Прескочи до съдържание

рамка на план за Москва и Санкт Петербург


Препоръчани мнения

здравейте,

искам да реализирам една моя детска мечта и да посетя Русия за рождения ми ден, който е на 2 септември.

Конкретните дати зависят от цената на самолетните билети, но на 2ри със сигурност искам да съм там и да се възползвам и от свободните дни около 6 септември 2016.

Интересува ме от София как да стигна до Москва - има ли шанс за промоция на самолетни билети и кога е най-добре да се купят?

Въпросът за визите ми е дали задължително трябва да ползвам фирма или от посолството издават срещу самолетен билет и резервации за хотел?

Дали има хотели, които бихте препоръчали в двата града, които да са в центъра и цена около 50 евро?

Колко време е добре да се отдели на двата града? 3 дни за Москва и 5 за Петербург?

Благодаря ви!!!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравей хубав билет за Русия трудно, можеш около 7 -8 направо от Санкт Петербург  до Варна- Бургас на aviobilet.com изпадат понякога изгодни на чартъри,но по принцип трябва да се дебне защото ако цената не е някаква супер промоционална  са страшни тарикати и  отделно издават билета 2 дни преди полета като променят часа и авиокомпанията  както си искат от 17.00 на 06 сутринта  /в никакъв случай не вземайте чартърен полет от друг град докъдето имате да пътувате/,ръчен багаж 4 кг или пък без основен включен/доплащане от типа на 25 евро/.За отиване с чартър е безмислено - тогава точно извозват последните групи от морето/ 1.09 в русия е учебен ден/ и цените са калкулирани като за някой ако си е изпуснал полета и му изтича визата.Също гледай и на www.s7.ru  те имат редовни полети от Москва и С Петербург до Варна.

 

Аерофлот София-Москва също не е вариант цените им стигат до 300 евро еднопосочно - всичките им големи самолети са в Крим да извозват че нали е отцепен,летят редовно с SSJ100 който го пълнят много бързо от руското посолство и китайци летящи през Москва за Китай.

 

За хотел в центъра на Москва  Белград,условията  не са лукс,но пък е на единия край на арбат.

 

http://www.hotel-belgrad.ru/rooms.aspx?l=RU  пускат промоции на буукинг.

 

За визата ти трябва покана  от руска туристическа организация струва около 35 лв много фирми я предлагат,за кои са по надеждни не мога да кажа.Също и застраховка с покритието на Русия 30000 евро

Резервации и самолетни билети не ги интересуват.

 

В xxx правят виза за 180 лв със всичко без застраховката.

 

Визата ако се вади самостоятелно само през визовия център,защото България така е въвела в Русия и те ни го връщат с допълнителна такса 50 лв. общо  118 лв.

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

не искам да пътуваме през Варна и Бургас, затова най-вероятно вариантите са ми само с българските и руските авиолинии, но се чудя те дали пускат промоции, кога е най-удачно да се купи билет?

Гледам на Bulgaria Air за 592 лв. отиване и връщане...

Редактирано от veseliache
Връзка към коментар

не искам да пътуваме през Варна и Бургас, затова най-вероятно вариантите са ми само с българските и руските авиолинии, но се чудя те дали пускат промоции, кога е най-удачно да се купи билет?

Гледам на Bulgaria Air за 592 лв. отиване и връщане...

 

Погледни какви възможности предлагат Луфтханза и Аустриан от София за С.Петербург!!Понякога цените и часовете  са доста по- добри от тези на  Аерофлот,а и може да имаш късмета да летиш с А-320 нео сравнение с Сухой -100:-))).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здрасти! При 8 дни разпределението 3-5 в полза на СП е много правилно :) Аз летях с Алиталия и Еърфранс,съответно през Милано и Париж, като билетът беше 1 ,а цената ок. 350 лева. До Москва италианците често дават най-добрите цени. За виза май задължително си трябва агенция,която си има партньорска в Русия и през нея ти праща покана.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

... и в допълнение на предложеното от Еминко (погледни тук пример) също би могла да следиш и Победа - летят от Бергамо до Москва и може да се комбинира с Wizz, но сякъш най-добра опция си е Lufthansa/Austrian

Редактирано от 1948
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

вече гледам дати 31 август - 7 септември за Москва. 

Най-добрата оферта е наистина на италианците, обаче ако минем през Виена може да поостанем няколко дни, защото моят мъж не е бил :))))!

Ще следя офертите, ако случайно на някой му изпадне някоя промоцийка може да я сподели ;)))!

Връзка към коментар

През kayak.com ми излиза 235 евро комбиниран билет с Lufthansa / Austrian, отиване до Москва и връщане от Петербург, като датите са 1-10 септември. 1-8 и 1-9 са около 250 евро, само с Lufthansa. 31 август - 7 септември пак през този сайт е 221 евро. За промоция до Русия не съм чувал, единствените евтини варианти са чартърите, но не те устройват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година ходих в Русия и дните бяха разпределени точно така - 5 Санкт Петербург и 3 Москва, и според мен това е оптимален вариант. Летяхме с АлИталия, на отиване до Санкт Петербург с връщане от Москва. Така си спестяваш двойното пътуване между двата града. Билетите бяха 230 - 240 евро през Рим.

 

В Санкт Петербург бяхме в този хотел : https://www.booking.com/hotel/ru/maribelle.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQHoAQH4AQw;sid=2e7dcfd90556c0ff916c1de5199cecb6;dcid=5

Хотела всъщност заема два етажа от жилищна кооперация, иначе стайте са си ОК, навсякъде се влиза с чип. Намира се в топ центъра на 3 минути от Казанската катедрала и Невски проспект и на 7-10 минути от Ермитажа и Дворцовия площад. Имаше закуска, която не беше кой знае какво, но колкото да пиеш едно кафе и един сок сутрин с две - три сладки - става. Цената която тогава платихме беше нещо от сорта на 30-35 евро на стая, което беше повече от добре.

 

В Москва хотела ни беше този : https://www.booking.com/hotel/ru/golden-apple-boutique.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQHoAQH4AQw;sid=2e7dcfd90556c0ff916c1de5199cecb6;dcid=5

По мое мнение хотела отговаря на максимум 4 звезди и в никакъв случай 5. Избрахме го все пак тъй като беше на някаква промоция и платихме мисля около 50-60 евро на вечер на стая. Хотела иначе не е лош, на 15-ина минути пеш от Червения площад или една спирка с метрото. От тази гледна точка хотела го препоръчвам, с уговорката да се провери цената за съответните дати.

 

Между двата града пътувахме с влак, като цента между влак и самолет беше идентична, но преценихме, че със самолет се губи повече време (с трансфери до летищата), пък и искахме да пробваме руските железници :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

В Санкт Петербург бяхме в този хотел : https://www.booking.com/hotel/ru/maribelle.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQHoAQH4AQw;sid=2e7dcfd90556c0ff916c1de5199cecb6;dcid=5

Хотела всъщност заема два етажа от жилищна кооперация, иначе стайте са си ОК, навсякъде се влиза с чип. Намира се в топ центъра на 3 минути от Казанската катедрала и Невски проспект и на 7-10 минути от Ермитажа и Дворцовия площад. Имаше закуска, която не беше кой знае какво, но колкото да пиеш едно кафе и един сок сутрин с две - три сладки - става. Цената която тогава платихме беше нещо от сорта на 30-35 евро на стая, което беше повече от добре.

 

В Москва хотела ни беше този : https://www.booking.com/hotel/ru/golden-apple-boutique.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQHoAQH4AQw;sid=2e7dcfd90556c0ff916c1de5199cecb6;dcid=5

По мое мнение хотела отговаря на максимум 4 звезди и в никакъв случай 5. Избрахме го все пак тъй като беше на някаква промоция и платихме мисля около 50-60 евро на вечер на стая. Хотела иначе не е лош, на 15-ина минути пеш от Червения площад или една спирка с метрото. От тази гледна точка хотела го препоръчвам, с уговорката да се провери цената за съответните дати.

 

Между двата града пътувахме с влак, като цента между влак и самолет беше идентична, но преценихме, че със самолет се губи повече време (с трансфери до летищата), пък и искахме да пробваме руските железници :)

идеята е добра да се лети до Москва и връщане Петербург. А хотелите ... цените на тези за периода е двойна

Връзка към коментар

Въпросът за визите ми е дали задължително трябва да ползвам фирма или от посолството издават срещу самолетен билет и резервации за хотел?

Дали има хотели, които бихте препоръчали в двата града, които да са в центъра и цена около 50 евро?

Колко време е добре да се отдели на двата града? 3 дни за Москва и 5 за Петербург?

Благодаря ви!!!

 

От хотела ще ти издадат ваучер/покана чрез която кандидастваш за виза. Виж другата тема от neuromancer. Ако не правиш някакви сложни филми със смяна на 4-5 хотела според мен това е най-удачният вариант. 

 

3-5 е добро разпределение и според мен. Само за хотела в Санкт Петербург внимавай да си от вярната страна на града, защото като се вдигнат мостовете вечер и пресичането на реката става чрез много сложна и много скъпа заобиколка през околовръстното :)

 

За билетите, аз бях засичал с Air Berlin добри цени преди време, но не се знае от коя компания ще изскочи заека. При фиксираните ти дати и силния сезон точно в края на август, мисля че с чартъри няма да стане работата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

вече гледам дати 31 август - 7 септември за Москва. 

 

 

Малко съм те подвел неволно  :) . Датите, които избрах, са просто примерни. Провери си като начало твоите предпочитани и после се разходи ден-два напред или назад. Цените са почти еднакви все около 205Е.

Връзка към коментар

Малко съм те подвел неволно  :) . Датите, които избрах, са просто примерни. Провери си като начало твоите предпочитани и после се разходи ден-два напред или назад. Цените са почти еднакви все около 205Е.

напротив, много ми помогна, само не мога да разбера как да търся връщане през Петербург и да ми излязат нормални цените...

Връзка към коментар

Най-ниското което съм попадал е около 160-170 евро с Air Serbia през Белград ( София - Москва / Санкт Петербург- София. Следях през пролетта точно за септември 2015 , но после плановете ми се промениха и се отказах.

 

Иначе Air Berlin , Austrian и Lufthansa предлагат по-ниски цени от Аерофлот , ако престоите те устройват.

Връзка към коментар

Не знам как ще се развиват отношенията на Турция и Русия в близките месеци,но "Пегасус" летяха до Домодедово от/до  Истанбул . А и ако държиш да пътуваш от София,си е път и разходи до Истанбул.За съжаление ,нямат полети до Петербург а само до Москва.Иначе 1 - 8 септември 2016 е 126 Евро с до 20 кг-чекиран + 8 ръчен багаж (по около 60Е на посока) и това от сайта им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.