Прескочи до съдържание

София-Лондон в началото на януари?


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Налага се да пътуваме с мъжа ми до Лондон в началото на януари. Търся един еднопосочен и един двупосочен билет, но може и два двупосочни. Примерни дати: отиване: 4, 5,6 януари, връщане за двупосочния: 11-12-ти, но може и по-рано или по-късно. Отиването е с багаж, връщането - може и само с ръчен. 

 

В момента цените и на нискотарифните, и на обикновените авиокомпании са адски високи (около 200 евро за еднопосочен), предполагам, че това се дължи на много пътуващи след празниците. Цените на British например за 8-ми януари се вдигнаха почти двойно от вторник насам. Понеже не съм пътувала с такива дати из Европа, винаги съм си мислела, че най-големият пик е по Коледа и Нова година, но не и след това. Посъветвайте ме, моля - има ли някакъв шанс да паднат следващия месец или през декември например, или дакупувам сега, докато не са се качили още? 

 

Иначе оферти за екзотики намирам, но до Лондон нещо запецнах :)

 

Благодаря предварително. 

Редактирано от water
Връзка към коментар

Напълно нормално е цените след Н.Г. да са високи, защото тогава се прибират в "новата си родина" всички емигранти, дошли за празниците да се тъпчат с баница и баклава ..

Аз лично бих си харесал приемливи дати и бих ги подложил на тормоз с кредитните карти, отколкото да чакам да паднат.

Не е изключено (едно 20% промо на Уиз, примерно), но е много малко вероятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз купих билет София-Лондон , на България ер, еднопосочен за 04.01.2016г (за сина ми) , преди 10-12 дена и цената беше 265лв. Преди това ми излизаха цени от по 200, 300е. , изобщо не ми харесваше. Появи се тази цена и аз на мига отнесох билета ... на другия ден пак си бяха високи цените. Предполагам, че е така защото всички се прибират след празниците. Винаги е лудница преди и след нова година. 

Връзка към коментар

Напълно нормално е цените след Н.Г. да са високи, защото тогава се прибират в "новата си родина" всички емигранти, дошли за празниците да се тъпчат с баница и баклава ..

Аз лично бих си харесал приемливи дати и бих ги подложил на тормоз с кредитните карти, отколкото да чакам да паднат.

Не е изключено (едно 20% промо на Уиз, примерно), но е много малко вероятно.

И какво аз нещо не разбрах имаш против българските емигрантите и тъпченето с баница и баклава?! :huh: 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И какво аз нещо не разбрах имаш против българските емигрантите и тъпченето с баница и баклава?! :huh:

 

Хахахааа... Взе ми думите от върха на езичето... хахахахаа... Ама защо забрави ракията и сърмичките, бе - с предимства е пред баклавата!  :mad::angry:  :) P.S. За добро или лошо Родината е само една. Видях кавичките, ама да си кажа. Извинявам се за офтопика :)

 

По темата - за да не е наистина спам: нека авторът/авторката поглежда и традиционните авиокомпании - еднопосочни билети. Аз лично отмъкнах за една сложна комбинация билети на British Airways. Бяха по-евтини от всички други авиокомпании - като се сметнат билети за вътрешен транспорт и т.н.

 

Поздрави!

Връзка към коментар

На какъвто и да е лексикален анализ да си подложа изречението, не успях да разбера откъде ти дойде на акъла че имам "нещо против" ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Налага се да пътуваме с мъжа ми до Лондон в началото на януари. Търся един еднопосочен и един двупосочен билет, но може и два двупосочни. Примерни дати: отиване: 4, 5,6 януари, връщане за двупосочния: 11-12-ти, но може и по-рано или по-късно. Отиването е с багаж, връщането - може и само с ръчен. 

 

В момента цените и на нискотарифните, и на обикновените авиокомпании са адски високи (около 200 евро за еднопосочен), предполагам, че това се дължи на много пътуващи след празниците. Цените на British например за 8-ми януари се вдигнаха почти двойно от вторник насам. Понеже не съм пътувала с такива дати из Европа, винаги съм си мислела, че най-големият пик е по Коледа и Нова година, но не и след това. Посъветвайте ме, моля - има ли някакъв шанс да паднат следващия месец или през декември например, или дакупувам сега, докато не са се качили още? 

 

Иначе оферти за екзотики намирам, но до Лондон нещо запецнах :)

 

Благодаря предварително. 

Незнам доколко може да си промените датите, но след 19.01 драстично падат.

Връзка към коментар

Здравей,

На първо четене се вижда най-ниска цена с прекачване и продължителност от 12 - 13 часа: Не много окуражително, но 

   Wizz X   Sofia (SOF)   Rome (Fiumicino) (FCO) Thu, 7 Jan 12:45 13:45 2 h 00 50.91 EUR
   norwegian   Rome (Fiumicino) (FCO)   London (Gatwick) (LGW) Thu, 7 Jan 21:55 23:20 2 h 25 44.90 EUR
Връзка към коментар

На какъвто и да е лексикален анализ да си подложа изречението, не успях да разбера откъде ти дойде на акъла че имам "нещо против" ...

Хах абе аз да си питам ;)

Връзка към коментар

Благодаря на всички, но няма как да сменим датите след 7-8ми, а и с прехвърляне не става...Иначе има и с Turkish по 126 евро, ама 12 часа и през Истанбул...Просто мъжа ми почва работа в Лондон на 11ти и трябва да отидем няколко дни по-рано с багажа да си намерим жилище:) Билетите ни се поемат от компанията му, но все пак не искам да даваме баснословни суми, още повече, че колкото по-скъп е билета, толкова по-малко ще остане от relocation package-a за депозит и първи наем. За момента се спрях на Wizz с дискаунт клуб: еднопосочен на 6ти за 164 евро или за 137 на 7ми в едната посока. В сайтовете на rumbo и тн ми излизат по 190 някъде. 

Връзка към коментар

5 - 11 има за 211 евро двупосочения... На изискванията ти, според мен това е най-евтиното :) jetcost.fr ---> bravofly. Ако преглътнеш малко това в едната посока да имаш прекачване цената пада още.

Връзка към коментар

Благодаря. Това е полетът на Wizz, който ми излиза също толкова, но с включен голям ръчен +чекиран багаж с дискаунт клуба на отиване. Запазих го с банков трансфер, а пък ако до утре се появи нещо по-добро, толкова по-добре.

Редактирано от water
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.