Прескочи до съдържание

Двупосочни билети до Намибия, по възможност open jaw


Препоръчани мнения

Така, чакам потвърждение за едни резервации за преспиване и за гид за Намибия и РЮА, но искам да съм готов да реагирам бързо с билетите ако нещата се получат.

Билети за един възрастен и едно дете на 7 години.

Идеалния вариант ми е open jaw:

 

Май 08: SOF - WVB (Walvis Bay)

Май 25: WDH (Windhoek) - SOF

 

Google flights ми дава такава възможност през CheapOair за 1548 долара за двамата, което е в момента грубо 1446 евро. Това са Катарците през Доха и Йоханесбург плюс САА и в двете посоки. Не съм продължавал с резервацията да видя дали има още такси.

Google flights дават ужким същата цена и през Orbitz.

Цялата галимация за onen jaw е за да видим на връщане и столицата на Намибия Виндхук, въпреки, че едва ли има нещо много за гледане.

 

Някой от спецовете може ли да помогне с по-добра цена за този маршрут?
 

**********************************************************************************************************************

 

Другата опция е обикновени билети отиване и връщане от същото летище (без да видим Виндхук):

Пак същите дати

 

08. Май: SOF - WVB (Walvis Bay)

25. Май: WVB - SOF

Jetcost.fr ==> Go to Gate го дава за 1,322 евро за двамата, не съм продължавал още за да видя с каква карта. Тази цена едва ли може да се бие, но дали пък не може да се измисли open jaw с някой от сайтовете, които подстригват цени.

Датите са фиксирани, ако има осезаема разлика в цената можем да отидем примерно до един ден по-рано и да се върнем един по-късно.

Благодаря предварително за помощта!



 

 

Връзка към коментар

А какви карти имаш?

 

Ако датите са ти фиксирани и непоклатими едва ли има особен луфт във възможните полети, така че остава само играта с картите да се свали цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А какви карти имаш?

 

Ако датите са ти фиксирани и непоклатими едва ли има особен луфт във възможните полети, така че остава само играта с картите да се свали цената.

 

Благодаря Георги.

 

От дебитните имам Маестро, Виза Електрон, МастърКард и Виза Дебит; От кредитните Виза, МастърКард, Дайнърс.

 

Идеята ми беше точно ако може да се смъкне малко още през някой сайт с промоция на карта и евентуално ако може да се намери mutli-city, за да пробвам open jaw. На поста на Костов гледам, че е свалил с около 50 евро с неговия линк, което си е намаление, ако се откажа от open jaw.

За двупосочния 1255€ през liligo.fr - gotogate плащане с maestro. За OJ всичко което намирам е около цената която ти си видял.

 

Благодаря много, ще пробвам и тази твойта схема ако се откажа от open jaw, само да ми потвърдят първо нощувките, че те са много кът...

Връзка към коментар

Още един, може би малко глупва въпрос, но не съм купувал до момента билети от този тип сайтове в случаи когато полетите се изпълняват от повече от една авиокомпании.

Примерно SOF-DOH-JNB се изпълнява от Qatar Airways, а последната отсечка JNB-WVB (Walvis Bay, Namibia) се изпълнява от SAA. На връщане обратното.

Зададен е като return flight и се продава като един билет от Gotogate или някой от другите подобни сайтове. Това означава ли, че ако примерно при връщането първия полет на SAA закъснее и изтърва следващите полети на катарците, ще ме качат на следващ полет, все едно всички полети са с една авиокомпания? Предполагам, че и багажа се чекира до последната дестинация?

Интересно ми стана, че на сайта на катарците не може да се избере летището на Walvis Bay, за Намибия е заложено само това на Виндхук (WDH), обаче тези сайтове, които свалят по 40-50 евро на билет, си дават и Walvis Bay (WVB) в падащото меню, като комбинацията от авиолинии е същата като сайта на катарците (два полета с тях и после последна отсечка със SAA).

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Щом са на един билет - да, ще те качат на друг полет, в случай на закъснение.

Който закъснее - той носи отговорността за това.

Багажът по-вероятно да не го чекират до крайната дестинация, освен ако катарците и южноафриканците нямат споразумение за това. Най-добре с питане в офиса им, но пак няма 100% гаранция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е моя работа,но повече опции човек би имал ако пътува до Уиндхук със самолет и от там или с кола или с бусче до Сваkopмунд или Уолвиш бей.Разстоянито м/у последните се взимало за около 45 минути с кола.

Според редовно пътуващи пътя е сигурен и си взима за 4 часа с кола.Имало пък 2 пъти на ден бусчета от Уиндхук до Уолфиш бей и обратно за около 5часа и половина ,като цената в едната посока била около 270-300 намибийски долара.

http://www.namibiashuttle.com/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е моя работа,но повече опции човек би имал ако пътува до Уиндхук със самолет и от там или с кола или с бусче до Сваkopмунд или Уолвиш бей.Разстоянито м/у последните се взимало за около 45 минути с кола.

Според редовно пътуващи пътя е сигурен и си взима за 4 часа с кола.Имало пък 2 пъти на ден бусчета от Уиндхук до Уолфиш бей и обратно за около 5часа и половина ,като цената в едната посока била около 270-300 намибийски долара.

http://www.namibiashuttle.com/

 

Не е проблем, защо да не е твоя работа при условие, че искаш да помогнеш.

 

Всичко това съм го проучвал доста през последните години, но полетите до Walvis Bay си вършат чудесна работа, а във Виндхук просто нямаме какво да правим. От какъв зор да се занимаваме с предвижване и то в двете посоки. Имах известни колебания дали на връщане само да не летим от Виндхук за да разгледаме все пак столицата на Намибия, но мнението на Домосед потвърди това, което си мислех - че не съм заинтересован от града.

 

Зора ми беше да съм сигурен, че ако се купят отсечките на един билет, при закъснение ще ме качат на друг полет (в Уолфис Бей имало доста често мъгли, защото е на крайбрежието), но на връщане това не би ме интересувало особено, даже и да ни оставят за следващия ден, а на отиване планът е да пристигнем два или три дни преди програмата, та най-много да загубим един ден в Свакоп ако нещо се обърка с полетите. Още го мисля де...

 

Всъщност темата с дискусиите по пътуването е тук и като цяло съм отворен за идеи, стига да е нещо, за което не съм се сетил до момента... :)

 

П. П. Даже повече се изкушавам да взема билети до Кейп Таун и да останем там 2-3 вечери (въпреки, че съм ходил и, че сезона не е от най-добрите) и от там отделни билети до Уолфис Бей, но може би ще стане много като време, а и ще вдигне цената... Кейп Таун е един от градовете, над който ме е яд, че не съм летял с хеликоптер... :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех:-)))....като писа за хеликопетер:-))Само какво желяние имах(и най-важното имах и парите:-)))) да летя!!Почти се бяхме качили ,но жена ми е хвана шубето ,та се повозихме в океана с една средноголяма платноходка:-)),гаче това е много сигурно:-))

Що се отнася до билетите от КТ до Уолфис бей -тогава бяха скъпи ,сега са още по скъпи:-)).Няма логика,но е така.!!

Гледал съм всякакви варианти и както и да го въртя и суча най-изгодно си беше да се лети през Йоханесбург.

Даже сега гледах билети Йоханесбург-Мапуту..(размечтах се за Африка)..ми то ненормална работа.Много по-изгодно излиза да се лети директно за Мапуту през Истанбул:-))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех:-)))....като писа за хеликопетер:-))Само какво желяние имах(и най-важното имах и парите:-)))) да летя!!Почти се бяхме качили ,но жена ми е хвана шубето ,та се повозихме в океана с една средноголяма платноходка:-)),гаче това е много сигурно:-))

Що се отнася до билетите от КТ до Уолфис бей -тогава бяха скъпи ,сега са още по скъпи:-)).Няма логика,но е така.!!

Гледал съм всякакви варианти и както и да го въртя и суча най-изгодно си беше да се лети през Йоханесбург.

Даже сега гледах билети Йоханесбург-Мапуту..(размечтах се за Африка)..ми то ненормална работа.Много по-изгодно излиза да се лети директно за Мапуту през Истанбул:-))

 

В интерес на истината не съм ги гледал Кейп Таун до Уолфис Бей билетите и щом казваш, че са скъпи, значи е така... Попадаха ми варианти на един билет от София през Доха и Кейп Таун до  Уолфис Бей и бяха съвсем малко по-скъпи, отколкото през Джобърг, проблема беше, че имаше само един час между полетите, което особено ако трябва да се взема багаж си е изтърван полет. Ако не се взема багаж е почти сигурно закъснял багаж... Иначе само заради кацането и излитането от Кейп Таун бих дал малко повече пари и без преспиване.

 

За Мапуту ще питаш Домоседа, предполагам, че по суша е много по-евтино, примерно с кола. Ако ли не, си мисля, че автобус също е вариант - виж автобусите на Intercape, те май пътуваха до Мапуту - цените са добри, имат и луксозни sleepliner-и. Иначе и на мен много ми се ходи до крайбрежието на Мозамбик... Сега като им гледах карата с маршрутите на тези автобуси - може да летите до Нелспрeйт (до там полетите не са скъпи, както до Худспрейт), от там да ходите до парка Крюгер и после от Нелспрейт (Nelspruit) до Мапуту е много близо. Сетих се, че един приятел навремето точно така направи - с автобус от Джобърг до Nelspruit, от там си уреди нещо много евтино за Крюгер и после от Нелспрейт взе някакъв местен автобус до Мапуто. Варианти има... :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Купих ги ужким билетите от GotoGate (през liligo.fr) днес към 15:30 ч. българско време, получих веднага потвърждение по мейл с референционен код на резервацията (шестте букви), но до този момент не са ми взели парите от картата и нямам PNR и издадени билети.

Това нормално ли е? След колко време обикнвовено вземат парите и издават билетите?

 

Благодаря предварително за отговорите.

Връзка към коментар

Шестте букви са ПНР, освен ако не ползват вътрешна система.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Шестте букви са ПНР, освен ако не ползват вътрешна система.

 

Аха, ама пак не ми излиза резервацията на сайта на катарците, нито на CheckMyTrip, а и GoToGate не са си изтеглили парите (не виждам транскация на онлайн банкирането). Та въпроса ми беше такова закъснение нормално ли е?

Връзка към коментар

До 24 часа е допустимо да се забави издаването на билета. ПНР-ът може да е в някоя от другите системи:

http://magelanci.com/topic/2334-редакция-не-резервирайте-там-wwwairfastticketsde-евтино-та-дръ/?p=45423

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До 24 часа е допустимо да се забави издаването на билета. ПНР-ът може да е в някоя от другите системи:

http://magelanci.com/topic/2334-редакция-не-резервирайте-там-wwwairfastticketsde-евтино-та-дръ/?p=45423

 

Благодаря, всъщност ми излезе резервацията на tripcase.com, сега ще ги проверя и другите нататък...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.