Прескочи до съдържание

Рио - Игуасу ?


Препоръчани мнения

Някой може ли да ми помогне да смъкна един полет РИО-Игуасу за 9.02 под 130 евро. Всъщност най-ниската цена намирам през jetcost.fr-lastminute 128e, но не мога да резервирам. Голямо дърво ми се получи с вътрешните в Бразилия, преди 2 седмици бяха с 30% и повече по-евтини.

Връзка към коментар

Ами 9.02 е баш края на карнавала. Явно движението е голямо. На 8.02 и на 11.02 са на половин цена.

Ако няма отстъпка от рода на поне 15-20 евро, няма много смисъл от тези сайтове за вътрешни полети в Бразилия. Слагат си надценка 40 реала като за агенция и после прилагат отстъпката.

Връзка към коментар

Благодаря neuromancer. Прочетох и при полезните съвети. Ще помисля дали дали да се лишим от един ден на водопадите или един ден в Рио с оглед по-ниската цена.

Връзка към коментар

Благодаря neuromancer. Прочетох и при полезните съвети. Ще помисля дали дали да се лишим от един ден на водопадите или един ден в Рио с оглед по-ниската цена.

По-добре в отделна тема.

Връзка към коментар

Мерси за темата, чудех се как да я формулирам. В крайна сметка колкото и да си играя с датите реших, че няма смисъл спестяването на 50 евро и да останат само 2 дни в Рио или само 2 дни водопади. В момента програмата е с по 3 пълни дни и 1 в Сао Паоло.

Бих искала да питам ходилите на карнавала в колко часа трябва да се заеме позиция. Гледам програмата, че реално представянето на школите започва в 21ч и продължава до към 3 през нощта. Това означава , че денят ще ни е свободен за забележителности, но толкова късно нощем как да се приберем до хотела? Сигурно с такси, но ще се намери ли лесно свободно?

Връзка към коментар

Аз лично бих махнал Сао Пауло и бих имал един ден гъвкавост да си играя с датите... По-скоро проверете хотелите, дали може да резервирате тези дни, които искате, защото по карнавала масово слагат 5 дена минимален престой и космически цени за пакета.

Намира се такси, пълно е. А там купона си тече почти денонощно така или иначе по карнавала.

Връзка към коментар

Кацаме в Сао Паоло и няма полет на същата вечер, така че оставаме за нощувка. На другия ден вместо да имаме няколко часа Сао П. и няколко Рио и то по тъмно вероятно, решихме поне на едното място да е пълен деня и съответно да разгледаме Сао Паоло. Ако трябва да хванем сутрешен СП-Рио , за да не губим деня в Рио цената е тройна 150евро, което е повече отколкото до водопадите.

 

PS При кацане на GRU, ношувка и щъкане из града , полета към Рио от градското летище ли е по-удачно или да вземем хотел в близост до GRU и после полета да е от там ?

Редактирано от silvia_b
Връзка към коментар

Градското летище е почти в центъра. Аз бих избрал него.  

GRU е на час и нещо от града.  


Вече не помня , но с такси ми отне около 30 мин. в задръстване и под десетина долара...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако наистина ще разглеждате Сао Пауло, по добре CGH отколкото GRU, то си е доста далече. Ако и кацате на SDU  в Рио, още по-добре.

2 пълни дни за Игуасу си е напълно ОК, освен ако времето е ужасно и ви се иска да отидете друг ден...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полетът, който съм харесала е с прекачване в Куритиба. Има с 2часа престой и с 5ч40м . Ако избера с по-дългия престой може ли да разгледаме града за 2-3 часа ? Натоварено ли е летището, дали ще успеем да се чекираме за следващия полет навреме?

Връзка към коментар

Аз не бих се тормозил да ходя до града (това без да съм ходил там). Твърди се, че е един от най-уредените бразилски градове и с добър транспорт (кмет немец). 

(Май има и малко по-евтини полети с Азул през Кампинас, зависи къде гледаш)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На сайта на Азул е по-скъпо , ако двата полета са с тях. Аз гледам rumbo, jetcost, kayak различните версии.

За Куритиба четох същото и че летището е на 17км , а в града обикаля някакъв вид хоп он хоп оф. Та това ми е идеята, да се качим , да се повъртим 2-3 часа и да се върнем на летището.

Връзка към коментар

Купих вече всички билети. Не съм доволна от сумата, но като гледам как започнаха да изчезват някои полети и как всеки път като реша да купувам и цената излиза неактуална и с 10-20 евро отгоре, та ми олека че въобще купих.

За отстъпката в Азул не знаех, но от тях ни е само Сао Паоло-Рио  най-евтиния, та нямаше да се усетят 5%.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не се получава. Desculpe, não encontramos o seu itinerário. Por favor, confira suas informações e tente novamente.

Някъде бъркам, защото имам PNR код, номер на електронен билет, но ги купих от друг сайт и реално не съм се регистрирала в Азулския.

 

ПС Искам просто да си избера места до прозореца! Иначе не се притеснявам, че не ми е наред резервацията, излиза в  checkmytrip.

Редактирано от silvia_b
Връзка към коментар

Ами дали е коректния код? През агенция понякога имат 2 PNR-a (на компанията и на агенцията)...

Аз съм купувал билети на Азул през Rumbo.es и имах 2 кода, единия букви, другия цифри. Гледам че съм се чекирал онлайн с буквения код и точки са ми дали...

Така идва от rumbo: Localizador (PNR) : N3MZWB - Utiliza este localizador para efectuar la facturación online

Връзка към коментар

Ами дали е коректния код? През агенция понякога имат 2 PNR-a (на компанията и на агенцията)...

Аз съм купувал билети на Азул през Rumbo.es и имах 2 кода, единия букви, другия цифри. Гледам че съм се чекирал онлайн с буквения код и точки са ми дали...

Така идва от rumbo: Localizador (PNR) : N3MZWB - Utiliza este localizador para efectuar la facturación online

 Да, действително са два кода, но не се получава отново. Ето как ми е в мейла, от фреснкия lastminute:

 

Pour l’enregistrement online, utilisez le code PNR : XXXXXX
ou bien le code PNR-CRS : YYYYYY
Numéro de billet électronique (e-ticket) : 1234567890000
 
Слагам ги на различни места в сайта. В полето Por codigo de reserva излиза съобщение To change or cancel your reservation please contact our call center. Locator: хххххх
 
Ще попитам на чата им първо. Какво означаваше CPF ?
Връзка към коментар

С нито един от двата ли не се получава? Там в Minhas reservas, иначе няма къде да го слагаш. Случвало ми се е да не работи кода при купуване от трети сайт, просто си изчаках чекина (онлайн чекин 72 часа преди полета май работеше, но не съм сигурен дали добре помня).

 

CPF е нещо като ЕГН, ти нямаш  :) Понякога го ползват като универсален цифров идентификатор за всичко (където трябва да се регистрираш за нещо).

Връзка към коментар

Възможност за избор ще има, но какви места ще са останали не знам... Те са 2+2, т.е. равен брой до прозореца и вътрешни, та предполагам ще има.

Пробвай ги по чата ако искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Опитах да взема билет Рио-Игуасу с прекачване в Куритиба и ми излезе следното:
"Unable to book flight for the segment.GIG-CWB, Flight No: 1442"

А през трип.бг ми даде:
"Извиняваме се за неудобството, но възникна проблем! Връзката с авиолинията за резервацията на вашите места е неуспешна. Моля изберете друг полет или опитайте отново със същия по-късно. Вашата кредитна карта не беше таксувана."

Някой с идеи как да се вземе все пак този полет?

П.П. Забравих да кажа, че полетите са с Гол и Азул.

Редактирано от ACM
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.