Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 15 минути , Фичо каза:

А някой пробва ли контакт с RESTEL?

Това е чудесно предложение.

 

Когато миналата година спах в 4-звезден хотел в Камбоджа за по $8 на вечер (очевидна грешка) мениджърът се опита да ми отмени резервацията 2 седмици преди датата на настаняване, като се свърза директно с мен по имейл. Обясни ми колко е сгрешена тарифата и как няма вариант да спя при тях на тази цена.

 

Хладнокръвно игнорирах всички уплашени индийски каки от съпорта на ММТ - независимо, че резервацията беше правена при тях - и се свързах директно с посредника (Hoteltravel). Препратих кореспонденцията, която водех с хотела, те поеха нещата в свои ръце, понатиснаха тук-там и в крайна сметка мениджъра клекна и не отмени нощувките ми.

 

Струва си да се опита и по тази линия. Посредникът със сигурност има повече авторитет отколкото единичен клиент.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нещо напоследък плащанията през Пейпал не са на курс 1GBP=100INR (както е написано)

Например днес платих за около 39000 INR - 417 GBP

Някой има ли такива наблюдения?

Връзка към коментар
преди 5 минути , cybersimo каза:

Нещо напоследък плащанията през Пейпал не са на курс 1GBP=100INR (както е написано)

Например днес платих за около 39000 INR - 417 GBP

Някой има ли такива наблюдения?

Това 1GBP=100INR никога не е било вярно, дори не знам за какво го пишат. Гледа се съвсем друго.

 

По днешен курс на Visa:

39000 Indian Rupee = 510.73 Euro
417 Pound Sterling = 450.94 Euro

 

Тоест, плащайки в паунди си спестил още 12% (€60) :) Съотношението в проценти не е мръднало.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

Това 1GBP=100INR никога не е било вярно, дори не знам за какво го пишат. Гледа се съвсем друго.

 

По днешен курс на Visa:

39000 Indian Rupee = 510.73 Euro
417 Pound Sterling = 450.94 Euro

 

Тоест, плащайки в паунди си спестил още 12% (€60) :) Съотношението в проценти не е мръднало.

Да, аз видях че пак съм спестил, просто забелязах, че вече не спазват показания курс

Връзка към коментар

Restel потвърдиха седмица преди чек-ин деня, че всичко е ок за тях. От комуникацията между хотела и хотелтравъл, която аз видях защото от хотела ми я препратиха става ясно, че имаме валидна резервация в Тайланд. Споменаваше се mapping problem. Половината от имейлите бяха с хотелтравъл офиса в Пукет и друг в Малайзия. Както и да е беше ясно, че докато се  разберат мина седмица  и остана опцията да ги пробвам за по-голяма компенсация. Отделно не ми пукаше много за Париж защото тръгвахме и на друга ваканция. Ако щях летя обаче, би било друго и щях да имам втора опция в резерв. Пробвайте и каквото Матеев съветва по-горе може да проработи и късмет.

Редактирано от charlotte
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , cybersimo каза:

Някой има ли такива наблюдения?

Да, аз вчера плащах -8400 рупии бяха  89.31 паунда. Чак сега се усетих, като ти прочетох поста. Въпреки това беше най -изгодния курс. Същата сума в евро ми даде 123 евро.

 

Връзка към коментар
На 29.08.2017 г. в 13:52, Георги Матеев каза:

След като не получих кешбек вече по няколко резервации се свързах със съпорта. Цитират ми условията на кодовете, в които пише в прав текст: при плащане чрез Paypal кешбек не се дава. Ние така и никога не видяхме точните условия на тези кодове и това нямаше как да се знае предварително.
:)

Мисля, че ясно си го пишеше в условията още докато работеха кодовете (те и без кешбека кодовете бяха достатъчно добри, особено BOOKTRIP и BOOKEXPLORE), но така или иначе до един момент зареждаха wallet-а с кешбека, без значение дали е платено с карта или през paypal. Просто напоследък постепенно запушват дупките, от които изтича печалбата им и този е сред най-безобидните примери. При тази суша да ви напомня, че може да ползвате кодовете от старите резервации за 15% отстъпка за бъдещи. Това е особено полезно за хотели, при които не работят другите кодове (има такива, при които само този начин дава отстъпка, макар и минимална).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , koliob каза:

може да ползвате кодовете от старите резервации за 15% отстъпка за бъдещи

Отдавна пишат следното:

 

DF-Eticket-08012015.jpg.078e7bd30840002d8cd3054f7aeb5130.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , macf1an каза:

Отдавна пишат следното:

 

DF-Eticket-08012015.jpg.078e7bd30840002d8cd3054f7aeb5130.jpg

Така е, но досега не му обръщах внимание, освен това наистина е 20%, a не 15% до INR 1000, но не е само за индийски, а и за всички хотели, които се плащат през ММТ и май няма ограничения за датите на резервацията.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пак ще досаждам с хотела за Дубай!

Total 1 Rooms x 5 Nights           Rs 23,654

Accommodation charges collected on behalf of hotel has been added with hotel taxes INR 4918.14

Това означава, че тази сума е включена в тотала, или ще се плаща допълнително?

 

Редактирано от The rider
Връзка към коментар
преди 3 часа, koliob каза:

Така е, но досега не му обръщах внимание, освен това наистина е 20%, a не 15% до INR 1000, но не е само за индийски, а и за всички хотели, които се плащат през ММТ и май няма ограничения за датите на резервацията.

сега пробвах с кода на предишна резервация за европейски хотели без автоматично приложени кодове и смъква 1000 рупии

 

първоначално виждах все цени с по 100 рупии по-високи, отколкото преди въвеждането на номера и реших, че първо вдигат цената със 1100, а после я намаляват с 1000, но се оказа, че съм имала в уолета 1100 /100 от ревю и още 1000 някакъв  подарък - явно тия дни се е появил без да разбера как и защо/, и цените без код са излизали с автоматично приспаднат уолет, но приложиш ли кода от стара резервация, натрупаното в уолета не се прилага

Редактирано от antea
Връзка към коментар
На 8/29/2017 в 20:37, Георги Матеев каза:

 

По тази схема хотел на Малдивите излезна 2 пъти по-евтино спрямо възможно най-добрата оферта от всички други сайтове. Класика...

Кой е хотела на Малдивите, ако не е тайна? Благодаря!

Връзка към коментар
преди 12 часа, The rider каза:

Аз пак ще досаждам с хотела за Дубай!

Total 1 Rooms x 5 Nights           Rs 23,654

Accommodation charges collected on behalf of hotel has been added with hotel taxes INR 4918.14

Това означава, че тази сума е включена в тотала, или ще се плаща допълнително?

 

Надписът просто те информира, че тази сума вече е включена в показания тотал (23654 рупии общо, от които таксите са 4918 рупии).

 

Допълнително на място ще плащаш само туристическата такса.

Връзка към коментар
На 29.08.2017 г. в 11:52, Георги Матеев каза:

Още един ъпдейт около ММТ. Всички, които са буквали с някой от готините кодове BOOKTRIP, BOOKSEARCH, BOOKTODAY, BOOKNEW и са плащали с Paypal, да очакват проблеми с получаването на кешбека.

 

След като не получих кешбек вече по няколко резервации се свързах със съпорта. Цитират ми условията на кодовете, в които пише в прав текст: при плащане чрез Paypal кешбек не се дава. Ние така и никога не видяхме точните условия на тези кодове и това нямаше как да се знае предварително. От друга страна обаче по някои минали резервации (пак платени чрез Paypal) си получих кешбека, та това ми намирисва на добавено в последствие условие за да си минимизират щетите от тея изтекли кодове.

 

Аз все пак нахално им размахвам техните собствени имейли с кешбек потвърждение и ги питам защо въобще са ги пращали, ако резервациите ми не са били валидни за кешбек. Да видим какво ще излезне накрая :)

След няколко писма до съпорта им и няколко техни мейла , че правят разследване , с 20 дни закъснение си получих кешбека. Голямо врънкане беше . Плащането по резервацията  го направих през PayPal  и кодът , който използвах беше booknew.  Моят кешбек беше преведен през PayPal , а не в портфейла в профила. Всички ли си получихте кешбека така?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, liliya каза:

След няколко писма до съпорта им и няколко техни мейла , че правят разследване , с 20 дни закъснение си получих кешбека. Голямо врънкане беше . Плащането по резервацията  го направих през PayPal  и кодът , който използвах беше booknew.  Моят кешбек беше преведен през PayPal , а не в портфейла в профила. Всички ли си получихте кешбека така?

Аз още се разправям на втора инстанция, все още не са ми върнали кешбека

Връзка към коментар

Здравейте,славих приложението, регистрирах се ,но иска да потвърдя телефонния номер/ като ми изпрати sms/ на номера който съм дала..бг номер не ми приема,следователно мога ли въобще да потвърдя акаунта си и да получа бонус.

Благодаря за разбирането ,ако е обсъждано вече 

Връзка към коментар

Натисни skip и продължи. Ще потвърдиш акаунта си, но няма да получиш посочения бонус точно защото ти трябва индийски номер.

Редактирано от Dreamm
Връзка към коментар

За пореден път мислих няма ли начин да се преодолее пречката с индийския номер и ми хрумна една идея, но не съм сигурна дали е добра. 

Има фрийленс сайтове като upwork, на които можеш да наемеш хора от всяка част на света за да ти свършат някоя работа. Сигурна съм че могат да бъдат намерени сума ти индийци, които биха помогнали с потвърждението на номера срещу няколко долара. Въпросът е това дали по някакъв начин няма да застраши сигурността на профила ти, имайки предвид че той може да е свързан с банкова карта например. С други думи, този човек в Индия би ли могъл да получи на номера си твоето потребителско име и парола например? И друг въпрос - след първоначалното потвърждение този номер дали ще ти потрябва отново някога? 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз хванах последните мигове днес.

Сега има оферта да си канселирате резервациите и ще получите 15 процента повече пари :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, koliob каза:

Само лоши новини напоследък - поправиха си грешката при плащане в Paypal с GBP. При настоящите условия почти не останаха възможности за изгодни цени.

Курса ли е променен?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.