Прескочи до съдържание

Тийм билдинг в Рим през януари?!


Sisiliya

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Организираме си тийм билдинг в Рим през януари 2016 и си позволих да попитам съфорумците за идеи и препоръки относно престоя ни там.

 

   Ще опиша накратко каква е идеята ни и ще се радвам за споделени мнения.

 

  •  пристигане там сутринта, като до обяд ще имаме среща в хотела http://www.hoteleurostarsinternationalpalace.com/EN/hotel.html ,
  • идеята ни е следобяда в четвъртък и през деня в петък да се разделим на 3 или четири отбора (ние сме 30 човека) и всеки отбор да има задача да открие и да се заснеме пред различните забележителности в града( по точно из центъра или в близост, за да не се губи много време в път), също така четвъртък вечер ни се иска да имаме вечеря с италианска храна - гледахме тези турове http://www.eatingitalyfoodtours.com/twilight-trastevere-food-tour/ - писахме им мейл, но не върнаха нищо - ако може да ни препоръчате нещо ;-);
  • петък  вечер - заведение с музика, или лека вечеря някъде и после бар или нещо подобно. 
  • събота ще е free day;
  • Другото което ни притеснява е,  къде да обядваме през тези дни, дали да е street food или някакви заведения.

         Неделя сутрин си тръгваме, отворени сме за всякакви предложения.

 

     Благодаря предварително!  :wub:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз с препоръка не мога да се включа, но само малко оффтопик ще попитам дали имате свободни позиции във вашата фирма ... :lol:

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

А аз, прочитайки заглавието ...  реших, че ще има Магеланска среща в Рим! :)  Гладна кокошка ...

 

Sisiliya, ако е само за заснемането пред забележителностите, то целия ви отбор може да го направи за ден и половина. 

Ще помисля и за заведения.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Интересна и креативна идея. Поздравления за избора.

 

Няколко идеи за турове, които могат да се съчетаят, разбира се.

 

- 13-те обелиска в Рим

- 4-те папски базилики, за по-напреднали може и 7-те поклоннически църкви

- Българските следи в Рим

- 5-те говорещи статуи

- по стъпките на Микеланджело/Рафаело/Бернини в Рим. При интерес ще дам информация.

- За фонтаните. Има три монументални. Може да се съчетаят и с други. Бройката не е плашеща, само над 2000 са.  :)

- Триумфални арки - три броя в Римския форум. Иначе има още.

- Колони на победата - 2 броя. Може да се съчетаят с 13-те обелиска.

 

Sisiliya, започна ли да се объркваш? Да поспра малко. Айде нещо по-различно. 

 

Една статия от блог, който следях преди време, за най-добри места за джелато.

Паста за 4 евро до Испанските стълби.

Пиците на грамаж са навсякъде из града.

 

За заведения ако държиш да е като в линка за организирания тур, взимаш адреса на споменатите места и ги посещавате на място. За какво ще плащате някой да ви развежда? В Трастевере през януари месец ще има вероятно доста свободни места. Така че може и на място да решите.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз с препоръка не мога да се включа, но само малко оффтопик ще попитам дали имате свободни позиции във вашата фирма ... :lol:

Ще направим опашка от желаещи, струва ми се :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен за 30 души самостоятелната организация на престоя в Рим ще е сложна ,не много ефективна и по-скъпа  отколкото ако наемате някоя фирма.

-Единия вариант е туроператора ( предполагам,че имате такъв ) , който ви организира нощувките и самолетните билети да ви съдейства чрез колеги партньори за италианската вечеря и обяди , че на мен ми е малко трудно да си представя 30 души как спонтанно отивате да хапвате без предварителни резрвации.

-Друг вариант е вие да се свържите директно с италианска фирма , предлагаща такава услуга. На прима виста ето какво открих в нета без задълбочено търсене: http://teambuildingrome.com/ . Драснете им , обсъдете идеи и възможности.

-Ако все пак останете на вариант импровизации ето линк към един клуб , в който сме ходили и цените бяха много поносими . ( това много отдавна ,но явно си съществува още ) http://www.qubedisco.com/ . За другите не мога се сетя как се казваха , а и бяха не много големи.

Редактирано от gerido
Връзка към коментар

Този тимбилдинг... е и по моя вкус  :) Поздравления за идеята и завиждане за изпълнението!  :)

Мога да препоръчам народно заведение на добро място, с бързо обслужване и богато меню. Отвън имаше доста места /има и печки/, но вътре не знам как е. Води се пицария, обаче има какво ли не, все вкусно и голямо. До Сан Клементе.

https://www.google.bg/maps/place/Pizzeria+Luzzi/@41.8892907,12.4944709,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x132f61b8353a3e2b:0x6227eea525127e59

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.