Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 16 минути , Георги Матеев каза:

P.S. Прави ли ти впечатление, че дизайна на страниците е леко различен при мен и при теб? Супер странно....

Няма разлика. Просто при мен е кропната до релевантната информация (на 11,6" лаптоп съм и я кропнах, за да няма нужда от микроскоп за разчитането :lol:)  , докато ти си пуснал некропнат скрийншот. Не знам каква е логиката, но и при мен е отворена през Edge (който не използвам изобщо, така че няма как да има нещо кеширано)

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

Няма разлика. Просто при мен е кропната до релевантната информация (на 11,6" лаптоп съм и я кропнах, за да няма нужда от микроскоп за разчитането :lol:)  , докато ти си пуснал некропнат скрийншот. Не знам каква е логиката, но и при мен е отворена през Edge (който не използвам изобщо, така че няма как да има нещо кеширано)

При мен под името на хотела излиза снимка, а при теб не. После виж червения надпис под крайната цена, който при теб изцяло липсва. Освен това подредбата на текста е леко различна плюс очевидната разлика в таксите.

 

Но от какво зависи кой от двата дизайна ще се зареди нямам идея, не мога да хвана логика засега.

 

Знам само, че за първи път виждам някакъв смисъл от Edge броузера :)

Връзка към коментар
преди 39 минути , Георги Матеев каза:

При мен под името на хотела излиза снимка, а при теб не

Снимка и при мен имаше - както казах - кропнах скрийншота :) Останалите леки разлики вероятн се дължат на различна подредба на елементи по страницата заради разлика в резолюцията... Червеният надпис при мен липсва, защото има такси.... :)

 

Обаче и аз да похваля Internet ExploDer :lol: Веднъж и той да може да се изпъчи... :lol:

mmt.png.cf11b2c275044bfe1e13b1e1241890d0.png

 

Редактирано от chandni
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Само да добавя моят опит с хотела в Париж, след като писмено ми потвърдиха, че всичко е наред с резервацията и от ММТ и от Restel, но не и от хотела се съгласих на 2000 INR ваучер с валидност 1 година. Опитах се да искам повече, но след 20-тина имейла се предадох. Оказа се, че съм имал резервация в Тайланд...още една индийска мистерия:). Не ми предложиха алтернатива освен връщане на парите и кешбека, който ползвах.

Връзка към коментар

Обади се директно на хотела, аз имах две потвърждения, но хотела нямаше моя резервация. Дано при вас да са наред нещата. Пиши ако искаш на имейла за резервации на хотелската група. 

Редактирано от charlotte
Връзка към коментар

Здравейте,

от известно време следя темата(изчел съм я цялата) и мисля че съм готов за "първи контакт".

Търся места за настаняване в Дубай и Абу Даби. Цени се намират общо взето, но "проблемът" е че сме нестандартна група - 3-ма. В Букинг, а и по повечето платформи директно ми предлагат апартаменти и т.н.

За хотел в Дубай(Donatello Hotel), за стаята която съм си харесал, цената в ММТ е 25000 рупии за 5 дни. В Букинг е 28000, като там не са вкл. 20% такси и цената е за двама, т.е. за 3-ти трябва да се доплаща. В ММТ освен това би трябвало да се свалят още 10-на % с плащане чрез ПейПал. Поста ми стана доста дълъг, но въпросът ми е това нали е крайна цена? В смисъл дали няма на място да ме карат да доплащам нещо.

Ето какво излиза:

Room Only (1 Room & 3 Guests)                        Rs  27,689

TWIN DELUXE

Price Breakup

Price 1 Rooms x 5 Nights                                      27,689 Rs  

Service Charge                                                        0 Rs  

CouponBESTTWO                                                 - 2,768 Rs 

Total 1 Rooms x 5 Nights                                 Rs 24,921

Fee, discounts and levies, if any, are included in price.

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 
 
Редактирано от The rider
Връзка към коментар
преди 6 минути , The rider каза:

В смисъл дали няма на място да ме карат да доплащам нещо.

Абсолютно крайна. Единственото, което може да се плаща допълнително на място в хотелите, са така наречените city tax, които се начисляват на място на ден на турист (в Италия ги има, а вероятно и в други държави), но като цяло става дума за 0.50 до 4-5€ на човек на ден - в зависимост от града и категорията на хотела. Те обаче са дължими винаги на място, т.е. и през Booking да резервираш, пак ще ги плащаш на място в хотела допълнително. Като цена за хотелско настаняване, това, което плащаш през ММТ, е окончателната цена за стаята.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , The rider каза:

Здравейте,

от известно време следя темата(изчел съм я цялата) и мисля че съм готов за "първи контакт".

Търся места за настаняване в Дубай и Абу Даби. Цени се намират общо взето, но "проблемът" е че сме нестандартна група - 3-ма. В Букинг, а и по повечето платформи директно ми предлагат апартаменти и т.н.

За хотел в Дубай(Donatello Hotel), за стаята която съм си харесал, цената в ММТ е 25000 рупии за 5 дни. В Букинг е 28000, като там не са вкл. 20% такси и цената е за двама, т.е. за 3-ти трябва да се доплаща. В ММТ освен това би трябвало да се свалят още 10-на % с плащане чрез ПейПал. Поста ми стана доста дълъг, но въпросът ми е това нали е крайна цена? В смисъл дали няма на място да ме карат да доплащам нещо.

Ето какво излиза:

Fee, discounts and levies, if any, are included in price.

Room Only (1 Room & 3 Guests)

TWIN DELUXE

Rs  27,689

Price Breakup

Price 1 Rooms x 5 Nights 27,689 Rs  

Service Charge 0 Rs  

CouponBESTTWO 2,768 Rs   -  

Total 1 Rooms x 5 Nights                                        

 
Rs 24,921
 

 

 
 
 
 

 

 

 

 
 

Смени кода BESTTWO  със IHSEARCH ще ти свали още около 3000 рупии от цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 2 минути , nino каза:

Смени кода BESTTWO  със IHSEARCH ще ти свали още около 3000 рупии от цената.

Не става пробвах го-

Coupon not found in database

преди 4 минути , chandni каза:

Абсолютно крайна. Единственото, което може да се плаща допълнително на място в хотелите, са така наречените city tax, които се начисляват на място на ден на турист (в Италия ги има, а вероятно и в други държави). Като цена за хотелско настаняване, това, което плащаш през ММТ, е окончателната цена за стаята.

Да таксата е 15 АЕД на нощувка, за нея е ясно. Не че Букинг е най-големия критерий за ниска цена, но и без кодове за по-голяма отстъпка в ММТ се получава голяма разлика. Най-вече заради 20-те% такси, които там на са вкл. в цената.

Връзка към коментар
преди 14 минути , The rider каза:

Поста ми стана доста дълъг, но въпросът ми е това нали е крайна цена? В смисъл дали няма на място да ме карат да доплащам нещо.

 

Специално за Дубай е много възможно да се наложи да плащаш допълнително:

AED 10 Tourism fee 

10 % Municipality fee 

10 % Property service charge 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@The rider, Странно. Не ти знам датите, сложих произволно 14-19 ноември и го прие, дори автоматично ми зарежда купен  HTL7000 , които сваля повече от BESTTWO. А  IHSEARCH сваля още.

Връзка към коментар

Да се включа и аз по темата за хотел California.

Преди няколко дни и аз получих имейл от кака Хиралба, с който ми предлага да ми отмени резервацията, тъй като не била потвърдена от хотела. Съответно реших да не свалям гарда веднага и й писах, че не разбирам какво точно има предвид, понеже вече са ми изпратили hotel confirmation number и би трябвало всичко да е ОК с резервацията. В резултат, преди малко получих следния имейл:

 

Dear Sir,

 

Greetings from MakeMyTrip!

 

We are sorry for inconvenience.

 

Your booking is on progress and will update you soon.

 

Thanks for your patience.

 

Regards,

Hiralba Dodiya

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фичо каза:

AED 10 Tourism fee 

10 % Municipality fee 

10 % Property service charge

Явно в Дубай просто се дължат разнообразни туристически такси, но това пак са допълнителни такси, които се дължат към местната хазна, а не към хотелското настаняване и биха били дължими без значение къде са настанени.

Връзка към коментар
преди 38 минути , The rider каза:

Здравейте,

от известно време следя темата(изчел съм я цялата) и мисля че съм готов за "първи контакт".

Търся места за настаняване в Дубай и Абу Даби. Цени се намират общо взето, но "проблемът" е че сме нестандартна група - 3-ма. В Букинг, а и по повечето платформи директно ми предлагат апартаменти и т.н.

За хотел в Дубай(Donatello Hotel), за стаята която съм си харесал, цената в ММТ е 25000 рупии за 5 дни. В Букинг е 28000, като там не са вкл. 20% такси и цената е за двама, т.е. за 3-ти трябва да се доплаща. В ММТ освен това би трябвало да се свалят още 10-на % с плащане чрез ПейПал. Поста ми стана доста дълъг, но въпросът ми е това нали е крайна цена? В смисъл дали няма на място да ме карат да доплащам нещо.

Ето какво излиза:

Room Only (1 Room & 3 Guests)                        Rs  27,689

TWIN DELUXE

Price Breakup

Price 1 Rooms x 5 Nights                                      27,689 Rs  

Service Charge                                                        0 Rs  

CouponBESTTWO                                                 - 2,768 Rs 

Total 1 Rooms x 5 Nights                                 Rs 24,921

Fee, discounts and levies, if any, are included in price.

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 
 

 И да си изчел темата, пак не си си научил урока :) . Задължително пробваш да разбиеш петте нощувки на 3+2 или 2+2+1 последователни такива и проверяваш дали няма да постигнеш по-добра обща цена. Успех.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Фичо каза:

Специално за Дубай е много възможно да се наложи да плащаш допълнително:

AED 10 Tourism fee 

10 % Municipality fee 

10 % Property service charge 

@The rider, резервирал съм няколко пъти хотели в ОАЕ конкретно от MakeMyTrip и мога да потвърдя, че Municipality fee + Property service charge винаги са включени в тяхната крайна цена. На място ще заплатиш допълнително само туристическата такса, която варира от 6 до 20 дирхама на стая на нощ, в зависимост от звездите на хотела.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги Матеев каза:

@The rider, резервирал съм няколко пъти хотели в ОАЕ конкретно от MakeMyTrip и мога да потвърдя, че Municipality fee + Property service charge винаги са включени в тяхната крайна цена. На място ще заплатиш допълнително само туристическата такса, която варира от 6 до 20 дирхама на стая на нощ, в зависимост от звездите на хотела.

И аз така го мислех, но чаках точно корифей в областта като теб да се изкаже.

Иначе ще проиграя вариантите на 2+3 дни и с други кодове.

Респект към всички за бързата реакция!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimov каза:

...

Дано при вас нещата да станат. Последното ми потвърждение беше няколко часа преди да тръгнем за Париж, а хотела категорично каза, че не знает нищо за тази резервация. Отказахме се и пробвах доста ностоятелно за по-голяма компенсация, но само 2К INR  успях да договоря. Просто имайте едно на ум. В този случай не бих  вярвал какво казва ММТ, а хотела. Все пак проблемът щеше да възникне на рецепцията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimov каза:

Да се включа и аз по темата за хотел California.

Преди няколко дни и аз получих имейл от кака Хиралба, с който ми предлага да ми отмени резервацията, тъй като не била потвърдена от хотела. Съответно реших да не свалям гарда веднага и й писах, че не разбирам какво точно има предвид, понеже вече са ми изпратили hotel confirmation number и би трябвало всичко да е ОК с резервацията. В резултат, преди малко получих следния имейл:

 

Dear Sir,

 

Greetings from MakeMyTrip!

 

We are sorry for inconvenience.

 

Your booking is on progress and will update you soon.

 

Thanks for your patience.

 

Regards,

Hiralba Dodiya

И аз получих това, но се чудя дали да не пиша и на хотела? Тая госпожа ще я изчакам до утре и пак ще я притесня. Но поне ако ще ми отказва, да ми отказва и да ми връща парите.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Mistela каза:

ако ще ми отказва, да ми отказва и да ми връща парите.

Напиши им, че си съгласна те да канселират резервацията и да ти дадат 2000 рупии ваучер, щото иначе е non-refundable и ако тръгнеш ти да канселираш гори всичко.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Mistela каза:

И аз получих това, но се чудя дали да не пиша и на хотела? Тая госпожа ще я изчакам до утре и пак ще я притесня. Но поне ако ще ми отказва, да ми отказва и да ми връща парите.

Аз писах на хотела, там не са чували нито за резервация на мое име, нито за резервация направена от RESTEL. Освен това ми казаха, че PNR и hotel confirmation номерата се използват между посредниците на травъл агенцията и не стигат до хотела.

Посъветваха ме да комуникирам с травел агенцията, през която съм направил резервацията.

Връзка към коментар
преди 48 минути , dimov каза:

нито за резервация направена от RESTEL.

А някой пробва ли контакт с RESTEL?

преди 2 часа, The rider каза:

И аз така го мислех...

Извинявай за неточното предположение от моя страна.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.