Прескочи до съдържание

Съвет за маршрут- Тайланд и Камбоджа


Dessie

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

 

Много се надявам да имате време и да помогнете с дооформането на маршрут за 1 месец в Тайланд и Камбоджа. Времето доста напредна. Пътуваме на 14ти Декември до 13ти януари. Компания от 6ма души.

 

https://docs.google.com/document/d/1aMuQjjNYCJZN7WCASGuAS7v63Gz_y2ziKauSAAR4jbY/edit?usp=sharing

 

Ето до къде го докарахме

 

Dec. 14 Depart from Budapest

Dec. 15 arrival 18:00 BKK

Night out in the town

Khao San Road

Pattaya (party place with a lot of dancing)

Dec. 16 Stay in BKK

The Grand Palace and Wat Prakeaw

½ day in Chatuchak market- the biggest market in the World /битак/

To stay in Vista Residence Bangkok - тук много го похвалихте

Dec. 17 (Stay in BKK)

One day trip to Erawan and Damnoen Saduak Tiger Zoo

Dec. 18 – other option going to Autthaya

Mоже би една допълнителна нощ в БКК

Khao Chamao-Khao Wong National Park trekking guides

Early morning departure

Dec. 19

Khao Chamao-Khao Wong National Park trekking guides

http://www.bobbysjungletourkhaoyai.com/Tours-Options-&-Costs.html

Dec. 20

Khao Chamao-Khao Wong National Park trekking guides

Dec. 21

Khao Chamao-Khao Wong National Park trekking guides

Dec. 22 (BKK)

Ayutthaya

Dec. 23

Fly to Krabi

Dec. 24 Christmas Eve

Krabi (to be decided where exactly)- предложения?

Dec. 25 Christmas

Krabi (to be decided where)- предложения?

http://www.phanganresorts.com/full_moon_party

Dec. 26

Krabi  (to be decided where)

Dec. 27

Krabi (to be decided where)

Dec. 28

Travel to Mo Ko Chang national park

Dec. 29

Sleep in bungalow there

Dec. 30 New Year’s Eve

Sleep in bungalow

Jan. 1 New Year’s Day

Depart for Cambodia

Trat to Hat Lek from Hat Lek to Koh Kong

Koh Kong is linked to Phnom Penh and Sihanoukville

the Cardamom - Afternoon departures

Arrive in Sihanouk sleep there and there are plenty of islands to go to from there.

Sleep in Sihanoukville

Jan. 2

We should pick one of the following two islands.

Koh Rong island

Koh Thmei

Jan. 3

We should pick one of the following two islands.

Koh Rong island

Koh Thmei

Jan. 4

Depart for the lake Phom Penh sleep there…

Jan. 5

6 hours by ferry to siem reap from Tonle Sap

Tonle Sap Lake: Kompong Phluk is a good village which is on the lake. The three noteworthy

villages are Chong Khneas, Kampong Phluk and Kampong Khleang

Jan. 6

Siem Reap Cambodia city tour

Jan. 7

Ankor watt

Jan. 8

Ankor Watt

Jan. 9

Travel back to BKK

Jan. 10

BKK

Jan. 11

BKK

Jan. 12

BKK

Jan. 13 departure from BKK at 2:15 am!

 

Много ще се радвам на съвети и на дискусия.

Благодаря предварително!

Редактирано от Георги
оправяне на форматирането
Връзка към коментар

Патая според мен е излишно, а и малко претрупано ми изглежда още от началото да препускате натам. 

 

С оглед на дължината на престоя, поне още ден около храмовете в Ангкор. Дали ще го отрежеш от плажа в Камбоджа или последните дни в Банкок, не съм сигурен. 

Връзка към коментар

Автентичните long neck са далече, ще ти трябват още два дни или екстремни полети. Другите са туристическа машина за пари и не ти ги препоръчвам (като тези до Чанг Май). 

 

Този 6ти януари Siem Reap Cambodia city tour ми вижда излишен, интересните неща са извън града. :)

Връзка към коментар

Автентичните long neck са далече, ще ти трябват още два дни или екстремни полети. Другите са туристическа машина за пари и не ти ги препоръчвам (като тези до Чанг Май).

 

Абсолютно автентични са и по произход и като начин обличане и не мисля, че трябва да ги избягваш само защото живеят от туристи. По същия начин би трябвало и в България да избягваш всякакво организирано фолклорно събитие, а да търсиш само някакви баби по селата които все още се обличат в носии и за собствено удоволствие пеят и танцуват ;)

 

2 или 3 дни в Чианг май мисля че добре ще си прекарате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сравнението ти е абсолютно неуместно. Селата около Чанг Май са с тайландски баби, сложили (лесно свалящи се) пръстени по врата да изкарат някой бат, тъй като автентичните племена и бежанци са далече, а лапнишарани туристи, искащи да видят пет държави за седмица и готови да плащат бол. На снимка, разбира се е едно и също, ако целта е да показваш снимки, тогава и до Тайланд може да не ходиш, взимаш една баба и с фотошоп ѝ добавяш издължен врат.  :lol:  Ако искаш да видиш наистина неподправената култура на малцинствата от Мианмар, си оставяш повече време и отиваш до пограничните райони, където са истинските хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сравнението ти е абсолютно неуместно. Селата около Чанг Май са с тайландски баби, сложили (лесно свалящи се) пръстени по врата да изкарат някой бат, тъй като автентичните племена и бежанци са далече, а лапнишарани туристи, искащи да видят пет държави за седмица и готови да плащат бол. На снимка, разбира се е едно и също, ако целта е да показваш снимки, тогава и до Тайланд може да не ходиш, взимаш една баба и с фотошоп ѝ добавяш издължен врат.  :lol:  Ако искаш да видиш наистина неподправената култура на малцинствата от Мианмар, си оставяш повече време и отиваш до пограничните райони, където са истинските хора.

 

Не съм се задълбавал много в проучването на този въпрос, но по спомени от Лонли планет, там пишеше, че и жителите в това село са бежанци от Мианма. Не вярвам да са тайландки, особено тези с издължения врат, защото това упражнение изисква десетилетия. Сваляеми обръчи за туристи има, но те са много по къси от истинските. В Мианма около езерото Инле също имаше такива дългошиести като атракция и аз не видях голяма разлика, но ще взема да ги сравня по снимки :)

Връзка към коментар

Ето до къде го докарахме

...

 

Много ще се радвам на съвети и на дискусия.

Благодаря предварително!

 

Ако все пак решите Патая (аз бих избягвал), то повече си заслужават кралските градини Нонг Ноч. Също така има и селище с Карен (въпросните жени с дълги вратове и крака с обръчи), което не зная дали е отворено, но поне през 2014 беше.

"Party place with a lot of dancing" бих оставил за Краби, района има какво да предложи, а на Коледа със сигурност ще е пригодено за туристи от Европа.

Тонле сап е наистина интересно (въпреки, че 6 часа с фери не съм правил) с неговите плаващи къщи. Мисля че дневна обиколка е достатъчно.

Сием Рип бих посъветвал и за нощна обиколка с пазарите.

А програмата ви е хубава. Наслаждавайте се :)

Връзка към коментар
Здравей,

 

Дано не съм закъснял. Точно преди 2 дни се върнахме от югоизточна Азия и имам пресни впечаления. Разбира се вкусовете ни може да се различават. Ние не сме ходили до Патая, но ако ще ходите по-добре го оставате за втория престои в Банкок. На мен лично пазара Чатучак не ми хареса особено. Наистина е огромен, но наподобява останалите пазари и в Тайланд и в Камбоджа. От нашия опит най-добре е да се пазари от нощния пазар в Сием Рип, най-евтино е и са доста склонни да се пазарят и да правят намаления.

 

Ние също бяхме отседнали във Виста Резидънс. Като местоположение е супер, близо до БТС. Не поискаха да ни настанят преди 14, а като пристигнахме в 14:30 ни казаха, че ще трябва да чакаме още 30 минути. Все пак мениджърката беше доста учтива и говореше доста добър английски(което поне нас ни впечатли). Закуската не е богата, но е добра. Стаите са просторни и  добре направени, но поне нашата не беше добре поддържана. Интернета е ОК и имаше и в нашата стая на последния етаж. Последния ден се съгласиха да си оставим багажа до 22:00.

 

За зоологическата градина с тигрите съм малко раздвоен. Определено ни хареса, че тигрите не са вързани с вериги и не изглеждаха като да са бити или изтормозени, заради което и избрахме това място. Но самото място е нищо повече от 7-8 квадратни клетки с теракот + 1 голяма с трева където стават снимките с голям тигър. Останалото пространство е в строеж на нови клетки. Изненадоха ни доста с цените: 800 бата за 1 мин хранене на 100 кг тигър, 1200 за 10 мин хранене на 30 кг бебе и 800 за снимка с голям тигър. Цените са на човек, може да се направи комбинация от 2 неща и да ти излезе по-евтина общата цена. Не могат двама човека да влязат за 10 мин с бебе ако си платят само 1200 бата. Ние си взехме по 10 мин с бебе и ги изкарахме заедно (общо 20 минути), не беше особено бебе както казах и почти през цялото време искаше да си играе със служителя. Не сме видели Tiger temple, но не съжаляваме за избора си. Мястото го комбинирахме с един много малък пазар Tha Kha, който е "уж" за местни. Доста е малък, няма много лодки, но нас много ни хареса, защото дава представа за плаващите пазари. Цената на 45 минути обиколка из каналите включваща посещение на супер автентична семейна захарна фабрика беше 200 бата, за същото на Дамноен пазара ни искаха 2000, а и той е супер туристически направен. Бъдете подготвени, че тур агенциите не познават мястото. Минахме поне през 10-15 места и само на едно го знаеха и само на едно друго погледнаха в интернет и ни предложиха да ни закарат до там. Останалите дори не си правеха труда да ни предложат нещо различно от стандартната оферта. Естествено се опитват да ти продадат Дамноен пазара, за да вземат процент от парите които ще дадеш за разходка с лодка.

 

Сием рип е малко градче и аз също не мисля, че има нужда да се прави тур на града. Все пак на нас много ни хареса и си заслужава да се посети нощния пазар и pub street. Аз също бих посъветвал за още един ден на храмовете, макар и в самия край вече да изглеждат доста подобни са си адкси впечатляващи. Ресторанта Genevieve's беше мястото с най-вкусната храна която ядохме през цялото пътуване.

 

На нас Банкок не ни хареса толкова много (в сравнение със Сингапур, Пукет, Чианг Мей и Сием Рип) и в този ред на мисли ми се струва, че ще прекарате доста време там.

 

Ако те интересува нещо друго или по-конкретно от дестинациите които сме посетили, питай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

ЕХаааа, 

Много подробно. Значи чудесно сте си изкарали... 

Аз продължавам да планувам и сега съм на запазване на места за спане. 
Можете ли да препоръчате някое приятно и централно местенце в Сием Рип и Анкор ват за по 2 нощувки? 

Много много благодаря

Връзка към коментар

ЕХаааа, 

 

Много подробно. Значи чудесно сте си изкарали... 

 

Аз продължавам да планувам и сега съм на запазване на места за спане. 

Можете ли да препоръчате някое приятно и централно местенце в Сием Рип и Анкор ват за по 2 нощувки? 

 

Много много благодаря

Според мен където и да резервирате спане в Сием Рип няма да е проблем - всичко в градчето е на пешеходно разстояние. Иначе до Анкор Ват така или иначе или ще сте с тук-тук, или с колело :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.