Прескочи до съдържание

Не ходи на почивка в Гърция и на екскурзия в Италия, докато не си опознал собствената си страна


Meidj

Препоръчани мнения

За втора поредна година сайтът за необикновени пътешественици Peika.bg представи пътеводителя си с 50 малко известни дестинации в страната – "50 места, които да посетите в България през 2016 г.". В София Лайв Клуб на 29 октомври се събраха повече от 800 почитатели на пътешествията. Събитието включваше снимки с моменти от пътуванията за книгата, мелнишко вино, както и музика от българската група Rewind.

 

Книгата събира 50 дестинации в България – от планински маршрути и интерактивни музеи до атракции за деца и села с подземни тунели. Освен авторски снимки и текстове, изданието съдържа подробни упътвания, работно време и билети за музейните обекти, както и предизвикателства, свързани с някои от дестинациите.

 

Текст: http://jenite.bg/Пътуване/Представиха-топ-50-места-в-България-за-2016-г-_l.a_c.93071_i.484962.html

 

Официален сайт: http://www.peika.bg/50mesta/

 

~ ~ ~

 

Стягайте се догодина да правим Магелански пътеводител наред с календара ;) 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Добра идея за Магелански пътеводител. :)

И заглавието на темата си го бива. Според мен човек трябва да познава на първо място собствената си родина. Не виждам смисъл някой да се бие в гърдите, че постоянно пътува в чужбина, а да не знае да речем за църквата в Добърско и колко уникална е тя. Или пък всичко, което знае за забележителностите у нас да се изчерпва с Рилски манастир и Копривщица. България е толкова стара и има невероятно богата история и природа, но масово хората си мислят, че тук няма кой знае какво да се види. Иска ми се хората повече да пътуват в страната. Определено си заслужава.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз лично съм се захванал да обикалям 100те национални туристически обекта. То всъщност има май над 200. Споменатата църква в Добърско е в списъка, както и Рилският манастир и доста други знайни и незнайни обекти. От май до сега успях да мина 23 обекта. Готиното е, че има книжка с печати и така човек може да следи прогреса си. Лошото е, че в тоя списък има и някой не толкова интересни неща като например НДК.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих препоръчал точно обратно на заглавието ;) Докато сте млади и нямате деца, пътувайте до колкото се може по далечни и екзотични места, защото когато ви се родят деца, ще сте принудени, поради логистични и финансови съображения, да опознаете по близките дестинации ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Аз обожавам скритите кътчета на България и съм обиколила огромна част от тях. Може би защото за чужбина нямах възможности... Само бих препоръчала заглавието да не е негативно или отричащо каквото и да е.

Връзка към коментар

Желязното правило е - обикаляй далечните места, докато си млад, а близките оставяй за накрая.

Че хапчета, простата, артрити...не се влияят добре в Гренландия или Нова Зеландия например.

И се започва задължително от Индия и Египет. Оттам нататък всичко е хубаво:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Заглавието е предизвикателно, признавам.  :)

 

Peika.bg е силен сайт. В тази 50-ца има весели местa. Най-голямата пейка в България...  B)

 

Франсоа Митеран: "Българите стоят в основата на човешката цивилизация”. Българите - носители на най-древната цивилизация.

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не ми особено допадат тези издания, някак и миналогодишното четох, гледах, сори за пейка.

Давайте да се стягаме за магелански пътеводител, убеден съм, че няма да е такъв комерс!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.