Прескочи до съдържание

Тунис


Oshko

Препоръчани мнения

Предлагат се принципно 3 екскурзии:

- столицата, Картаген и Сиди бу Саид - това нещо заслужава ли си, непременно с организиран тур ли да се ходи и как стои въпроса, ако не, с обществения транспорт.

Предполагам цар е доларът и френският език.

 

Картаген си заслужавава, но най-вече музеят с мозайките. Сиди бу Саид не ми се стори нещо особено.

Всъшност ето пътеписът:

http://magelanci.com/patepisi/article/152-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D0%BD%D0%B8/

 

Долари и евро сменяхме в хотела. Обратната обмяна на динарите пък ни обясниха, че възможна само на летището и то с бележката за покупката им от хотела. Така или иначе, нямаше много за какво да си изхарчиш парите.

Освен френския - разбира се руски :). А понеже от цяла Европа има групи не бяха чужди и английски, италиански.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за споделената информация. Хотел Ле з"Оранже не се предлага в пакетните почивки, а сме се насочили към такава, по-евтина е цялата цена, а и се стига по-бързо с чартър.

Музеят Бардо задължително ще се посети.

С обществен транспорт, ако си в Ясмин, предполагам до Хамамет може да се отиде, че и дори пеша - на прав път ли съм?

Трипът "Керуан и Ел Джем" предлага ли се или е старо ипфо по сайтовете на туристическите агенции у нас.

Ше ми се повече от 2 дни да нямаме извън плаж. Искаме да се печем - нещо се изпоразболяхме и ни трябва слънце в повече. Но понеже и седенето само на плаж е тъпотия, затова разпитвам какво препоръчвате. В пустинята може да не отиден поради сериозно заболяване на единия човек....та каквото друго е наблизо и ви е харесало, моля да споделите:“

Редактирано от Balkanka
Връзка към коментар

Жалко за хотела .. аз на пакетна съм ходил там, но беше отдавна.

От Ясмин до Хамамет не можеш пеша, но такситата са евтини. Има и транспорт от хотелите.

Керуан и Ел Джем са интересни да им хвърлиш по едно око (не си купувай килим), стига да не е много топло, че са близо до пустинята.

Препоръчвам 1 ден за пълна програма във "Friguia". Животинките са страшни :) Само гледай да не ви забравят там през нощта... не е много гот :D

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Дойде време и за нашата почувка в Тунис........Чудя се дали някой от форума тази година вече е ходил, но явно аз като се върна ще споделя впечатления. Избрахме курорта Ясмин Хамамет и хотел Винчи Лела Байя. Най-вече се надявам на слънчево и горещо време за да стане хубав и зареждащ предзимен плаж. После и да се поокултурим с  основните забележителности. :)

Редактирано от Balkanka
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях през пролетта. По-горе има линк към пътеписа. Точно в Ясмин Хамамет, но в друг хотел от същата верига - Vinci Sultan. Leila Baia беше на близо, мисля няма съществена разлика. Кога заминаваш?

Връзка към коментар

Да, изчетох Вашия пътепис :) .

Чудех се дали да е Лела Байя или Таж Султан, но последният предлага само ол инклузив, а ние понеже ще ходим на няколко екскурзии, ще си загубим така или иначе обедите. Затова се насочихме към първия, защото там се предлага и полу-пансион.

Връзка към коментар

Ние бяхме преди време в тази зона, но в:

 

Sofitel Saphir Palace Yasmine Hammamet Hotel

 

Хотелът беше нов, с френски мениджмънт, без никакви забележки за нищо. Ама голи и боси в ресторантЯ не пускаха. Мъжете - само с дълги панталони и с ръкави :) Ама пък, най- редовно имаше pate  de foie gras :wacko: :wacko: :wacko: Основно франсета и италианци. Миналата година се бяхме присетили, че много ни хареса, ама никой не го предлагаше от нашите оператори.

Плажът е много хубав - ситен златен пясък, вечер има къде да се разхожда човек. Тази зона - Ясмин - Хамамет е много оживена, близо е Медината /Старият град/, на яхтеното пристанище има много хубави ресторанти.

Подозирам, че ще си изкарате чудесно, времето сега е нито много горещо, нито хладно. Тооочно за една хубава почивчица! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, изчетох Вашия пътепис :) .

Чудех се дали да е Лела Байя или Таж Султан, но последният предлага само ол инклузив, а ние понеже ще ходим на няколко екскурзии, ще си загубим така или иначе обедите. Затова се насочихме към първия, защото там се предлага и полу-пансион.

 

Чудесно решение. Пожелавам хубаво време и много приятни моменти. Ако посещавате градчето с декорите от Star Wars, мога ли да измоля за снимчица :)

Връзка към коментар

Аз в Тунис бях по работа, спах в Grand Hôtel Tunis, 5 звезди уж, по-скоро отговаря на 4. Басейнът е малък, стаята беше хубава и чиста, а кухнята - превъзходна, най-вкусната средиземноморска кухня, която съм ял до ден днешен. Картаген и Сиди бу Саид си струват за мен разходката, както и суковете на Тунис (внимавайте за джебчии), авеню Хабиб Бургиба.

Бях през април - май 2012 г. и точно бяха свалили Бен Али, ислямистите бяха забранили да се пие алкохол на открито навсякъде, дори и в 5 звездния хотел не сервираха бира на басейна или терасата, трябваше вътре. Сега не знам как е.  

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Върнах се, много съм доволна! Не е опасно, но все пак е нужно да се внимава. Необходим е френски, както и способности за справяне с нахални продавачи и свалячи:)))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В края на февруари става ли за море?

Според мен изобщо не става за море по това време на годината. Ние сме ходили втората половина на септември и бих казала, че не беше някаква канска жега - температури от порядъка на 28-30 градуса, така че февруари може и да стигне до едни 20 градуса, но не бих разчитала, че ще се къпя в морето... В Египет може би ще е по-топло, но и за там съм чувала, че морето по това време на годината е студено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже наскоро се върнах от Тунис, за всички, които по-нататък пътуват в тази посока и търсят прясно инфо:

- за хотелите задължително търсете повечко звездички. Тунис е бедна държава и 4* съответства на 3*.

- хигиената не е приоритет на местните. По уличите е пълно с боклуци. Бяхме подготвени преди да заминем, затова не ни направи голямо впечатление.

- Навръщане за България на летището в Тунис не позволяват да връщаш тяхна валута в твоята страна. Проверява се и аз попаднах на един заядливец. Така или иначе пак го излъгах и си върнах валутата тук, защото винаги си я обменям в едно change бюро на същия курс, на който съм я купила, но този ме поизпоти и поизнерви.

- В зависимост от това къде сте отседнали, препоръчвам:

         - Carthageland - http://www.thethemeparkguy.com/park/carthageland/ - приятен парк с различни атракции. Прекарахме няколко часа и се веселихме като малки деца.

         - плуване с делфини в Friguia park - изисква предварителна резервация и доколкото съм запозната, в Тунис това удоволствие е далеч по-евтино от други страни.

         - от пристанището всеки ден има разходки с т.нар. "пиратски кораби". На борда е много весело - танци, музика, шоу, храна, скачане от кораба и плуване

         - много ми хареса тамошния чай с кедрови ядки. Препоръчвам го с две ръце :)

        - някой по-горе беше споменал името на местния тур Хабиб. Останахме много доволни от него. Човекът е завършил висшето си образование в България и говори прекрасно български.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Много неприятна новина.

 

Най-малко осем туристи бяха убити при нападение срещу парламента в Тунис

 

http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/03/18/2494273_nai-malko_osem_turisti_biaha_ubiti_pri_napadenie/

Връзка към коментар

Наистина ужасно :( следя какво се случва, жалко защото там освен туризъм не знам от какво ще живеят. Горките жертви. Съболезнования на близките, това биха могли да са някои от нас! 

Но пък туристопотока ще се пренасочи наизток към Източна Европа, както през 2012 г. когато свалиха Бен Али. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

И според мен не става - ние бяхме първата седмица на октомври миналата година и 2 дни валя дъжд....единия ден дори цял ден. Два дни обаче бе над 30 градуса, близо 34. Така че по-това време на годината вече времето не е стабилно. Предполагам, че ранната пролет също не става.

Редактирано от Balkanka
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
Здравко Ангел

Да се включим набързо с едно уточнение за тунизийските динари, ако теглите пари от банкомат задължително си запазвайте бележката, защото иначе няма да ви ги обменят в change бюро в случай, че ви останат. На нас ни отказаха навсякъде на летището, но успяхме да ги сменим при доста дървен курс на Фиумичино. Днес минахме през две софийски обменни бюра, казаха ни, че нямат право да работят с тунизийски динари, защото е забранено да се изнасят от страната. Та взимайте си бележката от банкомата.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Аз лично не съм бил в столицата Тунис, но съм обиколил Ел Джем, Кайроуан, Сфакс, Доуз, Кебилли, пустинята .... откъдето са снимките малко по-горе (Междузвездни войни) и курорта Хамамет.

 

Сега с новата връзка на Раянеър с ЕърМалта има евтини полети до Тунис.  От порядъка на 100 евро двупосочен.

Опциите са за 24 лв София-Малта (W!Zz)

58 eвро Малта-Тунис (Ryan) 

28 евро за Тунис-Малта (Ryan) 

20 лв Малта-София (W!Zz) 

No automatic alt text available.

Цените Малта-Тунис-Малта са фиксирани за целия сезон, докато тези на Уизеър София-Малта-София са flexible, според датата

 

No automatic alt text available.

 

No automatic alt text available.

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой открива ли що годе евтини полети до остров Джерба? Преди имаше чартъри... особено около Нова година, сега няма интерес.

Има полети до Джерба от различни летища в Европа, но доста скъпи. Единствените евтини са на Transavia от  Paris Orly.  А дотам как?

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.