Прескочи до съдържание

BA: AMS-LIM 285e


Препоръчани мнения

Ей ся забелязах часовете на полета за връщане 

Лима - Лондон Гетуик           21:15 - 15:35

Лондон Гетуик -Амстердам  16:00 - 18:10

че то има само 25 минути за трансфер и със сигурност няма да стигне времето? дори съм сигурен ,полета до който е до  АМСТЕРДАМ ще е вече затворен.Има ли някой със същите часове и със същия проблем като моя?

Какво се прави в този случай ?  А  билета вече е издаден ??? Някакви идеи ?

Редактирано от Iceman
Връзка към коментар

Явно 25 мин им е разрешено време, за да го издадат, обаче някакси не ми се вярва на практика. Аз получих вече първа промяна на часовете с 10мин, така че има време и нещо да се размести до тогава. 

Според мен за сега не прави нищо, разгледай какви са алтернативите, ако си изпуснеш връзката и ако има още 1-2 полета до края на деня, те ще те прехвърлят на някой от тях при нужда. Само го имай предвид при купуване на връзката до София.

Разцъкай по търсачките дали връзват така полети на Гетуик с 25 мин. прекачване и така ще добиеш представа дали е общоприето или има нещо гнило.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хм, много странно. Не мога да изровя информация за колко е minimum connection time-a, но не съм виждал на никое летище да е 25 минути на международен полет...да не би случайно да е след 24ч и 25 мин?

Връзка към коментар

Информация отпреди няколко години:

LGW (Gatwick)
South Terminal
Domestic to Domestic - 40 minutes
Domestic to International - 45 minutes
Channel Islands to Domestic - 55 minutes
International to Domestic - 1 hour
International to International - 55 minutes

North Terminal
Domestic to Domestic - 45 minutes
Domestic to International - 45 minutes
International to Domestic - 45 minutes
International to International - 45 minutes
Between Terminals - 1 hour 15

 

 

 

С други думи - никакъв шанс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами при това положение можеш да изчакаш и по някое време системата ще се усети, че не е валиден билета и ще смени полета с по-късен (поне така става ако има промяна на часа и връзката вече не е валидна), или пък ти да се обадиш.

Виж все пак да не е един цял ден престоя.

Връзка към коментар

И аз точно това си мисля нямам абсолютно никакъв шанс......и  изобщо не е 24 часа престоя в Лондон а си е само 25 минути ...странна работа , за сега оставям нещата така.Чел съм във форума ,че не трябва да се свързвам с АК ,да не си прецакам цената и билета . Ясно е ,че няма да бързам да купувам другия билет .....има време ,но до кога ...?    Sunday 12 June 2016 | duration 12:20

Time between flights : 0:25

 

Редактирано от Iceman
Връзка към коментар

 

И аз точно това си мисля нямам абсолютно никакъв шанс......и  изобщо не е 24 часа престоя в Лондон а си е само 25 минути ...странна работа , за сега оставям нещата така.Чел съм във форума ,че не трябва да се свързвам с АК ,да не си прецакам цената и билета . Ясно е ,че няма да бързам да купувам другия билет .....има време ,но до кога ...?    Sunday 12 June 2016 | duration 12:20

Time between flights : 0:25

 

 

 

Това е доста, доста странно. Самата система няма да позволи да купиш такива билети, още повече пък да бъдат издадени - няма как да минат - MCT (минимум време за връзка) е неразделна част от една билетна композиция. Някой по веригата подава грешна информация, най-вероятно имаш 1ч25мин, но някой-някъде бърка - я зимно/лятно време, я нещо друго.

 

Какви са номерата на полетите? Дай снимка да видим къде ги изкарва тия неща.

 

Тази информация от къде я черпиш? През Румбо ли взе билетите?

 

Не помня кой, но със сигурност съм виждал rumbo/lastminute/opodo/т.н. да ми праща потвърждаващ мейл с точно 1ч разлика от оригиналните часове на полети. 99% съм сигурен, че тук се касае за същото.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Благодаря много,

Проверявах и в страницата на British airways номерата на полетите,един по един ,и там по разписание излизат същите часове каквито са на билета ми ...Билета си го виждам и в checkmytrip илиза confirmed .Много странна работа ? 

 

А билета на oshko който е по същия маршрут има трансфер  от  LGW към LHR  а аз съм само на LGW....

дааааа ,през Румбо взех билета. Знам ,че е рано,мисля си да изчакам поне 20 дни,да видим кво ще стане  дали ще им светне нещо и сами да го оправят но .....леко се притеснявам.

 















 




LIMA to LONDON

British Airways |  BA2238 confirmed


Sunday 12 June 2016 | duration 12:20



Change of plane required. Time between flights : 0:25




  •  

LONDON to AMSTERDAM

British Airways |  BA2762 confirmed




















Редактирано от Iceman
Връзка към коментар

Мда, и на сайта на бритиш този полет, на тази дата го дват в същите часове. 

 

Изчакай няколко дни да "умре" офертата и се обади на БА тук в София с твоето притеснение. 

 

Другия вариант (и по-добър според мен), още в Лима им кажи, че няма как да направиш връзката за 25мин и да ти чекират багажа само до LGW, а ти на място ще се оправяш в БА.  От там имаш опции да се прибереш директно и по-евтино от Амстердам.

Редактирано от xisba
Връзка към коментар

Другия вариант (и по-добър според мен), още в Лима им кажи, че няма как да направиш връзката за 25мин и да ти чекират багажа само до LGW, а ти на място ще се оправяш в БА.  От там имаш опции да се прибереш директно и по-евтино от Амстердам.

 

Въпросът ми е лаишки, но след като пътника няма шанс да хване следващия полет, това автоматично не означава ли, че и багажът ще изпусне връзката и дори и да е чекиран до Амстердам в някакъв момент и пътникът и багажът ще се съберат в Лондон?

Връзка към коментар

Със сигурност багажа ще пропусне връзката, даже и при някакво чудо, ако пасажера успее. Това обяснение би могло да послужи като оправдание пред агента да го чекира само до LGW. 

 

Независимо какво реши човека, аз препоръчвам задължително застраховка помощ при пътуване с максимален размер на обезщетение за забавен багаж. Това е златна възможност, защото (преполагам) Амстердам не е "прибиране у дома", когато въпросната клауса за забавен багаж не важи.  Армеец плащат 400 евро за забавяне от 12-24ч.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ей ся забелязах часовете на полета за връщане 

Лима - Лондон Гетуик           21:15 - 15:35

Лондон Гетуик -Амстердам  16:00 - 18:10

че то има само 25 минути за трансфер и със сигурност няма да стигне времето? дори съм сигурен ,полета до който е до  АМСТЕРДАМ ще е вече затворен.Има ли някой със същите часове и със същия проблем като моя?

Какво се прави в този случай ?  А  билета вече е издаден ??? Някакви идеи ?

 

Работя на същата резервационна система, която ползват и Бритиш. Тази връзка изобщо не излиза.

Конкретно за тези полети минималното време за връзка е точно един час.

LGW N-LGW N/ BA/BA     

MINIMUM CONNECTION TIME:1H00MIN                        

ACTUAL CONNECTING TIME IS 0H25MIN

 

Най-вероятно ще те премаршрутират на това:

12JUN BA2238  LIM   LGW     2115    1535+1 SUBJECT TO GOVERNMENT APPROVAL                                     

13JUN  BA 444  LHR 5 AMS    2005   2220

лошото е, че няма по-късен полет на ВА от Гетуик към Амстердам и ще се наложи да сменяш (за собствена сметка) летища в Лондон.

Можеш спокойно да си отвориш устата да те качат на Ибериа през Мадирд. Директен Лима-Мадрид и от там за Амстердам. Пристигането пак се пада в 22,25 на Амстердам.

(ако този вариант ти харесва, а пък ти се опъват, може да ги послъжеш, че ще ти трябва виза за смяна на летища в Лондон... често този аргумент работи успешно).

Имам чувството, че скоро все някой от Румбо ще те потърси да ти каже, че има промени по разписанието и да ти пробута варианта със смяната на летищата в Лондон.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако ти сменят връзката с друго летище или преспиване в Лондон, поне можеш спокойно да пропуснеш полета до Амстердам и да си вземеш направо до София (предполагам, че с многото полети ще е по-евтин отколкото от Амстердам до София).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако ти сменят връзката с друго летище или преспиване в Лондон, поне можеш спокойно да пропуснеш полета до Амстердам и да си вземеш направо до София (предполагам, че с многото полети ще е по-евтин отколкото от Амстердам до София).

 

Отлична идея ;)  Ако има смяна на летища, това значи на Гетуик да си вземеш (легално) багажа и от там Свят широк... пък и доволно количество евтини полети към София, а по това време вече ще има и полети към морето.

НО! Бритиш в момента не летят до Лима. Първи полет е планиран за 04 май идната година. При резервиране на места по тези полети в момента се мъдри SUBJECT TO GOVERNMENT APPROVAL, което в общи линии значи, че авиокомпанията допълнително ще потвърди дали ще го има този полет... това зависи от редица неща като разрешителни за тази линия, продажби, наличност на свободни машини и т.н.

Ако по някаква причина откриването на линията не се случи или се забави билетът ще бъде премаршрутиран с Ибериа през Мадрид до крайна точка Амстердам, а не Лондон.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако ти сменят връзката с друго летище или преспиване в Лондон, поне можеш спокойно да пропуснеш полета до Амстердам и да си вземеш направо до София (предполагам, че с многото полети ще е по-евтин отколкото от Амстердам до София).

A имате ли представа при този случай с пропусната последна отсечка, дали се взимат полагаемите мили?

Връзка към коментар

Взимат се, не съм чувал да са започнали да правят проблеми. То може да имаш съвсем редовна причина да пропуснеш полета, ако не е прекалено често няма проблеми.

Естествено взимаш мили за прелетяното разстояние, не по билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мдааа, ще има да се чудя, мен за това ме е яд, че взех това прекачвате Гетуик-Хийтроу, така ще има да се изкушавам и ще си вкарам смут :)

Какъв е твоят съвет, ти би се притеснявал да изпуснеш последната отсечка?

Връзка към коментар

Ами, аз не летя с такива билети, т.че мнението ми не е много обективно, но не - не бих се притеснявал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
LIMA to LONDON
 
British Airways |  BA2238 confirmed
Sunday 12 June 2016 | duration 12:20
Change of plane required. Time between flights : 0:40
LONDON to AMSTERDAM
British Airways |  BA2762 confirmed
 

Днес ми пратиха мейл с промяна и вече между двата полета  се получават 40 мин,който пак си мисля ,че не са достатъчни дори и със много препускане едва ли ще стигне времето....След като пристигам от Лима ,аз мисля че със сигурност ще има и задължителна пастпортна проверка....абсурд е да успея :) Още ли да си трая....?? или да търся вече контакт... и с кого според вас? С бритиш или от мейла с билета има някакви телефони на Румбо? Незнам .....? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.