Прескочи до съдържание

Банско - кръчма с музика и хора


Oshko

Препоръчани мнения

Препоръчайте някоя кръчма с оркестър и хора́. Преди години на Банско в много кръчми ставаше купон, сега напоследък, като ходим все не улучваме. Цената не е толкова важна, все пак сме само за една вечер.

По принцип си харесваме Баряковата къща, има оркестър, но хора не стават. Молерите също, но там оркестъра премина от македонски песни на стари градски и някакви international,  зада се харесват на чужденците явно...В Зехтинджиевата май има, но не сме ходили от години. Обецановата в центъра не ми е любима, все пак минава някаква граница на приличие с цените, а и не знам има ли музика. Ходили сме и в още десетина, но не са запомнящи се, пък и с годините се променят нещата, сменят се собственици, готвачи, менюта...

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

А бе мота ми се, че имаше една такава кръчма, когато се тръгне нагоре по шосето за хижа Вихрен, почти до последните хотели, но там си е за ходене с кола. Не съм бил, само съм минавал отвън. Шосето минава два пъти под лифта, май беше между първото и второто, отляво, когато се кара нагоре.

 

Иначе цяло Банско и Добринище страдат от числофрения в ценообразуването. В центъра съм бил в една друга читава кръчма (към онази дата), точно срещу общината, имаше и някакво шадраванче отпред, но не си спомням името.

Връзка към коментар

Заро ми се струва, че говори за "Мотиката", която се намира в ляво по посока х. Вихрен. Хубава кръчмичка е, но там аз жива музика не съм засичала / вярно, че последно я посещавах през лятото/. Инак и аз се сещам за Молерите, но щом не е по-вкуса, отпада. 

Дедо Пене как се развива напоследък? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Публична тайна е, че най-добрата кръчма в Банско е "Македонска къща" в Добринище :)

Мина ми и на мен през главата  :)

А бе мота ми се, че имаше една такава кръчма, когато се тръгне нагоре по шосето за хижа Вихрен, почти до последните хотели, но там си е за ходене с кола. Не съм бил, само съм минавал отвън. Шосето минава два пъти под лифта, май беше между първото и второто, отляво, когато се кара нагоре.

 

Иначе цяло Банско и Добринище страдат от числофрения в ценообразуването. В центъра съм бил в една друга читава кръчма (към онази дата), точно срещу общината, имаше и някакво шадраванче отпред, но не си спомням името.

Да, за Мотиката най-вероятно говориш, но както казва Поли - там май няма музика на живо.

Тази срещу шадраванчето, мисля че е Момини двори, не знам как е там, били сме преди повече от 10г, смътно си спомням.

Връзка към коментар

Дедо Пене как се развива напоследък? 

 

Когато ние ходихме миналата година, цялото беше налепено със стикери фейсбук, трипадвайзър и въобще ориентирано към чужденците. И така бяха доста от кръчмите там, притеснявам се, че в радиус няколко километра от Банско може и да няма такова място, което търси Oshko...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дедо Пене как се развива напоследък? 

 

Аз откакто гледах в едно кулинарно предаване как въпросния дядо Пене "плювваше" в олиото да провери загряло ли е, не бих стъпала там. ;)

Връзка към коментар

Аз откакто гледах в едно кулинарно предаване как въпросния дядо Пене "плювваше" в олиото да провери загряло ли е, не бих стъпала там. ;)

Така е и аз гледах. Но като пия ракия, ям салата и пея и рядко стигам до основното.

Освен ако неосъмвам на мястото...:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.