Прескочи до съдържание

Разкриха менте "агенция" за билети


Препоръчани мнения

Внимавайте на кого си давате парите:

 

Нова разкри измама със самолетни билети за хиляди левове

 

Така става, като се плащат билети с друго, освен карта ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Измамниците са хванали тънката разлика между резервация и издаден билет. Резервации лесно се правят на кило, без да е необходимо да ги плащаш и явно това е имейла, който въпросния е изпращал и хората са си мислили, че им е билета. После резервацията си изтича и пича прибира сумата. Яко. 

Връзка към коментар

Някои АК при анулиране до няколко часа връщат всичко, други удържат нещо, та ако билета е 1000лв, а той го предлага на хората за 700, дори да загуби 100лв при анулирането, пак ще си вземе в джоба 500-600лв на билет.

Схеми и измами винаги ще има, но по-интересното е, че няма кой да го спре този човек. Най-много да се навъдят и други.

 

Гледам, че се жалват и разни агенции, как им уронвали престижа, та да си кажа и аз моя опит с такива, бях го писал някъде във форума.

2001 година си купих от голяма агенция двупосочен отворен билет София-Мадрид, с LOT. По-това време с LOT и CSA бяха по-добри цените, въпреки, че бяха космически все пак, нямаше airbg, нито лоу костове. Та платих към 1000лв по тогавашни цени за младежки билет. За приятелката  взехме с CSA пак от там на подобна сума. Изрично ми казаха, че ако не използвам връщането, може да ми върнат парите за него. Стана така, че не ги използвах и изпратих билета в Бг за да върнат парите. Да ама не, женицата каза, че няма да върнат нищо и това е. След това, минаха години, един ден минах оттам, уж да питам за някакъв билет информативно, беше същата жена. Попитах я между другото, защо ме е излъгала, тя си ме помнеше много добре и отговора беше

-Такива бяха тогава времената...

Мисля, че и години наред съществуваше фирмата, а може и още да съществува, та и при агенциите има такива хора.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Измамниците са хванали тънката разлика между резервация и издаден билет. Резервации лесно се правят на кило, без да е необходимо да ги плащаш и явно това е имейла, който въпросния е изпращал и хората са си мислили, че им е билета. После резервацията си изтича и пича прибира сумата. Яко. 

 

В началото на репортажа показват някакви кадри с PNR номера, това не би трябвало да го има когато е направена само резервация, нали така?

 

По-скоро има някаква опция за безплатна отмяна или отмяна срещу дребна сума, тогава пак е напред.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Има го, разбира се :) Това е доказателството, че имаш резервация, а номерът на билет - че е потвърдена и издадена.

И номерата на билетите им се виждаха, които ако са истински, значи просто са се възползвали от прозореца за безплатна отмяна до 24 часа, който някой авиокомпании предлагат.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има го, разбира се :) Това е доказателството, че имаш резервация, а номерът на билет - че е потвърдена и издадена.

И номерата на билетите им се виждаха, които ако са истински, значи просто са се възползвали от прозореца за безплатна отмяна до 24 часа, които някой авиокомпании предлагат.

 

Ясно, не съм достатъчно запознат.

 

В такъв случай как най-лесно може да се направи разлика между резервация и закупен билет, като и на двете места има PNR номер. При влизане в сайта на авиокомпанията и проверка там?

 

П.С. Аз по принцип избягвам работата с каквито и да е посредници и купувам директно от сайта на авиокомпанията, за да няма такива или подобни изцепки, но все пак при много изгодна цена бих се наел да купя билет от Expedia например.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Това е доказателството, че имаш резервация, а номерът на билет - че е потвърдена и издадена.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така става като се ползват агенции. Ама нека ги има такива тарикати, че да се учат хората по трудния начин. Защото по лесния явно не става. Обясняваш му като на малко дете - така и така направи, ще ти излезе много по-евтино освен другото. Не, искам да ми е сигурно. Е, като искаш да ти е сигурно, ето ти сигурност! 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Принципът е, питаш в Магеланци и ако получиш добра референция, резервираш ;)

 

То ако се стигне до питане на магеланците... направо купуваш билета сам, като при това инкасираш прилична спестена сума.

 

...С която плащаш бирите в „Джепето“ след това :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Така става като се ползват агенции. Ама нека ги има такива тарикати, че да се учат хората по трудния начин. Защото по лесния явно не става. Обясняваш му като на малко дете - така и така направи, ще ти излезе много по-евтино освен другото. Не, искам да ми е сигурно. Е, като искаш да ти е сигурно, ето ти сигурност! 

 

Магеланци също ползват много онлайн агенции и не винаги си купуват самолетните билети директно от сайта на авиокомпанията! Да не говорим, че е трудно да устоиш на някоя ценово много атрактивна оферта. Ако си мошеник, никога не е проблем ти да “продаваш“ най-евтиният билет за дадена дестинация...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Така става като се ползват агенции. Ама нека ги има такива тарикати, че да се учат хората по трудния начин. Защото по лесния явно не става. Обясняваш му като на малко дете - така и така направи, ще ти излезе много по-евтино освен другото. Не, искам да ми е сигурно. Е, като искаш да ти е сигурно, ето ти сигурност! 

Не, не става така като се ползват агенции и не трябва да става така!

Така става като Държавата не събира изметта сред нас в съответните заведения.

Наблюдавам откровена ненавист към агентите/агенциите в този форум и ми е болно, защото огромното мнозинство хора в този бизнес са почтени и отдадени на работата и клиентите си.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не, не става така като се ползват агенции и не трябва да става така!

Така става като Държавата не събира изметта сред нас в съответните заведения.

Наблюдавам откровена ненавист към агентите/агенциите в този форум и ми е болно, защото огромното мнозинство хора в този бизнес са почтени и отдадени на работата и клиентите си.

 

Хайде сега! Мейджъра пресоли манджата и ти реши да не останеш по-назад!

Първо - магеланци като цяло не хранят ненавист към агенциите, но виж, подозрителност - да.

И второ - лично аз дълбоко се съмнявам, че мнозинството (при това огромното) хора в този бизнес са почтени и отдадени на работата и клиентите си. Защо мисля така - защото имам известен опит и впечатления. А и дори „пчеличките“ да са наистина добри и работливи, то „пчелата-майка“ - собственикът на агенцията - обикновено е алчен търтей, чиято мечта е да си купи нов жип, а начинът, по който според него се постига това - експлоатация на служителите и шикалкавене с клиентите. Пак казвам - мое мнение.

Ще го преразгледам след като престана да чета тъпотии от рода на: „цената не включва летищни и други такси“.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

и аз не ги обичам много агенциите, а и досега не са ми падали изгодни оферти през тях; обикновено крайната цена за дадена дестинация през сайта на авиокомпанията е по-ниска отколкото за същия конкретен полет отколкото през агенция, виждал съм и разлика до 3 пъти... отдавна (поне от 7-8 години) модела се смени и агенциите не получават отстъпки от авиокомпаниите, а се хранят от такси за издаване на билет, т.е. няма как да предложат нещо по-евтино... изключение правят само чартърни полети, които така или иначе от авиокомпанията няма как директно да купиш

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.