Прескочи до съдържание

3 дни Тенерифе, 3 дни Лас Палмас? Или 6 само на едното?


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Като цяло Тенерифе е много по-интересен спор няма. Дори не знам някой да е харесал повече Г.Канария от Тенерифе. Затова питам какво иска да прави всеки човек и според това което чух, препоръчах Г.Канария.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам ще имаме нощувка в Лас Палмас, понеже пристигаме късно, в 23ч. Вечеря, разходка, и другия ден ще тръгнем за юга. Някъде около Маспаломас ще резервирам първоначално 3 нощувки, а последните три ми се ще на друго място. 

 

 

 

Препоръчвам целият ви престой да е около Маспаломас. Когато е хубаво времето, отивате на плаж, а когато е лошо на обиколка с кола. Километрите не са много и няма част на острова, която да не може да се види с бавна еднодневна екскурзия. Когатото взимате кола под наем си вземете малко по мощна кола от най-малките, защото нагоре по вулкана има доста стръмни пътища. На нас ни угасна мотора по един стръмен път и да видиш след това, колко трудно се пали. Трябваше да завъртя изцяло в едната посока кормилото за да не загасне мотора още при паленето. За малко да си останем там, а колите, които минаваха покрай на не смееха да спрат за да не се случи и с тях същото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Topfly, ако си се уплашила от лекото хълмче което е вулкана в Г.Канария, не знам как си ходила до наистина високия и стръмен El Teide В Тенерифе. :)

 

Ходил съм и на двете, но на Тейде нямаше толкова стръмни пътища. Вярно е, че малко и аз си бях виновен за ситуацията, защото карам автоматик и съм излезал малко от форма със скоростите. Толкова беше стръмно, че трябваше да превключа на първа, но аз се надявах, че ще успеем да минем и на втора скорост. Това, че не успях след това да запаля, обаче не го очаквах. Никога не съм карал, толкова маломощна кола, че да ми гасне при тръгване по стръмен път.

 

За вулканите е хубаво човек да си вземе и по топли дрешки. На Тейде дори има сняг по това време, но вулкана на Гран Канария е доста по нисък. Ако добре си спомням ако 2000 метра.

 

От мъжки род съм ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.