Прескочи до съдържание

Paris, je suis avec toi!


Roje

Препоръчани мнения

Ох, от снощи съм се залепила на компютъра, The Guardian и още няколко актуализира на няколко минути информацията. :(

 

Поклон!

 

Белгия обяви, че въвежда засилен контрол по границите си с Франция.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Влизаме в геополитическата сфера и ще затворят темата. 

 

Съпричастен съм с жертвите на всички подобни атентати по света.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Каквото и да кажа ще е малко! Чувствам се така, сякаш тези изверги са влезли в дома ми! Дано да не се случват повече такива неща, но честно казано не съм оптимист!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен също ми подейства тази новина като шок, какъвто до сега не ми се е случвало, 11.09 не успя да ме разтърси чак толкова дълбоко,като че ли. Сякаш е смачкани и убито всичко Добро в света.

Не виждам нищо лошо в утопичните, демократични, свободни и хуманни ценности на Стария свят. Лошото е,че не знаем или още по-лошо, не искаме да се борим с варварството по неговия начин. А друг няма.

Мир на праха на жертвите и дано никога не се повтарят тези безумия.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Покой за невинните жертви и презрение към големите виновници от двете страни на океана.

Режисиранат пролет премина в неконтролируема есен.

Плачът им е лицемерен !

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Поклон пред светлата памет на жертвите, но не си пожелавайте по “силна“ Европа, защото с тази “силна“ Европа ще ви отнемат всичките свободи и ценности за които са се борили европейците и терористите ще постигнат целта си!

Примерът на Израел, Русия или САЩ показва, че никакви мерки за сигурности не могат да предотвратят терористичните атаки, но могат да отнемат значителни свободи на гражданите си.

 

Толкова от мен и сори ако за малко излезох от профила на форума!

 

Що се отнася до пътуването излезе информация в пресата, че представители на Ислямска Държава са посочили Рим като следваща цел на терористични атаки :( Пазете се, но не се оставяте страхът и параноята да ви превземе, защото това ще означава, че терористите са ни победили! Аз лично няма да си променя никакви планове за пътуване!

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Заминавам за Рим след 9 дни. Ще прекарам Коледа в Париж. Не ме е страх. Не трябва да ни е страх, трябва да покажем, че сме по-силни от терора. Поклон над паметта на жертвите и дано по-рядко се случва. Въпреки че се случва същото всеки ден на много места по света и за това никой не говори. Кръвта няма цвят и вяра. Жертвите са жертви, независимо дали са в Ню Йорк, в Париж, в Дамаск, в Найроби или в Мумбай. Ужасът от невинната преждевременна смърт, от отнетия живот, от потъпканите ценности е еднакъв.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 29
Връзка към коментар

Аз лично няма да си променя никакви планове за пътуване!

 

Гледам ти аз списъка с посетените държави, и се чудя има ли още накъде да се пътува?

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато в голямата политика няма истинско желание за борба с терористичните организации, а само интереси, страдат невинните. Жалко за жертвите.

От март следя ситуацията в Сана. Загиналите са стотици, включително в няколко жестоки атентати на Ислямска държава.

Да не забравяме и 147-те жертви, всички млади хора, студенти в Кения от атентата тази година.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

И аз нямам намерение да си променям плановете. В Рим съм след 3 седмици. Планирам Париж през януари, но може и да не се случи по други причини.

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Гледам ти аз списъка с посетените държави, и се чудя има ли още накъде да се пътува?

 

“Само“ около 80 държави са по магеланския списък  ;)  Има още доста признати и непризнати държави от ООН, а да не говорим, за големи държави като САЩ, Канада или Бразилия в които има доста да наваксам за да кажа, че ги познавам, а не само просто, че съм ги посетил. Светът е толкова голям, че трудно стига един живот за да го опознаеш, но като магеланец поне трябва да се стремиш към това ;)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.