Прескочи до съдържание

Копенхаген за два дни


Гост

Препоръчани мнения

И аз чух тази информация, че са въвели проверки между Дания и Швеция, но не мисля, че това значи непременно загуба на твърде много време. Все ми се струва, че служителите в северните страни не са като българските митничари на Калотина (или унгарските на Сегед) и ще да е създадена някаква прилична организация. ;)

 

Само? :rolleyes:

Кхмм ... :biggrin:

 

В началото неминуемо ще има леки дертове - докато свикнат. После както ти казваш. Много са дисциплинирани хората, знаеш...

Само за цени няма говориш, че още ме втриса като се присетя за Норвегия и невинността ми тогава  :biggrin: хахаха... 

Връзка към коментар

Още едно въпросче - колко пари ми препоръчвате да си обменя? Нямам предвид колко ще похарча, разбира се :), а на кои места не може да се плаща с банкови карти директно? Благодаря!

Връзка към коментар

Още едно въпросче - колко пари ми препоръчвате да си обменя? Нямам предвид колко ще похарча, разбира се :), а на кои места не може да се плаща с банкови карти директно? Благодаря!

 

Място на което не вървят банковите карти не намерих.Единствено ако има някой уличен базар може да ти се наложи да плащаш в кеш.Аз плащах навсякъде и всичко с карта.Пари си обмени много малко,нещо от рода на 200 крони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз нямам спомен някъде да не са приемали карти.

Обаче ние имахме големи проблеми при купуване на билетите за влака с каквито и да било карти - дебитни или кредитни. Не ги приемаше и не ги разпознаваше. Единственият начин беше да плащаме с монети.

 

И нещо, което ни казаха хората при, които бяхме отседнали. Може да ползваш супермаркетите, за да "изтеглиш" пари от карта. Купуваш си нещо дребно и питаш дали, като платиш с карта по-голяма сума могат да ти дадат пари в кеш. Не сме го ползвали, но познатите ни казаха, че правят тази услуга. 

 

Иначе обмяната на пари на място е по-много дървен курс, но пък в чейндж бюрата сменят левове за датски крони. Поне в тези на гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз чух тази информация, че са въвели проверки между Дания и Швеция, но не мисля, че това значи непременно загуба на твърде много време. Все ми се струва, че служителите в северните страни не са като българските митничари на Калотина (или унгарските на Сегед) и ще да е създадена някаква прилична организация. ;)

 

Само? :rolleyes:

Кхмм ... :biggrin:

Преживяхме въпросната проверка още на 14-ти декември,пътувайки с Нептунбус от Копенхаген към Малмьо.Просто 4-5 униформени спряха автобуса по моста,учтиво помолиха за паспорти и лични карти и погледнаха документите на всеки един.Бързо и безпроблемно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обаче ние имахме големи проблеми при купуване на билетите за влака с каквито и да било карти - дебитни или кредитни. Не ги приемаше и не ги разпознаваше. Единственият начин беше да плащаме с монети.

 

Това на машинките за билети ли се случва?  На гише няма никакви проблеми.Плащах с три различни карти и всичко бе о.к.

Връзка към коментар

Това на машинките за билети ли се случва?  На гише няма никакви проблеми.Плащах с три различни карти и всичко бе о.к.

Да, на машините. Ние взимахме влакчето от някаква гара, на която нямаше гишета и единствения начин беше да закупиш билет от машина.  Първият ден сигурно купувахме билетите повече от час, докато успяхме. За другите дни просто бяхме заредени с монети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет-мривет :) Най-после сколасах да спретна наистина скромната си – ама кой ти я дава! – програмка за Копенхаген. Позволявам си да я пусна за коментар, както и магеланец Фичо да види къде ще му е на сърце да се вмъкне :lol:  Има забележителности, които не мога да хвана по обективни причини, но тъкмо чудесен повод да посетя един ден и Малмьо :)

 

С оглед ограниченото време, зимния ден и работното време на определени забележителности съм прецизирала часове – иначе не съм чак толкова прецизна... грррр... Приемам коментари всякакви, защото на теория е едно, на практика...

 

И благодаря за съветите! 

 

London – Copenhagen

16 Jan – 17 Jan

 

16 January

 

4.30 am – 6.00 am Walton on Thames – Luton (Parking booked)

 

08:30 am – Flight London - Copenhagen

 

11.20 am – Arrival Copenhagen T2 (CPH),

 

12.00 am – 12.30 pm Airport – Copenhagen central station – Train runs every 10 minutes and is a 15 minute journey. The train station is located by terminal 3. You can take a free shuttle bus from terminal 1 to terminal 3, which will take 5 minutes.

 

12.30 pm – 1.00 pm Copenhagen central station – The City Hall - Generator Hostel: via Banegårdspladsen, Vesterbrogade, Strøget - 25 min

 

1.00 pm – 1.30 pm Accommodation

 

1.30 pm – 1.45 pm Generator Hostel – Marble Church via Dronningens Tværgade – 10 min (800 m)

(opening times Saturday 10-17.

 

1.45 pm – 2.45 pm Around and inside Marble Church and outside Amalienborg

 

2.45 pm – 3.00 pm Marble Church – Nyhavn (10 min (800 m) via Bredgade/O2 and Nyhavn)

 

3.20 pm – 4.20 pm Last possible timeslot for the Grand Canal Tour from Nyhavn (80 DKK) – including The Little Mermaid

 

http://www.stromma.dk/en/copenhagen/sightseeing/sightseeing-by-boat/canal-tour-harbour-trip-copenhagen-sightseeing/

 

4.30 pm – 5.00 pm Nyhavn - Torvehallerne (Saturday 10-18) 19 min (1.5 km) via Gothersgade; and Dutch baked pate!  :)

 

5.00 pm – 6.00 pm Around Torvehallerne

 

6.00 pm – 8.00 pm Evening around Strøget, City Hall, Latin Quarter, others

 

8.00 pm – 9.00 pm Evening around Nyhavn, etc.

 

9.00 pm – 9.15 pm Generator Hostel

 

 

17 January

 

9.00 am – 9. 15 am Generator Hostel – Rosenborg Castle

 

9.15am – 9.30 am Around Rosenborg Castle – outside

 

9.30am – 10.15 Rosenborg Castle - Christiania 31 min walking нг (2.6 km) via Torvegade

 

10.15 am – 10.55 am around Christiania

 

10.55 am – 11.00 am Christiania – Church of Our Saviour 4 min – walking (300 m) via Dronningensgade, Bådsmandsstræde and Prinsessegade

 

11.00 – 11.15 Around Church of Our Saviour Daily (opening hours 11am-3:30pm). The tower is closed till the end of Feb, however the church worth of visit.

 

11.15 pm – 12.00 pm Church of Our Saviour – The City Hall – Central Railway Station 37 min (3.0 km) via Strøget

 

12.00 am – 12.15 am Copenhagen central station – Airport (Train runs every 10 minutes and is a 15 minute journey).

 

14:15 Flight Copenhagen - London

 

 

Дето се казва: скромно, но от сърце :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Еми, супер програмка за уикенда.

Възможна е, стига времето да не те изненада неприятно, но пък това не зависи от теб. Винаги можеш да замениш обиколките с разглеждане на нещо, ако е толкова зле ситуацията, но все пак идваш от Лондон, не от Рим и мисля, че няма да имаш проблем с времето.

 

Enjoy!

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

 

17 January

9.30am – 10.15 Rosenborg Castle - Christiania 31 min walking нг (2.6 km) via Torvegade

1.15 pm – 12.00 pm Church of Our Saviour – The City Hall – Central Railway Station 37 min (3.0 km) via Strøget

 

Съвет:

Използвай градски транспорт. ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Съвет:

Използвай градски транспорт. ;)

 

И аз си го помислих ;) Ще решавам на място - колко хапещ ще е студа... хах... Всъщност, когато трябва да ползвам автобуси (а не влакове и метро, които са изключително лесни и френдли), предпочитам пеша - така си планирам точно времето. Когато е възможно, разбира се! Понякога същото време би ми отишло да търся спирка, да се чудя кое накъде и да чакам автобуса. Правих го веднъж в Сантандер - мани, мани :) Когато не ти пука за времето, проблемът е никакъв, разбира се... 

 

П.С. Как се плаща билетче за автобуса? Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Разходи се по паркингите за колела и си вземи едно, безплатни са :D. При нас имаше брутални ситуации как си забрвяме колелото и го няма, но след 5 минути търсене намираме друго, просто като си тръгваш го върни от където си го взела :)

ПС: Билет можеш да си купиш от водача, май има и машинки отстрани... можеш и да си покажеш телефона и ще те пусне :D. Но моят съвет е използвай колето ако времето го позволява. Декември бях там последно и си цъкахме бая.

Редактирано от MARTiNSHO
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разходи се по паркингите за колела и си вземи едно, безплатни са :D. При нас имаше брутални ситуации как си забрвяме колелото и го няма, но след 5 минути търсене намираме друго, просто като си тръгваш го върни от където си го взела :)

ПС: Билет можеш да си купиш от водача, май има и машинки отстрани... можеш и да си покажеш телефона и ще те пусне :D. Но моят съвет е използвай колето ако времето го позволява. Декември бях там последно и си цъкахме бая.

 

Колело... Шегуваш се... хахаххааа... В този студ изключено, а аз се мотая като муха без глава по принцип и снимам лежерно. С колело ще се стремя да не загубя главата си  :blush:  :lol: Това с телефона не го разбрах :) Иначе питах сериозно за билетите. Тия автобуси много ме морят... 

P.S. Синът ми се дипломира в Холандия. Там им беше хоби да си крадат колелата, ама аз ще се въздържа... хах

Връзка към коментар

ov

Не се шегувам, стига да няма вятър какъв е проблема? При нас духаше, но иначе си беше перфектно, много по-готино е с колело. Там хората са почти като в Амстердам и това е май главния начин за придвижване. ИНаче това с телефона... влизаш през предната врата, просто си показваш телефона и... това е отиваш и си сядаш :D. Можеш да отвориш някой SMS да не си чак толкова тегава, иначе това си е международната схема за градския транспорт :D.

Връзка към коментар

ov

Не се шегувам, стига да няма вятър какъв е проблема? При нас духаше, но иначе си беше перфектно, много по-готино е с колело. Там хората са почти като в Амстердам и това е май главния начин за придвижване. ИНаче това с телефона... влизаш през предната врата, просто си показваш телефона и... това е отиваш и си сядаш :D. Можеш да отвориш някой SMS да не си чак толкова тегава, иначе това си е международната схема за градския транспорт :D.

 

Колело и януари в Дания не е мой стил категорично :)

Ох... ами аз съм старомодна и си купувам билетите, та това с телефона пак не го разбрах :) Карай. Благодаря.

Връзка към коментар

(а не влакове и метро, които са изключително лесни и френдли), 

Има и метро.След като разгледаш двореца Розенборг хвани метрото от метро-станция Norreport и слез на Christianshavn и си В Кристиания.На връщане хвани автобуса от същото площадче където се намира метро-станция Кристиянсхавн.Автобус  №2А и  №40 ще те закарат близо до Кметството или по-точно слез на спирката преди да пресечеш главният булевард на града H.C.Andersens-малко преди Тиволи/спирката е в дясно на улица Stormgade/ ;)

Връзка към коментар

Има и метро.След като разгледаш двореца Розенборг хвани метрото от метро-станция Norreport и слез на Christianshavn и си В Кристиания.На връщане хвани автобуса от същото площадче където се намира метро-станция Кристиянсхавн.Автобус  №2А и  №40 ще те закарат близо до Кметството или по-точно слез на спирката преди да пресечеш главният булевард на града H.C.Andersens-малко преди Тиволи/спирката е в дясно на улица Stormgade/ ;)

 

Много благодаря! Как се купуват билетчета там?

Връзка към коментар

Аз си взех билети от Централна гара.Така и така там ще пристигнеш. ;) Вземи си билет за зона 1 понеже всички забележителности споменати от теб са в тази зона.Има всякакви билети от сингъл такива до няколкодневни.Питай при пристигането си и си купи от гише/ще ти отнеме няколко минути,но ще ти обяснят подробно/ ако не те бърка купувай от машинките,има много такива на гарата.Прецени какъв билет ще ти е нужен.Билетите покриват автобуси,влакове,метро и воден транспорт-общо взето всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си взех билети от Централна гара.Така и така там ще пристигнеш. ;) Вземи си билет за зона 1 понеже всички забележителности споменати от теб са в тази зона.Има всякакви билети от сингъл такива до няколкодневни.Питай при пристигането си и си купи от гише/ще ти отнеме няколко минути,но ще ти обяснят подробно/ ако не те бърка купувай от машинките,има много такива на гарата.Прецени какъв билет ще ти е нужен.Билетите покриват автобуси,влакове,метро и воден транспорт-общо взето всичко.

 

Ясно. Благодаря! :) 

Връзка към коментар

Извън схемата на martincho, на телефона можеш да си запишеш купеният билет в pdf файл с QR код  и да го покажеш на шофьора и той с четец да отметне, че си добросъвестна пътничка. Сайтът на датските железници е www.dsb.dk. Но мисля, че не си заслужава за краткото разстояние от летището до централната гара да купуваш онлайн. Качването в автобус е от първата врата и купуване/показване на билет. Ако нямаш път около Малката Русалка, не си променяй маршрута. Ама знам ли, то е като да отидеш в Рим и да не видиш папата. Макар че аз не го видях  :( . Дано не е много ветровито и да се разходиш с лодка по каналите. Много ми хареса. И цената ти май е добра.

Връзка към коментар

Извън схемата на martincho, на телефона можеш да си запишеш купеният билет в pdf файл с QR код  и да го покажеш на шофьора и той с четец да отметне, че си добросъвестна пътничка. Сайтът на датските железници е www.dsb.dk. Но мисля, че не си заслужава за краткото разстояние от летището до централната гара да купуваш онлайн. Качването в автобус е от първата врата и купуване/показване на билет. Ако нямаш път около Малката Русалка, не си променяй маршрута. Ама знам ли, то е като да отидеш в Рим и да не видиш папата. Макар че аз не го видях  :( . Дано не е много ветровито и да се разходиш с лодка по каналите. Много ми хареса. И цената ти май е добра.

 

Много благодаря! :) Аз определено бих се чувствала по-комфортно пеша - до половин час ходене е съвсем нормално - само да не е някакъв кучешки студ... Онлайн билети - аман! хахахахаа... Малката Русалка смятам да я видя от разходката с лодка - ако хвана последната разходка. Ако не, на следващия ден ще се метна до там преди Кристиания - като план Б. 

 

Добра е цената, и то много (при положение че в този форум аз сигурно купувам най-неигодните билети все). То нали заради нея кандисах Дания и Ирландия през януари  :lol: Но наистина се забавлявам. Хеле пък с такива точни съвети... Сполай!

Само да кажа, че на летището си има спирка на метрото... защото видях, че си писала за влак.

 

Така прочетох - за влакчето, а централната гара ми е много удобна за хостела. Искам да мисля минимално :)

 Ако нямаш път около Малката Русалка, не си променяй маршрута. Ама знам ли, то е като да отидеш в Рим и да не видиш папата. Макар че аз не го видях  :(

 

...Което ми напомно за пикаещото момченце - никога няма да забравя как се купчеха около тази пародия на интересност :)

Връзка към коментар

Пропуснах за Кристияния. Много исках да посетя това място. Въпреки несъгласието на домочадието, успях да ги замъкна там. През цялото време ми мърмореха, особено като видяха че снимам. Ръката с включен апарат в дамската чанта и от време на време щрак. Ама си под напрежение и губиш от възприятието. Едва ли са ме забелязали, предвид отнесеността им  :) . Особено в едно място, заградено като кошара. Ако на другите места си пиеха бира прави и пушеха свити цигари, то в "кошарата" всички бяха легнали по земята и бяха доста неадекватни. Имаше интересни графити. И много сергии с разни кристияниянски  :) неща, не ги разбирам. Според мен, Дания е разрешила съществуването на тази автономия за да може да контролира тези хора.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.