Прескочи до съдържание

Паспортни печати и визи


Препоръчани мнения

Ааа, не знаех това за тунизийците! Трябва да видя и на жена ми дали са на последната страница.

Не , че нещо но лошите не спят.

Ако не е късно редактирай снимките на които се виждат трите имена и номера на паспорта ти;)

Аха виждам , чв вече имаш нов паспорт. Нищо нека хората внимават.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако взема да снимам печатите, ще отидат няколко страници от темата, та вместо това една колекцийка от паспортите ми от последните 20 години :) Визи много нямам, пътувам или с червен или със син в зависимост от дестинацията и в повечето случаи все с единият се минава без виза, ако не става, вземам този, с който визата е по-евтина или ми е по-удобно да я извадя, в зависимост къде се намирам. :)

 

post-794-0-91609500-1397692966_thumb.jpg

 

 

Опссс... малка грешка, единият е на дъщеря ми, но не ми се прави нова снимка (сините са 5).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Безсрамно си признавам, че откраднах тази идея от един друг форум, където не успя да се развие много, но тук вярвам, че има достатъчно хора с желание да се изфукат....

 

На мен лично винаги ми е интересно да гледам чужди печати от паспорти и визи, та се надявам тези от вас, които имат екзотики да отделят малко време да ги сканират или снимат...

Запазих старият си паспорт, с който вероятно ще се разделя на по-късен етап, най-вече заради тези печати:

 

post-883-0-67771600-1397806695_thumb.jpg

 

Coco De Mer - кокосовият орех, символ на Сейшели.

А ето и снимки на въпросния.

женският:

 

post-883-0-12580100-1397807280_thumb.jpg

 

и съответно мъжкият:

 

post-883-0-44072000-1397807320_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Калояне, вчера търсихме полети до Гамбия и излизаше, че са спрени заради заразата от ебола. Сигурен ли си, че ще летиш.

Да не сте се объркали с Гвинея? Гледах по сайтове на посослства и разни новини, но не намерих инфо за ебола в Гамбия или спряни полети. В Гамбия няма нито един потвърден случай на ебола, а Сенегал (единствената граница на Гамбия) е затворил границата си с Гвинея, където е заразата. Сега проверих 2 компании: Gambia bird и  Vueling летят до там през май и юни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе може и да сме се объркали, че гледахме полетите на Gambia bird, но не само до Гамбия, а и до Сенегал и може и от там да идва грешката. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Новите ми попълнения :) 

Първоначалната multiple entry виза за Гамбия беше удължена за 3 месеца в имиграционните в Банджул, но... multiple entry не важи след удължаването. Та на връщане от първото ми посещение в Сенегал се наложи да вадя нова виза на границата спрещу 1000 даласи (20 евро), които подозирам, че служителят си прибра в джоба. Опитах се да се разправям, бях усмихнат и любезен - no way. На забележката ми "предполагам, че нямам избор, освен да платя" имиграционният ми каза - имаш избор да останеш в Сенегал (на другия ден бях на работа). Платих си като поп новата виза, но си имам ново попълнение в паспорта. Човек винаги трябва да гледа от положителната страна. Добре, че ми беше останал кеш, че най-близкият банкомат от сенегалска страна е на повече от 100 км.

Имам си и попълнение от Монако, малко хора знаят, че в туристическия офис бият печати за спомен :)      

 

post-1318-0-73765900-1412327569_thumb.jpg

post-1318-0-43399700-1412327575_thumb.jpg

post-1318-0-31058800-1412327581_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не бях виждала австралийска виза досега :). В последно време като че лине слагат толкова много печати. Преди години на всяко влизане и излизане имаше, сега много често пропускат.

Връзка към мнение

Ето някои интересни според мен визи

 

Непалска виза

post-146-0-29610100-1412348007_thumb.jpg

post-146-0-16605400-1412347949_thumb.jpg

 

Пакистанска виза

 

post-146-0-32101100-1412348048_thumb.jpg

 

Сирийска виза, която вече ще е все по-трудна да се получи

 

post-146-0-81197500-1412348059_thumb.jpg

 

Може би вече не съществуващата шенгенска

 

post-146-0-80041800-1412348072_thumb.jpg

 

И печати от Златният триъгълник - границата между Тайланд, Лаос и Бирма

post-146-0-40681200-1412348025_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Може би вече не съществуващата шенгенска

Тя си съществува, отпадна за нас, но много много други се мъчат да я получат.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Евгени Димитров

Аз с екзотични визи не мога да се похваля. Към темата мога да добавя само печат, който много от вас имат, ама тоя е с интересна дата - 11.11.11, влизане в Турция през Капитан Андреево. И един размазан печат от Куба. Бях помолил да не ми слагат, ама кубинеца забрави и ми го джасна, а след това се хвана за главата, като същото сторих и аз, ама преди него. Маза нещо с идеята да го заличи, ама чакай ти на махнеш мастило от хартия. Във Виетнам и Камбоджа, помолих имиграционните служби да ми сложат визите върху размазания печат, че да не сменям паспорта, ама и в двете държави отказаха. В крайна сметка го подмених, добре че се бях подсигурил с полет през Канада, а не връщане в САЩ, че пак щеше да има втора инспекция и евентуално изпуснат полет, както стана първия път.

Между другото, не знаех, че в Хонг Конг слагат печати.  Ние не получихме такива, иначе щях да мрънкам за един. А за Макао дали има такъв?

IMG_7760.PNG

IMG_7761.PNG

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тези дни рових из едни стари неща, и случайно и напълно изненадващо за мен, открих че съм си запазил най-стария първи задграничен паспорт, издание 1991 г. още със стария герб и текст на френски. До момента живеех с мисълта, че съм го върнал, и нямах никаква представа, че съм си го оставил за сувенир :) Искрено му се зарадвах и поради факта, че ми е спомен от първото излизане "на запад".

 

Една, останала вече далеч в миналото, и надявам се да не се върне отново виза.

United Kingdom 1999

5971bfab18e87_UKVUSA1999.thumb.jpg.a3ca7f2571b295cd66c1ddecfc68f712.jpg

 

 

UK Entry permition stamp

 

5971c0077a149_UKENTRYSTAMP1999.thumb.jpg.782fcaa236931aa7970192be43b1237a.jpg

 

 

И печат на граничен контрол на летището в Пловдив - излизане и влизане

 

5971c048b15e6_PDVBORDERSTAMPS.thumb.jpg.8da5b1fa02ca909d249a4b329ed4d919.jpg

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Да попитам понеже тези дни ще си сменям паспорта и както е известно, старите ги прибират. Не, че няма да направя опит да си го задържа, но ако все пак го вземат, може ли тайничко да си откъсна 2-3 листчета... Дали ще разберат, и ако Да, какво ще последва?

Връзка към мнение
Иван Попов

Може ли и аз да попитам...:)

Паспортът ми е изтекъл с близо 1год. и 4 мес. (18. 03.2016год.).Дали ще ме глобят,ако си извадя нов и колко ще е глобата.Все си мисля,че след 1год. и 6 мес. е без глоба.Някой ако знае ,моля да сподели.Благодаря предварително.:)

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , Иван Попов каза:

Може ли и аз да попитам...:)

Паспортът ми е изтекъл с близо година  и 4 месеца (18. 03.2016год.).Дали ще ми глобят,ако си извадя нов и колко ще е глобата.Все си мисля,че след година  и 6месеца е без глоба.Някой ако знае ,моля да сподели.Благодаря предварително.:)

Не е ли след 1г и 4м без глоба?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
31 minutes ago, Иван Попов said:

Може ли и аз да попитам...:)

Паспортът ми е изтекъл с близо година  и 4 месеца (18. 03.2016год.).Дали ще ми глобят,ако си извадя нов и колко ще е глобата.Все си мисля,че след година  и 6месеца е без глоба.Някой ако знае ,моля да сподели.Благодаря предварително.:)

В повечето случаи е индивидуално.  На нашите им бяха изтекли преди година и нищо не ги глобиха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера си открих паспорта с първата си американска студентска виза за Hawaii Pacific University!

На паспорта ми дори пише "НР БЪЛГАРИЯ"

 

 

FullSizeRender (1).jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.