Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

Въпросът е как стоят нещата в Европа с тези кучета. Знам, че за САЩ можеш с едно пълномощно и няма проблем, качваш кучето при теб в кабината, ако ще да имаш дого аржентино. Обаче тукашните играчи нещо не намирам информация. Ясно, че ако кучето ми е над 8 килограма трябва да го сложа в клетка в багажното отделение, но какво се прави с кучета водачи и т.н. кучета за емоционална подкрепа? Дали някой който е пътувал по този начин или някои/някоя стюард/стюардеса могат да дадат информация. Това което искам е кучето ми да е с мен в кабината, имам си причини за това.

 

Предварително благодаря

Връзка към коментар

Провери с сайта на самата авиокомпания, която те интересува. BA например не позволява emotional support dogs (кучета-водачи са разрешени) в кабината. 

 

Please note: dogs (and any other animals) that provide any other service such as emotional support, are not recognised as assistance animals by the Department for Environment, Food and Rural Affairs as they will not have been trained to meet the criteria set by ADI. Emotional Support Animals are not allowed to travel in the cabin on British Airways flights

 

Изключение има само за полетите Париж - Ню Йорк, и то ако кучето е под 6 кг.

 

Някои авиокомпании позволяват кучето да е при теб в кабината, ако е под определени килограми, независимо от това дали е просто домашен любимец или emotional support dog. 

Редактирано от Мрън
Връзка към коментар

Дам... за това питам за Европа... не мога да повярвам ако така мога да си взема кучето за 15 часов презокеански полет, но за едночасов не може... това е, меко казано, глупаво.

 

Edit: For Lufthansa operated connecting flights outside the United States the Emotional Support and Psychiatric Service dogs will be transported in the cabin in a container (pet in cabin) or in the cargo compartment of the plane depending on the size/weight of the dog – additional charges apply. Passengers may have to clear customs and immigration in Germany to obtain or check-in container or dog.

 

Пише обаче in the cabin in a container (pet in cabin)... обаче не са дадени ясни size/weight.

Редактирано от MARTiNSHO
Връзка към коментар

Дам... за това питам за Европа... не мога да повярвам ако така мога да си взема кучето за 15 часов презокеански полет, но за едночасов не може... това е, меко казано, глупаво.

 

Edit: For Lufthansa operated connecting flights outside the United States the Emotional Support and Psychiatric Service dogs will be transported in the cabin in a container (pet in cabin) or in the cargo compartment of the plane depending on the size/weight of the dog – additional charges apply. Passengers may have to clear customs and immigration in Germany to obtain or check-in container or dog.

 

Пише обаче in the cabin in a container (pet in cabin)... обаче не са дадени ясни size/weight.

На страницата дадена по-горе има линк към политиката им за пътуване с домашни любимци. Извън полетите от/до САЩ emotional assistance dogs попадат в същата категория. 

Връзка към коментар

^ На линка в горното мнение не виждам нищо за Emotional Support Dogs...

 

Както обясних, emotional support dogs извън полетите от/до САЩ се третират като всеки друг домашен любимец. Така че за тях важат общите правила за превоз на такива. 

Връзка към коментар

Добре де, а този, който пътува с кучето си, купува ли му и на него билет и място? И къде седи животното по време на полета?

Щото, аз, извинете, колкото и да обичам животните няма да седна по пътник с куче. :blush:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Зависи за какво куче става въпрос. Ако е водач седи до пътника (пред него). За останалите си има изискване да са в нещо като кутия. Виж линковете по-горе, ако те интересуват подробности. 

Редактирано от Мрън
Връзка към коментар

Добре, луфти са мръсници, както и бритиш, какво става с останалите, имаме ли информация относно този тип кучета. Всмисъл тва не е нормалното куче, което леля Цецка си е взела за да й пази двора, не случайно се нарича Emotional support. Наистина ще остана крайно разочарован ако мога да го взема с мен на 15 часов полет до САЩ (по-вероятно и повече), но не мога да го взема с мен до другия край на Европа.

 

И още едно питане... добре, те искат за полети дето се извършват към/от САЩ, ако си взема билет София - САЩ с прекачване някъде в Европа, за вътрешния полет за Европа ще мога ли да си го взема (аз си купувам билет София - САЩ, не ме брига, че има прекачване, тва е техен проблем).

Връзка към коментар

За Луфтханза си го пише, ти даже си цитирал: за свързващи полети си важат обикновените правила. 

 

Няма как тук да ти дадем информация за всяка авиокомпания. Просто трябва да провериш в страницата на тези, които те интересуват. 

Връзка към коментар

Аз пътувам почти навсякъде с моето куче. Летял съм с него до Рим и до Берлин без никакъв проблем. Винаги е било с България Еър. Билетът за кучето без право на място е 50 евро в посока. Нося го в специална чанта, която на практика не използвам след като седнем. Все пак моето куче е 6 кг. Изискването на компанията е да има само едно куче в самолета. Купувам си билетите от офис на България Еър. В сайта им няма начин да резервирам билет за домашен любимец.

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, Магеланци! Малко да попритопля темата.. Предстои ми полет/ вътрешноевропейски/ с кучето ми, което ще пътува в каргото. Та понеже ни е за пръв път да пътуваме заедно със самолет, ми е малко притеснено... Някой превозвал домашния си любимец така би ли разяснил как точно се случват нещата? Т.е. отиваме на летището и го оставям на чек-ин гишето? А после къде го получавам? На лентата с багажи?? Много ми е мътна цялата история и не ми дава мира. Ще се радвам, ако някой сподели опит. 

П.С. Полетът е с БГ Еър от София

Връзка към коментар
преди 20 часа, Storm каза:

Здравейте, Магеланци! Малко да попритопля темата.. Предстои ми полет/ вътрешноевропейски/ с кучето ми, което ще пътува в каргото. Та понеже ни е за пръв път да пътуваме заедно със самолет, ми е малко притеснено... Някой превозвал домашния си любимец така би ли разяснил как точно се случват нещата? Т.е. отиваме на летището и го оставям на чек-ин гишето? А после къде го получавам? На лентата с багажи?? Много ми е мътна цялата история и не ми дава мира. Ще се радвам, ако някой сподели опит. 

П.С. Полетът е с БГ Еър от София

Погледни тези теми, може да са от полза:

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Вече и 3-те големи а/к в САЩ са минали към единни стандарти за emotional support animals - животните трябва да са тренирани да изпълняват ролята на emotional support dogs и да има документи, които да удостоверяват това.

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Виждам че темата е доста стара, но можете ли да ми кажете в България как се изкарва документ за Emotional support dog? Консултирах се с ветеринарната служба но нямат отговор. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zheni Georgieva каза:

Здравейте,

 

Виждам че темата е доста стара, но можете ли да ми кажете в България как се изкарва документ за Emotional support dog? Консултирах се с ветеринарната служба но нямат отговор. 

Разгледай тази статия https://bg.lovely-dogs.com/17993-registering-cat-emotional-support-animal

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.