Прескочи до съдържание

Мавриций и Реюнион


Tedy

Препоръчани мнения

С голямо съжаление ще призная, че не качихме Льо Питон, както го кръстихме. :)  Стигнахме хижата на 2500 мнв при прекрасно време и имахме големи надежди за ранно посрещане на изгрева на най-високия връх на Реюнион, но не било писано. Легнахме си и малко след това като започна дъжда... та не спря цяло денонощие. Така и не заспах дълбоко от шума, но в 2 през нощта се ококорих окончателно, когато усетих, че лежа в локва. Шалтето ми беше просмукано с вода, обувките мокри, дрехите ми също. Грабнах чувала, техниката и по чорапогащник, наметната с дъждобрана, преджапах през рекичките образували се от потопа и нахлух в трапезарията на хижата. Съдейки по стреснатите погледи срещу мен явно съм изглеждала забележително. :lol: Беше студено и нямах особен избор, облякох полумокрите дрехи и се завих с чувала сгъната на 5 върху дървена пейка широка не повече от педя.  Така завърших нощта и дори спах до идването на Влади. Палатката ни се оказала на пътя на стичащата се вода и в моята половина пропусна. Влади ми разказа какъв кеф било докато спи да слуша ромоленето на поточето точно под ухото си. :)  Какво да ви кажа, истинско незабравимо преживяване. Времето беше кофти, нямаше видимост и се отказахме от качването на върха, просто се спуснахме по водата  :)  и в колата най-после се подсушихме.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Реюнион много ми хареса - зелен, с красиви панорамни гледки. Има много варианти за трекове, китни креолски селца, а в дъжд и мъгла планината е магична. На съседния Мавриций има плажове, тръстика и ром. На мен плажовете с палми ми изглеждат почти еднакви навсякъде, та не бях особено впечатлена, но това беше лежерната част от пътуването по желание на Влади. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Наистина при никаква видимост по-добре, че сте си спестили зора! Представям си слизането по тия хлъзгави пътеки! А в крайна сметка Хел Бур ли избрахте или Майдо? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ходихме и на двете места. Първият ден след кацането го прекарахме в Хел Бург, а в следващите дни се качихме и до площадката на Майдо срещу върха. Гледката е изумителна и си струва. Изобщо на много места се изкачвахме по завойчетата до високи позиции за панорами. Хел Бург е много интересен, харесаха ми къщичките, а и по пътя валеше и имаше доста водопади по хълмовете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Залез над Мавриций от място, което си харесахме ей така в движение, заради големия отлив. Едно от предимствата на колата под наем, спираш там, където е красиво. За съжаление, докато преджапам калта и стигна водата успях само да прасна един тестов кадър от ръка и после светлината в предния план умря скоропостижно. Но пак е по-добър от всичко останало. :)  Както писах по-горе, на Мавриций има основно плажове, някои доста красиви. До брега стигнахме с любезното съдействие на местно семейство, което ни пусна през двора си, иначе ме чакаше хързулване по тръни и боклуци с метален произход, което криеше реална опасност за живота. :) Мъжката част от групата остана на сухо, но поради неблагоразумната близост с мангрови дървета беше изядена от тълпи хищни комари.  :lol:  :lol:  В колата влязохме кой с почесване, кой с изтръскване на горния слой кал, но това беше без значение, защото сърцата ни преливаха от видяната красота. :lol: :lol: :lol:

 

post-181-0-15578900-1452069106_thumb.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
  • 5 години по-късно ...


Здравейте на всички. Насочихме се към Мавриций, защото няма много отворени дестинации в момента, били сме на Малдиви, Сейшелите не ни привличат много, а Тайланд имат много изисквания за престой там. Ние сме две двойки и основното, което ни харесва са красиви плажове с палми и зеленина, чисто море без вълни и вятър и подходящи за шнорхелинг с по възможност коралов риф с рибки и костенурки. Предвид описаното от мен имам няколко въпроса за Мавриций:
- в началото на януари има ли много валежи
- в коя част на острова да си търсим хотел за да няма много валежи и вятър в началото на януари
- в коя част на острова има хубави плажове с коралов риф
Благодаря предварително.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.10.2021 г. в 13:03, borislavpetkov84 каза:


Здравейте на всички. Насочихме се към Мавриций, защото няма много отворени дестинации в момента, били сме на Малдиви, Сейшелите не ни привличат много, а Тайланд имат много изисквания за престой там. Ние сме две двойки и основното, което ни харесва са красиви плажове с палми и зеленина, чисто море без вълни и вятър и подходящи за шнорхелинг с по възможност коралов риф с рибки и костенурки. Предвид описаното от мен имам няколко въпроса за Мавриций:
- в началото на януари има ли много валежи
- в коя част на острова да си търсим хотел за да няма много валежи и вятър в началото на януари
- в коя част на острова има хубави плажове с коралов риф
Благодаря предварително.

Здравейте, не съм сигурна, че Мавриций е подходяща за шнорхелинг дестинация. Рифът е унищожен предимно. Трябва да избирате бряг/район/хотел като четете за локалното състояние на рифа. Мавриций е за плаж, релакс, океански риболов, разходки, екскурзии. Островът е голям и осигурява разнообразие от лежането на плажа. Красиво е, също така е сериозна голф дестинация. 

За времето, Мавриций е целогодишна дестинация. Висок сезон е януари-април, нисък - юни-септември. Била съм ноември-декември, имам познати ходили за Нова година, през януари, през март. Никой не е попадал на дъждовен период. Спомням си едно интензивно преваляне, примерно 1 час, после изсъхна за 15 минути, слънцето е много силно. За ниския сезон трябва да се съобрази по-малко ветрената страна на острова. Източният бряг е по-ветровит вкл. подходящ за сърф. Но Belle Mare на източния бряг е един от най-хубавите плажове със ситен бял пясък. Аз съм била на западния бряг, Flick-and-Flack, красиво е, но плажът не е нещо особено, пясъкът е по-едър и груб и жълт, а морското дъно е покрито с мъртви изпочупени корали и трябват аква обувки.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, аз съм била първата седмица на февруари на Мавриций. Относно валежите, за седмица престой ни валя два пъти,но там дъжда е топъл и всъщност е много приятно. Когато си в басейна водата става още по топла🙂За шнорхелинг не мога да препоръчам нищо понеже не мога да плувам, но с две ръце препоръчвам хотелите в който бях.Dinarobin Beachcomber, намира се Le  Morne има фин бял пясък,но водата в океана беше не особено топла.Другият хотел в който бях е Constance prince Maurice, Flic en Flack,нямам думи да опиша този резорт. Разкошен е!Мавриций е прекрасен остров и има много какво да се прави и види!И да добавя, че влагата беше убийствена, излизаш от стаята и за секунда всичко полепва по теб.Весело изкарване на Мавриций 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, моля за съвети, защото леко се стреснах! 😄 Запазихме хотел в Мавриций много бързо, притиснати от времето, че нямаше нищо свободно, а търсехме за след 3 седмици хотел с хубав рейтинг за престой и храна. Та, запазихме за началото на март 2023 хотел SALT by Palmar, който е на източното крайбрежие и впоследствие като се зачетох, се оказва, че не е много препоръчвана тази част на острова и много се притесних. Всички хубави плажове според интернет са на запад. Моля, препоръчайте как да действаме- някои дни да пътуваме до западното крайбрежие, за да видим по-хубавите плажове- но как? с кола под наем, да наемем шофьор или да ползваме агенция? Тотално се обърках. Целта на цялото пътуване до Мавриций е хубав резорт с хубав плаж, шнорхелинг и пак плажове. Ще се радвам, ако можете да дадете насоки и да се успокоя 😄 Благодаря! 

Връзка към коментар

Резортите са от западната страна, а хубави плажове има и от източната. За шнорхелинг трябва тур до рифа, защото той не е близо до брега. Не отсядам в резорти и не бих могла да дам съвет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.