Прескочи до съдържание

Трансфер между CDG и Orly в Париж на един билет от Air France


Препоръчани мнения

Гледам едни билети на Air France със смяна на летищата в Париж на еднин билет. Интересно ми е някой правил ли го е?

В зависимост от дестинацията понякога Air France поемат и трансфера, поне така четох.

Доколкото разбирам трансфера на багажа си го прави всеки сам? Или можеш да се чекираш до крайната точка.

И най-важното, след като е на един билет, Air France ли отговарят ако от задръствания си изпусна вторият полет?

Човърка ме, защото има само 3:05 между полетите.

Връзка към коментар

 

След доста здрав сън, пристигнахме на Орли живи и здрави, и капитанът намаза бурен аплауз от сънародниците си за (според мен нормално) мекото кацане. Трансферното гише, от което се взима безплатния билет за автобусите на Еър Франс, които те карат на Шарл Де Гол, е точно до лентите с багаж. Получих си го безпроблемно и се наредих да чакам на спирката, предусещайки финалното попълване на един отколешен свой пропуск .. Представете си колко се учудих, когато автобусът дойде, и зад волана видях най-красивото, фино, миловидно и усмихнато момиче, откакто бях напуснал пределите на Европа. Кара автобус. Между летищата в Париж. :blink:

 

http://magelanci.com/topic/3698-майско-из-ваниловите-острови-мавриций-и-реюнио/?p=73415

 

Никъде не се споменава думата отговорност, но трансферът става за около час, и то със задръстване.

 


Едит: Багажът стига само до Орли.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Да допълня темата, че ще е полезно за следващите.

Минималното време за трансфер, при което се продава билет е 3ч., което по мое скромно мнение е почти невъзможно.

И двата пъти чистото време на изчакване на багаж, автобус и т.н. беше около 2ч и 20мин, което значи, че се явявате на второто летище точно 40мин. преди полета, което няма как да се получи да го хванете, може би само без багаж и с минаване пред опашката на секюрити чека. Препоръчвам под 3:30 да не купувате билет.

 

Второто и по-интересно:

Слизаме на CDG и както пише на сайта на air france отиваме на гише да си вземем безплатните билети за автобуса- да, ама не.

Първо, търсенето на гише отне 30мин, след това ме посрещат -

Не можем да ви дадем билети, не ви се полагат!

Е, викам как така, аз четох на сайта, дрън-дрън.

Не сте чели внимателно, вие сте със самолет на България Еър и няма билет.

Викам, самолета може, но съм с код AFxxxx и какъв е самолета си е работа на авиокомпаниите.

Взеха да ми рисуват едни самолетчета и да ми обясняват какво било това code share и няма пробив.

Викам, искам да говоря с шефа! 

Ами и той това ще ви каже и не искат да викнат никой.

Жената вика, давай да плащаме и да не се занимаваме.

Как ще им плащам, тука нещата стават вече принципни и така ....телефонче до кол центъра на Air France в Париж, щото на българския офис не ми се разчиташе. 32 мин. в роуминг, добре, че е ЕС, изчакване, супревайзори и така- Имам право на билети!

Имам, ама как да ги взема, като ония на гишето не дават, та тръгнаха да се свързват с тях служебно, улучиха друго гише, но както и да е, предпочетох да намеря другото гише на 5мин. пеша и си взехме билетите оттам!

Остана лекото разочарование, че не успях да натрия муцуните на двете кокошки от първото гише.

Още съжалявам, че не се върнах с билетите да им кажа, че са некомпетентни!

 

В обратната посока нямаше никаква драма, получихме си билетите още с бордните карти от първото летище- PTP.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Напиши им гневен мейл, мога да помогна с превод на френски. Току виж някой дискаунт изскочил :) 

Аз съм я правил тая врътка, но на 2 различни билета (RUN-ORY, CDG-SOF) и си платих за шатъла като пич. CDG впрочем е най-ужасното летище на което съм бил, отвратително е. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Напиши им гневен мейл, мога да помогна с превод на френски. Току виж някой дискаунт изскочил :) 

 

Аз съм я правил тая врътка, но на 2 различни билета (RUN-ORY, CDG-SOF) и си платих за шатъла като пич. CDG впрочем е най-ужасното летище на което съм бил, отвратително е. 

Аз им написах вече на английски, но не очаквам нещо да излезне, просто на мен да ми олекне :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.