Прескочи до съдържание

Мавриций и Реюнион


Tedy

Препоръчани мнения

С удоволствие услугвам с любимата си палатка срещу нейна снимка на върха.

 

Не мога да намеря това, което ме беше вдъхновило тогава, но бях чела разни интересни разкази как хората са спали баш на върха (е, да кажем 10-20 метра по-надолу). Мястото, където си бяха разпънали палатките, беше оградено с камъни, които предполагам пазят завет. Пътем си събирали дръвца за огън. А, да, всички бяха с шапки и ръкавички. Аз освен тях и термобельо мъкнах, но... само го мъкнах. Вода другаде пътем няма, но ако си носите нужното само за този ден и като знаете историята за маркуча, предполагам няма да тръгнете с по литър :) И едно винце да сгрява горе.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хххахааха, името е нещо важно, така е. :)  Ние имаме палатка, но с нас има и трети магеланец, който няма, та сега ще го умуваме. Ако сме с палатка може да спим някъде по-нагоре край Питона, така ли?  Изгревът ще е точно в 5.38. А по пътя как е положението с водата, само в хижата ли може да се попълват запасите. Четох за вашето изпълнение край маркуча... :lol:

 

Ако третият магеланец иска и той палатка - а не се юркате имам предвид :), с най-голямо удоволствие ще му дам моята - изключително лека - за професионално планинско скитане, ако мога да се изразя, компактна е, но спокойно събира двама човека или един с целия му високопланински багаж, много надеждна - като се сетя за цената и ме вртиса, но качеството винаги си заслужава :) В София е, не е в Лондон :) 

 

Хората са казали не прави непоискано добро, ама аз само предлагам :)

Връзка към коментар

ЕЕЕЕее, супер ме кефите, ще му кажа и сега наистина може да го умуваме като вариант. :)

 

Теди, ако имате нужда, мога да ви предоставя и раница Дойтер - рядко качествена и удобна, мисля че може да се навре и в размерите на ръчен багаж, но не съм мерила (40+10 л) +и разни други джвъчки, които ще ви облекчат живота и ще ви възрадват. Сигурно не отивате на планинско скитане специално, но знам колко е важно оборудването, а моето е без компромиси. Пак само предлагам :) Мога да ви дам всичкото на 18 декември, вечерта.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Теди, ако имате нужда, мога да ви предоставя и раница Дойтер - рядко качествена и удобна, мисля че може да се навре и в размерите на ръчен багаж, но не съм мерила (40+10 л) +и разни други джвъчки, които ще ви облекчат живота и ще ви възрадват. Сигурно не отивате на планинско скитане специално, но знам колко е важно оборудването, а моето е без компромиси. Пак само предлагам :) Мога да ви дам всичкото на 18 декември, вечерта.

 

FB_IMG_1448551374812.jpg

 

:) В реални размери... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Не е нужно изобщо да преспивате, Силаос-Питона е 5-6 часа на посока. Но е убийствено стръмно. В хижата нощувката струва. 40€ на човек за легло в стая с 8, без чаршафи или калъфки (само с одеяло и възглавница, не знам дали ги мият), вечерята при нас беше 19€ много вкусен rougail saucisse но с наденица съответно. И нямаше избор, поне не си спомням. Закуската беше 5-6€, включваща кафе, хляб, конфитюр... Много скромно и прескъпо, но имайте предвид, че персонала идва на работа и остава цяла седмица, носят от долу провизии за храната и т.н.

 

Можете и да го пропуснете питона и да го замените н някой от другите походи, по-леки. Не знам какви са ви палатките, горе е много студено, с почти никаква растителност или завет, може би някоя скала само. Вие си решете дали да нощувате около хижата оли да тръгнете много рано от Силаос, примерно в 3 през нощта с лампи за планинари и да стигнете в 9, после да слезете, да закусите в хижата ако още сервират закуска и да сте долу около 15-16 часа. Преходът си е уморителен за наведнъж де. Аз ближех рани и страдах от мускулна треска 3-4 дена.

 

Не си спомням да има вода край пътя, освен в Силаос и в хижата. Носете си все пак, аз носих 1литър и половина бутилка и не ми е натежало чак толкова (но нямах почти никаква екипировка, тип палатка, спален чувал и т.н.)

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На върха не бих спала, защото и тримата нямаме опит с палаткуване, но на хижата ще е ок. За 1 ден не искам да го правим, ще е твърде изморително и няма да се накефим, а то това е идеята. А и ми се иска да се качим за изгрева, ако успеем.

 

Гале, освен палатката, спалния чувал и шалтето също ще свършат работа. Чувалът ти за какъв сезон е?

Значи да си носим нещо за хапване и вода.

Ех, че готино като има кой да помага с  инфо. :)

 

Калояне, на хижата може ли да се разпъне палатка?

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар

На върха не бих спала, защото и тримата нямаме опит с палаткуване, но на хижата ще е ок. За 1 ден не искам да го правим, ще е твърде изморително и няма да се накефим, а то това е идеята. А и ми се иска да се качим за изгрева, ако успеем.

 

Гале, освен палатката, спалния чувал и шалтето също ще свършат работа. Чувалът ти за какъв сезон е?

Значи да си носим нещо за хапване и вода.

Ех, че готино като има кой да помага с  инфо. :)

 

Хъх... боя се че спалният чувал няма да ви свърши работа - за 1.65 м. джобни гаджета като мен, затова не го предложих :) Иначе е много добър и мен ме е яд, ама... Шалтето е много обемно, намират се много по-компактни - с фолио, и добре изолиращи. 

 

Иначе за палаткуване не се иска Бог знае какво, освен дивотия в главата  B) и оборудване, но водещо е първото :) Знам колко е кът мястото при полети, както и едва ли сте го предвиждали, ама знае ли човек :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Имам ляв и десен чувал, могат да се закопчеят заедно и да се топлите по-добре, ако е по-студено.

Светлина също ще ви трябва, независимо дали ще спите на хижата или горе.

Все пак ако решите да къмпингувате, не отхвърляй изцяло варианта със спането на върха. На мен лично ми се вижда по-тежко ранното тръгване от хижата (вярно е обаче, че няма да си носите обурудването нагоре). Аз даже си мисля, че и там може да е пренаселено, като гледам как е пълна хижата по тия дати. Като се върна задължително ще изровя старите четива -вдъхновения за спането на върха, заради които тръгнах към този остров (и заради Piton de la Fournaise, с надеждата да изригне).

 

От друга страна, не ме слушай много какви ги говоря. Моите невероятни идеи за пътуване и реализацията им силно ограничиха желаещите да се присъединяват към мен - след Реюнион дори мъжът ми ми предложи да ходя сама към Френска Полинезия. И все пак ако сами го решите - мога да услужа с каквото имам, не мисля, че по това време на година ще разпъвам палатка някъде в снега :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не си струва да се спи горе. Толкова е студено... Едвам дочаках изгрева, останах 15 минути и тръгнах да слизам. Измръзнах. Термус кафе е достатъчен да се мотивирате и да тръгнете към 3 сутронта. Всички тръгват тогава, трябват лампи на челото.

 

Около хижата трябва да има къде да опънете палатка. Още съм в Рим, но като се прибера ще изровя снимки. Теди, виж във фейса албума Реюнион 2014. Там го има изкачването.

Носете си питателна храна и вода. Нещо за сгряване също (винце, твърдо), но да успеете да се събудите. В Реюнион целогодишно се свечерява в 19 ч, така че в 20 ч максимум ще сте по леглата или платките. Около хижата трябва да има къде да разпънете палатка, но не знам точно къде, понеже аз спах вътре. Беше стръмно и негладъко, но все някъде трябва да е подходящо.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние имаме палатка, но с нас има и трети магеланец, който няма, та сега ще го умуваме. 

 

Така, време е да извадя на светло тайнствената личност, обозначена като "трети магеланец"  :lol:

C'est moi  :thankyou:

 

С удоволствие услугвам с любимата си палатка срещу нейна снимка на върха.

 

 

Ако третият магеланец иска и той палатка - а не се юркате имам предвид :), с най-голямо удоволствие ще му дам моята - изключително лека - за професионално планинско скитане, ако мога да се изразя, компактна е

 

Тук е моментът да благодаря и на двете за готовността да помогнете и услужите с палатките си. Ако се спрем на варианта с нощуването, ще се възползвам от предложението. И понеже ще е нужна само за този единичен случай, ще взема тази, която е по-лека, и с по-малки размери. 

 

Шалтето е много обемно, намират се много по-компактни - с фолио, и добре изолиращи. 

 

Иначе за палаткуване не се иска Бог знае какво, освен дивотия в главата  B) и оборудване, но водещо е първото :) Знам колко е кът мястото при полети, както и едва ли сте го предвиждали, ама знае ли човек :)

 

Всички полети са с нормални авиокомпании, които включват в цената на билета ръчен + чекиран багаж, но практичната ми страна силно се противи ма перспективата 10 дена да нося нещо, което ще ми трябва само за една вечер. Затова ще гледам поне да е минимизирано и леко това, което ще понеса със себе си.

Да отбележа, че аз имам известен опит със спането в палатка. И палатка имам, но за фестивални и концертни цели. Които по своята същност се различават много от сериозно оборудване за планински условия.

Иначе аз имам такова шалте с изолиращо фолио от едната страна, което наистина е несравнимо по-компактно и леко от това на снимката ;)

 

И накрая, все пак да си кажа, че аз съм повече за трек на активния вулкан Piton de la Fournaise. А за него, доколкото разбрах, няма да е нужно преспиване, палатки, и всички съпътстващи с тях атрибути.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piton_de_la_Fournaise#Visit

В началото на трека има паркинг със снакбар, а до тях достъпен за автомобили път.

 

Тук пише, че до хижата има място за разпъване на палтки.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piton_des_Neiges#Tourism

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Най-якото нещо за спане в палатка и/или пребиваване за 7-8 часа на студено са уормърите. Гарантирам ефикасността им. Едно пакетче, независимо от кой вид, сложено в спалния чувал, осигурява комфорт за цялата нощ при температури около 0 градуса и летен чувал (тествано). Също тествано стелките. Държат около 5-6 часа. Тези за ръце(понеже са по-евтини и леки) могат да се използват и в обувки (сложени под свода и не пречат), както и двете заедно в спалния чувал. 

С уормърите проблем по летищата не съм имала. Не съм засичала дали се продават другаде, аз си ги купувам от Ташев.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

И накрая, все пак да си кажа, че аз съм повече за трек на активния вулкан Piton de la Fournaise. А за него, доколкото разбрах, няма да е нужно преспиване, палатки, и всички съпътстващи с тях атрибути.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piton_de_la_Fournaise#Visit

В началото на трека има паркинг със снакбар, а до тях достъпен за автомобили път.

 

Тук пише, че до хижата има място за разпъване на палтки.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piton_des_Neiges#Tourism

Ако вземе да изригне сме там, ако не - нищо ново няма да видя. На Питона поне ще напълня очи с гледки от високо.

Калояне, ако изригне вулкана имаш ли идея докъде пускат за наблюдение. Ще се вижда ли нещо или трябва да се организираме с тур и гид? За Исландия беше задължително да си с агенция и то на голямо разстояние, та не се виждаше кой знае какво.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Теди, ако изригне вулкана, гледайте да сте по-далече....

бих отишла докъдето пускат стига да се вижда нещо. ей такова нещо още не съм виждала. планирам в Етиопия евентуално да гледам врящ кратер.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вулканът изригна няколко пъти тази година. По принцип може да се стигне близо, така че да се види течащата лава, но не и кратера. Това е златното време да наемете хеликоптер и да прелетите над реките от лава. Не е опасно, но трябва да се имат предвид ограниченията и изискванията за сигурност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

бих отишла докъдето пускат стига да се вижда нещо. ей такова нещо още не съм виждала. планирам в Етиопия евентуално да гледам врящ кратер.

За Етиопия , свиркайте. Веднъж ми се размина, но  там е уникално.

Сериозно говоря, като решите с Влади , се обадете предварително...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Етиопия , свиркайте. Веднъж ми се размина, но  там е уникално.

Сериозно говоря, като решите с Влади , се обадете предварително...

ама какво да решаваме, летим на 13.02 - 06.03, имаше промоция. отдавна не сме се засичали да си говорим, затова не си чул.

Вулканът изригна няколко пъти тази година. По принцип може да се стигне близо, така че да се види течащата лава, но не и кратера. Това е златното време да наемете хеликоптер и да прелетите над реките от лава. Не е опасно, но трябва да се имат предвид ограниченията и изискванията за сигурност.

аз и лавата да видя бих се изкефила, гледах снимки и в нета.

Връзка към коментар

ама какво да решаваме, летим на 13.02 - 06.03, имаше промоция. отдавна не сме се засичали да си говорим, затова не си чул.

За Етиопия...... Промоция.... Вярно, че нищо не знам по случая. Знам за Мавриций и Реюниън.... Но май всичко е доста потайно и в този форум....

Връзка към коментар

За Етиопия...... Промоция.... Вярно, че нищо не знам по случая. Знам за Мавриций и Реюниън.... Но май всичко е доста потайно и в този форум....

Промоцията беше през септември, бях още в Китай, тогава купихме билетите. Към 400Е от Европа до Адис Абеба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Промоцията беше през септември, бях още в Китай, тогава купихме билетите. Към 400Е от Европа до Адис Абеба.

Е, за промоцията няма какво д съжалявам. То това не е никаква промоция. Съжалението остава само за компанията....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, за промоцията няма какво д съжалявам. То това не е никаква промоция. Съжалението остава само за компанията....

Твоите планове ги правиш много отрано и програмата ти с пътувания е натоварена. Аз организирам нещата доста по-различно, понякога в последния момент и за съжаление наистина би било трудно да се засечем заедно.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Точно на Коледа бях еййййй така - 30 С, готина компания, на плажа леко позагорях и зачервих нос, море топло като чай и плуване. Беше различно от досегашните ми празници и ми хареса, обичам нови емоции и преживявания.

И да, беше магеланско. :victory:

 

Мавриций,  Ile aux cerfs.

 

post-181-0-77994100-1451756530_thumb.jpg

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.