Прескочи до съдържание

Копенхаген за два дни


Гост

Препоръчани мнения

Rainy, хареса ли ти Копенхаген?

 

Ааааа, много :) Не успях да разгледам всичко - някои забележителности (църкви) бяха затворени, но се мотах като муха без глава в заснежен Копенхаген и много се кефих. Храната в супермаркетите беше изключително вкусна, а за стопляне използвах едно патронче от летище Станстед :lol: А върха на сладоледа беше като ме качиха без пари в един воден автобус - нямах кеш крони, а не щяха паунди и бакови карти. А като се оказа и че няма да мога да преплувам канала, кондуторът просто ме покани да вляза. Това в Лондон НИКОГА не може да стане... Може би защото беше слънчево времето, или хората бяха супер любезни, или просто настроение, но Копенхаген определено ме спечели :)

Връзка към коментар

 

 

Иии, страхотен град си избрала за уикенд. За мен е сред топ градовете в Европа.

 

:)  Чак пък топ. Не ме разбирайте погрешно. Единствено се боя някои да не си изгради свръх очаквания. Красив е. Бих казал ледено красив. Не знам дали е удачно сравнението, но е като тези студенокръвните красавици, дето са много красиви, но не са секси. :)  

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

:)  Чак пък топ. Не ме разбирайте погрешно. Единствено се боя някои да не си изгради свръх очаквания. Красив е. Бих казал ледено красив. Не знам дали е удачно сравнението, но е като тези студенокръвните красавици, дето са много красиви, но не са секси. :)  

 

:) Аз много точно те разбирам. Всъщност, наистина за мен нямаше нищо студено в града. Може би защото съм свикнала на студена страна, но е факт, че усещането беше много приятно. Хората бяха изключително учтиви. Беше сравнително студено и често ми се пишкаше, та обиколих половината кръчми - тоалетните им де... хаха... В едно кафе специално ми отвориха бариера, за да вляза да я ползвам. В един магазин си заредих телефона, почерпиха ме кафе. И влаковете са хилядократно по-хубави от английските ;) И цените също, обаче... хах

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Трябва да направя трансфер от летището в Малмьо до Копенхаген - център.

Лошото е, че кацаме около 21:00 часа и другите автобуси на Flygbuissarma са до 19:30 часа и при това са до града Малмьо, от където трябва допълнително да си хванем влак или автобус за Копенхаген, което ще ни е отнеме повече време и средства.

 

Много по-удобен и бърз вариант е да се ползват трансферите на WizzAir с Нептунбус, но ми дава като опция само летище Малмьо - летище Копенхаген. Въпроса ми е дали тези автобуси спират в самия град Копенхаген, някой има ли представа ?!?

Връзка към коментар

Сега видях, че е упоменато къде спира автобуса в Копенхаген. Поставам за тези, които също се интересуват, или биха се интересували

 

Bus stop in Copenhagen: Ingerslevsgade at DGI-byen.

Bus stop in Malmo Airport: outside the airport, (P-Bus).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Идеи за хотел за 2-3 дни в Копенхаген? 10-13 юни са датите.

Търся нещо по-бюджетно от сорта на 70-80лв/нощувка. Сам съм. :)

 

Vanko, и аз пътувах сама и ползвах хостел. Ама наистина великолепен хостел. Ако нямаш спирачки за подобни нощувки, провери го. Разположение, удобства, цена - бях изключително доволна. Аз платих 20 паунда на вечер, но беше януари месец. И беше препълнен. 

 

https://generatorhostels.com/en/destinations/copenhagen/

Връзка към коментар

Трябва да направя трансфер от летището в Малмьо до Копенхаген - център.

 

Много по-удобен и бърз вариант е да се ползват трансферите на WizzAir с Нептунбус, но ми дава като опция само летище Малмьо - летище Копенхаген. Въпроса ми е дали тези автобуси спират в самия град Копенхаген, някой има ли представа ?!?

Ако купиш билета от Neptunbus ще ти е по-евтино- 27лв, а през сайта на wizz e 40лв. Проблемът е, че не може с карта. Или с превод или PayPal.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Vanko, и аз пътувах сама и ползвах хостел. Ама наистина великолепен хостел. Ако нямаш спирачки за подобни нощувки, провери го. Разположение, удобства, цена - бях изключително доволна. Аз платих 20 паунда на вечер, но беше януари месец. И беше препълнен. 

 

https://generatorhostels.com/en/destinations/copenhagen/

И аз го препоръчвам,където го има този хостел отсядам в него!Сега ми предстои да видя и копенхагенския,като го гледам е на перфектно място,цените са високи,но все пак е Копенхаген.

Връзка към коментар

Ако купиш билета от Neptunbus ще ти е по-евтино- 27лв, а през сайта на wizz e 40лв. Проблемът е, че не може с карта. Или с превод или PayPal.

В сайта на Neptunbus ми дава цена приблизително около 14 евро, което е същото... не е през WizzAir

Мисля, че е рискувам ако реша да купя билети на място

Връзка към коментар

В сайта на Neptunbus ми дава цена приблизително около 14 евро, което е същото... не е през WizzAir

Мисля, че е рискувам ако реша да купя билети на място

Аз си бях купила билет през сайта на Wizz и не съжалявам, защото излизаш от летището и на паркинга пред входа са бусчетата. Когато аз пътувах, качваха хора само по списък. Имаше две момчета от полета, които искаха да вземат билет на място, но шофьорите отказаха. Не зная винаги ли е така.

Връзка към коментар

Аз имах предвид точно онлайн купуване на билет, затова написах и възможностите за плащане. На място е рисковано, може да е пълно, а е и по-скъпо +20%. А дали през Нептунбус или Wizz, автобусът е един и същ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имах предвид точно онлайн купуване на билет, затова написах и възможностите за плащане. На място е рисковано, може да е пълно, а е и по-скъпо +20%. А дали през Нептунбус или Wizz, автобусът е един и същ.

Един и същ е :)

Връзка към коментар
Дани Магелани

В сайта на Neptunbus ми дава цена приблизително около 14 евро, което е същото... не е през WizzAir

Мисля, че е рискувам ако реша да купя билети на място

Имайте предвид и следния проблем със закупен трансфер на WIZZ от летище Малмьо до Малмьо-център:

Самолетът излетя и кацна със засъснение, бавно обслужване на летището. Държаха ни на металните стълби 20 мин, защото обслужваха предишния полет на паспортен контрол. Нас ни обслужиха за още 20 мин. Общо около 1,30 ч.  по-късно от очакваното време на пристигане. Излязох от айрогарата в 22,20. Бусът за Малмьо, който е последен, е заминал в 22,10 ч. без да изчака пътниците от списъка. При заплатен трансфер и хотел имаше вероятност да остана на летището. 

Друга фирма имаше автобус в 22,40 и реших проблема, като закупих за втори път билет. Автобусът приема плащане само с карти и не приема пари  кеш. 

Писах на фирмата осигуряваща трансферите на WIZZ, но нямам отговор.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

през септември ще сме 7 дни в Копенхаген. Пътуваме с тинейджър на 17 години :).

Ще си вземем cOPENhagen card за 5 дни и евентуално Öresund rundt Card за оставащите два.

С първата карта дава огромен достъп до безплатни атракции и музеи. Ако някой може да препоръча какво да се види от тях, изключвайки дворците, кулите с гладки, разходката с лодка и Тиволи, които са обичайните места за посещение при по-кратък престой и за които прочетох много полезна информация тук.  Освен споменати по-горе сме решили да посетим Аквариума, Зоопарка, Музея за модерно изкуство Луизиана,  пивоварна Карлсберг. Колебая се за Køge Museum и Open Air Museum

  Редактирано от hrina
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.