Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 29 минути , oli_mali каза:

Ето, че и това се случи. :( Току-що ми писаха мейл от ММТ, че хотела не е потвърдил резервацията, съответно е върната. Предлагат ми да канселирам при full refund и да ми дадат ваучер за 2000 рупии, за да ми се извинят.

- Възможно ли е да канселирам, при положение, че цената беше non-refundable?

- MMT не могат ли да се ангажират да ми предложат друг хотел за периода?

- Кажете как да постъпя - да им взъня по телефона или? @Георги Матеев - ти какво мислиш по въпроса?

За Париж ли?

 

Връзка към коментар
преди 1 час, oli_mali каза:

Ето, че и това се случи. :( Току-що ми писаха мейл от ММТ, че хотела не е потвърдил резервацията, съответно е върната. Предлагат ми да канселирам при full refund и да ми дадат ваучер за 2000 рупии, за да ми се извинят.

- Възможно ли е да канселирам, при положение, че цената беше non-refundable?

- MMT не могат ли да се ангажират да ми предложат друг хотел за периода?

- Кажете как да постъпя - да им взъня по телефона или? @Георги Матеев - ти какво мислиш по въпроса?

Жалко... Очевидно парижкия хотел е заложил грешна тарифа в някоя резервационна система и от там е дошло мазалото. ММТ като посредник реагират доста адекватно в тази ситуация.

 

След като тарифата е била non-refundable аз все пак бих им звъннал за детайлно уточнение. Поискай да потвърдят пълен рефънд + ваучер за 2000 рупии, като ги помоли след телефонния разговор да пратят потвърждение и по имейл в писмен вид.

 

За спорта ги питай дали все пак не могат да предложат алтернативен хотел за твоите дати. Макар че е нереално да намерят подобна категория хотел на подобна цена.

 

Купи си Skype кредит за €5, които позволяват около 7 часа разговори с индийски номера. Ще ти бъде полезен и за в бъдеще, ако се наложи друг контакт с ММТ. По телефона най-бързо се решават нещата.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги Матеев каза:

Купи си Skype кредит за €5

Или 5€ Viber out, като ще получи 7€ ;) Разговорите с индийците са всичко друго, но не и кратки... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , chandni каза:

Или 5€ Viber out, като ще получи 7€ ;) Разговорите с индийците са всичко друго, но не и кратки... :)

Не препоръчвам Viber out в случая, тъй като техните разговори към Индия струват съответно 2.5 цента/минута за стационарни номера и 4.9 цента/минута за мобилни номера. Цената на Skype за същото е 1.1 цента/минута (независимо дали стационарни или мобилни).

 

Тоест при една и съща цена Skype ще даде над двойно повече минути, които може да влезнат в употреба... Разговорите с индийците наистина не са кратки, но поне са доста ефективни и в повечето случаи проблемите се решават веднага без да се налага повторно звънене.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Жалко... Очевидно парижкия хотел е заложил грешна тарифа в някоя резервационна система и от там е дошло мазалото. ММТ като посредник реагират доста адекватно в тази ситуация.

 

След като тарифата е била non-refundable аз все пак бих им звъннал за детайлно уточнение. Поискай да потвърдят пълен рефънд + ваучер за 2000 рупии, като ги помоли след телефонния разговор да пратят потвърждение и по имейл в писмен вид.

 

За спорта ги питай дали все пак не могат да предложат алтернативен хотел за твоите дати. Макар че е нереално да намерят подобна категория хотел на подобна цена.

 

Купи си Skype кредит за €5, които позволяват около 7 часа разговори с индийски номера. Ще ти бъде полезен и за в бъдеще, ако се наложи друг контакт с ММТ. По телефона най-бързо се решават нещата.

 

преди 48 минути , Георги Матеев каза:

Не препоръчвам Viber out в случая, тъй като техните разговори към Индия струват съответно 2.5 цента/минута за стационарни номера и 4.9 цента/минута за мобилни номера. Цената на Skype за същото е 1.1 цента/минута (независимо дали стационарни или мобилни).

 

Тоест при една и съща цена Skype ще даде над двойно повече минути, които може да влезнат в употреба... Разговорите с индийците наистина не са кратки, но поне са доста ефективни и в повечето случаи проблемите се решават веднага без да се налага повторно звънене.

Много се радвам, когато някой дава такива детайлни отговори.Да знаем всички какво да правим в подобна ситуация.Много благодаря,Матеев.:)

Ако може да споделиш опит относно канселирането-  както и@Alexander по-горе пита.С кои карти дава пълен refund.

 

 

Редактирано от Мари Николова
Връзка към коментар
преди 32 минути , Георги Матеев каза:

Не препоръчвам Viber out в случая, тъй като техните разговори към Индия струват съответно 2.5 цента/минута за стационарни номера и 4.9 цента/минута за мобилни номера. Цената на Skype за същото е 1.1 цента/минута (независимо дали стационарни или мобилни).

Цената с Индия през Viber Out е 1.9 c на минута - без значение дали е мобилен или стационарен. Освен това, едва ли някой ще ги употреби всичките с индийците и 2€ подарък биха били добър бонус (40%), :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , chandni каза:

Цената с Индия през Viber Out е 1.9 c на минута - без значение дали е мобилен или стационарен. Освен това, едва ли някой ще ги употреби всичките с индийците и 2€ подарък биха били добър бонус (40%), :) 

Моя грешка, заблудил съм се по този сайт, който излезна на първо място в резултатите на google.

 

Цената на Viber Out към Индия наистина е 1.9 цента на минута, но без ДДС - тоест с таксата става 2,28 цента в минута. Значи за 5 платени евро + 2 евро подарък ще получиш общо 307 минути за разговори към Индия. Дори и да не броим ДДС-то - 7 евро биха се равнявали на 368 минути.

 

Със Skype при 5 платени евро ще получиш 454 минути към Индия. Очевидно е къде в крайна сметка се получава реален бонус :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

В тази връзка искам да ви попитам нещо. За някои хотели виждам, че са с free cancellation, в същото време виждам, че отдолу пише non refundable. 

Кое е вярното от двете или са две отделни такси и ако е така, коя за какво е?

Връзка към коментар
преди 21 минути , Мари Николова каза:

Ако може да споделиш опит относно канселирането-  както и@Alexander по-горе пита.С кои карти дава пълен refund.

Ето как стоят нещата при отмяна / refund на резервация в ММТ, която е платена в рупии с кредитни / дебитни карти. Донякъде същото важи и за платените чрез Paypal резервации, макар принципът там да е малко по-различен.

 

Има 3 компонента от българска страна, които водят до загуба: 

 

1) Такса refund. Варира от 0.5% до 2% върху цялата върната сума, в зависимост от банката издател на картата. Ако е повече от 0.5% се замислете за смяна на институцията по принцип.

 

2) Такса превалутиране. Тъй като със сигурност нямате карта в индийски рупии, то превалутирането лев-рупия или евро-рупия (и обратното) е неизбежно. Много от българските банки имат 1-2% такса за превалутиране, включително и при refund.

 

3) От времето на резервация до времето на отмяна курсът на рупията междувременно може да е паднал и съответно платените рупии вече да се равняват на по-малко лева / евро. Добрата новина е, че по тази точка понякога може да излезнете и на печалба, ако курсът на рупията се е вдигнал.

 

Като се сумират таксите и колебанията в курсовете, понякога при отмяна лесно може да се загубят до 10% от парите, въпреки че ММТ винаги връща пълната сума в рупии до стотинка - те самите не удържат никакви такси или глоби. Тоест колко точно ще загубите не зависи от вида карта, а най-вече от алчността на вашата банка.

 

И трите гореописани проблема обаче могат да се избягнат напълно, ако се плаща в рупии с карта Revolut, която няма такси за refund и превалутиране, а сумата ще се получава обратно директно в рупии и може да се изчака докато им се вдигне курса и чак тогава да се обменят по ваше желание, или просто да се ползват за нова резервация в ММТ.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Извинявам се за въпроса, но някой може ли набързо да ми обясни как точно се получават отстъпките чрез този сайт, и има ли разлика дали ще резервирам от сайта или трябва да си сваля приложението. На първия пост пише, че трябва да се регистрираме чрез конкретен линк (кой?), за да получим веднага отстъпка и после да въведем друг код за 60% отгоре. Но сега в последните мнения виждам други кодове. Ако на някой му се занимава да ми пише (на лично), ще му бъда много благодарна. 

А и друго - само за хотели ли го ползвате или има смисъл и за самолетни билети? 

Връзка към коментар

На лично е желателно да се обменя само лична информация, а желаната от теб е публична и дори вече е налична в темата.

Първата страница отдавна е неактуална.

Разгледай последните 5-10 страници и ако пак не ти е ясно, питай по-конкренто. Отстъпките се получават автоматично почти винаги, с изключение на кодовете, които си видяла. Някои от тях са за приложение, други за сайта, не прече да пробваш и двете.

За самолети може да е изгодно ако плащаш от чрез пейпал в британски лири.

преди 2 часа, Sisi11 каза:

.

 

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Някой друг получи ли мейл за отмяна на парижкия хотел?

аз им писах с въпрос защо хотелът не вижда резервацията, но само ми отговориха, че всичко е потвърдено и да си нося ваучера...щом ще я отменят, дано поне е навреме, че да резервираме на друго място.

Връзка към коментар

Как преодолявате искането за валиден телефонен номер? Упорито не ме пуска да направя резервация. Изчаках, смених браузера, устройството и пак не ме пуска без валиден номер. Моля за помощ как да процедирам. При мен ми даде валиден акаунт без телефон, но сега не дава да резервирам. 

Редактирано от Роми
Връзка към коментар
преди 24 минути , Роми каза:

Как преодолявате искането за валиден телефонен номер? Упорито не ме пуска да направя резервация. Изчаках, смених браузера, устройството и пак не ме пуска без валиден номер. Моля за помощ как да процедирам. При мен ми даде валиден акаунт без телефон, но сега не дава да резервирам. 

Опитай със смяна на първата цифра на номера.

 

П.П. При мене с девет не стана, но с осем се получи.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
47 minutes ago, Таньо said:

Опитай със смяна на първата цифра на номера.

 

П.П. При мене с девет не стана, но с осем се получи.

Благодаря много! И при мен мина с осем, с девет упорито не ставаше. Така че вече съм с резервация с повече от 40% по-ниска от Booking и при това със закуска, а при Booking искаха по 14 евро на човек. И аз ще оценя много индийците!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 minutes ago, Роми said:

Благодаря много! И при мен мина с осем, с девет упорито не ставаше. Така че вече съм с резервация с повече от 40% по-ниска от Booking и при това със закуска, а при Booking искаха по 14 евро на човек. И аз ще оценя много индийците!

 

Добре дошла в клуба - индийците нямат аналог , дано векува сегашната им система!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 часа, Marisha каза:

И аз имам резервация за този хотел 15-17.10, не съм им писала, нямам мейл за отмяна на резервация.

Аз също направих резервация за този хотел за 23-28.10 и нямам мейл за отмяня. Може би още е твърде рано. 

 

Връзка към коментар

Не знам дали не е свързано с промяната на индийското законодателство от 1 юли, но аз не попадам на някакви заинтригуващи цени. Сега търся за Палермо и от 100 предложения, няма нещо което да бие букинг с кешбека който дават.

Връзка към коментар

Да споделя какво се случи с питането ми относно код BOOKNEW. Само веднъж им писах, което отчетох като грешка, затова не съм ги и тормозила повече. След може би 2 седмици днес получих отговор, че ми връщат 2000 рупии и да ги очаквам по сметката си. После получих и втори имейл от пейпал, че са ми върнали £20.60 GBP. Странно след като пътуването ми още не е минало.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 14 минути , Kamen каза:

Не знам дали не е свързано с промяната на индийското законодателство от 1 юли, но аз не попадам на някакви заинтригуващи цени. Сега търся за Палермо и от 100 предложения, няма нещо което да бие букинг с кешбека който дават.

Мисля, че просто няма оферти за всички дестинации.

Сега сравних за Кипър, намаля с около  50 % с кодовете, които сайта сам си слага...

Връзка към коментар
преди 11 минути , bad kid каза:

Мисля, че просто няма оферти за всички дестинации.

Сега сравних за Кипър, намаля с около  50 % с кодовете, които сайта сам си слага...

Ами и букинг с кешбеците си е същото

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.