Прескочи до съдържание

Паспортни печати и визи


Препоръчани мнения

На 27.07.2017 г. в 21:21, cybersimo каза:

американска студентска виза

FullSizeRender (1).jpg

Извинявай за любопитството, но ми стана странно защо е с валидност само 3 месеца? Нали уж си студент и се предполага, че ще учиш там 4 г., както е описано по-долу в Annotation-a? После какво са ти издали за останалият период?

Връзка към мнение
1 hour ago, iliana_t said:

Извинявай за любопитството, но ми стана странно защо е с валидност само 3 месеца? Нали уж си студент и се предполага, че ще учиш там 4 г., както е описано по-долу в Annotation-a? После какво са ти издали за останалият период?

Валидността е 3 месеца в които трябва да влезеш в САЩ (за да започнеш обучението както е по документи). За останалия период, ако искаш да се връщаш до БГ се попълва отделен формуляр в САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много се радвам на холограмния стикер в танзанийската виза. Сменят се изображения на жираф, палми с костенурка и както казваше испанския ни пилот, планината Килиманяро :)

 

visa-tnz.jpg.bf5a91df9d184370222d07d121b826b7.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

St. Helena, S.A.O.

 

Entry and Exit stamps

CAM00673.jpg.78602443df64c70576ce9cc34189ce5a.jpgCAM00674.jpg.faf5d526d9e53729484a61df0df180ad.jpg

 

Много са им нови още печатите, мастилото прясно, и като се затвори паспорта, попива на другата страница :)

 

both stamps

 

CAM00672.jpg.c068b29eaf0d69d8d9f6c60bf4d6706c.jpg

 

Да дам малко пояснненя за животните, изобразени на печатите.

На входния - това е wirebird, наречена така заради тънките й като жици крачета. Почти не лети, а подскача сешно по земята. Ендемичен вид е за острова, и е изобразена и на знамето и националния герб на остров Св. Елена. Всичките около 400 птици се намират само там.

Flag of Saint Helena  Coat of arms of Saint Helena

На изходния печат, тази костенурка би трябвало да е Jonattan - най-възрастният обитател на острова. А както се оказва, май и на сухоземната част от планетата - над 170 годишен.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Plovdivian каза:


Ти Света Елена ли пенетрира бе, хаймана?? 

Светотатство е да се говорят такива неща за светици ;)

В моя защита обаче, ще уточня, че беше по взаимно съгласие. И крайният резултат ни хареса и на двамата :)

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На ‎30‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 23:05, Евгени Димитров каза:

Аз с екзотични визи не мога да се похваля. Към темата мога да добавя само печат, който много от вас имат, ама тоя е с интересна дата - 11.11.11, влизане в Турция през Капитан Андреево. И един размазан печат от Куба. Бях помолил да не ми слагат, ама кубинеца забрави и ми го джасна, а след това се хвана за главата, като същото сторих и аз, ама преди него. Маза нещо с идеята да го заличи, ама чакай ти на махнеш мастило от хартия. Във Виетнам и Камбоджа, помолих имиграционните служби да ми сложат визите върху размазания печат, че да не сменям паспорта, ама и в двете държави отказаха. В крайна сметка го подмених, добре че се бях подсигурил с полет през Канада, а не връщане в САЩ, че пак щеше да има втора инспекция и евентуално изпуснат полет, както стана първия път.

Между другото, не знаех, че в Хонг Конг слагат печати.  Ние не получихме такива, иначе щях да мрънкам за един. А за Макао дали има такъв?

IMG_7760.PNG

IMG_7761.PNG

Извинявай, има проблем ако си бил в Куба да ходиш и в САЩ ли? Не знаех, мамка му ....

Връзка към мнение

Не са точно визи от сегашно време, но според мен пак са интересни. Това са печати от Checkpoint Charlie в Берлин, които са давали на западен Берлин да посещава източен :)

 F8DDC872-520C-4775-A96B-9CE8020377F5.jpeg.1133c0e9a7e788a295ae2cca7c32a676.jpeg6A9B7A04-AE40-4440-B6D5-0A4226809162.jpeg.44e8172dca8de7422a940ba81879d7f6.jpeg

Редактирано от t_petkov
  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров
преди 3 часа, luba_rizova каза:

Извинявай, има проблем ако си бил в Куба да ходиш и в САЩ ли? Не знаех, мамка му ....

За мен имаше проблем, защото пребивавам в САЩ със зелена карта и правилата за мен (заради ембаргото и новите такива от Тръмп) важат като за американец, което е доста тъпо, защото аз все още съм с български паспорт само. Ако сте на туристическа виза в САЩ, по никакъв начин не ги касае и никой няма да ви каже нищо затова, че сте ходили в Куба.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Йосиф Милчов

Да повдигна темата, стори ми се много интересна. Ето я и моята виза за Беларус. Не, че е нещо кой знае какво, но е първата и последната за сега виза,  която съм получавал през живота си. 

 

20190620_170240.jpg

Връзка към мнение
В момента, Йосиф Милчов каза:

Да повдигна темата, стори ми се много интересна. Ето я и моята виза за Беларус. Не, че е нещо кой знае какво, но е първата и последната за сега виза,  която съм получавал през живота си. 

20190620_165225.jpg

Чудесно, но по-добре скрий личните данни, за всеки случай ! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Сан Марино спокойно можеш да си пребиваваш без никакви печати в паспорта. За пръв и последен път ходих до туристическия им офис и дадох 5евро за този сувенир ? Сантиментален ми е, защото тъкмо бяхме научили пола на детето и някак си по-започнах да осъзнавам образно казано колко твърдо кацане ще имам с бебе. Та си взех спомен. Така започнахме и още не сме завършили нашите малки обиколки на някои малки държави в чест на малкия човек. Повече обаче никъде не съм гонила печати (напр Монако и т.н. също дават такива сувенирни). Този печат ще замине в историята заедно с паспорта ми, но се изкушавам след 3г. да не "загубя" паспорта на детето.

IMG_20190620_173458.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.