Прескочи до съдържание

Билет до Йордания през ноември


Препоръчани мнения

Здравейте тъй като съм нова тук и планирам пътуване до Йордания 22.11-01.12.15 бих искала малко помощ за намирането на билетКои са тези евтини сайтове от който резервирате билети? Аз гледах Сф-Акаба с Turkish Airlines 350E :( може и полет Сф-АММ ? Благодаря!

Редактирано от Jaki
Връзка към коментар

Имаше много евтини полети на Pegasus от Истанбул, но така като гледам са ги спряли. Може би единствения ти читав вариант е до Тел Авив и от там някак да се придвижиш по суша, мътно ми е в главата дали беше постижимо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не искам да минавам през Израел Благодаря!Ще изчакам до понеделник и ако не излезе нещо по изгодно ще буквам Turkish Airline s сега тарся rent car в Акаба някой ако е ползвал моля да помага за нещо изгодно

Връзка към коментар

Не искам да минавам през Израел Благодаря!Ще изчакам до понеделник и ако не излезе нещо по изгодно ще буквам Turkish Airline s сега тарся rent car в Акаба някой ако е ползвал моля да помага за нещо изгодно

Джаки, аз все още не съм ползвал кола под наем в Йордания, но декември ще пътуваме в Израел и Йордания и вече резервирах колите под наем за 7 дни в Израел и за три дни в Йордания , затова си позволявам да взема отношение по темата.

Няма да казвам за Израел, тъй като там не те интересува. За Йордания наех кола от Dollar, тъй като те ми дадоха най-ниска цена от всички доставчивци, опериращи на територията на Йордания и имащи офиси в Акаба, защото от там ще влезем в Йордания.

Всъщност първо резервирах Пежо 206 директно през сайта им. Без никакво плащане, с възможност за анулиране. Цената е 75 динара, или около 190 лв. без включени никакви застраховки, само наем на колата.  Ето и самата резервация

 

post-662-0-97349700-1445664250_thumb.png

 

след което говорих с офиса на ренталкарс и от там ми предложиха оферта за ситроен С3 /същият клас като Пежото/ с включено пълно покритие за 274лв. през същия доставчик. Мястото на наемане на автомобила е различно при двете оферти, но все е в центъра на Акаба в близост до хотела ни.

Реших да приема и платих офертата на Ренталкарс, защото включеното пълно покритие при тях е на по-ниска цена. Прецених, че за мен е по-добре да платя по-ниска крайна цена, за да не се вдигат излишно много разходите по цялото пътуване, то и без това излиза поне за сега доста скъпо, и да ми блокират депозит по кредитната карта в размер на 500-600 долара, отколкото да платя двойно по-високо пълно покритие при доставчика,  и да не ми блокират сума по кредитната карта.

Ето и колата през ренталкарс.

 

post-662-0-63889600-1445664677_thumb.png

 

Това е за най-натоварения период от годината от 31 декември до 2 януари. Може би за твоите дати ще има по-ниски цени и от други доставчици. В Израел резервирах кола от Бъджет, но за Йордания цените им бяха високи. Рейтинга на Доллар в ренталкарс е много нисък, най-нисък от всички доставчици, но цената бе определяща за избора ми.... Разбира се ако на място ми предложат по-изгодно пълно покритие имам възможност да анулирам пълното покритие на ренталкарс и да направя такова през доставчика.

Връзка към коментар

Аз съм малко скептична относно пълното покритие от сайта, в случая Рентакарс, ако стане нащо ще трябва доста да се набуташ с телефони и разправии докато им събереш всички документи, които искат. Ако имаш пълно покритие на място, просто се обаждаш във офиса и те ти оправят всичко, а ако е нещо малко, например ударена врата на паркинг, я връщаш и толкова. Лично аз винаги вземам застраховка на място от довставчика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди няколко години ползвах тези но днес сайта им не се отваря. Много любезни и услужливи хора, въпреки че беше празник.

Движението в Йордания , дори и в  стария  Аман, въобще не може да се сравнява с големите европейски градове или Дамаск, така че нищо притеснително няма. От Акаба до Аман има две възможности - магистралата и Кралския път по билото на планината.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте тъй като съм нова тук и планирам пътуване до Йордания 22.11-01.12.15 бих искала малко помощ за намирането на билетКои са тези евтини сайтове от който резервирате билети? Аз гледах Сф-Акаба с Turkish Airlines 350E :( може и полет Сф-АММ ? Благодаря!

~300 EUR София-Аман-София с Таром. Румънците пускат чат-пат и разни промоции от по 100 Евро за тръгвания от Букурещ.

 Аз съм ползвал DOLLAR rent-a-car, за които вече спомена Roje. Никакви забележки! Преди две години нямаха офис на летището и в 3 през нощта техен представител ни чакаше за да ни откара до офиса им в града, където си получихме колата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти Роже за изчерпателното инфо Аз също ги гледах но не намерих цена под 450 лв.и тъй като ще ми е за първи път да ползва rent a car реших на място да видя дано не ме натоварят повече :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти Роже за изчерпателното инфо Аз също ги гледах но не намерих цена под 450 лв.и тъй като ще ми е за първи път да ползва rent a car реших на място да видя дано не ме натоварят повече :)

 

Ако ти е за първи път обърни внимание на казаното от slujitel. Пълното покритие от rentalcars ще изисква ти да си платиш щетата (често, но не винаги, върви с блокиране на голяма сума по кредитната карта) и след това да искаш от тях да ти върнат парите с разписки. Пълното покритие от фирмата няма да има такива трудности, но пък е по-скъпо. Преценявай. 

Връзка към коментар

Здравейте тъй като съм нова тук и планирам пътуване до Йордания 22.11-01.12.15 бих искала малко помощ за намирането на билетКои са тези евтини сайтове от който резервирате билети? Аз гледах Сф-Акаба с Turkish Airlines 350E :( може и полет Сф-АММ ? Благодаря!

 

С тръгване един ден по рано и връщане един ден по късно с Ryanair от Будапеща има двупосочни билети за 70 евро до Ейлат, което е на не повече 15-20 минути път с такси до Акаба. Аз лично не препоръчвам рентакар за Йордания. Ние наехме от Акаба на по ниска цена такси за няколко дни, като таксиметровия шофьор сам си осигуряваше храната и спането.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.