомпании те питат приемаш ли промяна на полет, но тук няма такова нещо. Та не е зле верно човек да си проверява полетите от време на време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.